Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2012., 17:14   #41
Quote:
smemy kaže: Pogledaj post
Kad u jednoj Hrvatskoj postoji neka tehnicka vlada nije nesto zabrinjavajuce ali kad se to dogadja u Italiji, velikoj, bogatoj i znacajnoj zemlji, osjecaj nije nimalo ugodan.
I druga stvar talijani kad biraju na izborima za odredjene stranke znaju tko ce biti predsjednik vlade. Ne bira se on naknadno, naknadno se sastavlja vlada.
Zbog tona koji upotrebljavas nemam namjeru nastaviti s tobom raspravljati al sam da znas da i ja o tebi mislim isto..
Ne moraš ti sam mnom raspravljati, jako me zbog toga boli, da ti ne kažem što... Ponoviti ću ti. Tehnička vlada također ima podršku iliti odobrenje parlamenta, pa je u pravnom smislu istovjetna u smislu "izabranosti" bez obzira zvao se premijer Berlusconi, Merkel, Kosor ili Monti. Laprdanja o "neizabranima" su demagogija i laž!

Usput, kažeš, kada se bira na talijanskim izborima, "zna se tko će biti predsjednik vlade"... Ako se zna, a zašto se onda bira? Opet nonsens... Dakle, činjenica je da se ne zna!!! Osoba koja slovi kao možebitni budući mandatar za sastav vlade iliti budući premijer samo je potencijalno premijer, a daleko je od toga da se to zna! Sjećam se baš iz talijanskog političkog života kako su demokršćani, a da bi ostali na vlasti, morali stupiti u koaliciju sa socijalistima, no ovi su uvjetovali svojeg premijera. Na taj način, premijer je postao socijalist, Bettino Craxi... Nema dvojbe kako to demokršćanska izborna baza NIJE ZNALA...

Imamo i recentan primjer iz Srbije gdje je predstavnik manjinske stranke, tzv. Socijalističke partije Srbije, Ivica Dačić, postao premijerom, iako se to NIJE ZNALO kada su se odvijali izbori...

U parlamentarnim demokracijama, NE ZNA se tko će biti premijer! Čak da se i smatra da će premijer biti XY, on opet nije izabran, već su izabrane stranačke liste i pojedinci (stranačke ili nestranačke osobe u izbornim jedinicama, već zavisno od izbornog sustava), a premijer se postaje tek izborom ZASTUPNIKA PARLAMENTA...

Prema tome, bio premijer Berlusconi, Monti ili Cicciolina, sve je isto. Nitko nije IZABRAN, već je dobio podršku većine parlamentarnih zastupnika... NE POSTOJI tamo, a niti u ogromnoj većini zemalja parlamentarne demokracije izbor premijera! Dakle, laprdanja tipa, neizabrani Monti ne samo da su nonsens već i laž, a laganje nije lijepo...

Da ne ostanem nedorečen, ovo naricanje što se Italije, bogate i ne znam što sve ne zemlje, tiče, ravno je sintagmi zvanoj "krokodilske suze". Pa ta bogata, ovakva, onakva i sl. zemlja, imala je toliko vlada od 1945. da se tolikog broja mušterija nebi postidila niti najuspješnija prostitutka... Od navedene godine Italija je imala blizu šezdeset vlada!!! Hej, šezdeset!!!

Sreća Italije je u tome što su te vlade uglavnom bile tzv. demokratska lakrdija, kao što je to uostalom i svaka tzv. demokracija, pa su te "vlade" ipak dolazile u jedan okvir koji su definirali ljudi koje se može nazvati genijima i koji su toj vladi davali smjernice razvoja i prioriteta... Sjetimo se samo jednog od najgenijalnij ljudi ljudske povijesti, kreatora i oca talijanske energetike, utemeljitelja modernog ENI-ja, genijalnog stratega, Enrica Matteia... Takvih je ljudi u Italiji bilo puno i oni su ključ talijanskog uspjeha, a sva ostala "politološka" i "izabrana" ekipa, samo je bila "pozorište u kući", statisti, bonvivani, demagozi... Općenito govoreći... smeće...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 12:08   #42
Je li se meni čini ili po anketama u zadnjih mjesec dana potpora talijanskoj lijevoj oporbi opada (http://en.wikipedia.org/wiki/Opinion...electoral_list)

Još prije mjesec dana su u svim anketama imali preko 40% a sada se vrte oko 34%. A do izbora još skoro mjesec dana.

Neće valjda Berlusconi opet dobit...
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 20:08   #43
Zadnja anketa prije izbora za tjedan dana:

Ljevica 35%
Berlusconi 28,5%
Grillo 16%
Monti 14,1%

http://www.sondaitalia.com/2013/02/m...sondaggio.html



DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 21:14   #44
Znači uskoro izbori u Italiji...
Koje su od te četiri stranke / koalicije naklonjene jedna drugoj u smislu formiranja Vlade? (jer po tim procentima niko neće moći sam)

Opširnije o strankama:
http://en.wikipedia.org/wiki/Italian...election,_2013
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 21:19   #45
Quote:
Ambrozini kaže: Pogledaj post
Znači uskoro izbori u Italiji...
Koje su od te četiri stranke / koalicije naklonjene jedna drugoj u smislu formiranja Vlade? (jer po tim procentima niko neće moći sam)

Opširnije o strankama:
http://en.wikipedia.org/wiki/Italian...election,_2013
Najvjerovatnija je koalicija Montija (centar) i Bersanija (lijevi centar oko PD).
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 21:26   #46
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Najvjerovatnija je koalicija Montija (centar) i Bersanija (lijevi centar oko PD).
Jesu li oni Montija i podržali kad je on postao premijer?
(Ne pratim baš njihovu političku scenu znam samo onako površno da je Monti zamenio Berluskonija...)
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 08:25   #47
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Najvjerovatnija je koalicija Montija (centar) i Bersanija (lijevi centar oko PD).
Ljevica po meni danas može rasti smao na otporu rezovima, tko god se veže za Montya, izgubit će dio birača
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 00:34   #48
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ljevica po meni danas može rasti smao na otporu rezovima, tko god se veže za Montya, izgubit će dio birača
Da, samo oni nisu levica, nego Demokratska partija (L. centar). Malo sam pretražio stare vesti, i pročitao da je ta Demokratska partija podržala Montijev kabinet, što znači da je njihovim glasačima već jasno da oni podržavaju ovoga i njegove reforme. Ispada onda kako mi se čini da je veća opozicija trenutno Berluskoni i sa druge strane 5 star pokret, a da li se oni slažu u stavovima i da li bi mogli zajedno nemam pojma.
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 02:12   #49


Martin Schulz: Ne glasajte za Berlusconia
Berlin - Predsjednik Europskog parlamenta, Njemac, Martin Schulz, koga je bivši Talijanski premijer Silvio Berlusconi jednom prilikom usporedio sa čuvarom u koncentracionom logoru, pozvao je Talijane da ne podrže tog medijskog magnata na predstojećim izborima.
Schulz je posljednji u nizu talijanskih političara koji je izrazio strah od eventualnog povratka Berlusconia na političku scenu koji bi mogao da zaustavi reforme koje je Rim sproveo u vrijeme bivšeg premijera Marija Montija, koje su dovele do porasta povjerenja investitora u zoni eura.
"Silvio Berlusconi je već vodio Italiju u propast svojim neodgovornim ponašanjem u vladi i osobnim ispadima", izjavio je Schulz za njemački dnevnik "Bild".
"Na predstojećim izborima u pitanju je veliki ulog, uključujući i to da povjerenje koje je izgradio (premijer) Mario Monti ne bude izgubljeno. Ja sam uvjeren da će Talijani napraviti pravi izbor za svoju zemlju", rekao je predsjednik Europskog parlamenta.
Između Berlusconia i Schulz koga nazivaju "socijaldemokratom bez dlake na jeziku" teče "zla krv" još od 2003. godine kada je zbog serije upada i replika u Europskom parlamentu Schulz izveo iz takta Berlusconia koji mu je ponudio ulogu čuvara u koncetracijskom logoru.
To nije jedini problem koji Berlusconi ima sa njemačkim političarima. On je imao i niz gafova vezanih za njemačku kancelarku Angelu Merkel. Jednom prilikom se vulgarno izrazio o njenoj figuri, drugom prilikom je ostavio da ga čeka na samitu dok je ćaskao preko mobilnog telefona, a prije toga je tokom njene zvanične posjete Italiji sačekao skriven iza jednog kipa i iskočio pred nju vičući "ku-ku".

Kolumnistica njujorške agencije “Bloomberg” je još decidiranija: ako pobjedi Berlusconieva partija Narod slobode, to je katastrofa! Burze bi se odmah urušile, jer je u tri premijerska mandata Berlusconi pokazao katastrofalnu nesposobnost da sprovede reforme. Investitori bi, navodno, odmah posumnjali u sposobnost zemlje da servisira dug od 127 posto bruto društvenog proizvoda i odustali od talijanskih obveznica...

Biznis krugovi u Americi, izgleda, ovog puta navijaju da pobjedi lista koju predvodi partija Pier Luigi Bersanija, potekla od talijanskih komunista. Najmiliji bi im ipak bio trijumf bogataša Montija.
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 02:15   #50
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post


Martin Schulz: Ne glasajte za Berlusconia
Berlin - Predsjednik Europskog parlamenta, Njemac, Martin Schulz, koga je bivši Talijanski premijer Silvio Berlusconi jednom prilikom usporedio sa čuvarom u koncentracionom logoru, pozvao je Talijane da ne podrže tog medijskog magnata na predstojećim izborima.
Schulz je posljednji u nizu talijanskih političara koji je izrazio strah od eventualnog povratka Berlusconia na političku scenu koji bi mogao da zaustavi reforme koje je Rim sproveo u vrijeme bivšeg premijera Marija Montija, koje su dovele do porasta povjerenja investitora u zoni eura.
"Silvio Berlusconi je već vodio Italiju u propast svojim neodgovornim ponašanjem u vladi i osobnim ispadima", izjavio je Schulz za njemački dnevnik "Bild".
"Na predstojećim izborima u pitanju je veliki ulog, uključujući i to da povjerenje koje je izgradio (premijer) Mario Monti ne bude izgubljeno. Ja sam uvjeren da će Talijani napraviti pravi izbor za svoju zemlju", rekao je predsjednik Europskog parlamenta.
Između Berlusconia i Schulz koga nazivaju "socijaldemokratom bez dlake na jeziku" teče "zla krv" još od 2003. godine kada je zbog serije upada i replika u Europskom parlamentu Schulz izveo iz takta Berlusconia koji mu je ponudio ulogu čuvara u koncetracijskom logoru.
To nije jedini problem koji Berlusconi ima sa njemačkim političarima. On je imao i niz gafova vezanih za njemačku kancelarku Angelu Merkel. Jednom prilikom se vulgarno izrazio o njenoj figuri, drugom prilikom je ostavio da ga čeka na samitu dok je ćaskao preko mobilnog telefona, a prije toga je tokom njene zvanične posjete Italiji sačekao skriven iza jednog kipa i iskočio pred nju vičući "ku-ku".

Kolumnistica njujorške agencije “Bloomberg” je još decidiranija: ako pobjedi Berlusconieva partija Narod slobode, to je katastrofa! Burze bi se odmah urušile, jer je u tri premijerska mandata Berlusconi pokazao katastrofalnu nesposobnost da sprovede reforme. Investitori bi, navodno, odmah posumnjali u sposobnost zemlje da servisira dug od 127 posto bruto društvenog proizvoda i odustali od talijanskih obveznica...

Biznis krugovi u Americi, izgleda, ovog puta navijaju da pobjedi lista koju predvodi partija Pier Luigi Bersanija, potekla od talijanskih komunista. Najmiliji bi im ipak bio trijumf bogataša Montija.
Baš je Bersaniju potrebna potpora iz Njemačke.
Za ovu podršku će Berlusconi još nekoliko tisuća glasova više dobiti.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 02:39   #51
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Baš je Bersaniju potrebna potpora iz Njemačke.
Za ovu podršku će Berlusconi još nekoliko tisuća glasova više dobiti.
Bas si dobro rekao, vrlo lako bi to moglo biti.
Biti ce zanimljivo pratiti izbore, Berlusconi pod svaku cijenu zeli da njegova stranka osvoji izbore, jer je vec ranije rekao da nece biti premijer nego ministar financija.

Isto sam ovo danas procitao:
Bivši talijanski premijer Silvio Berlusconi naljutio je svoje političke protivnike jer je navodno poslao milijune pisama biračima u Italiji. U pismima je građanima obećao povrat poreza za 2012. godinu ako glasaju za njega na izborima, javlja Reuters.
U pismu stoji kako će povrat poreza biti moguć na šalterima u uredima pošte ili banke. Kako kažu njegovi protukandidati, Berlusconi je napravio udar na politiku Marija Montija, i to potpuno nepravednim načinom.
Ovaj način predizborne kampanje je potpuno neprihvatljiv. Vrijeme je da postanemo ozbiljni - rekao je čelnik Demokratske stranke u Italiji, Pier Luigi Bersani.
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 12:54   #52
Il Cavaliere se uistinu ne da omesti..

.. nakon famoznog obecanja o povratu poreza svima koji za njega budu glasali ... evo, prije pol ure je izjavio kako bazu njegova glasackog tijela cine donne, jer su bolje nego muskarci (!), i zato sto su shvatile da muskarci rade za njihovo dobro, te u interesu njihovih obitelji!!! ..
Michelagnola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 13:05   #53
Koliko god se mi smijali Berlusconijevom populizmu, očito on ima vjerno biračko tijelo i očito da mu takav nastup prolazi.

Isto me zanima koliko su talijanske ankete vjerodostojne, jer primjerice 2006. su pred izbore pokazivale prednost lijeve koalicije od 5% pred Berlusconijem a na kraju je razlika u glasovima bila samo 0,1%, što će reći da je Berlusconi možda i sada bliže pobjedi nego što to ankete pokazuju.

Druga je stvar koliko je to dobro za samu Italiju...
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 00:23   #54
Polemika Bersani, Grilo
http://www.corriere.it/politica/spec...51aa103c.shtml

Bersani kaže da će sa Grilom završiti kao Grčka, a ovaj njemu da je parazit
dalje ne znam (ovo malo uz pomoć google prevodioca)
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 01:23   #55
Bersaniju su rekli da je Gargamela.....ppppphahahahh jeote,stvarno....
http://www.twojewiadomosci.com.pl/si...el-278x216.jpg
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 17:53   #56
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post


Martin Schulz: Ne glasajte za Berlusconia ..Schulz je posljednji u nizu njemačkih političara koji je izrazio strah od eventualnog povratka Berlusconia na političku scenu koji bi mogao da zaustavi reforme koje je Rim sproveo u vrijeme bivšeg premijera Marija Montija, koje su dovele do porasta povjerenja investitora u zoni eura.
"Silvio Berlusconi je već vodio Italiju u propast svojim neodgovornim ponašanjem u vladi i osobnim ispadima", izjavio je Schulz za njemački dnevnik "Bild".
mala ispravka, al kontext je jasan

stari muljator i drugo ime za sve negativno tam kod njih bi mogao nakon izbora brzo u pržun, potovo ako pd+monti budu imali stabilnu većinu nakon izbora a još i ak recimo Antonio Di Pietro bude izabran za predsjednika republike u svibnju onda se loše piše papiju

Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 20:55   #57
Grillo je zasjenio sve ostale stranke. Neki strani mediji daju njegovom pokretu čak 30%.

Bit će vrlo zanimljivo sutra. Forum.hr će talijanske izbore naravno dostojno popratiti.



Pozivam sve da se sutra uključe u praćenje ovih izbora. Posebno bih volio čuti mišljenje forumaša koji znaju talijanski ili žive u Italiji.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 10:47   #58
Završni skup "Pokreta 5 zvijezdica" u Rimu - 800 000 tisuća



Koja energija zrači iz tog Grilla. Nevjerovatno. o.O

Ovakvo što je Hrvatskoj potrebno.

http://www.youtube.com/watch?v=l6xZ35XAdtI
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 10:50   #59
Komičar Beppe Grillo osvojio birače: Predajte se, opkoljeni ste talijanskim narodom!



Grillo:
Quote:
Poručujem vam: predajte se, opkoljeni ste talijanskim narodom! Zajedno živimo ovaj san, ovo nije predizborni skup već iskazivanje podrške i bliskosti kakve nikad nije bilo u Italiji. Trebaju otići dok još nije kasno!
http://www.novilist.hr/Vijesti/Svije...anskim-narodom
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 10:59   #60
Quote:
Ambrozini kaže: Pogledaj post
Da, samo oni nisu levica, nego Demokratska partija (L. centar). Malo sam pretražio stare vesti, i pročitao da je ta Demokratska partija podržala Montijev kabinet, što znači da je njihovim glasačima već jasno da oni podržavaju ovoga i njegove reforme. Ispada onda kako mi se čini da je veća opozicija trenutno Berluskoni i sa druge strane 5 star pokret, a da li se oni slažu u stavovima i da li bi mogli zajedno nemam pojma.
Navijam za sve osim Montya, makar se i Berlusconi vratio, on je ionako Zvoni Bobanu rekao da je prijatelj Hrvatske
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.