Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 09:44   #21
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
AKo ima netko iskustava sa "vat refund" sustavom u EU PLEASE javite se kako to ide u praksi i u kojim slučajevima
ja sam slala u mađarsku, austriju, i italiju. šta te zanima?
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 03:27   #22
Ma zanima me za slučaj kada sma ja izvan sustava PDV-a, i prešao sam prag stjecanja (dakle porez se treba platit u RH), a neko iz EU mi obracuna i svoj VAT.

Da li onda mogu dobit povrat tog poreza, tj da li ga vraćaju u praksi? (i ako da, dal je komplicirana/dugotrajna procedura)S dvije strane sam čuo da u tim slučajevima kao odbijaju isplatiti porez jer kao nije trebo bit ni naplaćen.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 09:51   #23
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ma zanima me za slučaj kada sma ja izvan sustava PDV-a, i prešao sam prag stjecanja (dakle porez se treba platit u RH), a neko iz EU mi obracuna i svoj VAT.

Da li onda mogu dobit povrat tog poreza, tj da li ga vraćaju u praksi? (i ako da, dal je komplicirana/dugotrajna procedura)S dvije strane sam čuo da u tim slučajevima kao odbijaju isplatiti porez jer kao nije trebo bit ni naplaćen.
i ja mislim da nije trebao biti naplaćen, već je trebao biti reverse charge, ako si sada u sustavu pdv-a, i ako ti je dodijeljen pdv id broj... možda najbolje da se raspitaš u poreznoj, a ako kažu da smiješ/možeš tražiti pdv nazad, javi se opet ako zapneš pri ispunjavanju zahtjeva. nije ni teško, ni komplicirano. ja sam svaki put dobila nazad povrat. inače, i mi smo u sustavu pdv-a i za robu koju kupujem ne obračunavaju mi pdv, ali tražim ga nazad za račune od cestarina i sl.
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:31   #24
Ja se to raspitujem za buducu situaciju ako prijedjem prag stjecanja - tako da znam dal da ga prelazim ili ne.

A porezni savjetnici sumi nesto rekli da takve zahtjeve (valjda te porezne u drugim državama) obicno ne odobaravaju , nisu ništa rekli da ne smijem ili ne trebam tražiti, ali radi se o malom gradu takodjer i nisu vjerojatno imali mnogo iskustva s takvim konkretnim slučajevima. Ne znma zašto ne bih smio tražiti ako sam dva puta platio PDV.
pa sam bas htio cuti od nekoga ko je probao. Ne razumijem zasto takve zahtjevene odobravaju i u kojim je onda slucajevima povrat VAT-a uopce opravdan??
Da opet napomenem ja nisam u sustavu PDV-a, ali ako prijedjem prag stjecanja moram vaditi PDV-ID (i opet necu bit u sustavu PDV-a, nego je PDV-ID za potrebe stjecanja u EU, kada se prijedje prag stjecanja).

NIje mi bas 100% jasno kakva je tocno razlika izmedju mog konkretnog slucaja (kad ja kupim nesto prek ebaya recimo, maloprodaja, i naplate mi njemacki PDV) i tvog sucaja kada kupis nesto vani i opet ti naplate PDV... Pa dobijes povrat.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 18:58   #25
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
AKo ima netko iskustava sa "vat refund" sustavom u EU PLEASE javite se kako to ide u praksi i u kojim slučajevima
Amazon za sve business račune automatski izdaje račune bez PDV-a. Na kraju godine porezne rade konsolidacije računa.
dadopuh2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 20:48   #26
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
zna li netko koliko je prag za povrat poreza iz Slovenije? prag za povrat iz austrije je 250 eura, a ja imam 248,98
dižem temu....

koji je aktualni prag za povrat u slo? da li se još uvijek može tražiti povrat DDV-a sa računa za cestarinu? Ko i ranije do 30.9.2019 za 2018 godinu?
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.