Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2008., 19:43   #61
Žarište je sigurno u školi, kako to obično biva, pa dok se sva djeca ne očiste uši se vračaju. Moja sestra je u osnovnoj školi imala isti problem, i još k tome užasno gustu kosu. Nabavili smo mali električni češljić koji rješava uši strujnim udarom. U svakom slučaju bolje nego šamponi. Vjerujem da se po apotekama toga može naći i kod nas.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 22:06   #62
uši su esta pojava pogotovo u vrtićima i školama.....i ja se začudila kad mi je sestrična rekla da svako malo mala dobije a žive u centru...

šamponom prat kosu par dana, oprat posteljinu, usisat sve detaljno....joj ja se grozim tih stvari...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 22:18   #63
ne samo da se grozim, vec sam van pameti vec dva dana. plisane zivotinje su zamrznute, sve usisano, posteljinu svaki dan odkuhavam, sve jaknice, kape, salove..sve sam oprala na 60 stepeni (ta temperatura ubija), namjestaj pospricala, jastucice ukrasne oprala...ma vise ne znam ni sta sam uradila.
meni koja sam opicena na cistocu i urednost je fakat sok.

ali to moze svako dobiti. kazu mogu se i na bazenu pokupiti jer dobro plivaju. u metrou naslonis glavu gdje je neko prije bio, i eto ti...a pogotovo u skolama i vrticima. bitno je da je razred obavjesten i da svi nesto poduzmu, inace neme svrhe. meni je najveci problem gustoca njene kose, i bijele tackice kojih je jos nekoliko ostalo. da li su to jajasca, da li su ziva ili mrtva...ne znam. kod mladje koja ima svijetlu kosu ne vidim dobro...
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 22:20   #64
moja sestra imala, vec je bila dosta i velika, dobila u skoli.

sampon, drasticno sisanje (sjecam se da smo joj sjeckali dlaku po dlaku ).

najnormalnije smo oprali sve sto je koristila od robe, rucnika, posteljine i rijesili se svega. morala je dosta dugo koristiti sampon, ali kad su jednom osle - osle su.

nitko od nas ostalih nije dobio.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 22:22   #65
istina, legla su u vrtićima i školama...ništa to nije čudno....evo vibram da ih se uspješno rješite ~~~~~~~~~~~~~~~~

(kvragu, sad me sve svrbi....tako mi i treba kad sam otvorila ovaj topic)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 22:25   #66
hajde malo si me utjesila. ja se sve bojim da se ne vrate. bila bi katastrofa ocistiti pa opet za neko vrijeme dobiti. svi se patimo, a pogotovo one dok ih cesljam.
a ja se nadam da nisam dobila, cesljala sam se do krvi i nista. ali valjda na psihickoj osnovi cijeli dan se ceskam od glave do pete.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 22:32   #67
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
istina, legla su u vrtićima i školama...ništa to nije čudno....evo vibram da ih se uspješno rješite ~~~~~~~~~~~~~~~~

(kvragu, sad me sve svrbi....tako mi i treba kad sam otvorila ovaj topic)
hvala. ista reakcija kod tebe kao kod svih kome kazem. kaze mama da se tata ceska cijeli dan, a jedno 1000 kilometara od nas
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 22:39   #68
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
hajde malo si me utjesila. ja se sve bojim da se ne vrate. bila bi katastrofa ocistiti pa opet za neko vrijeme dobiti. svi se patimo, a pogotovo one dok ih cesljam.
a ja se nadam da nisam dobila, cesljala sam se do krvi i nista. ali valjda na psihickoj osnovi cijeli dan se ceskam od glave do pete.
samo poslije treba biti oprezniji u vrticu/skoli, iako obicno uspiju izolirati dijete od kojeg je krenulo prije nego se jako rasiri.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 00:28   #69
Moji klinci su isto prije par mjeseci pokupili i tako im prali šamponom valjda mjesec dana i stalno ponovno po jedna,dvije u kosi već smo izludili,a od nas ostalih u familiji nitko nije dobio.Ne bi me čudilo da im se opet pojave jer ima djece u školi koja se baš ne kupaju često,a taj električni češalj bi mogao biti rješenje,mislim da košta oko 300 kuna.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 00:33   #70
hvala na savjetu. potrazicu sutra taj cesalj.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 00:49   #71
Ta jajašca zovu se gnjide,povadi joj to rukama,ako ih ima malo. Dobar ti je taj električni češalj. Bilo bi dobro kad bi cijeli razred prekontrolirali,jer što ti vrijedi da ih se riješiš ako ih netko u razredu još ima
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 01:30   #72
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
istina, legla su u vrtićima i školama...ništa to nije čudno....evo vibram da ih se uspješno rješite ~~~~~~~~~~~~~~~~

(kvragu, sad me sve svrbi....tako mi i treba kad sam otvorila ovaj topic)
i mene svrbi otkad sam pročitala, okupala se a i dalje se češkam

al vidim ti sve dezinficirala tako da nema brige, al ako se ostali u školi/vrtiću ne rješe moglo bi se opet vratit...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 09:34   #73
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
(kvragu, sad me sve svrbi....tako mi i treba kad sam otvorila ovaj topic)

isto mi je....
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 11:27   #74
hajde zene prisaberite se
nije ovo tema kolektivnog ceskanja.

zezam se. sinoc sam legla da me muz kao majmuncica pretrazuje i kaze da nije vidio niti jednu gnjidu ili bilo sta sumnjivo. eto bar jedna briga manje. kod male ne vidim vise nista vise, a kod velike mozda jos nekoliko po cijeloj glavi. mislim na gnjide (fuj, odvratna rijec). sad cu joj to povaditi jer mi je jucer doktorica rekla ako i jednu nadje, mogu se opet usi razviti i nista od povratka u skolu. drago mi je da su tako rigorozni, ali kao sto mandy rece sta meni vrijedi da je ja iscistim ako jos neko ima u razredu. obavijestila sam jos dvije mame od curica, da dobro pogledaju, a one ce javiti ostalim. samo je 5 djevojcica u razredu, i stalno su skupa, glavice uz glavice..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 12:55   #75
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
hajde zene prisaberite se
nije ovo tema kolektivnog ceskanja.

zezam se. sinoc sam legla da me muz kao majmuncica pretrazuje i kaze da nije vidio niti jednu gnjidu ili bilo sta sumnjivo.
Ali da je ceskanje prijelazno internetom, upravo je dokazano.

Tko zna sto si ti htjela da ti muz pregleda, a on jadan nije razumio....
Kod moje male jedna mala ima u razredu, mama ne reagira i ona i dalje ima. Nije se prosirilo na druge, ali su je djeca pocela izbjegavati, dijete u stvari nije krivo.
ixox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 13:30   #76
joj zašto sam otvorila ovu temu brrrrrr... ljeto prije početka srednje škole pokupila i ja nečije kućne ljubimce... a imala lijepu dugu crnu gustu kosu. prvo koristila šampon, no vratile su se. odrezali mi kosu kupili neki jači šampon i uši otišle... ma poludila sam, da mi je samo znati gdje sam ih pokupila. nadam se da će malenu to zaobići.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 13:37   #77
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
joj zašto sam otvorila ovu temu brrrrrr... ljeto prije početka srednje škole pokupila i ja nečije kućne ljubimce... a imala lijepu dugu crnu gustu kosu. prvo koristila šampon, no vratile su se. odrezali mi kosu kupili neki jači šampon i uši otišle... ma poludila sam, da mi je samo znati gdje sam ih pokupila. nadam se da će malenu to zaobići.

joj ne mogu ni da zamislim da je moram drasticno osisati. toliko je ponosna na svoju kosu

evo neko je sastavio teme, hvala. odoh odmah pokusati ono sa bebi uljem cijelo jutro joj vadim gnjide, i bas kad mislim da ih nema vise, pronadjem joj pokoju.

Quote:
ixox kaže: Pogledaj post
.

Tko zna sto si ti htjela da ti muz pregleda, a on jadan nije razumio....
ma kao vecina vas muskaraca, sigurno zna sta radi
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 22:03   #78
MOžda će ti se ovo učiniti neobično i grubo, ali funkcionira idealno. Meni je baka natrljala glavu i svu kosu (dugu oko metar i gustu kao šuma) petrolejom ili rakijom i stavila maramu na glavu pa najlonsku vrećicu i tako bih prespavala noć. Malo me peckalo, ali ujutro sve uši i gnjide mrtve. Zatim bih oprala kosu u vodi u kojoj se kuhao bršljan i nije bilo više uši. Bršljan je inače otrovan za bube i insekte, tako da za preventivu se može par puta oprati glava u vodi u kojoj je on kuhan.
Dobivala sam ih dva-tri puta jer je u školi uvijek bilo nemarnih i prljavih, ali na taj način sam ih se uvijek rješavala.
__________________
Ivanita
Ivanita5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 23:56   #79
ma nista mi se ne cini vise grubim ili neobicnim.
ne znam kako bi malo dijete izdrzalo cijelu noc sa najlonom na glavi, ali ako se ne uspijem rijesiti pokusacu i to. hvala.

danas cistim cijeli dan. glavica u krilu i vadi. kod male sam pronasla jednu jedinu gnjidu iza uha. ona doduse ima svijetlu i jako jako rijetku kosicu, pa nije bio problem traziti.
kod starije je uzas. ima gustu, ma strasno gustu. i bas kad pomislim da ih nema vise pronadjem jos koju. sutra imamo dr. u devet ujutro pa cu vidjeti sta ce mi ona reci. jesu li to sad mrtve gnjide, ili su prezivjele tretman samponiranja ne znam... i od toga zavisi sta i kako dalje.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 13:25   #80
mladja i ja nemamo nista, starija ima jos pokoju gnjidu. nista od povratka u skolu
dobili smo novi tretman, nekakva emulzija. kaze doktorica najbolja na trzistu. zove se InfectoPedicul. eto ako kome zatreba. kaze dr. definitivno sve ubija. dobili smo i bolji, dosta gusci cesalj. elektricni nisam nasla.
znaci sve iz pocetka.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.