Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2012., 20:20   #21
HPB nezatvoreni račun

pozdrav

imam problem s HPB-om

prije 2 godine sam kod njih imao oročenu štednju, nakon isteka pobrao pare i zatvorio štedni račun. nikakve druge transakcije nisam imao.

prije mjesec dana sam primio opomenu da mi je dug po tekućem računu 160 kuna

da bih nakon razgovora na bespl.telefonu saznao da se automatski pokreće tekući račun ako ostane što sredstava na računu.
ne znam je li ostalo, a nije smjelo, jer sam tražio isplatu svih novaca, no očito po nečemu si mi krenuli računati naknadu svaki mjesec. do danas nisam dobio ikakvu obavijest o tome računu.

ugl., telefonist je kod jednog razgovora pokrenuo prigovor, za postupak storniranja duga, no sad mi dolazi nova opomena, i na 0800 24 24 mi frajer kaže da ne mogu stornirati i da su to odbili jer su bila sredstva na računu.


da li netko ima slična iskustva, što da radim ? prigovor pisani košta još 60 kuna, koliko me košta i opomena. pa se pitam ima li to smisla ako (prema navodu ovog lika s telefona) je taj odjel kojem je poslana pritužba prigovor odbio ?
i nemam nikakvih dokumenata od tih transakcija.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 09:29   #22
i meni se to dogodilo sa HPB-om (( jučer su mi poslali opomenu za -160kn i plus još 60kn opomena = 220kn
Ovaj račun u HPB-u je u moje ime otvorio SC kako bi na njega primala subvenciju stanarine, i cijelo vrijeme, dakle, dok čekam subvenciju oni meni naplaćauju nekakvu NEAKTIVNOST računa. Pa gdje to ima??? Normalno da je račun neaktivan, kad je otvoren u svrhu primanja subvencije koja stiže u 3 rate, dakle 3 puta godišnje.
a kaj je najbolje, ja sam studentica i ne mogu ići u minus, već pretpostavljam da su mi oni tu naknadu uzimali, nije bilo sredstava i sad mi šalju opomenu.

Razmišljala sam da li da odem i platim tih 220kn i ne kročim više nikada u tu glupu banku, ali ne! Idem danas tamo i želim da mi konkretno izlistaju sve pravilnike, ponest ću ugovor i neka mi pokažu gdje piše da se neaktivnost računa naplaćuje!!!! i neću izaći od tamo dok sve ne budem imala crno na bijelo, netko tome treba stati na kraj.
Fesnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 11:35   #23
Quote:
Fesnica kaže: Pogledaj post
i meni se to dogodilo sa HPB-om (( jučer su mi poslali opomenu za -160kn i plus još 60kn opomena = 220kn
Ovaj račun u HPB-u je u moje ime otvorio SC kako bi na njega primala subvenciju stanarine, i cijelo vrijeme, dakle, dok čekam subvenciju oni meni naplaćauju nekakvu NEAKTIVNOST računa. Pa gdje to ima??? Normalno da je račun neaktivan, kad je otvoren u svrhu primanja subvencije koja stiže u 3 rate, dakle 3 puta godišnje.
a kaj je najbolje, ja sam studentica i ne mogu ići u minus, već pretpostavljam da su mi oni tu naknadu uzimali, nije bilo sredstava i sad mi šalju opomenu.

Razmišljala sam da li da odem i platim tih 220kn i ne kročim više nikada u tu glupu banku, ali ne! Idem danas tamo i želim da mi konkretno izlistaju sve pravilnike, ponest ću ugovor i neka mi pokažu gdje piše da se neaktivnost računa naplaćuje!!!! i neću izaći od tamo dok sve ne budem imala crno na bijelo, netko tome treba stati na kraj.
frajer na telefonu mi je rekao da imaju mnogo takvih fiktivno otvorenih računa (nije rekao fiktivnih, nego "greška"), te da su se mnogi građani žalili. što mi je dalo lažnu nadu da će to riješiti.


moj dug je već oko 360 kuna. opomene šalju na kraju mjeseca, tako da ni da hoćeš, ne možeš platiti a da ti ne ode u drugi mjesec.


trebalo bi napisati žalbu, a za koju uzmu također 60 kuna, ako se pokaže neopravdana. samo ne znam po kojem kriteriju da osporavam taj dug.

inače su nesposobni totalno, od 5 ljudi s info telefona 5 različitih odgovora, o kumicama u poslovnicama da i ne govorim.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 19:06   #24
Trebali ste tražiti da vam daju papir koji dokazuje da je račun zatvoren.
__________________
Svi mi grijesimo, neki vise, neki stalno.
Damjan_sesvete is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 19:14   #25
Evo ovdje vam pišu naknade, za zatvaranje računa je 40kn:

http://www.hpb.hr/?hr=naknade-ra%C4%...i-gra%C4%91ana
__________________
Svi mi grijesimo, neki vise, neki stalno.
Damjan_sesvete is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 09:07   #26
Quote:
Damjan_sesvete kaže: Pogledaj post
Trebali ste tražiti da vam daju papir koji dokazuje da je račun zatvoren.
vjerojatno jesam ostavio potpis na onim njihovim papirima uvezanih klamericom bez potpisa i žiga banke na prvoj strani, ali i dalje ne mogu vjerovati u takvo eklatantno nedržanje načela dobre vjere i lopovskog odnosa prema klijentu. u nijednoj banci ne otvara se tekući račun da ti isplate oročeni ulog, barem ne bez posebnog pitanja.

nadam se da će ih preuzeti strani vlasnik što prije
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 04:40   #27
Quote:
Fesnica kaže: Pogledaj post
i meni se to dogodilo sa HPB-om (( jučer su mi poslali opomenu za -160kn i plus još 60kn opomena = 220kn
Ovaj račun u HPB-u je u moje ime otvorio SC kako bi na njega primala subvenciju stanarine, i cijelo vrijeme, dakle, dok čekam subvenciju oni meni naplaćauju nekakvu NEAKTIVNOST računa. Pa gdje to ima??? Normalno da je račun neaktivan, kad je otvoren u svrhu primanja subvencije koja stiže u 3 rate, dakle 3 puta godišnje.
a kaj je najbolje, ja sam studentica i ne mogu ići u minus, već pretpostavljam da su mi oni tu naknadu uzimali, nije bilo sredstava i sad mi šalju opomenu.

Razmišljala sam da li da odem i platim tih 220kn i ne kročim više nikada u tu glupu banku, ali ne! Idem danas tamo i želim da mi konkretno izlistaju sve pravilnike, ponest ću ugovor i neka mi pokažu gdje piše da se neaktivnost računa naplaćuje!!!! i neću izaći od tamo dok sve ne budem imala crno na bijelo, netko tome treba stati na kraj.
Slično je i kod mene! Isto sam došao do -160 + opomena od 60kn! Račun mi je trenutno neaktivan kao i kod tebe, dakle bez redovnog priljeva sredstava! I kužim ja to njihovih 9kn mjesečno za održavanje računa i 8kn za sms uslugu , ali oni meni par puta mjesečno uzimaju sa računa tj dolazi sms! Za 5 mjeseci su mi uzeli 160kn
deki00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:40   #28
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
Slično je i kod mene! Isto sam došao do -160 + opomena od 60kn! Račun mi je trenutno neaktivan kao i kod tebe, dakle bez redovnog priljeva sredstava! I kužim ja to njihovih 9kn mjesečno za održavanje računa i 8kn za sms uslugu , ali oni meni par puta mjesečno uzimaju sa računa tj dolazi sms! Za 5 mjeseci su mi uzeli 160kn
Mjesečna naknada za SMS je 8 kuna-bez obzira na broj poruka u tekućem mjesecu, znači 8 kuna mjesečno fiksno.
A ako si već primao poruke na mobitel zašto si čekao da dug dođe do 160 kuna?
Ukoliko ubuduće budeš imao neredoviti priljev na račun onda bi bilo dobro da par desetaka kuna ostaviš na računu. A imaš i opciju (ukoliko je neredovito primanje) da otvoriš žiro račun, vođenje je 5 kuna mjesečno ali nemožeš doći u nedozvoljeno prekoračenje.
vjeran007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:46   #29
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
pozdrav

imam problem s HPB-om

prije 2 godine sam kod njih imao oročenu štednju, nakon isteka pobrao pare i zatvorio štedni račun. nikakve druge transakcije nisam imao.

prije mjesec dana sam primio opomenu da mi je dug po tekućem računu 160 kuna

da bih nakon razgovora na bespl.telefonu saznao da se automatski pokreće tekući račun ako ostane što sredstava na računu.
ne znam je li ostalo, a nije smjelo, jer sam tražio isplatu svih novaca, no očito po nečemu si mi krenuli računati naknadu svaki mjesec. do danas nisam dobio ikakvu obavijest o tome računu.

ugl., telefonist je kod jednog razgovora pokrenuo prigovor, za postupak storniranja duga, no sad mi dolazi nova opomena, i na 0800 24 24 mi frajer kaže da ne mogu stornirati i da su to odbili jer su bila sredstva na računu.


da li netko ima slična iskustva, što da radim ? prigovor pisani košta još 60 kuna, koliko me košta i opomena. pa se pitam ima li to smisla ako (prema navodu ovog lika s telefona) je taj odjel kojem je poslana pritužba prigovor odbio ?
i nemam nikakvih dokumenata od tih transakcija.
Ja bi na tvom mjestu otišao u banku i zatražio razgovor s nekim od voditelja i objasnio situaciju. To se može otpisati ukoliko je prošlo toliko vremena od zadnje transakcije bez problema.
vjeran007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 23:36   #30
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
Slično je i kod mene! Isto sam došao do -160 + opomena od 60kn! Račun mi je trenutno neaktivan kao i kod tebe, dakle bez redovnog priljeva sredstava! I kužim ja to njihovih 9kn mjesečno za održavanje računa i 8kn za sms uslugu , ali oni meni par puta mjesečno uzimaju sa računa tj dolazi sms! Za 5 mjeseci su mi uzeli 160kn
na kraju sam zatvorila racun, dala im do znanja da nikada vise necu doci kod njih platila sam na kraju 'dug' i opomenu.... ali sam pet dana hodala kod njih ne bi li skuzila na koju foru su oni meni to naplacivali.... i da sad ne duljim i ne pricam kaj sam se svega naslušala: mogla sam pisati prigovor (koji košta 60kn), i sve što mogu postići prigovorom je da mi ne naplate opomenu (koja ja 60kn) - dakle mogla sm postići jedno veliko NIŠTA
glavno mi je da sam sve riješila i da više s njima nemam posla, jako sam se razočarala.....
sretno svima koji se odlučite boriti protiv, ja eto nisam imala vše snage - imate svu moju podršku
Fesnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 15:06   #31
Quote:
Fesnica kaže: Pogledaj post
na kraju sam zatvorila racun, dala im do znanja da nikada vise necu doci kod njih platila sam na kraju 'dug' i opomenu.... ali sam pet dana hodala kod njih ne bi li skuzila na koju foru su oni meni to naplacivali.... i da sad ne duljim i ne pricam kaj sam se svega naslušala: mogla sam pisati prigovor (koji košta 60kn), i sve što mogu postići prigovorom je da mi ne naplate opomenu (koja ja 60kn) - dakle mogla sm postići jedno veliko NIŠTA
glavno mi je da sam sve riješila i da više s njima nemam posla, jako sam se razočarala.....
sretno svima koji se odlučite boriti protiv, ja eto nisam imala vše snage - imate svu moju podršku
Ajde ajde nemoj odmah tako..ipak si trebala malo više vodit računa o svom tekućem računu. Onda se možda to ne bi dogodilo-to ipak moraš priznati..
vjeran007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 10:14   #32
Quote:
vjeran007 kaže: Pogledaj post
Ajde ajde nemoj odmah tako..ipak si trebala malo više vodit računa o svom tekućem računu. Onda se možda to ne bi dogodilo-to ipak moraš priznati..
da, da, osim činjenice da studentima po zakonu ne mogu naplaćivati stavku 'vođenje tekućeg računa', ne plaća se niti u jednoj banci ali u hpb-u se plaća. oni meni, kao studentici mogu naplatiti samo ulugu tipa m-banking, e-banking i sl. i od kuda da sam ja znala da uzimaju novce sa mog računa, a niti jednu uslugu nemam aktiviranu.
havla na tvojoj brizi, ali ja o svojim računima itekako vodim brigu
Fesnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 21:13   #33
Quote:
Fesnica kaže: Pogledaj post
da, da, osim činjenice da studentima po zakonu ne mogu naplaćivati stavku 'vođenje tekućeg računa', ne plaća se niti u jednoj banci ali u hpb-u se plaća. oni meni, kao studentici mogu naplatiti samo ulugu tipa m-banking, e-banking i sl. i od kuda da sam ja znala da uzimaju novce sa mog računa, a niti jednu uslugu nemam aktiviranu.
havla na tvojoj brizi, ali ja o svojim računima itekako vodim brigu
ok.. evo ovako ti meni nađi di to piše u zakonu ja cili forum.hr vodim na ljetovanje na Kubu 15 dana. To obećavam pred svima. Dalje, ako je ovo puno e onda stvarno

1. HPB Diplomac

A) Kunski tekući račun uz koji se izdaje VISA Electron kartica
B) Dopušteno prekoračenje
C) HPB SMS/e-mail bez naplate
D) HPB Internet bankarstvo za fizičke osobe bez naplate upisnine i mjesečne naknade

Ukupni kreditni limit po paketu HPB Diplomac iznosi 1.000,00 kn.

Cijena paketa HPB Diplomac iznosi 4,00 kn mjesečno!


Nije mi cilj da te prezentiram kao neinformiranu ali očito je bio malih smetnja u komunikaciju između tebe i Banke. Nažalost i to se događa..
vjeran007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 22:47   #34
Quote:
vjeran007 kaže: Pogledaj post
ok.. evo ovako ti meni nađi di to piše u zakonu ja cili forum.hr vodim na ljetovanje na Kubu 15 dana. To obećavam pred svima. Dalje, ako je ovo puno e onda stvarno

1. HPB Diplomac

A) Kunski tekući račun uz koji se izdaje VISA Electron kartica
B) Dopušteno prekoračenje
C) HPB SMS/e-mail bez naplate
D) HPB Internet bankarstvo za fizičke osobe bez naplate upisnine i mjesečne naknade

Ukupni kreditni limit po paketu HPB Diplomac iznosi 1.000,00 kn.

Cijena paketa HPB Diplomac iznosi 4,00 kn mjesečno!


Nije mi cilj da te prezentiram kao neinformiranu ali očito je bio malih smetnja u komunikaciju između tebe i Banke. Nažalost i to se događa..
priljatelju dragi, ja NEMAM, odnosno NISAM imala u HPB banci otvoren račun, odnosno paket DIPLOMAC, već običan tekući račun, koji je otovoren u moje ime, a na zahtjev Studentskog Centra Zagreb u svrhu primanja Subvencije stanarine. Ja sam studentica, s toga oni nemaju nikakvo pravo meni naplaćivati korištenje računa (čak se je i ženska u banci kaj radi na šalteru čudila kako to da su mi to naplaćivali), dokle god sam ja redoviti student po zakonu mi se ta usluga ne smije naplaćivati. Kako ja to znam? imam otvoren račun u Zabi i Pbz-u i niti u jednoj od tih banaka mi ne naplaćuju korištenje računa, nemam aktiviranu niti jednu opciju i već nekolicinu godina niti jednoj od tih banaka ne plaćam niti lipu za održavanje, korištenja ili vođenje računa. Otišla sam i u zabu i u pbz i pitala ih kako da mi oni to ne naplaćuju, a hpb naplaćuje pa su mi sve objasnili, čak mi je ženska navela i neku stavku iz nekog pravilnika po kojoj sam oslobođena plaćanja takve usluge.
p.s. meni su uzimali 9 kuna mjesečno sa računa, samo tako da se zna
U slučaju da imaš bilo kakvih dodatnih pitanja ili nejasnoća, slobodno mi se obrati....
Fesnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 23:21   #35
Smile

Quote:
Fesnica kaže: Pogledaj post
priljatelju dragi, ja NEMAM, odnosno NISAM imala u HPB banci otvoren račun, odnosno paket DIPLOMAC, već običan tekući račun, koji je otovoren u moje ime, a na zahtjev Studentskog Centra Zagreb u svrhu primanja Subvencije stanarine. Ja sam studentica, s toga oni nemaju nikakvo pravo meni naplaćivati korištenje računa (čak se je i ženska u banci kaj radi na šalteru čudila kako to da su mi to naplaćivali), dokle god sam ja redoviti student po zakonu mi se ta usluga ne smije naplaćivati. Kako ja to znam? imam otvoren račun u Zabi i Pbz-u i niti u jednoj od tih banaka mi ne naplaćuju korištenje računa, nemam aktiviranu niti jednu opciju i već nekolicinu godina niti jednoj od tih banaka ne plaćam niti lipu za održavanje, korištenja ili vođenje računa. Otišla sam i u zabu i u pbz i pitala ih kako da mi oni to ne naplaćuju, a hpb naplaćuje pa su mi sve objasnili, čak mi je ženska navela i neku stavku iz nekog pravilnika po kojoj sam oslobođena plaćanja takve usluge.
p.s. meni su uzimali 9 kuna mjesečno sa računa, samo tako da se zna
U slučaju da imaš bilo kakvih dodatnih pitanja ili nejasnoća, slobodno mi se obrati....
1. Takav zakon ne postoji-to ovisi o odluci pojedine banke i istina je da je takva praksa ali zakon nije
2. Ako je otpočetka naplačivana naknada onda je greška SC (u dojavi šifre odnosa) a ako ti se naknada naknadno počela naplačivati onda je greška banke i trebalo ti je to otpisati

Ali dobro sad je gotovo ali ipak da se zna za ubuduće, možda nekome info bude od koristi
vjeran007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 08:39   #36
Quote:
Fesnica kaže: Pogledaj post
da, da, osim činjenice da studentima po zakonu ne mogu naplaćivati stavku 'vođenje tekućeg računa', ne plaća se niti u jednoj banci ali u hpb-u se plaća. oni meni, kao studentici mogu naplatiti samo ulugu tipa m-banking, e-banking i sl. i od kuda da sam ja znala da uzimaju novce sa mog računa, a niti jednu uslugu nemam aktiviranu.
havla na tvojoj brizi, ali ja o svojim računima itekako vodim brigu
Kakve veze ima to što si student? Svaka banka može naplaćivat vođenje tekućeg računa.

I meni se slično desilo, imao sam davno otvoren tekući u Zabi, za par uplata što sam radio preko SC-a (tada se uplaćivalo isključivo na tekući Zabe ili PBZ-a), i zaboravio na njega godinama. Kako sam mijenjao adresu nisam niti dobivao izvode koji bi me podsjetili na dugovanje. Prošle godine su me uspjeli pronaći, i ja sam, svojom krivicom, lijepo iskeširao banci 400 kuna, zatvorio račun i lijepo se ispričao zbog svoje greške, što i tebi savjetujem
penava is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 09:05   #37
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima to što si student? Svaka banka može naplaćivat vođenje tekućeg računa.

I meni se slično desilo, imao sam davno otvoren tekući u Zabi, za par uplata što sam radio preko SC-a (tada se uplaćivalo isključivo na tekući Zabe ili PBZ-a), i zaboravio na njega godinama. Kako sam mijenjao adresu nisam niti dobivao izvode koji bi me podsjetili na dugovanje. Prošle godine su me uspjeli pronaći, i ja sam, svojom krivicom, lijepo iskeširao banci 400 kuna, zatvorio račun i lijepo se ispričao zbog svoje greške, što i tebi savjetujem
Pročitaj par postova prije - platila sam, zatvorila sam račun. A mi studenti smo oslobođeni plaćanja te stavke, jedino moraš svake akad. godine nositi potvrde da si redovan student.
Fesnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 20:07   #38
Quote:
Fesnica kaže: Pogledaj post
A mi studenti smo oslobođeni plaćanja te stavke, jedino moraš svake akad. godine nositi potvrde da si redovan student.
a gdje to piše? ako i piše vjerojatno se odnosi na već spomenuti studentski paket, a ne na klasični tekući račun
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 16:10   #39
Smile

Ovako,imam tekuči račun u hpb banci,tj,karticu,imam je skoro 5 godina,državljan sam bih,roditelji su mi radili u hr,i iza njih su ostali neki zaostaci neisplacenih plaća,krajem godine na račun mi prebace 300 eura,inače ne koristim tu karticu,samo u tu svrhu,novce podignem,ostavim 100-150 kuna,koje u roku tri mjeseca nestanu s računa,skoro svaki dan me banka obavještava o tom,sve je to ok,dok ne dodje do nule,a i tad banka skida i ide u minus,to ne razumijem,da li je to normalno ili....prošle godine isto mi se desilo,al nisam bio kući,več u inozemstvu i naravno broj mob.ne nosim sa sobom,kad sam stigao zvali su me iz banke i kažu,ako u roku mjesec dana ne podmirim račun,da će me dat na sud....samo me interesuje ako netko zna oko toga,DA LI BANKA IMA PRAVO SKIDATI MI S RAČUNA,IAKO NEMAM NIŠTA NA RAČUNU,I ZAVIJATI ME U CRNO,IĆI U MINUS....Unaprijed se zahvaljujem....
ragibovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 17:55   #40
Imam namjeru uzet studentski paket Diplomac+ te me zanima ova Visa kartica na rate, naime navodi se da je kao instrument osiguranja potrebna zadužnica roditelja ovjerena kod javnog bilježnika. Da li i roditelj u tom slučaju mora prenijet primanja u HPB te ima li roditelj uvid u moj račun... Hvala
dalma222 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.