Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2015., 16:21   #10561
Quote:
Meduza1 kaže: Pogledaj post
Kome su uplaćene državne stipendije 9.11. (piše na webu MZOS-a)?
Mislim da su uplacene starim stipendistima
maleena11 is offline  
Old 13.11.2015., 16:56   #10562
Quote:
Meduza1 kaže: Pogledaj post
Ne naplaćuje se pod određenim uvjetima a inače se normalno naplaćuje.

ali ne za dobivanje stipendije, boravak u domu, erasmus i sl.....
čokolino is offline  
Old 17.11.2015., 10:21   #10563
Da li osoba koja studira na Vern-u ima pravo na neku stipendiju ?

Braniteljska,državna?
andrea m is offline  
Old 24.11.2015., 19:16   #10564
Pozz, imam problem vezano uz stipendiju iako nisam sigurna da je ovo bas pravo mjesto za pitati. Ali mozda je netko imao slican problem..
Dakle: kako funkcionira kad je netko tko je prijavljen u vasem kucanstvu, a prima placu iz njemacke? Znaci prijavljena je tamo, tamo placa porez itd. Znam da njima nista ne znaci sto mene ta osoba ne financira ali ima li ikoji nacin da dobijem stipendiju? Konkretno, pitam za stipendiju grada zagreba za studente slabijeg socijalnog statusa. Proslih godina sam je uredno dobivala jer je takva situacija nastala tek ove godine u veljaci.
Pretpostavljam da za drzavnu ne bi trebalo bit problem jer se predaju papire s porezne od 2014e. Ali za gradsku treba predati prihode za zadnja 3 mjeseca. :/
ibbi333 is offline  
Old 27.11.2015., 11:10   #10565
Mislim da se prihodi sa deviznog racuna ne vide na onoj potvrdi koju dobijes na PU.Uostalom ti tu osobu uopce ne moras prijaviti kao clana zajednickog domacinstva ako zivi i radi u inozemstvu.iako je prijavljena na istoj adresi moze voditi zasebno domacinstvo.
mandy444 is offline  
Old 27.11.2015., 19:30   #10566
Quote:
mandy444 kaže: Pogledaj post
Mislim da se prihodi sa deviznog racuna ne vide na onoj potvrdi koju dobijes na PU.Uostalom ti tu osobu uopce ne moras prijaviti kao clana zajednickog domacinstva ako zivi i radi u inozemstvu.iako je prijavljena na istoj adresi moze voditi zasebno domacinstvo.
Znaci li to da bi ga npr mogla napisat pod clanove da ne ispadne da muljam jer ce provjeravat i predat samo potvrdu o boravistu u njemackoj, tj prijavnicu/adresu za tamosnji stan u kojem sad zivi?
ibbi333 is offline  
Old 28.11.2015., 12:03   #10567
Mislim da ga uopce ne trebas prijaviti jer on nije clan tvog kucanstva niti mu pridonosi, vec samo zivi na istoj adresi.Na mojoj adresi,u istoj kuci, 1 kat povise,zivi moj stric i njegova obitelj.Oni nisu clanovi naseg kucanstva.
Ako zelis mozes napraviti i to sa potvrdom boravista da budes sigurna.
mandy444 is offline  
Old 30.11.2015., 16:21   #10568
još nije objavljen natječaj za državnu stipendiju za 2016. jel?
black_diamonds is offline  
Old 01.12.2015., 17:56   #10569
Osim što želim znati kada je za 2016 stipendija, želim pitati imali koga iz Bosne s hrvatskim drzavljanstvom da prima?
MaraVesela is offline  
Old 01.12.2015., 21:26   #10570
Da li ima tko kakve informacije vezano uz stipendiju Varaždinske županije. Kakvi su uvjeti i sl.
Dancek is offline  
Old 02.12.2015., 20:09   #10571
Dancek, prijave na natječaj za tu stipendiju su ti već prošle ove godine. Ako nisi vidio, negdje na stranici županije (malo starije objave pogledaj) ima natječaj, uvjeti i to. Ako jesi, i tražiš neke konkretnije informacije, to ti nemam
P.S. Ima i stipendija Grada Varaždina (nije isto, i neki uvjeti su različiti), ali su isto prošle prijave za ovu godinu.
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Old 03.12.2015., 13:04   #10572
Mogu li se na natječaj za državnu stipendiju prijaviti i brucoši?
DonnaDarko is offline  
Old 03.12.2015., 20:46   #10573
Quote:
DonnaDarko kaže: Pogledaj post
Mogu li se na natječaj za državnu stipendiju prijaviti i brucoši?
DA,
Tako stoji u praviliniku koji se objavi na MZOS stranici. Dok u samom pravilniku tj. NATJEČAJU, to ne stoji. Iako bi trebalo i tamo pisati. (u pdf verziji nisam našao, a na samoj stranici dok objave onda piše i to, da se prag od n-ects-a ne odnosi na studente prve godine, što automatski aludira na to da se možeš prijaviti)
Komediruzecki is offline  
Old 07.12.2015., 11:40   #10574
Ima li tko informacije kad ce natjecaj MZOS za drzavne stipendije?
Milicamilmol is offline  
Old 07.12.2015., 15:27   #10575
I mene to zanima.
Prošle godine je već krajem 11. mjeseca objavljen natječaj, a mama me zadnjih mjesec dana pila da gledam jel objavljeno što...
The Great Duck is offline  
Old 07.12.2015., 19:03   #10576
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
I mene to zanima.
Prošle godine je već krajem 11. mjeseca objavljen natječaj, a mama me zadnjih mjesec dana pila da gledam jel objavljeno što...
Trenutno traju e savjetovanja, proučite malo. Nebu tak skoro očito. Možda uskoro završi nacrt pa kad ga i naprave onda će ga i objaviti.
Komediruzecki is offline  
Old 08.12.2015., 00:04   #10577
Pitanje

Ja imam blesavo pitanje
U vezi državne stipendije, dal zna netko, mogu li ja već podignuti sve stvari kao što su potvrda o visini dohotka, potvrda o nezaposlenosti roditelja itd. iako natječaj još nije izašao, da li će mi uvažiti sve to normalno, ili bolje da pričekam da izađe natječaj pa da onda sve te stvari obavim?
tommy15 is offline  
Old 08.12.2015., 08:37   #10578
Quote:
tommy15 kaže: Pogledaj post
Ja imam blesavo pitanje
U vezi državne stipendije, dal zna netko, mogu li ja već podignuti sve stvari kao što su potvrda o visini dohotka, potvrda o nezaposlenosti roditelja itd. iako natječaj još nije izašao, da li će mi uvažiti sve to normalno, ili bolje da pričekam da izađe natječaj pa da onda sve te stvari obavim?
I trebao bi prije, jer natječaj ne traje vječno, a tko zna koliko treba čekanja za to sve, a sve te potvrde se ionako podižu za prethodnu godinu, pa bi bilo najbolje da upravo sad sve skupiš i čekaš natječaj.
Komediruzecki is offline  
Old 08.12.2015., 10:49   #10579
Quote:
tommy15 kaže: Pogledaj post
Ja imam blesavo pitanje
U vezi državne stipendije, dal zna netko, mogu li ja već podignuti sve stvari kao što su potvrda o visini dohotka, potvrda o nezaposlenosti roditelja itd. iako natječaj još nije izašao, da li će mi uvažiti sve to normalno, ili bolje da pričekam da izađe natječaj pa da onda sve te stvari obavim?
bolje da cekas natjecaj jer ukoliko ga objave jos ovaj mjesec trebat ce ti potvrde za 2014. godinu, ali ako natjecaj izade u sijecnju trebas potvrde za 2015. godinu, a to za 2015 ne mozes podignut prije nove godine
__________________
:p
gloria693 is offline  
Old 08.12.2015., 16:20   #10580
Ljudi, kaj mislite da posaljemo mail MZOS-u s upitom kad misle objavit natjecaj? da li ce ubrzo ili ne? cisto ono da ne refresham 5000000 puta dnevno stranicu
maleena11 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.