Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 16:38   #4581
mi ovaj put čekamo curicu, izgleda. ne mogu zamislit da ću imati kćer
ne znam, nekako mi curice ne idu uz mene


Maslina, čestitam!
kim is offline  
Old 23.02.2018., 16:43   #4582
Quote:
mun li kaže: Pogledaj post
Nije ni sad pravo vrijeme, al nikad nije zapravo...a godine idu.
nikad nije.
kad smo čekali prvo, mm je bio bez posla. onda se zaposlio i pred prvi djetetov rođendan dao otkaz jer se tražilo od njega da radi nešto protuzakonito. a on odgovorna osoba. i tako. ni sad nam nije sjajna situacija, al ja 37, on 41, nije baš da imamo vremena odgađat
kim is offline  
Old 23.02.2018., 17:16   #4583
Ooo pa tu se slavi! Elinga, sretan rodjendan!! jako ti je fino ispala ova cokoladna torta!

Sto se opreme tice, meni su nekak najprakticniji ispali bodici iz Bubamare jer imaju velicinu 50/56 pa racunam da bi to trebalo biti taman za pocetak. Inace imamo ponesto i 50 i 56, iako meni i dalje recimo Kikov 50 djeluje vece u odnosu na druge marke.

Pelene sam isto uzela Pampers 2-5 premium newborn pa cemo vidjeti kakve ce se pokazati. Bas me zanima kak funkcionira onaj indikator na njima, a kremu Jgl.

Nama je prva beba, dugo smo ju cekali, ja 33, mm 34 i ja bi jako voljela jos jedno, ali kako moramo na mpo, uvijek postoji bojazan da mozda ne uspije. Kakogod, presretna sam sto cemo imati bebicu jer je bilo perioda u zivotu kad sam se vec bila pomirila s time da se to nama nece ostvariti. Zato mi je ovo ostvarenje sna... a ne iskljucujem niti mogucnost da drugo dijete posvojimo jer smo u registru vec neko vrijeme pa sad, na ovaj ili onaj nacin...

Moj muz je otvoreno prizeljkivao curicu, a meni je doista bilo bitno samo da je sve ok, cak sam ispocetka imala osjecaj da je deckic, ali onaj osjecaj kad je dr prvi put rekao da je curica, a ja nisam niti pitala za spol, to mi je bio najljepsi trenutak i dan u zivotu...naravno da bi isto bilo i da je rekao je decko.

Inace, na moj termin predvidjaju -19 u Zagrebu! Kad se samo sjetim da sam se premisljala jel bi uzela medo odjelce ili ne, kao bilo je toplo vani...sad me strah hocu ju uspjet dovoljno toplo obuc
Mrcinica is offline  
Old 23.02.2018., 18:05   #4584
Elinga, sretan rockas!

Mi smo za prvog imali svih mogucih brojeva robicu s tim da 50 nismo nikad obukli a 56 mozda tjedan dana. Rodio se sa 4430 g i 53 cm. Drugi isto nije nosio 50 a 56 takoder vrlo kratko. Bio je nesto manji od brace, 3830 g i 51 cm. Vidjet cemo kak ce ova beba biti.
Od pelena smo s prvim isprobali svakakve marke i najbolje su se pokazale Pampers Premium pa ih koristimo i danas. Ne znam jeste li znale, Muller ima pelene sa prorezom za pupak pa mozda nekome te budu odgovarale u prvim danima. Malo je pakiranje pa ne bi trebalo ostati viska nakon sto pupak otpadne iako se i tad mogu koristiti. Mojoj frendici su te bile super a nama su ipak Pampersice no1. Kreme smo isto razne isprobali, najbolja mi se pokazala "domaca" koju rade u obliznjoj ljekarni. Sjecam se da je takvu i moja mama koristila s najmladim bratom. Uz nju nam guza nije nikad crvena. Mislim da te kreme radi svaka ljekarna.

Vidim da ste pisale i o spolu. Meni je isto najvaznije da sve bude u redu i da bude zdravo. Ali lagala bih kad bi rekla da ne prizeljkujem curicu. Imam dva deckica pa mislim da bi bilo lijepo sad imati i kcet. Mm je svejedno sto se spola tice. Ja imam 29 godina a mm 34 pa isto ne garantiram da za 6, 7 godina necemo pozeljet jos jedno. Ali o tom po tom. Trece nismo planirali nego se dogodilo mm nepaznjom. Prije trudnoce sam uvijek govorila ako cu ici na trece da ce to bit za 4 do 5 godina kad mi ova dva malo porastu s obzirom da je izmedu njih godina i 4 mj. razlike ali evo, stize nam trece. Izmedu njega/nje i mladeg sina ce biti godina i dva mjeseca razlike a izmedu njega/nje i starijeg dvije i pol godine.
tobago is offline  
Old 23.02.2018., 18:14   #4585
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Sretan rođendan Elinga

Mi bi troje klinaca, ali i za ovo prvo nam je preko dve i pol godine trebalo, ja imam 32, mm 37 tako da nisam baš presigurna da će nam se želja ispuniti. Što se spola tiče meni je oduvijek svejedno, ali mm je baš htio curu pa mi ga je bilo žao kad smo saznali da je dečko.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Ne mora to znaciti da ce vam tako biti i dalje. Nama je za prvo trebalo tocno godinu dana. Drugo smo planirali da bi bilo super da u ljeto ostanem trudna i prestali se pazit u 10.mj. a ja zadnju mengu imala u 11.mj. i ostala trudna. Trece evo od jednog seksa. S tim da se seksamo svake prijestupne jer imamo proceduru s klincima dok na vecer zaspu i dosta kasno zaspu a ne rijetko i ja zaspem s njima tak da nam se seksualni zivot sveo na niske grane.
tobago is offline  
Old 23.02.2018., 18:18   #4586
Mrcinica, baš mi je lijepa vaša priča.
Biti ćete divna obitelj.
BondWannabe is offline  
Old 23.02.2018., 18:19   #4587
U prvoj trudnoci sam naletjela na zanimljivu pricu na netu, mozda je cak bio i forum u pitanju, sto se tice spola. Znaci, prica je da parovi iste krvne grupe i rh faktora dobivaju djecu istog spola. Dakle, kojeg je spola prvo dijete i ostali ce bit. Tek negdje nakon 4. ili 5. djeteta se mozda dogodi da bude drugi spol. Meni prica djeluje nategnuto ali moram priznati da me kopka. Jel koja zna nesto o ovome, ima kakav primjer iz svoje okoline ili je cula nesto o tome? Mm i ja smo oboje 0+ i za sad imamo dva sina. Spol trece bebe tek trebamo saznati.
tobago is offline  
Old 23.02.2018., 19:22   #4588
Quote:
tobago kaže: Pogledaj post
U prvoj trudnoci sam naletjela na zanimljivu pricu na netu, mozda je cak bio i forum u pitanju, sto se tice spola. Znaci, prica je da parovi iste krvne grupe i rh faktora dobivaju djecu istog spola. Dakle, kojeg je spola prvo dijete i ostali ce bit. Tek negdje nakon 4. ili 5. djeteta se mozda dogodi da bude drugi spol. Meni prica djeluje nategnuto ali moram priznati da me kopka. Jel koja zna nesto o ovome, ima kakav primjer iz svoje okoline ili je cula nesto o tome? Mm i ja smo oboje 0+ i za sad imamo dva sina. Spol trece bebe tek trebamo saznati.
ja sam 0+ a muž a- imamo dvi curice.

inače što se tiče pelena mene su te newborn 2-5 spasile u prvoj t. ja rađam malu djecu i super mi je s manjim pelenama i brojevima robe. lakše hendlam.
nymphadoratonks is offline  
Old 23.02.2018., 19:31   #4589
Evo jedno iskustvo friške mame. Beba je sad 12 dana, 3500 grama, s 52 cm se rodio. Broj 50 nije uopće nosio, a 56 će još cca tjedan dana, nekako se protegnuo. Od krema za guzu sam na kupovala razno razne, pa je patronažna rekla da su prejake za čistu guzu i na kraju smo išli kupiti onu običnu iz ljekarne, za sad je super.

Pelene, dobra veličina su mu bile one najmanje pa pampers (mislim da 1 ili 0). Pampers dvojka mu je velika, a baby love dvojka taman. Za sad mi je bolji baby love. Još planiram probati ostale na tržištu pa vidjeti koje nam najbolje pašu
yenna89 is offline  
Old 23.02.2018., 20:18   #4590
Quote:
Mrcinica kaže: Pogledaj post
Nama je prva beba, dugo smo ju cekali, ja 33, mm 34 i ja bi jako voljela jos jedno, ali kako moramo na mpo, uvijek postoji bojazan da mozda ne uspije. Kakogod, presretna sam sto cemo imati bebicu jer je bilo perioda u zivotu kad sam se vec bila pomirila s time da se to nama nece ostvariti. Zato mi je ovo ostvarenje sna... a ne iskljucujem niti mogucnost da drugo dijete posvojimo jer smo u registru vec neko vrijeme pa sad, na ovaj ili onaj nacin...
Nama je trebalo oko 3 godine za prvo. bili smo sigurni da na kraju ni nećemo imati djece. evo sad druga trudnoća iz prve bez previše truda

Quote:
tobago kaže: Pogledaj post
U prvoj trudnoci sam naletjela na zanimljivu pricu na netu, mozda je cak bio i forum u pitanju, sto se tice spola. Znaci, prica je da parovi iste krvne grupe i rh faktora dobivaju djecu istog spola. Dakle, kojeg je spola prvo dijete i ostali ce bit.
mi smo iste krvne grupe i istog rh faktora i a djeca različitog spola
kim is offline  
Old 23.02.2018., 21:59   #4591
Elinga happy Bday!

Htjela curu samo zbog mm-a. Pekmez je i sa sinom, kakav bi tek bio prema curi (a i zlocesto se veselila njenom pubertetu i soku tate kad krene izlaziti ).

Pelene s prvim samo pampers ali nemam pojma vise koji smo imali u rodilistu...valjda newborn

Malac opet ima temperaturu...imao 4 dana zaredom, 2 dana mir i sad opet. A veselila se sutra biti u dvoristu na snijegu s njim ....
imata is offline  
Old 23.02.2018., 22:18   #4592
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
Mrcinica, baš mi je lijepa vaša priča.
Biti ćete divna obitelj.
Aaaa, hvala ti Bond!

Quote:
yenna89 kaže: Pogledaj post
Evo jedno iskustvo friške mame. Beba je sad 12 dana, 3500 grama, s 52 cm se rodio. Broj 50 nije uopće nosio, a 56 će još cca tjedan dana, nekako se protegnuo.
Sjećam se kad se jednom tu povela rasprava o tome treba li taj 50 uopće ili se može slobodno preskočiti. Jer mene je frendica uvjeravala isto da mi ne treba. Ali onda se dosta mama javilo da su njihovi bebači nosili 50 pa sam i ja na kraju dokupila nešto te veličine za svaki slučaj pa ćemo vidjeti.

Quote:
kim kaže: Pogledaj post
Nama je trebalo oko 3 godine za prvo. bili smo sigurni da na kraju ni nećemo imati djece. evo sad druga trudnoća iz prve bez previše truda
Ovo je super za čuti, pogotovo nama mpo-ovkama.
Milijun puta sam čula te priče kak se ženama stanje zna popraviti nakon što rode i izluđivale su me jer treba prvo ostati trudan.
Čak mi je i dr potvrdio da je imao slučajeve gdje su se žene stvarno napatile da prvi put ostanu trudne, a onda bi sasvim spontano ponovno zanijele. Tako da očito ima nešto u tome.
Mrcinica is offline  
Old 23.02.2018., 23:21   #4593
Quote:
Hellenka kaže: Pogledaj post
A evo nam i liste drugi put danas
*bittersweet*, sad čekamo tebe
Ja sam vec tak teretna da cu poludit, a lijencina nece van. Cijela trudnoca mi je prosla fenomenalno i nisam se ni udebljala osim trbuh kaj je rasto al sad se samo kotrljam
__________________
'Cause it's a bittersweet symphony, this life...
*bittersweet* is offline  
Old 23.02.2018., 23:39   #4594
Quote:
*bittersweet* kaže: Pogledaj post
Ja sam vec tak teretna da cu poludit, a lijencina nece van. Cijela trudnoca mi je prosla fenomenalno i nisam se ni udebljala osim trbuh kaj je rasto al sad se samo kotrljam
i ja se sad već osjećam ko slonica nelica ima dana kad sam super, al ima i dana kad se osjećam ko teretni vlak. Najgore mi je okretanje u krevetu s boka na bok, imam osjećaj da mi dvojica trebaju držat trbuh dok se okrenem. A pogotovo ak cijelu noć nisam išla na wc, ujutro mi treba pola sata da se ustanem i još pola dok se ispravim i stignem do wc-a počelo me dole bolit sve jače i jače, ne mogu više ni dugo hodat a ni sjedit.

Stigao nalaz brisa na streptokok, sve ok :klap:, u pon TA pa ćemo vidjet šta će mi reći. Iskreno, ne osjećam se spremnom uopće. Zadnjih dana samo perem veš, i stalno imam osjećaj da nisam sve oprala.
Alexa334 is offline  
Old 24.02.2018., 00:19   #4595
Ja si uopce nemrem zamislit da krecem u rodiliste, ko da do tog ima jos par mjeseci, a ne par dana.

Ustajem nekoliko puta po noci da idem na wc, i probudim se kad god se okrecem I kad me spopadne zgaravica u 4 ujutro.
__________________
'Cause it's a bittersweet symphony, this life...
*bittersweet* is offline  
Old 24.02.2018., 00:46   #4596
I meni je najgore to okretanje po noci s boka na bok, al sam skuzila da mi je jednostavnije prvo se pridignuti u sjedeci polozaj pa onda leci dolje na drugi bok.

Jos sam se fino naucila tijekom noci pijuckati vodu tako da mi ne ginu barem dva prolaza na wc, a kad se probudim imam osjecaj da ce mi mjehur eksplodirati.

Al dobro, meni su to slatke muke kad znam radi cega su i imam osjecaj da cemo se uskoro sa sjetom sve prisjecati ovih "problema".

Nego danas otisli malo mm i ja autom predvecer u zivot kad moj tata, koji inace zivi ispod nas, dignuo cijelu paniku i zove mm da jesmo otisli u rodiliste. Meni nis nije jasno, a on vidio nema nas, nema auta, nekakvu nemarno bacenu jaknu je vidio i odmah zakljucio da je tu bila nekakva strka i da sam sigurno dobila trudove.

Reko, ok, vidim da su ljudi vec postali napeti...

Terminuse, ne znam kak vama, ali bas sam primijetila da ima dana kad sam superopustena i skulirana i sve mi se cini jos daleko, a ima dana kad me uhvati neki strah i nervoza. Opravdavam to hormonima, nisu me zezali dosad pa sad na kraju moram malo nadoknaditi.
Mrcinica is offline  
Old 24.02.2018., 01:28   #4597
već sam pisala da sam totalno skulirana i uopće nisam nervozna i u ne znam kakvom iščekivanju jer znam šta me čeka.

moooožda me malo prpa da će beba biti ogromna, ali nije da mogu utjecati na to.

ide mi više na živce svakodnevno ispitivanje jel ima šta novog.

daj više sjašite svi odreda.
My Name Is... is offline  
Old 24.02.2018., 04:30   #4598
Nama je drugo, al ja sam totalno skulirana i nesvjesna da ću imati dvoje djece.

Planiram tjedan prije carskog po ono što nam još fali za drugu curku.
BitterSweet is offline  
Old 24.02.2018., 06:00   #4599
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
ide mi više na živce svakodnevno ispitivanje jel ima šta novog.

daj više sjašite svi odreda.
Baš to. Uredno su počele stizat poruke "Jesi još 2u1?" I nedaj Bože da ne odgovorim odmah na poruku ignoriram već danima jer mi to ide na živce. Kao i one "Šta radi beba?", dođe mi da napišem, eno je vani, igra nogomet
Alexa334 is offline  
Old 24.02.2018., 07:44   #4600
Hvala na čestitkama!

Nemojte se cure živcirati...ma ljudi uglavnom nisu zlonamjerni i samo žele pokazati brigu, a kako i tako ne možeš postaviti neko pametno pitanje postaviš glupo
Elinga is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.