Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 11:24   #201
Quote:
Ala Ad Dun kaže: Pogledaj post
Sve su to bili napadi bijele psine....velike bijele psine?

Napad kod Visa 2008?
Imaš li kakve podatke o tome?
to je napao slovenskog ronioca nije završilo fatalno to je bilo 2008 zadnji napad bijele psine ronio je 10 m od obale kad ga je psina duga 5 metara

da našao sam dosta toga bilo je 11 napada 2 su završila bnez smrtnog slučaja obadva su bili ronioci sloivenac pesek 2008 i jurinčić 1970 novigrad kraj zadra,smrtonosni napadi 1907 krk josef slivović 1908 milena scambelli medulin, 1934 sušak rijeka zorca princ slovenka 1955 preluka njemica carla podzum . 1956 lovran napad na jna vojnika tamo idanas ima neka ploča da je tu poginuo od m psa stipe bašćevan 1961 opatija student iz srbije sabit plan 1966 kod bakra čeh josef treliac 1971 ika poljak stanislav klepa 1974 lokva rogoznica rolph schneide nijemac

Zadnje uređivanje fermina-daza : 23.02.2018. at 12:53. Reason: spajanje postova - koristiti edit
johnny londo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 02:48   #202
Fantastične emisije o morskim psima imaju na NatGeo Wild

Kada sjednemo gledamo ih "bez daha"!
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 20:53   #203
Quote:
johnny londo kaže: Pogledaj post
to je napao slovenskog ronioca nije završilo fatalno to je bilo 2008 zadnji napad bijele psine ronio je 10 m od obale kad ga je psina duga 5 metara

da našao sam dosta toga bilo je 11 napada 2 su završila bnez smrtnog slučaja obadva su bili ronioci sloivenac pesek 2008 i jurinčić 1970 novigrad kraj zadra,smrtonosni napadi 1907 krk josef slivović 1908 milena scambelli medulin, 1934 sušak rijeka zorca princ slovenka 1955 preluka njemica carla podzum . 1956 lovran napad na jna vojnika tamo idanas ima neka ploča da je tu poginuo od m psa stipe bašćevan 1961 opatija student iz srbije sabit plan 1966 kod bakra čeh josef treliac 1971 ika poljak stanislav klepa 1974 lokva rogoznica rolph schneide nijemac
Kod nas ih je manje. Morski psi koji jesu u našim vodama nisu toliko opasni, a velikih bijelih ima, no manje. Napadali jesu, to samo su ti ekstremni slučajevi evidentirani.
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 13:44   #204
Međunarodno izvješće o napadima morskih pasa za 2018. godinu:

http://morski.hr/2019/01/31/medunaro...a-2018-godinu/

Izvadak iz članka: 2018. godine desilo se 100 napada; 66 spontanih i 34 zbog ljudske provokacije. (Šteta što ne piše kako su provocirani. Koliko moraš biti lud da ih draškaš..možda netko ima detaljniji izvještaj?)

..morski psi nas ne bi trebali zabrinjavati i trebali bismo ih čuvati jer su oni bitna karika morskih hranidbenih lanaca i ekosustava, a po ljude su manje fatalni, nego jeleni, koji samo u SAD-u godišnje uzrokuju preko milijun automobilskih nesreća.
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2019., 12:07   #205
morskih pasa bijelih ima u jadranu zadnji smrtonosni napad je bio 1974 u lokvi rogoznici kraj omiša, napao surfera otkinuo mu nogu ovaj dok je došo do plaze iskrvario,,, zato ne valja ići daleko d plaže
johnny londo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2019., 22:49   #206
Za kratki predah od senzacionalizma, američkog šrot TV-a i holivuda, evo vrste Carcharhinus limbatus, jedne od oko 470 bezopasnih vrsta (potencijalno opasne su 4). Jedinke narastu do 1,5 m dužine.



__________________
https://u24.gov.ua
MechaLiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2019., 02:37   #207
Ne znam za ostale pse ali modrulja ima pun **rac u Jadranu, može ih se vidjeti jako često.
Noricum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2019., 11:04   #208
modrulja ima malih ali ima i bijelih 11 napada bijele psine zadnjih 100 godin je malo ali eto ima ih, najviše napada je bilo oko opatije i u rijeci
johnny londo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2019., 12:19   #209
Onaj snimljeni kod Makarske je manja tj. ne jos skroz na skroz izrasli bijeli morski pas.

Evo slika kako nesto manji izgleda.

https://kids.nationalgeographic.com/...6530882887.jpg

Zadnje uređivanje fermina-daza : 15.06.2019. at 23:29. Reason: ne treba stavljati fotke morskog psa u prirodnoj veličini
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2019., 21:44   #210
Jap, baby meg. Zašto pišeš gluposti? Isti pas viđen je više puta i među stručnjacima postoji dilema ali nitko nije na onim snimkama prepoznao bijelog.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2019., 10:59   #211
Mako je. Mako i velika bijela su vrlo bliski srodnici pa kod primjeraka slicne velicine lako moze doci do zabune.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2019., 12:22   #212
Necu tvrditi da sam neki ekspet i ako obozavam more i ronjene i imao sam priliku vidjeti morske pse, ali ono na snimku nije Modrulj. Previse mi je debeo oko pasa da bi bio Modrulj.


Ja cu se ipak drzati price dobrog prijatelja nase porodice, koji je zivi u Zadru koji je doktorirao u srukama oceonogafije.


On tvrdi da pronaci bijelog morskog psa u juznijem jadranu nije tesko. Da isti cesto znaju uplivati na drugu stranu otoka Braca i Hvara. On je pricao, kako davno napad kod Omisa s smrtnonosnim posljedicama prije 45 godina je zapravo bio Bijeli morski pas. No prica da ista vrsta je kod Istre usmrtila vise kupace nije istina, on tvrdi da gore je rijec o morskom psu vrste Tigar.


Isto dodaje da mediji su vjrsti u zataskivanju realne opasnosti i sl. Cak ide dalje i kaze da na sjeveru ima jedan bizaran incident s smtonosnim izhodom. Ne tako dugo poslje rata, je gore kod Opatije djete podleglo masovnim krvarenjem, rijec je bila po njegovim pricama i njegovih kolega iz okolice Opatije o napadu morskog psa. No tada zbog bojazni od daljneg 'propada' turizma, su lokalne vlasti azurno priklile istu pricu.


Njegova prica se svodi da HR uopce nema obalnu strazu niti spasioce koji su obuceni u slucaju opasnosti od morskog psa i evt. u slucaju napada istog. Misli, kako je neodgovorno, da na plazama nisu postavljena upozorenja i sl. pogotovo na otocima koji su na otvorenoj strani.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2019., 12:29   #213
Trenutno kakvo je stanje s medijima i kako brzo kruze informacije, mislim da nema sanse da se vijesti zataškavaju vec upravo suprotno prave se senzacionalisticke vijesti, nismo u socijalizmu...
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2019., 12:33   #214
Quote:
Ikstomi kaže: Pogledaj post
Trenutno kakvo je stanje s medijima i kako brzo kruze informacije, mislim da nema sanse da se vijesti zataškavaju vec upravo suprotno prave se senzacionalisticke vijesti, nismo u socijalizmu...
O tom bizarnom incidentu o kojem on prica, rijec je o kasnim 90im godinama.


Prijatelj iz Makarske sinoc pise da i dalje ova vijest o morskom psu na Rivijeri, ostavlja trag straha kod godstiju. Kaze vecina se dzi plicaka, oni sto iznajmljuju skutere i vozaju ljude na bananama gliserom, vec cetri dana navodno kubure s izazovom jer ljudi se ne usudjuju. Prije par dana je isto pisao da je kruzila prica medju ribarima, kako su vidjeli jednog kod Hvara. Pa je kruzila prica da je takodje vidjen jedan kod Korcule. Sad se prica da ovaj snimljeni nije isto sto je zapazeno prije par dana.


https://slobodnadalmacija.hr/dalmaci...ali-i-modrulje

Ovdje jos ima onih koji na otvorenom uzgajaju tunu. Kaze najidealni dio HR obale da pridje bijeli Morski pas. Ima hranu, ima dubinu te je otvoren prilaz. Tako tvrdi prijatelj oceanograf iz Zadra.

Kod Riminija prije -- snimak kraj 90ih do 2003 bi rekao.
https://www.youtube.com/watch?v=GRqY95tfPik


Dokumentarac iz 1997 o Mediteranu i bijelim morskim psima.
https://www.youtube.com/watch?v=3cYHW4NqoFU Prvi dio ima nekoliko, toplo preporucujem.

https://www.youtube.com/watch?v=gJAHI9bclZ0

Dio 3 (zanimljivo od 5:45)
https://www.youtube.com/watch?v=ZQHFDUbfBX8

Na petom dijelo je o Jadranu:
https://www.youtube.com/watch?v=_EUAk005J7o
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2019., 10:50   #215
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Onaj snimljeni kod Makarske je manja tj. ne jos skroz na skroz izrasli bijeli morski pas.

Evo slika kako nesto manji izgleda.

https://kids.nationalgeographic.com/...6530882887.jpg
mako nije veliki bijeli
johnny londo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2019., 11:00   #216
Thumbs down

Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Necu tvrditi da sam neki ekspet i ako obozavam more i ronjene i imao sam priliku vidjeti morske pse, ali ono na snimku nije Modrulj. Previse mi je debeo oko pasa da bi bio Modrulj.


Ja cu se ipak drzati price dobrog prijatelja nase porodice, koji je zivi u Zadru koji je doktorirao u srukama oceonogafije.


On tvrdi da pronaci bijelog morskog psa u juznijem jadranu nije tesko. Da isti cesto znaju uplivati na drugu stranu otoka Braca i Hvara. On je pricao, kako davno napad kod Omisa s smrtnonosnim posljedicama prije 45 godina je zapravo bio Bijeli morski pas. No prica da ista vrsta je kod Istre usmrtila vise kupace nije istina, on tvrdi da gore je rijec o morskom psu vrste Tigar.


Isto dodaje da mediji su vjrsti u zataskivanju realne opasnosti i sl. Cak ide dalje i kaze da na sjeveru ima jedan bizaran incident s smtonosnim izhodom. Ne tako dugo poslje rata, je gore kod Opatije djete podleglo masovnim krvarenjem, rijec je bila po njegovim pricama i njegovih kolega iz okolice Opatije o napadu morskog psa. No tada zbog bojazni od daljneg 'propada' turizma, su lokalne vlasti azurno priklile istu pricu.


Njegova prica se svodi da HR uopce nema obalnu strazu niti spasioce koji su obuceni u slucaju opasnosti od morskog psa i evt. u slucaju napada istog. Misli, kako je neodgovorno, da na plazama nisu postavljena upozorenja i sl. pogotovo na otocima koji su na otvorenoj strani.
tigra nema kod nas on je u pacifikunapad u optiji je bio na srpskog studenta 1961 bijela psina new tigar u iki 1971 na oljskog turista veliki bijeli ii taj u lokvi rogoznici nijemac isao plivat 200 m od obale i veliki bijeli ga napao lokva kraj omiša,, 1966 napada na českog turista isto smrtonosni naspad piše bakar ali mislim da je to bilo u kostreni jerbakar nema plazu plivao do robarskog brodakoji su lovili tune morski pas mu otkinuo nogu i iskrvario adnji napad elikog bijeloig je bio 2008 u visu nije završio smrtonosno
johnny londo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2019., 09:53   #217
Bojala sam ih se dok se nisam malo vise pocela informirati o njima, svasta - od clanaka na internetu, dokumentaraca, YouTube klipova, frendica je studirala maritimnu ekologiju pa svasta zna.
I najzanimljivije - morski pas je zapravo bezopasan. Ljudska krv ga uopce ne privlaci niti ju moze osjetiti. Njega privlaci riblja krv pa je tako npr. nadrapao covjek koji se zatekao pored ribarskog broda.
Kao provokaciju eventualno mogu dozivjeti ljudski faktor - ne vide dobro i ostro, tako da ih svaki ljuski motion u vodi podsjeca na ribu, posebno u tamnim ronilackim/surferskim odjelima. No to samo ako su gladni.
Jako mi je zanimljiva inace Nicole Kidman - boji se leptira ali roni s morskim psima bez beda.
Noodlehead is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2019., 10:59   #218
Quote:
Noodlehead kaže: Pogledaj post
Bojala sam ih se dok se nisam malo vise pocela informirati o njima, svasta - od clanaka na internetu, dokumentaraca, YouTube klipova, frendica je studirala maritimnu ekologiju pa svasta zna.
I najzanimljivije - morski pas je zapravo bezopasan. Ljudska krv ga uopce ne privlaci niti ju moze osjetiti. Njega privlaci riblja krv pa je tako npr. nadrapao covjek koji se zatekao pored ribarskog broda.
Kao provokaciju eventualno mogu dozivjeti ljudski faktor - ne vide dobro i ostro, tako da ih svaki ljuski motion u vodi podsjeca na ribu, posebno u tamnim ronilackim/surferskim odjelima. No to samo ako su gladni.
Jako mi je zanimljiva inace Nicole Kidman - boji se leptira ali roni s morskim psima bez beda.
moraski pas nijew bezopasan bilo je 11 napada u jadrani od čega 9 smrtonosnih nijes e za igrati bijela je jedino opasna modrulj i ostale vrste nisu opadne za čovjeka o i provlači ga itekako čovjekova krv
johnny londo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2019., 12:49   #219
A kako je naziv ovog morskog psa kod nas koji je jestiv? Naraste do metar, metar i pol i bude na ribarnici.
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2019., 12:49   #220
Quote:
Noodlehead kaže: Pogledaj post
Bojala sam ih se dok se nisam malo vise pocela informirati o njima, svasta - od clanaka na internetu, dokumentaraca, YouTube klipova, frendica je studirala maritimnu ekologiju pa svasta zna.
I najzanimljivije - morski pas je zapravo bezopasan. Ljudska krv ga uopce ne privlaci niti ju moze osjetiti. Njega privlaci riblja krv pa je tako npr. nadrapao covjek koji se zatekao pored ribarskog broda.
Kao provokaciju eventualno mogu dozivjeti ljudski faktor - ne vide dobro i ostro, tako da ih svaki ljuski motion u vodi podsjeca na ribu, posebno u tamnim ronilackim/surferskim odjelima. No to samo ako su gladni.
Jako mi je zanimljiva inace Nicole Kidman - boji se leptira ali roni s morskim psima bez beda.
Mislim da se masa brodolomaca poput onih sa RMS Laconie ili USS Indianapolisa ne bi složila s time.
buber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.