Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak > Pivnica

Pivnica Čisti hedonizam: O hrani, piću, duhanu, sportu, alatu, oružju i ostalim muškim užicima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 20:17   #4661
Pozdrav svima.

Da li tko ima iskustva s Glenfarclas višom klasom maltova?
Naletio sam na neke pa me zanima ima li to smisla probati/kupiti?
odrziv_razvoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:07   #4662
15 yr je odlicna, nisam probao starije...
Koliko sam vidio ima 17,18,21,25, 40, plus neka posebna izdanja.
Navodno je 15 bolja od 17,18 i 21. mozda je uputno kupit 0.05 za probat no o njima daju pozitivne reviewe i Ralfy i Horst Luening...
Ralfy mi se dosad lokazao kao najpouzdaniji isvor informacija

Sent from my F5321 using Tapatalk
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 00:05   #4663
Quote:
zlocko2002 kaže: Pogledaj post
15 yr je odlicna, nisam probao starije...
Koliko sam vidio ima 17,18,21,25, 40, plus neka posebna izdanja.
Navodno je 15 bolja od 17,18 i 21. mozda je uputno kupit 0.05 za probat no o njima daju pozitivne reviewe i Ralfy i Horst Luening...
Ralfy mi se dosad lokazao kao najpouzdaniji isvor informacija

Sent from my F5321 using Tapatalk
Hvala,
Koliko sam primjetio ima sad kod nas po web shopovima neki obični i 17, 21 i 25 pa ne znam koji. Čitam da je 25ica posebno dobra no po cijenama mi se i čini čak osjetno jeftinija od nekih drugih (pogotovo macallan, bowmore, itd).
Uzorke je skupo kupiti jer je poštarina visoka.
odrziv_razvoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 12:29   #4664
Nazalost jos uvijek smo daleki balkan...
Vise puta s predlagao grupne kupovine pri cemu bi se podijelio sadrzaj boce, relativno jeftiniji nacin za isprobat puno viskija a da vas iz kuce ne izbace...no nitko nike bio zainteresiran.


Sent from my F5321 using Tapatalk
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:03   #4665
Quote:
odrziv_razvoj kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Da li tko ima iskustva s Glenfarclas višom klasom maltova?
Naletio sam na neke pa me zanima ima li to smisla probati/kupiti?
Probao sam 8,10,12,15,18,21 i 105. Miniaturka 40ice je još u pričuvi :-)
10 i 12 su OK, ali jim fali šerija. Verovatno su bačve bile 3. ili čak i 4 fil.

Moja preporuka za best buy je 15ica. Ima 46% alkohola i stavrno je dobar šeri viski. Meni je bolja i od 18ice.
21 je isto odličan ali je i dosta skuplji.

105 je low budget šeri monster.
__________________
S.C. Viski Blog
cstane is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:57   #4666
Quote:
odrziv_razvoj kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Da li tko ima iskustva s Glenfarclas višom klasom maltova?
Naletio sam na neke pa me zanima ima li to smisla probati/kupiti?
O daaa....uz Glendronach i Aberlour moja najdraža destilerija.

Itekako se isplati uzeti barem sample ali niti malo se ne dvoumi oko cijele
boce,počevši od 12-tice čija je cijena cca 30-32 eura za cijelu litru,vrhunskog slada slada kao što je 15-tica,koja varira u cijeni po Europi i do dvadesetak
eurića ali dobivaš za te novce zaista vrhunski sherrry dram sa 46% ABV....

Vrlo zanimljiva je i 17-tica,iako dosta drugačija od 15-tice,više je glatka i sofisticiranija sa jedva primjetinim natruhama dima (za koje osobno mislim da su više "peat" nego "smoke"....)

O 21y i 25y neću niti trošiti riječi,zaista vrijede svakoga novčića a,što je posebna zanimljivo,u odnosu na konkurentne destilerije jedna su od najboljih vrijednosti za novac

Svima kojima vole Glenfarclas najtoplije preporučam nabavku u Killisu( www.killis.at )
jer samo je tamo još moguće ubosti 21y za 74eura mislim,a 25y je tamo
108 eura (u odnosu na Glendronach,Glengoyne i slične gotovo bagatelno-
Glengoyne 25y je vani na oko 300eura...)

Cijene viskija konstantno su u porastu i Glenfarclas je definitivno u rubrici
"best buy".

Ako ti se sviđa Glenfarclas,probaj obavezno i Glendronach...12y,18y.21y,
cijene su im još razumne a kvaliteta im je u najmanju ruku jednaka,apsolutno
vrhunska roba po dobroj cijeni (Killis...18y 74eura,21y 99 eura)

Zanimljivost samo za kraj...nedavno sam bio u Nantesu i Marseillu i gledao
sam cijene u bližoj i daljnjoj okolici pa evo detalja zanimljivih za ovu priču
(Glendronach 21y,cca 145eura a vidjeh i Glenfarclas 15yza 69eurića)
kompliciran is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:39   #4667
Pozdrav svim ljubitejima viskija!

Pre nekoliko godina sam krenuo u istraživanje i oduševljen sam njihovim ukusom i mirisom.

Međutim došao sam u fazu da mi je potreban savet u kom smeru daljeg istraživanja da nastavim, pa bih vas zamolio za malu pomoć oko sledećih kupovina.

Naime, omlijeni viskiji su mi dimljeni maltovi sa Islay kao što su Laprhoaig 10, Ardbeg 10 i Lagavulin 16. Odlučio sam da nastavim u tom smeru i razmišljam da nabavim neki od sledećih tipa Laphroaig QA Cask, Ardbeg Uigeadail i Corryvrechan, pa se prvo pitanje ondosi na Islay region. Da li su dobar izbor i da li možda imate još neki za preporuku što se Islay viskija tiče. Takođe razmišljam o Bowmore 12 i Coal Ila 12 iako su manje dimljeni, ali ako im je kvalitet dobar nije presudno ako su manje karakterni u odnosu na nabrojane.

U drugi deo bih svrstao sve ostale regione pa mi je takođe potreban savet, koje viskije biste mi preporučili da imaju jako dobar kvalitet, kompleksnost i karakter, a da su šire zastupljeni i da mogu lako da se nabave, odnosno da ih ima u redovnoj ponudi. Uglavnom, prošao sam kroz boce popularnih maltova tipa Glenfidich 12, Glenlivet 12, Cardhu 12, Aberlour 12...međutim sada bih prešao na nešto mnogo gušće, starije, karakternije sa punijim ukusom i mirisom. Šta mislite o 'Fidich i 'Livet 15 ili 18, nešto kompleksnije od Aberlour-a, Glendronach-a, možda čak i neka Jura, Glenmorangie, Oban 14...voleo bih čuti neke savete iz vašeg iskustva, šta je vredno nabaviti iz osnovne ponude i po razumnoj ceni tu do nekih 90e po boci.

Hvala unpapred

Pozdrav
vladimirf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 18:04   #4668
Laphroaig QA mi nije bio nesto...Ardbeg Uigadail i Corryvrechan su odlicni.
Probao sam Kilchoman Sanaig i jako mi se svidio, sherry/peat.
Springbank 10 mi na prvu ruku bio "nako"... da bi ubrzo zavrsio s praznom bocom

Sent from my F5321 using Tapatalk
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 07:45   #4669
Quote:
vladimirf kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim ljubitejima viskija!

Pre nekoliko godina sam krenuo u istraživanje i oduševljen sam njihovim ukusom i mirisom.

Međutim došao sam u fazu da mi je potreban savet u kom smeru daljeg istraživanja da nastavim, pa bih vas zamolio za malu pomoć oko sledećih kupovina.

Naime, omlijeni viskiji su mi dimljeni maltovi sa Islay kao što su Laprhoaig 10, Ardbeg 10 i Lagavulin 16. Odlučio sam da nastavim u tom smeru i razmišljam da nabavim neki od sledećih tipa Laphroaig QA Cask, Ardbeg Uigeadail i Corryvrechan, pa se prvo pitanje ondosi na Islay region. Da li su dobar izbor i da li možda imate još neki za preporuku što se Islay viskija tiče. Takođe razmišljam o Bowmore 12 i Coal Ila 12 iako su manje dimljeni, ali ako im je kvalitet dobar nije presudno ako su manje karakterni u odnosu na nabrojane.

U drugi deo bih svrstao sve ostale regione pa mi je takođe potreban savet, koje viskije biste mi preporučili da imaju jako dobar kvalitet, kompleksnost i karakter, a da su šire zastupljeni i da mogu lako da se nabave, odnosno da ih ima u redovnoj ponudi. Uglavnom, prošao sam kroz boce popularnih maltova tipa Glenfidich 12, Glenlivet 12, Cardhu 12, Aberlour 12...međutim sada bih prešao na nešto mnogo gušće, starije, karakternije sa punijim ukusom i mirisom. Šta mislite o 'Fidich i 'Livet 15 ili 18, nešto kompleksnije od Aberlour-a, Glendronach-a, možda čak i neka Jura, Glenmorangie, Oban 14...voleo bih čuti neke savete iz vašeg iskustva, šta je vredno nabaviti iz osnovne ponude i po razumnoj ceni tu do nekih 90e po boci.

Hvala unpapred

Pozdrav
Što se tiče Islay. Meni je Bowmore 12 jako pri srcu, mada kod večine nije baš popularan. Laphroaig Quatter Cask je odličan, kao naravno i Uigeadail/Corryvreckan. Nemoj ignorisati Talisker 10.

Glenlivet 15 Franch Oak je meni bio pre-taničan. Gorak. Glenfiddich 15 dobar, dostupan, dobar omjer cijena/kvaliteta.
Glenmorangie Quinta Ruban i Aberlour A'Bunadh su gušči, dublji i karakterniji. Naročito A'Bunadh.
Ako možeš proodužiti do Glenliveta/Glendronacha 18, onda to i uradi.

Pozdrav
__________________
S.C. Viski Blog
cstane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:16   #4670
Quote:
vladimirf kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim ljubitejima viskija!

Pre nekoliko godina sam krenuo u istraživanje i oduševljen sam njihovim ukusom i mirisom.

Međutim došao sam u fazu da mi je potreban savet u kom smeru daljeg istraživanja da nastavim, pa bih vas zamolio za malu pomoć oko sledećih kupovina.

Naime, omlijeni viskiji su mi dimljeni maltovi sa Islay kao što su Laprhoaig 10, Ardbeg 10 i Lagavulin 16. Odlučio sam da nastavim u tom smeru i razmišljam da nabavim neki od sledećih tipa Laphroaig QA Cask, Ardbeg Uigeadail i Corryvrechan, pa se prvo pitanje ondosi na Islay region. Da li su dobar izbor i da li možda imate još neki za preporuku što se Islay viskija tiče. Takođe razmišljam o Bowmore 12 i Coal Ila 12 iako su manje dimljeni, ali ako im je kvalitet dobar nije presudno ako su manje karakterni u odnosu na nabrojane.

U drugi deo bih svrstao sve ostale regione pa mi je takođe potreban savet, koje viskije biste mi preporučili da imaju jako dobar kvalitet, kompleksnost i karakter, a da su šire zastupljeni i da mogu lako da se nabave, odnosno da ih ima u redovnoj ponudi. Uglavnom, prošao sam kroz boce popularnih maltova tipa Glenfidich 12, Glenlivet 12, Cardhu 12, Aberlour 12...međutim sada bih prešao na nešto mnogo gušće, starije, karakternije sa punijim ukusom i mirisom. Šta mislite o 'Fidich i 'Livet 15 ili 18, nešto kompleksnije od Aberlour-a, Glendronach-a, možda čak i neka Jura, Glenmorangie, Oban 14...voleo bih čuti neke savete iz vašeg iskustva, šta je vredno nabaviti iz osnovne ponude i po razumnoj ceni tu do nekih 90e po boci.

Hvala unpapred

Pozdrav

+
http://rakija-uglavnom.blogspot.hr/s...&by-date=false
+
Vict0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:16   #4671
Hvala puno svima na odgovorima.

@zlocko2002

Znaci sa ta dva Ardbega nema greske. Slucajno sam napravio lapsus, mislio sam na Quarter Cask od Laphroaiga. Springbank i Kilchoman nisam viđao na policama kod mene ali svakako ću obratiti pažnju i na njih.

@cstane

Bowmore me svakako interesuje i mislim da je neminovno da će doći na red kad tad. Za Talisker sam čuo priče da nije dobar kao pre, pa me zanima kakvo je iskustvo sa novijim batchevima.
Što se tiče Speyside za vikend imam priliku da probam Glenlivet 18 pa ću preneti utisak, a što se 15-ki tiče Glenfidich 15 mogu da nabavim za 45€ za 0.7 pa kontam da će to biti izbor je me 12-ka malo smorila iako mi je dugo bila lep prelaz sa blend viskija na single maltove. Aberlour A 'Bunadh verujem da će me fascinirati...od Glenmorangie sam probao Nectar D Or lep utisak je ostavio.

@Vict0r

Hvala na preporuci za blog. Volim da probam dobru rakiju i obratiću pažnju malo više jer vidim da ima veliki izbor. Nedavno sam probao i onaj viski što se pravi u Vojvodini, zanimljivji je od nekih jeftinih blendova.
vladimirf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:17   #4672
Quote:
zlocko2002 kaže: Pogledaj post
15 yr je odlicna, nisam probao starije...
Koliko sam vidio ima 17,18,21,25, 40, plus neka posebna izdanja.
Navodno je 15 bolja od 17,18 i 21. mozda je uputno kupit 0.05 za probat no o njima daju pozitivne reviewe i Ralfy i Horst Luening...
Ralfy mi se dosad lokazao kao najpouzdaniji isvor informacija

Sent from my F5321 using Tapatalk
+
https://www.youtube.com/watch?v=XPckGPVVvU0
+
3:10 - 3:15 - 3:20 (min.)
Vict0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:32   #4673
Pozdrav svima, nov sam na forumu i imam jedno pitanje za iskusnije.
Dobio sam dve boce Dimple viskija o kojima nema baš puno informacija na internetu, pa ako neko može malo više da mi kaže.
Hvala unapred

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Miloš1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 19:10   #4674
Dobio sam dve boce Dimple viskija o kojima nema baš puno informacija na internetu, pa ako neko može malo više da mi kaže.

+
http://www.clubwhisky.com/forum/showthread.php?t=3299
+
https://www.bidorbuy.co.za/item/1299...e_Ceramic.html
https://www.gumtree.co.za/a-other-sp...20911010416909
+
= 6600 - 9900 RSD
+
https://www.whiskyauctioneer.com/lot...le-12-year-old
...
Vict0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 08:45   #4675
Zapoceo "infinity" bocu.

Ubacio cca:
0,05 Ardbeg Corryvrechan
0,05 Ardbeg 10
0,07 Aberlour Abunadh

Na prvu mi je bila onako...nedoreceno, ardbeg totalno nestao, dominira Abunadh..

Na savje poznanika dodao i ostatak:
0,7 Springbanka
Rezultat: bolje, i dalje dominira Abunadh.

Primjecujem nakon par dana kako se okus mijenja. Abunadh i dalje dominira, Ardbeg proviruje...
Nakon tjedan dana i dalje se mjenja...Abunadh je manje dominantan, Ardbeg pojacava.

Zanimljiv utjecaj vremena na spajanje...

Sent from my F5321 using Tapatalk
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 00:52   #4676
Probao na sajmu Nikka from the barrel i totalno me oduševio
Mali problem mi je cijena pa da pitam vas kolege da li bi se našlo nešto povoljnije a da kvaliteta baš ne propadne.
d4rk_ch1ld is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 13:50   #4677
Neznam koja je bila cijena...u konzumu je 350kn, s 20% popusta nije toliko losa
Na zg aerodromu je 32€

Sent from my F5321 using Tapatalk
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 14:06   #4678
Prijatelj mi je u prilici kupit:
Lagavulin 12 Cask Strenght za 46.5€, Laphroague 18 za 78€,
Laphroague 10 Cask Strenght za 60€

Nisam ih nikad probao, sto bi ste preporucili, kakvi su u odnosu na Ardbeg 10/Ugie/Corry?

Sent from my F5321 using Tapatalk
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 12:39   #4679
Quote:
zlocko2002 kaže: Pogledaj post
Prijatelj mi je u prilici kupit:
Lagavulin 12 Cask Strenght za 46.5€, Laphroague 18 za 78€,
Laphroague 10 Cask Strenght za 60€

Nisam ih nikad probao, sto bi ste preporucili, kakvi su u odnosu na Ardbeg 10/Ugie/Corry?
Sent from my F5321 using Tapatalk
Uf. Odlične cene.
Sve tri?
__________________
S.C. Viski Blog
cstane is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 07:25   #4680
Zapravo me muci: uzeti Laphroaig 18 ili dvije boce Lagavulina 12 CS...

Laphroaig 10CS se uzima pod obavezno, jos ako covijek bude mogao ponit dvi boce...

Sent from my F5321 using Tapatalk
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.