Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2014., 22:34   #3941
Quote:
bublica kaže: Pogledaj post
evo da obavjestim zaintersirane koji se u ovoj prciji zele sudski borit protiv ovrha da im se ne isplati:
dobio sam ovrhu od vipa iz 2003. koja sa kamatama iznosi oko 9500 kuna,glavnica oko 2500kn,dogovorio se za rate i platio 4 rate po 950kn a u medjuvremenu otvorio parnicu jer svih 11 godina nisam dobio nikakvu obavjest,pa ni da je ovrha pokrenuta,nista i s obzirom da sam platio i glavnicu i cak sa 4 rate i dio kamata,smatrao sam da bi im to bilo dovoljno,medjutim na danasnjem drugom rocistu,sudac mi je otvoreno rekao da moram platiti i ostatak i sudske troskove iako je sud kriv i da sam rodjen u krivoj drzavi,ali da se opet mogu zalit na rjesenje koje ce mi poslati.kad sam ga pitao cemu se zalit,rekao je doslovno ne znam
eto,pa ako se zelite upustati sa njima,da vas upozorim na vjerovatni rezultat
gledaj, ovrha nije pravomoćna ako ti nisi primio to doma....ili ako su ti oni konstantno slali a ti konstantno odbija primit plavu kuvertu, stave te na oglasnu ploču i smatra se da si primia ovršni prijedlog...sad se nalažost te stare ovrhe vade iz ormara i ponovno salju ljudima
a ti ako si s njima dogovoria obročno plaćanje ili bilo šta, ili ti ili oni neko mora dostaviti sudu neku potvrdu o tome, u suprotnom sud postupa dalje po svome
__________________
U M F
daenerys92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 05:03   #3942
primljena je prvi put pocetkom godine na kucnu adresu,nisam izbjegavao,jednostavno nije slana,to mi je i sudac priznao i rekao da je njihova greska,ima u st sudu preko 4000 takvih predmeta koji su svi izasli ove godine,ja sam platio i preko glavnice i dao sudu potvrdu o tome
bublica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 21:07   #3943
ima ih punooo više nego šta misliš viruj mi, ja radin dole
super onda, svima se omakne neka greška...nezz zašto ti onda nisu priznali to placanje
__________________
U M F
daenerys92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 03:46   #3944
zato sta mi je sudac reka da san rodjen u krivoj drzavi ako san se nada to dobit?
bublica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 20:56   #3945
Došao mi prijedlog za ovrhu od javnog bilježnika za t-com račun, da vas sad ne gnjavim s detaljima oko 10 000 kn. Imam, naravno, rok za žalbu 8 dana. No, nisam u mogućnosti platiti dug u tih 8 dana. Da li ja mogu dogovoriti otplatu duga na rate da se ne pokreće ovrha nad imovinom koje baš i nemam i ako da, kome da se obratim? T-comu, odvjetničkom Hanžeković ili javnom bilježniku?
marsovka1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:17   #3946
Mislim da ti je sad prekasno, al možeš pokušati. Dogovaraš to sa onim kome si dužna, dakle s t comom.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:20   #3947
Quote:
marsovka1234 kaže: Pogledaj post
Došao mi prijedlog za ovrhu od javnog bilježnika za t-com račun, da vas sad ne gnjavim s detaljima oko 10 000 kn. Imam, naravno, rok za žalbu 8 dana. No, nisam u mogućnosti platiti dug u tih 8 dana. Da li ja mogu dogovoriti otplatu duga na rate da se ne pokreće ovrha nad imovinom koje baš i nemam i ako da, kome da se obratim? T-comu, odvjetničkom Hanžeković ili javnom bilježniku?
Zovi Hanzekovica, ja sam sve s njima dogovarala jer su oni ( t com) dug dali da H utjeruje. I traži napismeno da ti je odobreno na rate...
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:09   #3948
Pozdrav, dobila sam rjesenje o ovrsi za racun za mobitel za rujan, listopad i studeni prosle godine. S obzirom da su dva racuna otisla u zastaru ima li smisla zaliti se na ovrsni postupak i traziti placanje samo racuna za studen i javnobiljeznicke troskovei? Dugovanje je preuzela tvrtka eos matrix, oni me jesu pokusali kontaktirati prije ali ja ili nisam imala novaca ili bih jednostavno zaboravila na to. Hvala!
__________________
Nevolja brzo stari.
amelie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 00:24   #3949
Jesi li sigurna da su dva računa otišla u zastaru? Pogledaj na prijedlogu za ovrhu kad je predan kod javnog bilježnika, jer se zastara do tog datuma računa.

Ako češ se žaliti, nastavit će se parnični postupak u kojem će opet nastati neki troškovi, tako da treba vidjeti koliko iznose računi koji su eventualno u zastari, jer ako se radi o manjem iznosu, ne isplati se žaliti.

Koliki su troškovi ovršnog postupka, da li su razdvojeni nastali i predvidivi troškovi?
goliath is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 09:07   #3950
Hvala na odgovoru!
Prijedlog je predan 13.11., a javni bilježnik je rješenje donio 18.11. (rok za zastaru jednog računa je 15.10., a drugog 15.11.). Radi se o računima od oko 200kn, znači sve skupa nekih 450kn.
Jesu, troškovi su razdvojeni, nastali su 512kn, predvidivi 506kn.

Znači da platim ovo što je došlo i to je to?
__________________
Nevolja brzo stari.
amelie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 23:27   #3951
Bolje ti je da onda samo platiš glavnicu s kamatama i nastale troškove. ako se uđe u parnicu, paušalni odvjetnički trošak ti je 625 Kn, morala budeš za svoj prigovor platiti 100 kn, ostaje ti nastali ovršni trošak i tak se to nabere.

Možeš mi se javiti u inbox, da ti izračunam zatezne kamate s danom kojim budeš platila (mora biti u roku od 8 dana od kad ti je dostavljeno rješenje o ovrsi), pa da se riješiš svega toga...
goliath is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 14:25   #3952
Pozdrav, imam jedno pitanje vezano uz studenta koji je pod ovrhom. Izradio je zaštićeni račun u fini i u SC-u je potvrđeno da je kreiran zaštićeni račun. Zanima me da li ja normalno mogu proslijediti njegov ugovor SC-u te da li će mu uopće sjesti kakva lova na taj zaštićeni račun ili će mu sve pokupiti?

Zahvaljujem.
toma1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 14:29   #3953
ovrha

postovanje i pozdrav svima....imam jedno pitanje pa ako itko moze pomoci..molio bih.Naime radi se o rjesenjuo ovrsi(pljenidbai prijenos novcanih sredstava ovrsenika koje ima na racunu kod banke-temeljem ovrsne isprave),na ukupan iznos s kamatama od 4.427,30kn.Esad moje pitanje glasi kako to platiti s obzirom da ovrsenik vec godinama nema nista na racunu niti radi,niti ima ikakva primanja,dali bi bilo dobro taj iznos dugovanja od 4.427,30 uplatiti na njegov ziro racun pa nek fina uzme i naplati,da bi se ovrsni postupak zatvorio i gotovo.Naime radi se o mom ujaku i ja bi to uplatio za njega da okoncam s tim.Molim za pomoc i savjet.Hvala svima.Pozdrav
vedrannajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 14:39   #3954
Quote:
vedrannajj kaže: Pogledaj post
postovanje i pozdrav svima....imam jedno pitanje pa ako itko moze pomoci..molio bih.Naime radi se o rjesenjuo ovrsi(pljenidbai prijenos novcanih sredstava ovrsenika koje ima na racunu kod banke-temeljem ovrsne isprave),na ukupan iznos s kamatama od 4.427,30kn.Esad moje pitanje glasi kako to platiti s obzirom da ovrsenik vec godinama nema nista na racunu niti radi,niti ima ikakva primanja,dali bi bilo dobro taj iznos dugovanja od 4.427,30 uplatiti na njegov ziro racun pa nek fina uzme i naplati,da bi se ovrsni postupak zatvorio i gotovo.Naime radi se o mom ujaku i ja bi to uplatio za njega da okoncam s tim.Molim za pomoc i savjet.Hvala svima.Pozdrav
u takvim situacijama pitaj Boga tko mu je još sjeo na račun, provjerit prvo sa finom da li samo ima tu ovrhu zavedenu u redosljed naplate, i bolje nazovi ovrhovoditelja da ti točno kaže koliko je dužan sa kamatama na današnji dan pa tek onda plati. I ništa preko fine jer će ti još za to uzet naknadu i naplatit, dakle direktno na njihov račun pa neka odblokiraju ti oni.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 15:29   #3955
Trošak ostavinske rasprave i više nasljednika a sve placam ja ?!

Postovani,

sljed događanja oko ostavinske rasprave:

20/02/14 prvo i jedino ročište gdje u dogovoru sa javnom biljeznicom placam svoj dio (1/2) od dva nasljednika troškove ročišta i dobivam racun za isto na iznos od 1635kn.

Drugi nasljednik nije platio nista do dana danasnjeg.

08/06/14 dobivam postom preporuceno racun od istog javnog biljeznika na iznos od 1635kn smatrajuci da sam dobio racun za vec placeno i nereagiram.

Danas 10/12/14 dobivam od istog javnog biljeznika preko drugog javnog biljeznika rijesenje (a koji je sastavio drugi odvjetnik) o ovrsi za nepodimreni racun koji sam dobio 08/06/14.

Svaki nasljednik je dobio svoj dio ostavstine sta se vidi iz rijesenja o nasljeđivanju u iznosu 1/2.

Podnio sam prigovor javnom biljezniku koji je pokrenuo ovrhu i prilozio racun koji sam dobio prilikom placanja poslije ročišta a na upit da li je i drugi nasljednik dobio isto ovrhu odgovor je da ga nemaju evidetiranog,drugim rijecima nije pokrenuta ovrha nad njim ?

Pitanje glasi:Tko od nasljednika i kako placa svoj dio troska i zasto ispada da ja moram platiti cjelokupni trosak postupka i to putem ovrhe ?!!

Unaprijed zahvaljujem na savjetu i informaciji.

Pozdrav.
Mentor77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 16:13   #3956
mislim da ste vi solidarni dužnici i može birat kojeg će ovršit a ti poslje možeš regresno tužit drugog nasljednika za dio novca...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 16:41   #3957
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
mislim da ste vi solidarni dužnici i može birat kojeg će ovršit a ti poslje možeš regresno tužit drugog nasljednika za dio novca...
Kako piše PRAVILNIK O VISINI NAGRADE I NAKNADE TROŠKOVA JAVNOG BILJEŽNIKA KAO POVJERENIKA SUDA U OSTAVINSKOM POSTUPKU(“Narodne novine”, broj 135/03) u članaku 6.

"Javni bilježnik neposredno od nasljednika, tijekom ostavinskog postupka, naplaćuje pripadajuću mu nagradu i naknadu troškova.
O obračunatim i naplaćenim nagradama i troškovima, kao i o možebitno naplaćenom predujmu ovih naknada, bez obzira jesu li isti u ostavinskom spisu zabilježeni na pojedinoj ispravi, javni bilježnik će u spisu voditi i poseban obračunski list kojem će kronološki bilježiti činjenice izvršenih mu uplata po pojedinom nasljedniku te plaćenih mu nagrada i naknada troškova, a po obavljenim radnjama obračunski list će zaključiti potvrđujući jesu li mu u cijelosti podmireni nagrada i troškovi."

Ispada da ako sam nasljedio 1/10 da bez obzira na to oni odrede po svojoj volji " neka bude taj od svih nasljednika" pa nek se j...e sa ostalim kako ce se naplatiti ?

Po kojem zakonu javni biljeznika kao povjerenik suda u ostavinskom postupku ima pravo na taj nacin naplacivati svoju nagradu ?

Nigdje nisam naisao na taj clanak zakona pa ako neko konkretno moze ukazati gdje tocno pise ?

Nadalje ako je javni biljeznik u svojstvu povjerenika suda kod ostavinskog postupka onda se valjda primjenjuje Zakon o nasljeđivanju a u kojem piše u članku 191. stavak 2.

Troškovi postupka

Članak 191.

(1) Svaka stranka snosi troškove koje je imala tijekom ili u povodu postupka.
(2) Ako je bilo zajedničkih troškova, sud će odrediti u kojem će razmjeru stranke snositi te troškove.
(3) Na prijedlog jedne stranke sud može odlučiti da joj druga stranka nadoknadi troškove koje joj je prouzročila očito nesavjesnim postupkom.


Stvarno nemogu razumjeti da sud odnosno zakonodavac na ovaj nacin sam sebi stvara posao jer ako ja moram traziti naknadu stete jer sam sve ja platio nevidim smisao zakona osim da je ili loše n ili namjerno napisan ili se namjerno tumaci na nacin kako odgovara jačem.

Dajte ako ima neko neki smisleni odgovor jer ovo se pretvara u nocnu moru

Zadnje uređivanje Mentor77 : 15.12.2014. at 17:51.
Mentor77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 19:15   #3958
Ovrha od hzzo-a

Pozdrav ,
molim pomoć.
Prošli petak slučajno na internet bankarstvu vidim skinute novce od strane Fine. U ponedjeljak odlazim kod njih da vidim o čemu je riječ - vele prisilna naplata potraživanja Hzzo-a. Pitam tko je ovrhovoditelj - vele da platim printanje rješenje ovršnog naloga ako hoću tu informaciju. Ovrhovoditelj je Hzzo koji preko javnog bilježnika ima potraživanja od 6. mj prošle godine.
Čujem se mailom sa Hzzo i vele mi da nemam nikakva dugovanja prema njima te da imam preplatu od 30-tk kuna a da je polica poništena u 7.mj 2012g.
Nije li mi javni bilježnik morao poslati nekakvu opomenu ili obavijest o mogućoj ovrsi ?
Što sada , kome se obratiti pošto su novci več skinuti ? Pisati prigovor javnom bilježniku ili Hzzo ?

Hvala na odgovorima !
freerock0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 19:40   #3959
nemogu vjerovat pa ti si prvi sa tim problemom.... ahahahahha, ajde čitaj postove od prije i vidi pojam "uredna dostava"
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 21:07   #3960
Može kratko objašnjenje ?
freerock0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.