Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2008., 11:01   #21
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
hm, mene je ucio branko. isto je bio zivcan i nervozan, ali se dalo s njim. trebalo je samo znati kako. i ne dati da te ubije u pojam prigovorima.
zato se i ne cudim da mu je i zena takva.

za mladu pretpostavljam da mu je kcer. jednom mi je bila na satu, kad je branko bio na terenu u maksimiru i bila je grozna, bahata, neljubazna. alii tada je imala kojih 20 godina, tako da pretpostavljam da joj se bas i nije dalo raditi u skoli, ali je morala. ne da to opravdava, ali...

rekla si da si nakon skole i dalje ostala tamo jahati.
pa ako niste u skoli radili galop, zasto jednostavno nisi trazila da nastavite s njim? jasno da jedan sat na lonzi nije dovoljan.

ali poanta je u tome da oni ocekuju da ces nakon pocetnih 30 sati uzeti jos.
bez dobrih 50 sati nema sanse da se posteno nauci jahati.
rijetki su talenti koji se uspiju usavrsiti u 30 sati kolko traje skola. a s tim da se kod njih relativno malo elemenata radi...

znaci od starih konja iz skole ostala je samo maja... ta kobilica je divna... mirna, poslusna, idealna za nauciti. obozavala sam ju.
zadnje kaj sam cula o njoj je da se prije par godina ozdrebila...
artur je kad sam ja tamo bila bio u gadnim problemima, dobio je trovanje krvi, nije se znalo hoce li prezivjeti. gadna je strka oko toga bila. cijeli tim veterinara je na njemu radio...

eh, ovako, jedna stvar koju rade u alminoj potkovici (kao i u drugim poludivljim klubovima), a koja ne valja je jahanje u koloni. nabiju mirnog konja na celo, i onda svi jasu za njim. i jasno onda kada se posalje ljude na teren da ne znaju ovladati konjem.
puno puta sam vidla da su konji odbijali poslusnost, nisu se htjeli vratiti na stazu ili se zalijetali prema stali.
kad sam bila negdje 5., 6. sat kobilica koju sam jahala mi se zaletila u stalu (skinula je pregradu od manjeza). ako si primijetila, stala je poprilicno niska.
ali bez brige, sa iskustvom i sto vise terenskog jahanja skuzit ces sama neke cake kako ovladati konjem.
konji nisu blesavi, dapace, ovi "mirni, a neposlusni" su u biti najinteligentniji. zafrkavat ce te ako vide da mogu. naravno, i njima je puno lakse ako onaj tko im je na ledjima u svakom trenutku zna sto radi. ako si dozvolis opustiti se, iskoristit ce to...
nakon 30 sati poslali su me van. reko Branko: aha, ti si prosla skolu , ti idi van na teren.
S vremenom naucis galopirat, iako ja znam da to moje bas i nije najbolje.
Ona mlada nije bila kcer-to sigurno. Ova je bila mirna-jedino je puuuuuno trazila, al sam zato i naucila
Maja je divna, slazem se. samo kaj ju sad daju samo pocetnicima jer je stara. jest, oždrijebila se. Kcer joj je super za jahat-ne sjecam se kak se zove.
Artur je jedan od naj konja sad tamo. Jedino se nesmije sresti s nekim konjima pa moras pazit s kim i kuda ides po terenu.
ovladat konjem je lako vani, bio sam ili u grupi.
Al na velikoj livadi-to je vec druga prica.
__________________
Nikad nisam mislila da sam se izgubila, nego da sam baš tamo gdje bi trebala biti i da se događa baš ono što bi se trebalo.
Nymira is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 16:39   #22
Quote:
Nymira kaže: Pogledaj post
nakon 30 sati poslali su me van. reko Branko: aha, ti si prosla skolu , ti idi van na teren.
S vremenom naucis galopirat, iako ja znam da to moje bas i nije najbolje.
Ona mlada nije bila kcer-to sigurno. Ova je bila mirna-jedino je puuuuuno trazila, al sam zato i naucila
Maja je divna, slazem se. samo kaj ju sad daju samo pocetnicima jer je stara. jest, oždrijebila se. Kcer joj je super za jahat-ne sjecam se kak se zove.
Artur je jedan od naj konja sad tamo. Jedino se nesmije sresti s nekim konjima pa moras pazit s kim i kuda ides po terenu.
ovladat konjem je lako vani, bio sam ili u grupi.
Al na velikoj livadi-to je vec druga prica.
uh, da.. maja je stara... nije bila ni posebno mlada kad sam ja bila tamo, a to je bilo prije 150 godina
artura su dali u skolu? ma da? znaci uspjeli su ga dovest u red? zakon...
jel kastriran? u moje doba jos je bio mladi pastuh..
branku si trebala reci da ako vec placas sate ocekujes da nekog vraga i napravi za tu lovu.
eh, daj mi molim te reci kakve su sad cijene tamo?
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 17:46   #23
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
uh, da.. maja je stara... nije bila ni posebno mlada kad sam ja bila tamo, a to je bilo prije 150 godina
artura su dali u skolu? ma da? znaci uspjeli su ga dovest u red? zakon...
jel kastriran? u moje doba jos je bio mladi pastuh..
branku si trebala reci da ako vec placas sate ocekujes da nekog vraga i napravi za tu lovu.
eh, daj mi molim te reci kakve su sad cijene tamo?
Artur mislim da je kastriran-nisam sigurna. jedna teta ga je dovela u red, jer ga ona obozava.
cijene-
za 10 sati-700 kn. inace pojedincno po satu-100 kn.
Skola je mislim skracena na 20 sati i da kosta 1400 kn.
__________________
Nikad nisam mislila da sam se izgubila, nego da sam baš tamo gdje bi trebala biti i da se događa baš ono što bi se trebalo.
Nymira is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 18:48   #24
Quote:
Nymira kaže: Pogledaj post
Artur mislim da je kastriran-nisam sigurna. jedna teta ga je dovela u red, jer ga ona obozava.
cijene-
za 10 sati-700 kn. inace pojedincno po satu-100 kn.
Skola je mislim skracena na 20 sati i da kosta 1400 kn.
zakon.. bas gledam cijene ovih dana po netu, i sve je skuplje od ovoga...
bas bi se mogla zaletit do tamo kad mi sjedne neka lova...
kak ide s terenskim jahanjem po maksimiru? to radite po dogovoru, ili kad vas se skupi par tamo ili? idete s pratnjom ili solo?

edit: pa jel sklanjaju kobile pred arturom kad se tjeraju? i jel se hoce tuc s drugim konjima?
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 23:08   #25
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
zakon.. bas gledam cijene ovih dana po netu, i sve je skuplje od ovoga...
bas bi se mogla zaletit do tamo kad mi sjedne neka lova...
kak ide s terenskim jahanjem po maksimiru? to radite po dogovoru, ili kad vas se skupi par tamo ili? idete s pratnjom ili solo?

edit: pa jel sklanjaju kobile pred arturom kad se tjeraju? i jel se hoce tuc s drugim konjima?
terensko jahanje: ak nas se skupi vise idemo zajedno, ak si solo ides sam i tak...
Obicno ako nekog ne poznaje onda ga ne pusta na terensko makar znao jahat.
Pa svi uglavnom znaju s kim se Artur smije srest i onda nejde s tim na terensko-vrlo jednostavno. A dal sklanjaju kobile-pa bas i ne-mislim da je ipak kastriran.
veci je problem kad se Artur susrece s nekim isto kastriranim.
Mislim da jedino od kobila nesmije Santu vidjet
__________________
Nikad nisam mislila da sam se izgubila, nego da sam baš tamo gdje bi trebala biti i da se događa baš ono što bi se trebalo.
Nymira is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 10:55   #26
ja mislim da je skola jahanja nepotrebna...jer se na netu moze nac tutoriali za jahanje...ja jasem vec 4 god i nisam pohadao nikakvu skolu jahanja..
lux14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 15:14   #27
Quote:
Hermiona G. kaže: Pogledaj post
evo,jedna tema vezana za te životinje,nadam se d aće te podijelit svoja iskustva...
Bavim se jahanjem od malih nogu,to je moja velika strast!!!!!Jako volim konje...Presretna sam što sam naišla na ovu temu!!!!!
__________________
..puna sočnih detalja na sebi
Rosa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 16:35   #28
Za sve ljubitelje jahanja i konja, ali i one koji će to tek postati, dižem ovu zaboravljenu temu jednom lijepom slikom:

scrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 13:26   #29
Galopiranje na otvorenoj ravnici u prirodi ili penjanje na planine izvan svih ograda je nezaboravno, svima preporucam da ako nisu neka se pocnu baviti s tim!
Osteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 14:14   #30
Pali mudrače, pridruži nam se
scrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 16:37   #31
gdje, kome?
Osteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 13:31   #32
Quote:
Osteron kaže: Pogledaj post
gdje, kome?
www.konjickiklub.net

http://www.pegasus.hr/forum/viewtopi...dc510dd2739890
BiG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 06:33   #33
Jednodnevni jahači izlet

Pozdrav svima, evo nekoliko slikica sa nedavnog jednodnevnog jahaćeg izleta:







Bilo je ODLIČNO! Pogled je prekrasan!
BiG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 19:01   #34
Škola jahanja

Vidjela sam da ovdje nema ova tema,a sigurna sam da mnoge ljude zanima pa sam odlučila da je ja napravim.Htjela bih da ovdje pričamo o školi jahanja,pitanja/odgovori,iskustva,početnici,preporuke i savjeti su uvijek dobrodošli! Pa krenimo...
Točkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 23:11   #35
Gdje kupujete opremu (hlače i čizme trebam) zasad?
Čula sam za dobru i ne preskupu trgovinu u Austriji da je super i za neku u Mađarskoj,ali ne znam kako se zovu ni gdje se nalaze....Može pomoć?
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 14:51   #36
Ajme, nitko?? A ja nemam više u čemu jahat!
Ne ide mi se van HR, negdj ekod nas bih kupila jer mi se žuri..... ajmo, par trgovina sa opremom, molim!!!!
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 11:12   #37
eto nam novi nac. sport
Četiri hrvatske medalje 3. dana Balkanijade
__________________
>>Vratio im se Ivo. Lopovi, lupeži, kriminalci, oni koji daju i primaju mito, neće više mirno spavati!<<
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 22:47   #38
Lux Gdje se nalaze ti tutoriali o kojim govorite ?
Mika BK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 23:41   #39
sportsko jahanje

Volio bih da mi netko pojasni,ako več nema take tematike , malo stvari o konjima,znam kako postoje trkači,kasački konji i tkzv.preponaši . hvala.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 13:29   #40
Misliš vrste konja u disciplinama ili same vrste disciplina?
Brego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.