Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 10:32   #1
igre na srecu u kaficu

Molim pomoc oko slijedeceg. Po ugovoru sa hrv.lutrijom u lokalu cemo prodavati loto listice i druge lutrije za koje cemo dobiti proviziju na prodani iznos. Kako cemo to fakturirati, ide li PDV na fakturi i da li trebamo predavati obrasce u poreznu ili to radi lutrija posto mi nismo organizatori nego samo prodajno mjesto. O toj temi nemam iskustva, javite se vi koji znate. Hvala
jmima is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:26   #2
Faktura ide normalno sa PDV-om na dogovorenu proviziju.
Quote:
jmima kaže: Pogledaj post
Molim pomoc oko slijedeceg. Po ugovoru sa hrv.lutrijom u lokalu cemo prodavati loto listice i druge lutrije za koje cemo dobiti proviziju na prodani iznos. Kako cemo to fakturirati, ide li PDV na fakturi i da li trebamo predavati obrasce u poreznu ili to radi lutrija posto mi nismo organizatori nego samo prodajno mjesto. O toj temi nemam iskustva, javite se vi koji znate. Hvala
BearingPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 17:09   #3
Ovo je amatersko pitanje ali sam znatiželjan.

Ako netko dobije na lotu 20 milja, čuo sam da 25% ode na porez. Često pišu koliko bude tko dobio a koliko ide državi.

Mene zanima, ako nakon toga taj želi podjeliti novac prijateljima, rodbini itd recimo da se podjeli na 5 dijelova.
Moraju li i oni platiti porez??? Jer kažu da se svi dodatni prihodi još moraju oporeziti tj sa gledišta osobe koja nije dobila na lotu već prihod od nekog drugog.
Logičnije bi bilo, da ne moraju jer je porez plačen ali poznavajući našu državu nebi me čudilo da se mora.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 10:06   #4
Porez na nasljedstva i darove
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.