Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2015., 16:39   #1
Božićnica za umirovljenike

Pozdrav, postavio sam ovo pitanje i na mirovinama, ali nadam se da modovima neće smetati tema. Dakle, djed ima pravo na bozicnicu, naravno, to nije znao niti on sam, nego mu je neki njegov pajdo danas napomenuo. E sad, to pravo se mora potvrditi navodno do sutra, i to u gradskom poglavarstvu ili tako negdje.

Ima li netko konkretne informacija gdje se to pravo moze ostvariti i koji su sve dokumenti potrebni.
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 17:06   #2
Quote:
wawrinka1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, postavio sam ovo pitanje i na mirovinama, ali nadam se da modovima neće smetati tema. Dakle, djed ima pravo na bozicnicu, naravno, to nije znao niti on sam, nego mu je neki njegov pajdo danas napomenuo. E sad, to pravo se mora potvrditi navodno do sutra, i to u gradskom poglavarstvu ili tako negdje.

Ima li netko konkretne informacija gdje se to pravo moze ostvariti i koji su sve dokumenti potrebni.
Koliko ja znam to ide automatski , bar ovo što država daje .
Isplate će ići oko 18.12 direkt na tekuće račune ili preko pošte ovisi kako tko prima penzije . Najmanje što može dobiti je 100 kuna , a najviše 350 kuna .
A preko grada ili županija nemam pojma , mislim da morate otići u svoje gradsko poglavarstvo i tamo se raspitati ili županiju , ali to primaju umirovljenici sa najmanjim mirovinama , ne svi ...postoji neki cenzus .
OrchidLover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 18:08   #3
Ee na to od države i mislim, odlično ako ide automatski, ja sam i mislio da je tako jer nigdje ne mogu nikakve informacije pronaći.
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 07:59   #4
Nigdje ne piše koliko će penez dobiti popovi pemzići.Jer ako je zakonom utvrđeno 2014g. da je minimalna plaća u Hr 1.700 ,popovima je "startnina" bila 4.000 kn.

Dakle povlašetna kasta,pa zna li itko koliko će Milanović na odlasku inkasirati potrebitim svećenicima.Jer po ovoj legalnoj državnoj računici trebali bi dobiti i više nego duplo od prosjećnog šljakera bogomoljca.

Hvaljen Isus i penzija
__________________
999
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.