Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2017., 07:39   #1
Mirovina i ovrhe

Ja ovaj upit stavljam u pravo, a admina molim da ga prebaci tamo di stvarno spada. Evo ovako:
U šestome mjesecu 2016 g. izašla-otplaćena mi je ovrha od Dinersa.
Budući sam imao cijeli niz u redu čekanja, moja šefica računovodstva-ne znam po kojem propisu mi nije nastavila oduzimati prvu ovrhu po redu u redu čekanja, nego mi je isplaćivala dalje na blokirani račun.
Sa 01.01.2017 odlazim u mirovinu gdje mi se nastavlja oduzimati na blokirani račun.
Osobno znam iz usmenog i pismenog kontakta sa Dinersom u 2015. godini, kada sam pokušao jednim kreditom, isplatiti sve ovrhe u redu čekanja, da dinersu nije dosta to što sam mu uplatio tih petnaestak godina po jednu trećinu plaće što sam otplaćivao, ali se ne javljaju sada kako sam otišao u mirovinu i kako im se prestalo uplaćivati ovrha , pa me zanima kakva su njihova prava za dalje, a kakva su moja prava i dužnosti prema njima.
To pitam zato što mi je namjera otići u osobni bankrot, pa ne znam moram li i njih prijaviti, kao ovršitelje ili samo ove druge koji su bili u redu čekanja i moram li ih uopće prijaviti, budući se oni godinama ne javljaju i ne traže od mene ništa, osim jednih koji su kupili moj dug.
Koga ja uopće moram prijaviti u osobnom bankrotu i što ako nekoga zaboravim, pa se javi sa svojim zahtjevom kada prođe kazneni period osobnog bankrota, ako to doživim?
Lijepo molim pravne savjetnike da mi pomognu otići u osobni bankrot što bezbolnije, pa možda bar zadnjih par godina prije smrti dočekam ne blokiran i ne opterećen.
kbszeljko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.