Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2017., 14:33   #81
Plaćala sam račun u EU. Nemam devizni račun nego otkup deviza u svojoj banci po njihovom tečaju taj dan. Taj tečaj je veći od središnjeg HNB.
Da li mogu to sve knjižiti u negativne tečajne razlike? Trošak je veći jer je i srednji tečaj banke veći od srednjeg tečaja HNB.
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 14:41   #82
Quote:
ini5 kaže: Pogledaj post
Plaćala sam račun u EU. Nemam devizni račun nego otkup deviza u svojoj banci po njihovom tečaju taj dan. Taj tečaj je veći od središnjeg HNB.
Da li mogu to sve knjižiti u negativne tečajne razlike? Trošak je veći jer je i srednji tečaj banke veći od srednjeg tečaja HNB.
Možeš
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 14:44   #83
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Možeš
Hvala!!!
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 12:23   #84
Da li se može povrat zajma koji je odobrila firma direktoru (ujedno je i radnik u toj tvrtki), izvršiti iz pričuva? Konto 914...zna netko?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 13:25   #85
Molim pomoć sa MOSS sustavom.

Ja jednostavno nemogu prvo pohraniti prijavu nikako, i koliko sam skužila dopušta aplikacija samo upis jedne zemlje. Znači jedan po jedan račun. Šta bi ja trebala imat sto onih referentnih brojeva??
Znači ne dopušta mi ni ako imam više kupaca iz iste zemlje da ih stavim skupa??
Molim da mi se javi neko ko je već slao preko MOSS-a, na privatne poruke ili ode. Luda sam više..

Hvala
petrako is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 14:05   #86
PD-IPO

Nadam se da će ovo čudo od PD-IPO ukinuti, ALI

za svaki slučaj bi se trebalo pripremiti, pa pitam ima li negdje detaljno opisano druga osnova povezanosti?
Vekenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 15:08   #87
POKRIĆE GUBITKA

Kako u rrif-u nisam našla ništa opsežnije na temu vezanu za pokriće gubitka možda netko od vas zna nešto više...
Naime, dosad firma nikad nije poslovala s gubitkom.Ove godine ostvaren je popriličan gubitak. Zadržane dobiti ima dovoljno za pokriće istog.

Smiju li po Zakonu (neznam kojem) vlasnici odlučiti pokriće gubitka
iz buduće dobiti?

Logika mi govori da ne može ali što mi vrijedi logika...
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 23:55   #88
PD IPO

Pozdrav ljudi,
jel saljete PD IPO? Cetverostruka svota udjela u kapitalu-kako se to racuna? Gledam primjer iz rrif-a ali taj dio bas nije opisan. Jel netko odradio vec pa zna mozda?
knjigovodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:18   #89
Tvrtka platila dug druge tvrtke vjerovniku.

Kako ide knjiženje i mora li ići ugovor??
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 11:29   #90
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Tvrtka platila dug druge tvrtke vjerovniku.

Kako ide knjiženje i mora li ići ugovor??
Trebala bi postojati cesija.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:03   #91
Pitanje vezano za RDG. mi smo mikro doo, nismo grupa , uslužna smo djelatnost i imamo prihod od obavljanja usluga fizičkim osobama i poduzećima... na koju poziciju upisujem taj prihod u RDG... AOP 127 prihodi izvan grupe?

molim vas pomoć, ovo sa grupom unutar i izvan me smotalo skroz. hvala
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:09   #92
Pitanje za ovaj famozni PD-IPo
Znači, vlasnik kupi robu za keš, ja normalno knjižim na dobavljača i odmah dobavljača zatvaram te prebacujem na konto 2310.
Moram li to isto prikazivati u obrascu s obzirom da je poduzeće to dužno vlasniku samo što stoji na CTo 2310
mala dani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 16:52   #93
Quote:
mala dani kaže: Pogledaj post
Pitanje za ovaj famozni PD-IPo
Znači, vlasnik kupi robu za keš, ja normalno knjižim na dobavljača i odmah dobavljača zatvaram te prebacujem na konto 2310.
Moram li to isto prikazivati u obrascu s obzirom da je poduzeće to dužno vlasniku samo što stoji na CTo 2310
Ne treba, jer nije pozajmica/kreditiranje
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 19:00   #94
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Trebala bi postojati cesija.
Asignacija mi je uvijek bila draža.

Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
Pitanje vezano za RDG. mi smo mikro doo, nismo grupa , uslužna smo djelatnost i imamo prihod od obavljanja usluga fizičkim osobama i poduzećima... na koju poziciju upisujem taj prihod u RDG... AOP 127 prihodi izvan grupe?

molim vas pomoć, ovo sa grupom unutar i izvan me smotalo skroz. hvala
Da.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 02:23   #95
PD-IPO:
Da li isplate plaća direktoru koji je ujedno i vlasnik firme ulazi u to smeće od izvještaja?

FINA:
Imam usb stick s kojim se samo pristupa eporeznoj. Da li isti stick mogu koristiti za elektronsku predaju izvještaja za statističke svrhe i javnu objavu na FINI? Ili moram fini nešto dodatno plaćati za elektronsku predaju?

Vidim da se na fininom webu spominje nekakva ekartica? Da li je to kartica koja se stavlja u čitač kartica, ili se radi o nekoj kartici u obliku usb sticka? Ima li fina usb stick za elektronsku predaju izvještaja?

Rado bih izbjegao, ukoliko je moguće, bilo kakvo nebulozno plaćanje prema fini, za "uslugu" predaje izvještaja. Još čekam samo da i porezna uprava krene naplaćivati izvještaje koji se njima predaju.
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 09:18   #96
Obrtnik dobitas- da li se isplata love moze preko pozajmica ili?

Ako da, te pozajmice mi idu u ovaj izvještaj?

Hvala
animo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 19:57   #97
Gfi

Naime ispunjavam gfi excel od fine,
nije mi jasno, prije je oznaka za malog poduzetnika bila 1, sad je mikro oznaka 1, da li ovi koji su prije bili pod oznakom mali (a imaju manje od 10 zaposlenih i manje od 2mil eur ph i aktivu) sad spadaju pod mikro i dalje su pod sifrom 1?
I da, status autonomnosti je ok za takvo doo broj 1, ili stavljam 10? Ovo između nije ništa.
Hvala, lp
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 01:02   #98
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
PD-IPO:
Da li isplate plaća direktoru koji je ujedno i vlasnik firme ulazi u to smeće od izvještaja?

Ne

FINA:
Imam usb stick s kojim se samo pristupa eporeznoj. Da li isti stick mogu koristiti za elektronsku predaju izvještaja za statističke svrhe i javnu objavu na FINI? Ili moram fini nešto dodatno plaćati za elektronsku predaju?

Vidim da se na fininom webu spominje nekakva ekartica? Da li je to kartica koja se stavlja u čitač kartica, ili se radi o nekoj kartici u obliku usb sticka? Ima li fina usb stick za elektronsku predaju izvještaja?

Rado bih izbjegao, ukoliko je moguće, bilo kakvo nebulozno plaćanje prema fini, za "uslugu" predaje izvještaja. Još čekam samo da i porezna uprava krene naplaćivati izvještaje koji se njima predaju.

Ako hoćeš elektronski onda plaćaš 62,50 kn/mjesečno ugovor je na 2 godine.

Druga mogućnost je da tu excelicu snimiš na usb, ostalu dokumentaciju isprintaš, platiš Fini 230 kn jednokratno, priložiš potvrdu plaćanja i odneseš završni u bilo koju Finu,

Jeftinija opcija svakako, samo ne možeš od kuće, moraš prošetati...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 12:57   #99
Koliko porezna računa kamate na zakašnjelo plaćanje ? 12% ?
Hvala !
Nera010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 14:31   #100
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ako hoćeš elektronski onda plaćaš 62,50 kn/mjesečno ugovor je na 2 godine.

Druga mogućnost je da tu excelicu snimiš na usb, ostalu dokumentaciju isprintaš, platiš Fini 230 kn jednokratno, priložiš potvrdu plaćanja i odneseš završni u bilo koju Finu,

Jeftinija opcija svakako, samo ne možeš od kuće, moraš prošetati...
Dakle, elektronsko predavanje je predviđeno samo za knjigovođe kojima se isplati predaja na količinu? Mi pojedinci moramo 230kn jednokratno uz predaju stick plus printanje ostaloga?

Kako ide sa predajom u poreznu?
Postoji opcija predaje PD obrasca na eporezna, no kako sa svim ostalim? Može li se skenirati pa staviti u privitak ili slicno? Hvala
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.