Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2012., 22:27   #1
kuhinjski bojler iznad mjesalice

Montirao sam kuhinjski bojler od 5 litara u gornji kuhinjski element.
Problem je da nakon zatvaranja pipe voda i dalje neko vrijeme curi.

kako je pipa stara mislio sam da je do nje pa sam i pipu promijenio ali problem je ostao.

Gdje griješim?

Hvala
T300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 10:58   #2
Možda imaš niskotlačni bojler i neodgovarajuću pipu?
Provjeri na: https://www.forum.hr/showthread.php?t=700315 i https://www.forum.hr/archive/index.php/t-649794.html.
Ako je to slučaj, onda ti je možda već eksploadirao bojler i imaš poplavu (što ti ne želim).
Bolja je varijanta da je stvar u konstrukciji pipe i izvedbi vodovoda, pa se na to s vremenom naučiš.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 12:55   #3
Quote:
T300 kaže: Pogledaj post
Montirao sam kuhinjski bojler od 5 litara u gornji kuhinjski element.
Problem je da nakon zatvaranja pipe voda i dalje neko vrijeme curi.

kako je pipa stara mislio sam da je do nje pa sam i pipu promijenio ali problem je ostao.

Gdje griješim?

Hvala

Nigdje! Forumaš @Ja Osobno ti je već poslao link gdje su odgovori. Ja ti samo ponavljam da je to normalno!
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 19:26   #4
Pipa je zidna sa tri cijevi, jednu koja ide na zid i dvije koje gledaju prema gore i na koje sam zašarafio cijevi od bojlera.
Moja ideja je bila da na cijev sa hladnom vodom koja ide iz pipe ka bojleru stavim povratni ventil kako se ta voda nebi mogla vraćati iz te cijevi nazad.

Malo si me uplašio sa "Ako je to slučaj, onda ti je možda već eksploadirao bojler i imaš poplavu (što ti ne želim)." pa više nisam siguran u tu ideju.
Problem je što više nemam kutiju od pipe i nemam pojma koji je tip jer nisam ni znao da ima niskotlačni, wiokotlačni..bojler.
meni je to bilo onaj za gore, onaj za dolje i protočni.

Koje je tvoje mišljenje o povratnom ventilu ?

Hvala,

Zadnje uređivanje T300 : 29.03.2012. at 19:31.
T300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 19:30   #5
Čitam i čitam tvj članak sa linka koji si mi napisao i po tome ispada da je normalno da svaki puta nakon zatvaranja pipe voda još curi. meni to izgleda ludo jer to su ogromne količine vode kroz enko duže vrijeme
pitanje je što učuniti, kakakv bojler pipu kupiti da mogu mnormalno zatvoriti pipu i da voda prestane curiti?
T300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 12:15   #6
Quote:
T300 kaže: Pogledaj post
Čitam i čitam tvj članak sa linka koji si mi napisao i po tome ispada da je normalno da svaki puta nakon zatvaranja pipe voda još curi. meni to izgleda ludo jer to su ogromne količine vode kroz enko duže vrijeme
pitanje je što učuniti, kakakv bojler pipu kupiti da mogu mnormalno zatvoriti pipu i da voda prestane curiti?

Visokotlačni bojler,za koji treba preurediti instalaciju. Instalacija se može napraviti izvana,na zidu ili ugraditi u zid. Ova , na zidu se može sakriti nekim kutnim lajsnama od PVC- a ili prokroma.
Drugoo rješenje ne postoji.

Još jedino provjeri koliki je pritisak , tlak u instalaciji, pa se eventualno može smanjiti sa reducir ventilom kod vodomjera.

Ali curenje dijela vode iz spremnika ostaje, jer to tako konstruirano i ne može drugačije raditi.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 12:26   #7
Majstor zna, a ja sam samo amater s (nažalost) nešto neugodnog iskustva.
Kombinaciju imaš dobru i bojler ti neće eksplodirati.
Ako želiš mijenjati onda trebaš novi (skuplji) bojler i novu (jeftiniju) pipu. Investicija nije manja od 2000 kn (cca 200m3 vode).
Ja bih se pomirio s tim curkanjem, jer i tako mi puno više vode ode dok otvorim pipu i čekam hladniju ili topliju vodu. Neki gubitci su neizbježni, a ovaj mi se čini manjim.
I da, reduciranje tlaka na 2-3 atmosfere smanjuje gubitke i štedi instalaciju.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 16:25   #8
Hvala
T300 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.