Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2011., 23:11   #1
Bakterija Leptothrix vaginalis

Ojla...zanima me je li neka od vas imala bakteriju: leptotrix i kako se liječila?! :/
goranka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 01:10   #2
Nisam je imala, ali znam da je liječenje klasika, ukoliko je malo jača upala. Nakon što se dokaže na brisu - na nalazu obično piše prikladna terapija prema antibiogramu. Dakle, dobiješ određeni antibiotik koji se pokaže trenutno najboljim izborom. I to je to. Vjerojatno uz to ćeš dobiti neke vaginalete
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 18:56   #3
Stvar je u tome da nisam dobila nikakve antibiotike već samo multy-gin za ispiranje rodnice. Evo već 6 dan a stanje se ne poboljšava...u pon idem opet kod dr.
goranka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 20:33   #4
Onda svakako otiđi u ginekologa i napomeni kako ti se stanje nije ni malo poboljšalo.
Često zna uzrokovati kolpitis koji se manifestira kao obična upala, a ginekolog je vjerojatno procijenio da nije toliko jako i da ne treba antibiotik.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 22:50   #5
I meni ovo stoji u PAPI, samo nisam skontala, ovo da nije dovoljno jak, pa ne treba antibiotik se odnosi na kolpitis ili na leptotrix?

I još nešto, što bi bila parakeratoza?
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 03:18   #6
Ne kužim - što ti stoji na papi?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 11:03   #7
da imam baketriju leptotrix.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 19:22   #8
Ovo je jedan od rijetkih forum da sam našla da se spominje leptotrix vag. već mjesecima se natežem s tim i nema poboljšanja.
Isto sam uzimala multy gin, albothyl vaginalete i sumamed.
Ako se netko riješi, neka mi napiše kojim lijekom.
Ariel999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 23:20   #9
Quote:
Ariel999 kaže: Pogledaj post
Ovo je jedan od rijetkih forum da sam našla da se spominje leptotrix vag. već mjesecima se natežem s tim i nema poboljšanja.
Isto sam uzimala multy gin, albothyl vaginalete i sumamed.
Ako se netko riješi, neka mi napiše kojim lijekom.
Jesi radila antibiogram (ono kad ti iuzmu bris i gledaju na koji antibiotik bakterija reagira)? Ako nisi, svakako to napravi jer napamet pijenje antibiotika može samo napraviti još veće sranje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 11:34   #10
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jesi radila antibiogram (ono kad ti iuzmu bris i gledaju na koji antibiotik bakterija reagira)? Ako nisi, svakako to napravi jer napamet pijenje antibiotika može samo napraviti još veće sranje.
Brisevi cervixa negativni ( a i rečeno mi je da se leptotrix ne može izolirati na brisu cervixa) a vaginalni bris nije potrebno raditi kad se rade cervikalni brisevi, jer sve što je u rodnici je i na grliću.
Ariel999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 22:19   #11
I ja se još uvijek natežem s tom bakterijom, jedan dan je bolje, pa onda opet sve peče i žari...dobila sam neku kremicu za izvana wolf basic koja malo smiri to žarenje, al drugo ništa ne pomaže. Tražila sam po netu neke odgovore al nema ništa pametno. Bile su neke vaginalete prije al su povučene iz prodaje...nisam pametna...a ni moj doktor!!!
goranka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 19:49   #12
I moji brisevi negativni, krv je dobra, vadila sam čak i hormone i OGTT je ok. Al glupava bakterija je i dalje tu. Nakon summameda koje sam pila radi zuba te nakon silapena koje sam pila radi bakterije. Ništa ne pomaže, ni Vagisan, ni Multgyn, ni Gynopro, ni Femigel, ni soda, NIŠTA!!!!!
goranka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 20:45   #13
A kako znaju da imate tu bakteriju ako su vam brisevi negativni?

Ne znam curke šta da vam kažem, možda ne bi bilo loše da s nečim probate dizati imunitet.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 10:13   #14
Ja znam jer se vidi na mikroskopu kad ti uzme vaginalni bris...pokazao mi dr.
Za imunitet pijem spirulinu i uzimam folnu...sad sam uzela i Lactogyn...
goranka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 12:02   #15
Aha. A jel se na ikoji način može napraviti antibiogram, pa da se zna na koji antibiotik reagira?

Čudno mi je da se u brisu ne može izolirati a da se vidi pod mikroskopom. Čudna neka beštija.

Ima prirodnih preparata za kupiti koje su antibakterijske (ja sam bila pila neke tablete ili kapsule na biljnoj bazi, sad se više ne sjećam šta, koje su baš za bakterije, gljivice i slične pizdarije) pa možda ne bi bilo loše da probate s time.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 19:06   #16
Ja sam imala isto to, ali sam bila dobila samo vaginalete. Mislim da mi nije od toga prošlo. U to vrijeme sam pila i nekoliko tura antibiotika za druge namjene pa sam vjerojatno ubila u tu bakteriju.

Ne mogu vjerovati da se ginekolozi tako nemarno odnose prema tome, a za to je potreban antibiotik! Ja sam mislila da je to nešto bezveze...
biblioteka2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 09:46   #17
Leeloo - hajde se probaj sjetiti koje si to tablete uzimala...

Koliko sam ja shvatila iz onoga što sam pročitala na netu i od dr. sama bakterija nije patogena jedino što stvara neugodnosti već gore navedenih. Prije je bio neki lijek al je još 2009 povučen iz prodaje a dostojne zamjene nema...

goranka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 21:06   #18
Quote:
goranka13 kaže: Pogledaj post
Leeloo - hajde se probaj sjetiti koje si to tablete uzimala...

Koliko sam ja shvatila iz onoga što sam pročitala na netu i od dr. sama bakterija nije patogena jedino što stvara neugodnosti već gore navedenih. Prije je bio neki lijek al je još 2009 povučen iz prodaje a dostojne zamjene nema...

Ove moje koje sam ja bila pila zvale su se paraprotex. To je nešto na biljnoj bazi protiv gljivica, virusa, bakterija. Utipkaj si na google pa vidi šta će ti izbaciti. Ja sam uzimala calivitine, ne znam jel ih još koji proizvođač ima.

Meni je pomogao kod streptokoka (naravno uz odgovarajući antibiotik koji sam bila tada pila), pa probaj, možda ti pomogne baš zato što nije bakterija patogena.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 16:43   #19
Ojla...bila danas ko dr. i nema više beštije...
ne znam dal će kome pomoć al nešto od ovoga je sredilo situaciju... Dakle, nakon posljednje menge sam tri dana koristila femigel i dva tjedna sam pila udarnu dozu Lactogyn (svaki dan po dvije tabl)...zadnjih 6 dana koristim svinjsku mast...da svinjsku mast (domaće proizvodnje), koja se opere u 10 voda (stavi se u zdjelicu i sa 10 voda se ispere na način da se mućkalicom (ono za palačinke) miješa i voda se baca van) i onda se navečer namaže na uložak i spavanac. Recept sam našla na netu i kaže tamo teta da se koristi kod raznih gljivičnih infekcija odnosno bijelog pranja. Kada sam već svašta probala od moderne medicine odlučila sam probati i to...i nešto je upalilo!!!
goranka13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.