Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2016., 10:39   #21
Komunalna naknada

Živim u kući već 8 godina. Uporabnu dozvolu imam već skoro 4 godine.
Do sada nisam dobio nikakvu uplatnicu za komunalnu naknadu, niti sam znao da sam u obvezi to plaćati. Da li netko zna kako i na koji način početi je plaćati ali bez sankcija za prethodno razdoblje

Hvala unaprijed
hrvoje976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:11   #22
Bok svima!

U kojem trenutku se placaju komunalije? Mi smo upravo dobili gradj. dozvolu, ali ne zelimo jos gradit. Dali vec sad moramo komunalije platit? Hvala.
BASILISTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2020., 14:51   #23
komunalna naknada

Redovito sam do 10 mjeseca 2019 plaćao komunalnu naknadu na zajedničkom računu Holdinga, imam sve uplatnice. Jučer 08,01,2020 sam dobio dopis od gradskog ureda za prostorno uređenje i izgradnju grada, graditeljstvo komunalne poslove i promet grada Zagreba, u kojem su mi poslali uplatnice od 03.2019 do10.2019 godine jer navodno to nije plaćeno, što je neistina jer imam dokaz, uplatnice Holdingu gdje jasno piše za svaki mjesec, da je u cijenu uključena kako komunalna naknada, NUV, potrošnja vode i čistoća. Dali mi netko to može objasniti zašto se to događa?
johaneseker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2020., 07:39   #24
Quote:
johaneseker kaže: Pogledaj post
Redovito sam do 10 mjeseca 2019 plaćao komunalnu naknadu na zajedničkom računu Holdinga, imam sve uplatnice. Jučer 08,01,2020 sam dobio dopis od gradskog ureda za prostorno uređenje i izgradnju grada, graditeljstvo komunalne poslove i promet grada Zagreba, u kojem su mi poslali uplatnice od 03.2019 do10.2019 godine jer navodno to nije plaćeno, što je neistina jer imam dokaz, uplatnice Holdingu gdje jasno piše za svaki mjesec, da je u cijenu uključena kako komunalna naknada, NUV, potrošnja vode i čistoća. Dali mi netko to može objasniti zašto se to događa?

Ovo i mene zanima jer sam to dobila i ja kao i vecina gradana. Uspjela sam dobiti nwku zenu na telefon koja mi je po sifri pretplatnika vidjela da je iznos pretplacen?!...uputila me na neki drugi broj da mi kazu koliko tocno moram platiti medutim na tom broju se nitko ne javlja...Ne gine mi da otidem u Savsku i da vidim o cwmu se radi
Tatjana3333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2021., 17:00   #25
Da li netko ima primjer zahtjeva za obročnu otplatu komunalnog doprinosa?
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2021., 12:57   #26
Rok zastare za komunalnu naknadu

Tumačenje Porezne uprave na pitanje u kojoj su kategoriji davanja za komunalnu naknadu, da li se radi o povremenom javnom davanju ili ne, te koliki je rok zastare za komunalnu naknadu.
https://seminar.hr/komunalna-naknada-zastara/
Emanuel 44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2021., 13:33   #27
A evo da pitam i ja, naime kupila sam parkirno mjesto a prodavatelj se obvezuje da ce u roku od najkasnije 2god od potpisa ovog ugovora od grada zatraziti potvrdu o etaziranju kako bi se potpisao suvlasnicki ugovor za upis prava vlasnistva parkirnog mjesta kao pripatka samostalne uporabne cjeline-stana u vlasnistvo kupca.

Nisam prijavila na banovini da sam kupila ovo mjesto a s tim i ne placam komunalno za parking i mislila sam to napraviti kada prodavatelj ispuni svoju obvezu.
Da li cu morati platiti od dana potpisa prijasnjeg ugovora ili kad potpisem novi ? Hvala

Edit: smatram da trebam poceti placati tek kad budem upisana u katastar kao vlasnik
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2022., 23:06   #28
JLS je izdala nova rješenja o visini komunalne i vodne naknade obvezniku, po kojem rješenju je obveza smanjena jer je ispravljena greška u površini objekta. Ima li obveznik pravo na povrat više obračunatih i plaćenih naknada? Ako ima, na koji način to ostvariti?
seherezadaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2022., 08:29   #29
Quote:
seherezadaaa kaže: Pogledaj post
JLS je izdala nova rješenja o visini komunalne i vodne naknade obvezniku, po kojem rješenju je obveza smanjena jer je ispravljena greška u površini objekta. Ima li obveznik pravo na povrat više obračunatih i plaćenih naknada? Ako ima, na koji način to ostvariti?
prije svega bitno je vidjeti na temelju čega je ispravljena greška u površini objekta. Na temelju tvoje žalbe na staro rješenje? po službenoj dužnosti?
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2022., 12:46   #30
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
prije svega bitno je vidjeti na temelju čega je ispravljena greška u površini objekta. Na temelju tvoje žalbe na staro rješenje? po službenoj dužnosti?
Rješenje je doneseno po službenoj duznosti na temelju podataka iz službene evidencije. Nemam staro rješenje pri ruci da usporedim podatke.
seherezadaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2022., 10:46   #31
Dobila sam rijesenje za platiti komunalnu naknadu i vodni doprinos na otoku za vikendicu. Posto godinama plačam porez za kucu za odmor, interesira me, dali moram platiti oboje? Znam otocane, koji imaju nasljedjene kuce, na otoku, u Gradu stan ili kucu i placaju samo komunalnu naknadu.
orion57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2022., 19:14   #32
Quote:
seherezadaaa kaže: Pogledaj post
Rješenje je doneseno po službenoj duznosti na temelju podataka iz službene evidencije. Nemam staro rješenje pri ruci da usporedim podatke.
U prethodnom Rješenju iz 2019.g. je ukupna kvadratura svrstana u stambenu, a u novom iz 2022. jedan mali dio je garažni a ostalo stambeni prostor. U obrazloženju i jednog i drugog kaže da se temelji na službenim podacima, iako prostor nije mijenjao namjenu od izgradnje. Iz nadležnog kom.odjela općine kažu da nema retroaktivnog vraćanja više (neosnovano?) naplaćenog!!!
seherezadaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2022., 19:53   #33
Quote:
orion57 kaže: Pogledaj post
Dobila sam rijesenje za platiti komunalnu naknadu i vodni doprinos na otoku za vikendicu. Posto godinama plačam porez za kucu za odmor, interesira me, dali moram platiti oboje? Znam otocane, koji imaju nasljedjene kuce, na otoku, u Gradu stan ili kucu i placaju samo komunalnu naknadu.
Moraš, taj namet nema veze s porezom na kuću za odmor i to plaćaju vlasnici svih nekretnina u državi.
Miljko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2023., 15:32   #34
Ima li neko iz Splita kome je stiglo rjesenje o komunalnoj naknadi..htjela bi provjeriti jer i je mater javila ali ona uvik sve krivo iscita, pa dok odem do nje, zna neko?
Navodno da je znatno poskupila, vise od duplo ..a ja budala jos nedavno prijavila i parking, smiju mi se susidi jer ovde to niko ne placa niti prijavljuje. Ispadam ebete sta sam uopce prijavila
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2023., 16:17   #35
Imamo visoku prizemnicu s tim da jedan dio gornjeg djela kuće (kat) služi kao prostorija za stanovanje a jedan dio je tavanska prostorija koja nije ožbukana što znači da u njoj nije moguće živjeti. Zanima me mora li se za taj dio kuće plaćati komunalna naknada jer radi se o djelu kuće koje nije namijenjen za stanovanje. Hvala
biende is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2023., 18:11   #36
Ne bi trebala
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2023., 12:32   #37
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Ne bi trebala
a na koji zakon se onda u ovom slučaju možemo pozvati?
biende is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2024., 17:37   #38
Jel netko nedavno dobio upit iz Grada Zagreba kako želi platiti komunalnu naknadu za legaliziranu nekretninu prije 7 godina?
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.