Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2014., 11:56   #121
neznam kamo bih postavio pitanje, no probat ću ovdje.

Dakle, tokom rastave sin je dodjeljen meni, ocu, i sve to i dan danas normalno funkcionira.

U kući živimo on i ja zajedno. Srijedom i jedan dan za vikend ide bivšoj, prema sudskoj odluci.

Sinek opet od danas ima temp., kašlje, neka prehlada u vrtiću je harala.

Logično - da li imam pravo biti na bolovanju skoro cijeli tjedan (osim srijede), i biti sa njim doma? Mislim - doktorica ne radi nikakve probleme, ona me i tjera da ja budem s njim doma, a ne da ga npr. vodim baki i ona se brine o njemu (moja majka).

Zanima me, jel mi može što poslodavac kenjat na to, i izvlačit se da ga odvezem nekome drugome? Zvuči glupo, ali svaša se u firmi događa i pljuje po ljudima koji su na bolovanju kad su dijeca bolesna.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 15:28   #122
kako napisati zahtjev za skrbništvo?

Nismo nikada bili u braku, ne živimo skupa više od 2 i pol godine i dijete živi sa mnom.
Krajnje je vrijeme da se srede papiri. Na sudu su mi rekli da moram predati zahtjev za dodjeljivanje djeteta. (nisu to nazvali skrbništvom nego "briga i odgoj" ili tako nešto)
Želim da sud dogovori alimentaciju jer on ne želi plaćati više od pola minimalne zakonske.
Ne znam kako točno da ga napišem i koje papire uz zahtjev trebam predati?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 12:11   #123
Pozdrav!

Situacija je slijedeca: Djevojka ima 11 mjeseci starog sina i ceka se sudska odluka o skrbnistvu. Otac i ona su vec par puta bili na socijalnoj, gdje je on toliko lud, dere se, vrijeda, prijeti nasiljem, cak si smrcu. Ne samo to, cak je digao ruku na nju, pred soc. radnicom, kao "ovak bi te trebalo". On ima prikavu za obiteljsko nasilje. Ja sam ga prijavio kad ju je osamariju ispred mene. Ja sam ostao sokiran. Nisam mogao vjerovati da jenon za tak nesto sposoban.

Na kraju se ispostavilo da to vrijedanje, samaranje i guranje traje duze. Cak ju je i gurao u 8. Mjesecu trudnoce. Ona to nije nista prijavila policiji jer kaze da ju je bilo sram da ju tuce netko ko je za pol glave nizi.

Sve u svemu, taj pesko ima 25 godina, nema srednju, nema vozacku, 0 dana radnog staza, bio je ovisan o Normabelima il kaj ja znam vec cemu, rokal ih je po 20 u danu s alkoholom i zbog toga zavrsio u Vrapcu na neko vrijeme. Kod njegovih kaos. 3 djece koje bi ic il bi trebaloli vec imati srednju, nemaju nista. Roditelji se stalo svade. Deda zavrsio u pritvoru zbog nasilja, baka se pali cikovima. Socijalna im je svaki u posjeti da vidi jesu li svi na broju.

Znam, nema sansi da dobiju malog al... imaju pun kurac para, a socijalna radniva koju smo mi dobili je bila sefica pa su je iz nekog razloga makli s te pozicije. Kaze mi cdjevojka da je ona os svih prijetnji zapisala aamo dvije tri recenice i da je boli kurac za sve. Strah nas je da ne nisu potplatili.

Postoji li mogucnost da nakon toga to malo smece dobike skrbnistvo?
Slade is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 12:46   #124
Quote:
Slade kaže: Pogledaj post
Postoji li mogucnost da nakon toga to malo smece dobike skrbnistvo?
Ne.
ap Meryk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 11:44   #125
Quote:
Slade kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Situacija je slijedeca: Djevojka ima 11 mjeseci starog sina i ceka se sudska odluka o skrbnistvu. Otac i ona su vec par puta bili na socijalnoj, gdje je on toliko lud, dere se, vrijeda, prijeti nasiljem, cak si smrcu. Ne samo to, cak je digao ruku na nju, pred soc. radnicom, kao "ovak bi te trebalo". On ima prikavu za obiteljsko nasilje. Ja sam ga prijavio kad ju je osamariju ispred mene. Ja sam ostao sokiran. Nisam mogao vjerovati da jenon za tak nesto sposoban.

Na kraju se ispostavilo da to vrijedanje, samaranje i guranje traje duze. Cak ju je i gurao u 8. Mjesecu trudnoce. Ona to nije nista prijavila policiji jer kaze da ju je bilo sram da ju tuce netko ko je za pol glave nizi.

Sve u svemu, taj pesko ima 25 godina, nema srednju, nema vozacku, 0 dana radnog staza, bio je ovisan o Normabelima il kaj ja znam vec cemu, rokal ih je po 20 u danu s alkoholom i zbog toga zavrsio u Vrapcu na neko vrijeme. Kod njegovih kaos. 3 djece koje bi ic il bi trebaloli vec imati srednju, nemaju nista. Roditelji se stalo svade. Deda zavrsio u pritvoru zbog nasilja, baka se pali cikovima. Socijalna im je svaki u posjeti da vidi jesu li svi na broju.

Znam, nema sansi da dobiju malog al... imaju pun kurac para, a socijalna radniva koju smo mi dobili je bila sefica pa su je iz nekog razloga makli s te pozicije. Kaze mi cdjevojka da je ona os svih prijetnji zapisala aamo dvije tri recenice i da je boli kurac za sve. Strah nas je da ne nisu potplatili.

Postoji li mogucnost da nakon toga to malo smece dobike skrbnistvo?


a sto to tebe briga, ocito nadlezne institucije vode brigu o slucaju.
btw, pol posta uopce ne razumijem procitati
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 15:01   #126
Skrbništvo nad djetetom - što nakon gubitka?

Pozdrav svima.

Trenutno sam u postupku rješavanja skrbništva nad maloljetnim muškim djetetom. Već smo prošli dva ročišta i sad sam napisao žalbu koja ide na županijski sud.
Opisat ću situaciju objektivno.

Bivša je zatražila skrbništvo, a tu sam bio jako naivan jer sam mislio da ćemo moći dogovoriti sve oko djeteta. Dakle na CZSS jedino što je rekla je da je ona sposobna brinuti o djetetu i da sam ja ovisan o roditeljima (valjda zato što još uvijek živim s njima).

Ja sam rekao PUNO više stvari i razloga zašto bi dijete trebalo živjeti samnom. Naime, nisam ju blatio, već sam smireno i s primjerima sve obrazložio.

Dakle, na CZSS i na sudu sam u više navrata govorio o njenom manjku ljubavi prema djetetu, ugrožavanju djetetove sigurnosti, itd. Pokušao sam objasniti posebnu povezanost sina i mene, materijalne, financijske i stambene uvjete. Smatram da sam u bilo kojem pogledu u prednosti nad majkom. Ništa od toga nije vrijedilo ni "stručnim" osobama u CZSS, niti su(d)cu.

Na sud je stiglo i "stručno" mišljenje. Kada biste pročitali mišljenje i na kraju zaključak, mislili biste da ne čitate isti dokument. Moj psihološki profil je kud i kamo bolji nego njen. Bez obzira na sve, u mišljenju stoji da bi se dijete trebalo povjeriti njoj na čuvanje i odgoj. Da ne spominjem kako se bivša strogo drži propisanog vremena viđanja djeteta i mene, bez obzira što dijete odbija ići k njoj.

Pošto mislim da vještačenje neće biti od nikakve koristi, trebam savjet od ljudi koji su sve to prošli. Pretpostavljam da će žalba (koja je odlično napisana) biti odbijena. Što mi je činiti dalje? Što mogu učiniti? Mogu li išta napraviti u ovoj fazi procesa? Što napraviti ako pravomoćna odluka bude u njenu korist?
AmbitionGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 12:29   #127
Pozdrav..nova sam na forumu i molim vas da me upozorite ako sam nesto krivo napravila. . ja cu se samo nadovezati na temu skrbnistva s malo duzim postom da opisem svoji situaciju i molim vas pomoc jer sam na rubu zivaca.. ovako imam dvoje djece svako je od drugog oca. mladje dijete je staro godinu i pola i njegov je otac odlucio da vise ne zeli biti samnom nakon 3 godine izvanbracne zajednice. Bilo je i fizickog i verbalnog zlostavljanja s njegove strane kad god mu nesto nije odgovaralo i prema meni i prema mojem starijem djetetu koje ima nekih problema u razvoju ..adhd i nije savrseno poslusno dijete a njemu to strasno smeta. unatrag nekoliko tjedana se ponasao hladno prema meni nismo razgovarali danima i ja sam odlucila otici k mami u nadi da ce nam mozda to koristiti da se oboje preispitamo sto zelimo i da cemo na kraju ipak rijesiti sve. medjutim on je to savrseno prihvatio. samo je rekao da ce doci po dijete bez ikakvog truda da vratimo normalnu vezu. sa ma sad problem. on. je vec drugi dan dosao po dijete ujutro i rekao je da ce mali spavat kod njega a dijete je jos uvijek na prsima kroz noc. i nije samo to problem. opcenito dijete provodi vise vremena s ocem nego samnom. posto jos nismo rijesili skrbnistvo jer se sve dogodilo prije nekoliko dana. zanima me dali on ima pravo to raditi i odredjivati gdje ce djete spavati i koliko ce vremena provoditi a njim a koliko samnom. svi pricaju kako otac i majka imaju jednako pravo na dijete dok sud ne.odredi koliko ce dijete i gdje biti. znaci li to da ja moram trpjeti njegove zahtjeve i uvijek mu dati dijete kad se on sjeti samo zato jer ima jednako pravo?? Prema tome on meni brani da sam s djetetom. i sto mogu poduzeti ako mi nece htjeti vratiti dijete? Koliko su zapravo moja prava a kolika njegova? :/
Dilia24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 12:56   #128
Novi ili stari obiteljski zakon?

Pokrenula sam postupak oko skrbništva djeteta u 9.mj kada je nastupio "novi" obiteljski zakon.
Prvi "razgovor" sa CZSS nam je sutra.
Što nama znači ukidanje tog novog zakona sada?
Čula sam i pročitala različite informacije, neki kažu da nastavljamo po "novom" po kojem je pokrenuto, drugi da se prebacujemo na "stari" zakon koji je ponovno važeći.

Koje su uopće razlike (osim duljine postupka)?
(vanbračna zajednica je bila u pitanju)
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 10:24   #129
Trebam dobrog odvjetnika za skrbništvo!

Pozdrav svima,

Molim forumaše koji su prošli razvod i dodjelu skrbništva, a zadovoljni su odvjetnikom koji im je vodio proces, da mi na PM pošalju ime odvjetnika i koliko ih je to cca. koštalo.
Grad Zagreb.

Unaprijed hvala!
__________________
--Sreća je dobro zdravlje i slabo pamćenje--
Nicky 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 10:46   #130
Briga za bolesnog brata/sestru - Je li obvezna

Djeca po zakonu moraju brinuti za stare roditelje osim ako se roditelji nisu brinuli za djecu dok su djeca bila mala ili ako su roditelji bili zlostavljači.

Što je sa brigom za brata ili za sestru koja nema muža ni djece? Da li su braća i sestre dužni brinuti se za tu osobu s obzirom da su oni direktni nasljednici?

Ili da preciziram: Sestra se teško razboli i nepokretna je. Jedan brat se brine za nju, a drugi brat ne vodi nikakvu brigu. Može li prvi brat tužiti drugog brata i tražiti od njega naknadu, odštetu... zato jer neće da se brine za svoju bolesnu sestru?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 14:49   #131
Molila bih nekoga ko je nedavno
predavao zahtjev za dodjelu skrbništva,
ako ima volje da mi pošalje primjer na PP

hvala puno
niky220 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 20:45   #132
Molila bih nekog tko se razumije u pisanje zahtjeva za promjenu prezimena maloljetnog djeteta da mi se javi u pp da sad ne pišem roman ovdje, hvala
štrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 11:14   #133
Pozdrav svima. Molim vas pomoc. Muz dugogodisnje radi izvan Hr, povremeno dolazeci kuci. Ja sam u to vrijeme zivjela u Hr sa kcerkom u kuci njegovih roditelja. Bila u stalnom radnom odnosu. Financirala sve osim rezija koje je on dijelio sa svojom mamom.Na moju inicijativu, dala sam otkaz i preselile smo i kcer i ja kod muza u dr.drzavu da obitelj konacno bude na okupu. Dijete upisali u prvi razred. Muz pije svakodnevno, vrijeđa me, ponizava, vrsi psihicko nasilje, histerican je. Povremeno i nad djetetom. Trenutno sam nezaposlena jer mi je prilagodba i briga o djetetu na prvom mjestu. Muz mi uskracuje financije. Odlucila sam pokrenuti razvod prvom prilikom kad dođemo u Hr jer sam na rubu zivaca. Njegova izjava je da ga nije briga za mene ali da dijete ostaje sa njim. Eto, ovo je ukratko. Pitanje glasi.. Mogu li ja nakon prijave slucaja czss ostati sa kceri u Hr, kod svojih roditelja, upisati je skolu, tj moze li on traziti da se dijete vrati sa njim na temelju svega navedenog?
yasemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 21:36   #134
imam problem

Poštovani....
prvi puta sam ovdje, pa se ne snalazim najbolje, a potrebna mi je vaša pomoć....
Naime, priča počinje otprilike ovako...
od proljeća 2015. godine, nakon nekoliko godina ne-kontaktiranja sa ocem, koji živi nedaleko mene, (nismo kontaktirali njegovom krivicom), te nakon njegova poziva da ga posjetim, to sam i učinio. Samo da napomenem da imam i sestru koja ga je, budući da ne živi u blizini, posjećivala nekoliko puta godišnje, te nije detaljno upoznata sa njegovom zdravstvenom situacijom. Posjet obiteljskom liječniku nije mu dozvoljen bez pratnje, te me zbog toga i zvao. Posjetom njegovoj liječnici, doznali smo kako on njoj nije ništa govorio niti o sestri , niti o meni. Liječnica ga htjela predati gradskoj službi za socijalnu skrb, stoga što otac ne može samostalno živjeti.
Nakon razgovora s ocem, dogovor je bio da se brinemo o njemu, a za uzvrat on će nam ostaviti svoje imanje uz uvjet da sestra(njegova kći) nema pravo ni na što.
Na njegovo insistiranje, sklopili smo ugovor o doživotnom uzdržavanju, prvo u njegovoj kući, a kad to nebude moguće, uzdržavanje u mojoj kući.
Kod Javnog bilježnika sklopili smo ugovor, te uz solemizaciju, koju je on razumio i potpisao, sklopili ugovor, o doživotnom skrbništvu.
Brinuli smo o njemu, a budući nije daleko od moje kuće, i supruga i ja nosili nu i jelo i spremali mu, prali ga, a i brinuli o njemu, odabirom terapije koje smo mu slagali u palete i pripremali , sve što mu treba.
nakon nekoliko dana, izrazio je želju da ga preselimo kod mene, jer je zdravstveno stanje bilo kritično. nakon nekoliko dana, zvali smo hitnu, te je ostao u bolnici, na kardiologiji, a nakon dva dana na njegovo insistiranje, tražio se kući, iako nije bio svjestan niti gdje se nalazi, niti zbog čega je tamo, niti da mora na daljnje kontrole. tako smo ga dovezli natrag kod mene, a onda nastaju problemi. Naime dijagnosticirana mu je bolest "alzheimerova demencija".
Kako smo ga dovezli kući, počelo je maltretiranje s njegove strane, ponižavanje, provociranje, ali usprkos tome pokušavali smo ga smirivati.
Jednog ponedjeljka ujutro , a nije spavao cijele noći, spakirao se i čekao da se netko pojavi. Naravno, prvo mu je supruga donijela doručak i lijekove.... nije ju prepoznao, za njega je ona bila gerontodomaćica Ana, nakon toga sam stigao i ja, a ja sam bio taxista koji ga je trebao odvesti kući. Vidjevši da nije dobro, odvezao sam ga kući, kod njega i potražio pomoć socijalne gradske službe. Tamo sam dobio preporuku, da ga smjestimo u dom za starije i nemoćne. Ne imajući u tom trenu drugo rješenje, tako smo i napravili, te je isti dan bio smješten u obiteljski dom za starije i nemoćne, koji je usput rečeno na "dobrom glasu" renomirani, super sređen , ali i skup.
Naravno prvih 2 tjedna otac nije znao ništa, ni gdje je niti zašto. Tu nastaju problemi, jer kako sam javio sestri, da sam oca smjestio u dom, jer više nismo iznašli način kako bi s njim na kraj, a što dalje sve je više problema stvarao, ona se tome suprotstavila, izjavivši da nije njegovo stanje tako teško da mora biti u domu, a budući ga je posjećivala svega nekoliko puta godišnje, i to po par sati, nije znala njegovo pravo stanje.
Trenutno se otac još uvijek nalazi tamo, posjećujemo ga svakih 2-3 tjedna, a većinom počinje na način da nas ne prepozna, a tek onda kad nas prepozna, počinju uvrede, provokacije i maltretiranja... za sad šutke to podnosimo, ali i opet sestra se ne slaže s takvim načinom njegova smještaja. Traži da ga uzmem natrag kod sebe, a to je praktički u ovakvom stanju nemoguće, jer ja i sin radimo, a supruga sama nemože s njim na kraj.
Tražio sam od sestre da razvrgnemo ugovor o doživotnom uzdržavanju, te da ga ona sklopi sa ocem, ali ona to ne želi, znači ja sam njegov skrbnik i dalje.
Pitanje.....
Nakon očeve smrti može li mi sestra osporiti pravo na nasljedstvo, iako je ispoštovano sve što je navedeno u ugovoru, a dobio sam i sve kopije koje mi trebaju i za prijenos vlasništva, i za poreznu i mirovinsko,i ostale potrebno....
Samo da napomenem da je u ugovoru navedeno: uzdržavati ga u njegovom objektu dok je moguće, zatim u svom domaćinstvu, a ako i to ne bude moguće, omogućiti mu adekvatan smještaj..... Da napomenem da otac i majka razvedeni , te nisu živjeli zajedno od 1979. godine.
Nadam se da sam dovoljno opširno opisao slučaj, samo da napomenem da je majka umrla prošle godine, također sam ja vodio brigu o njoj, ali bez ugovora, da bi na ostavinskoj podjela bila 60:40 u sestrinu korist....
Ne želeći se navlačiti po sudovima, popustio sam u tom slučaju, ali se bojim da ne bi i u slučaju sa ocem isto prošao, stoga mi je potrebna ova informacija.
Još samo da napomenem da živim u Koprivnici, imam četvoro djece, dok sestra živi u Karlovcu i nema djece.....
unaprijed hvala na odgovoru... LP
__________________
um je poput padobrana-funkcionira jedino kad je otvoren....
mrvica49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 17:34   #135
poslovna sposobnost

Ljudi,pozdrav.
Zna li itko kakose podnosi prijedlog za oduzimanje poslovne sposobnosti
palačinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 00:48   #136
Suprug i supruga nezaposleni, beba 18 mjeseci. Supruga je trenutno na produženom porodiljnom, 1600kn+800kn dječji doplatak, kojeg će najvjerojatnije ukinuti ovog mjeseca. Kad joj ukinu porodiljni ostat će bez prihoda (nezaposlena). Suprug je također nezaposlen, ali ima prihode od imovine i kapitala, od toga 3900kn mjesečno "na papiru". To su prihodi od depozita, suprug posjeduje 4 stana koji službeno nisu u najmu, 3 kuće, dionice u Hr i inozemstvu,.. sve stečeno prije braka. U braku se ta imovina i smanjila s obzirom da suprug pokriva sve troškove. U slučaju razvoda supruga nema gdje otići s bebom, nema novca za najam, a njeni roditelji žive u neadekvatnim uvjetima, njih 5 jednosobnom stanu. U slučaju razvoda, da li supruga mora napustiti stan u kojem trenutno živi zajedno s suprugom (a stečen je prije braka)? Ne može otići iz stana i živjeti s bebom ispod mosta, a s obzirom da nema materijalnih mogućnosti pružiti bebi adekvatne uvjete, da li to znači da usprkos protivljenju majke skrb najvjerojatnije pripada ocu? Ili će sud obvezati oca da plaća najamninu bivšoj supruzi kako bi beba imala uvjete? Ali čak i da plati npr. 2000kn za najam (od svojih 3900kn prihoda), opet bivša supruga i beba nemaju novca za život, za platiti režije, hranu, odjeću i obuću...

Zadnje uređivanje Guud : 14.01.2016. at 01:41.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 14:24   #137
zahtjev za samostalnu roditeljsku skrb

Zna li netko kako treba izgledati taj zahtjev, dobila sam suglasnost czss za pokretanje zahtjeva na opčinskom sudu, pa me zanima ima li tko sprancu kako bi to trebalo izgledati...
melki77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 00:01   #138
Pozdrav! Htjela bih se o necemu informirati na vrijeme , a nemam s kime trenutno jer mi je odvjetnik na godisnjem odmoru. Ne znam ni je li ovo dobra tema za postaviti ovaj post, ako nije molila bih admine da je presele.

Dakle trenutno cekamo pocetak rasprave za brakorazvodnu parnicu na CZSS. Moj buduci bivsi bi htio da ja alimentaciju koju bi on uplacivao prebacujem nazad njemu na racun radi otplate kredita koji smo zajedno podigli mjesec dana prije rastanka. Stvar je u tome da smo tim kreditom otplatili u iznosu od 21000 kn moj stari kredit, potom dosta veliki racun na kreditnoj kartici i na kraju njegov minus koji je bio visi od ove dvije stavke zajedno.
On sad tvrdi da sam mu duzna za taj kredit dati vise od 35000 kn (kredit je bio u iznosu od 60 000 no voljna sam dati ovaj navedeni novac) i da ce to dobiti sudskim putem (tko ce znati kako).
Ono sto me zanima jest- ukoliko pristanem na vracanje alimentacije nazad zbog kredita koji duguje a poslije i na iznos od 35000 kn otplatit cu kredit i pola. On ovo ucjenjuje odlaskom na rodiljni dopust u trajanju od 4 mjeseca (na koji navodi ima pravo iako sam ja vec mjesec dana na istom i odobren mi je do kraja njezine prve godine zivota). Zna da me to najvise boli, svi vele pa nek ode, no meni to nije bas lako za prihvatiti. Ima li itko da se razumije u ovaj dio prava i da mi objasni sto da napravim? Sutra cu zvati CZSS da smo slozili plan roditeljstva, necu ni spominjati alimentaciju, no muci me moze li on taj rodiljni dopust dobiti i sto bi to konkretno znacilo za dijete?
Hvala!
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 10:42   #139
Imam jedno pitanje. Dijete ima godinu dana,mama i tata su u vanbračnoj zajednici. Mama želi ić radit u inozemstvo. Tata ne želi dopustiti da se ga razdvoji od svog dijeteta (normalno).

Kakva je procedura u takvim slučajevima?
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 12:17   #140
Nitko ne zna?
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.