Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2016., 12:07   #21
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ti želiš reći da je diskriminatorno po spolu ,to što nema sigurne kuće za muškarce ?

Znas za konkretan slučaj u kojem je potrebna zaštita konkretnom muškarcu koji nema kamo otići a život mu je u opasnosti radi nasilne partnerice ili samo pitaš ,onako informativno ?
Mora li mu biti ugrožen život? Što s neprestanim verbalnim eskapadama i fizičkim nasrtajima? Koliko je zapravo fizički napadnutih žena kojima je život bio ugrožen(ekšli, ono, da bi bile pokojne da se ne sklone u jednom od tih "naleta")?


Iako, mislim da se žene sklanjaju u sigurne kuće zato što se ne mogu osamostaliti. Po tom pitanju, puno je jednostavnija situacija muškarcu, ako on financira tu ženu koja ga mlati. Kupi prnje i traži svoj stan, a ona neka se snalazi kako će platiti stanarinu za sljedeći mjesec Čuo jesam za žene sklone mlaćenju, ali većinom su to bile osobe kojima je to najveći fizički napor tog dana.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 12:49   #22
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post


Iako, mislim da se žene sklanjaju u sigurne kuće zato što se ne mogu osamostaliti..
ljudi se sklanjaju u sigurne kuce kad su egzistencijalno i zivotno ugrozeni. to sklanjanje je privremeno, a ne trajno rjesenje.

apropo zenskih vs. muskih zlostavljaca, nema tu nikakvog govora o toleranciji, jer je svaki oblik (a mnogo ih je) zlostavljanja nedopustiv.
zlostavljanje ne bi trebalo prepoznavati spol vec iskljucivo zlostavljaca i zrtvu zlostavljanja.

autorica je trazila pomoc za konkretno musku osobu, a ne analizu psiholoskih, drustvenih, kulturoloski uvjetovanih i inih aspekata vezanih za problematiku zlostavljanja.

pa cu ponoviti pitanja...autorice, da li se u medjuvremenu pruzila pomoc toj starijoj muskoj osobi?



Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 17:59   #23
Evo autorice

Hvala svima koji su napisali konkretne prijedloge. (a i ostalima )

Nije mu se pružila neka pomoć, nisam stigla ni tražiti. Obratila sam se onom domu koji je kemik napisao/la i oni su mi rekli da nemaju mjesta i objasnili su mi kako stvari funkcioniraju.

Dakle, državne ustanove moraju primati žrtve neovisno o spolu, a udruge mogu ograničiti prijem samo na žene. Kod njih se dolazi isključivo preko centara za socijalnu skrb, tako da se prvo treba njima obratiti.

U ovom slučaju, već se čovjek obratio i policiji i tamo su napisali prijavu i rekli ili da će ih zvati ili da će doći kod njih (- nisam sigurna) pa da popričaju s oboje. I obratio se u centar za socijalnu skrb, a tamo su mu rekli da ne postoje domovi/sigurne kuće takvog tipa za muškarce žrtve nasilja.

Tako da, mislim se, možda najbolje da on ode reći u centar za socijalnu skrb da postoje te mogućnosti pa da ga oni upute u neku (državnu) sigurnu kuću.

Mislim, čim je on išao prijaviti, valjda će se sada poduzeti neki koraci.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 19:35   #24
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post

Mislim, čim je on išao prijaviti, valjda će se sada poduzeti neki koraci.
koliko znam Obiteljski zakon se mijenjao, te policija sada brze reagira na prijave obiteljskog nasilja. znam da ukoliko u odredjenom vremenu dodje do ponovnog napada, u tom slucaju zlostavlja/ica idu direkt u zatvor. ne znam na koliko dugo, niti ostale detalje. za to bi vjerujem pdf Pravo bio prikladnija destinacija.
apropo ovih kuca, ali i svih ostalih stvari koje ovise o institucijama, moj savjet je da se nista dugo ne ceka na ikakvu pomoc, nego da se bude, ako treba, i "ugodno dosadan".
nadam se da ce taj covjek dobiti adekvatnu zastitu i pomoc.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 20:43   #25
Nije istina da se u sigurnu kuću može dospjeti isključivo preko Centra za socijalnu skrb.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.