Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2010., 13:29   #6501
Kako kažu Iva , što me ne ubi , to me ojača. Nego , sebe bih doživjela kao heroja jedino kada bih pustila dijete da ode preko praga našeg doma i ne bacim mu se oko nogu da ostane kući (što bi zaista bilo morbidno da uradim).
Ali oni to očigledno ne razumiju koliki je strah majke u svim tim njima bezazlenim situacijama kao što je izlazak u grad , planinarenje , lov, rafting ,skijanje. Sve su to iz ugla majke potencijalne opasnosti koje prijete da ugroze moje dijete . Za njih je to ludi provod. Dok mogu za njima ću da skakućem , plivam , ronim , skijam i planinarim . Kada ne budem mogla ili me oni ne budu htjeli uz sebe moraću postati hrabra , ostati kući da ih čekam i sebi reći da sam heroj.
luna mn is offline  
Old 16.10.2010., 13:31   #6502
A jeste mi se svi raspisali, ne mogu vas sad sve quotati.

Uglavnom ja vam u zadnje vrijeme samo kupujem nekakve knjige, i to osobito tematiku koja se tiče zdravlja i hrane. I tako ja danas uzela malo proučavati te moje knjige i našla sam u jednoj da piše da je za artritis odlična PILEĆA JUHA.

Budem vam malo prepisala iz nje šta piše, koje biljke bi trebali jesti mi koji imamo problema sa zglobovima a koje bi trebali izbjegavati.


E da, sad sam se sjetila. Jel netko od vas pio Švedsku grenčicu? Ima je za kupiti i u apoteci i u dm-u. To je neka tinkura koja u sebi ima nekih 20-30 trava, od stolisnika, mente pa nadalje. Pročitala sam da je dobra za mnoge bolesti a može se i mazati na kožu i piti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 16.10.2010., 13:32   #6503
Lelo , ti si nam i dalje modra. Dobro bi bilo da ne boli i da možeš funkcionisati a za šljive -da smo zdravo.
luna mn is offline  
Old 16.10.2010., 13:46   #6504
Sad tek kad si razmišljam, mogla sam si razbiti glavu o rub kreveta da sam pala samo desetak centimetara više. I to bi dobrano zveknula glavom.

Ma neka ja nisam ništa polomila. Ovi moji kod kuće su navikli da ja kad padnem onda to napravim svjetski. Tako sam u srednjoj fino ispred škole zveknula, pa na trammvajskoj stanici (trčala na tramvaj pa fino pala i izribala cijele dlanove ) itd. da ne nabrajam kako sam se sve još brukala.

Uglavnom došli smo do zaključka, i ja i svi oko mene, da sam smotana.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 16.10.2010., 14:08   #6505
Quote:
luna mn kaže: Pogledaj post
Iva , nisam ti ja neki junak , vjeruj mi da se vrlo često (što oči u oči nikada ne bih priznala) naježim od straha . To su oni momenti kada kao mačka ispred farova stanem , naježim se i čekam. Tada razmišljam da li napad ili u rikverc. To se radi u strahu . Ja se trudim da moja okolina ne primijeti moj strah jer sam majka , supruga , sestra ... i tu sam za moje uvijek spremna. U kritičnim situacijama se trudim da presing ne savlada moje nerve , usporim sebe i trudim se da se i moje okruženje stiša kako bih mogla adekvatno reagovati . Najviše me ljuti histerija , haos , vriska i skretanje pažnje teatralnim ponašanjem kada su kritične situacije. Smatram da svi u sebi imamo snage za mirnu i staloženu a onda i korisnu reakciju.
JOj, draga Luna, kod nas je doslo vreme da deca izlaze (sin 19, 5, kcerka 15, 5). Srecom, znaju, kakvu ludu majku imaju, do sad su sa nama isli na sva letovanja, a sin uvece izadje, ali tacno znamo gde, s kim, dosta trenira, svira u folkloru, uci, pa i ne izlazi puno i vrati se uvek na vreme. Naravno, ja ga cekam, ali sa Bensedinom i knjigom kao pomoci. Kcerku pustamo po danu do grada, a nocu je odvezemo na to i to mesto (bioskop, koncert), pa opet po nju. Za sad se tako snalazimo, ali, da je lako, nije.
iva64 is offline  
Old 16.10.2010., 14:10   #6506
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post


E da, sad sam se sjetila. Jel netko od vas pio Švedsku grenčicu? Ima je za kupiti i u apoteci i u dm-u. To je neka tinkura koja u sebi ima nekih 20-30 trava, od stolisnika, mente pa nadalje. Pročitala sam da je dobra za mnoge bolesti a može se i mazati na kožu i piti.
E, pa to je to, sto stalno pisem-sveden bitner ili svedska grancica!
Verujte, stvarno je efikasna!
Leeloo, daj malo mudrosti iz knjige, molim te, ako te ne mrzi.
iva64 is offline  
Old 16.10.2010., 14:11   #6507
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A jeste mi se svi raspisali, ne mogu vas sad sve quotati.

Uglavnom ja vam u zadnje vrijeme samo kupujem nekakve knjige, i to osobito tematiku koja se tiče zdravlja i hrane. I tako ja danas uzela malo proučavati te moje knjige i našla sam u jednoj da piše da je za artritis odlična PILEĆA JUHA.

Budem vam malo prepisala iz nje šta piše, koje biljke bi trebali jesti mi koji imamo problema sa zglobovima a koje bi trebali izbjegavati.


E da, sad sam se sjetila. Jel netko od vas pio Švedsku grenčicu? Ima je za kupiti i u apoteci i u dm-u. To je neka tinkura koja u sebi ima nekih 20-30 trava, od stolisnika, mente pa nadalje. Pročitala sam da je dobra za mnoge bolesti a može se i mazati na kožu i piti.
Leeloo,

svedska grancica je to sto ovde cure pominju sveden bitter.

Ja sad nisam sigurna, nemoj me drzat za rec, mozda sam nesto pobrkala, ali u njemu ima i alkohola, pa proveri prije nego kupis.
Betili is offline  
Old 16.10.2010., 14:56   #6508
Pa ja vidim da vi spominjete nešto sveden pa sam se sjetila ove Švedske grenčice. Imam kod kuće neku njihovu promotivnu knjižicu pa je budem malo proučila. Skontala sam da se može koristiti za različita stanja.

Iva
čim budem uhvatila malo vremena budem vam tu malo pisala (kad počnem pisati to će biti romani pa mi treba vremena da to sve natipkam) . Imam ja tih knjižurina koliko hoćeš, ja ti samo to u zadnje vrijeme i kupujem. Imam neke i o vitaminima i mineralima pa budem malo pogledala šta se odnosi na ove naše bolesti pa vam i to napišem.

Betili ima alkohola unutra, sve tinkure imaju alkohol jer se na taj način čuvaju a i otope sve vrijedne stvari iz biljke. I propolis ne možeš naći bez alkohola, ovisi samo koliki će biti postotak.
Al to se sve uzima u jako malim količinama tako da nam taj alkohol ne može naškoditi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 16.10.2010., 15:03   #6509
Leeloo,

procitala sam i ja sad na netu, ima 40% alkohola u sebi. Moja prijateljica ga uzima redovno(glavobolja i sinusi), znam da smo jos davno pricali da meni mozda zbog tog alkohola ne bi prijao, jer sam bila na tri razlicita leka tada, pogotovo se uz tegretol ne preporucuje alkohol.

Citala sam sad da je dobar i za probavu, al' opet se sad bojim uzimati u trudnoci zbog tog alkohola.

Danas sam se bas iznenadila, rekose na tv-u da nije dobro ni preterano samolecenje biljkama i da moze dovesti do ozbiljnijih posledica, samo ne rekose kojih.
Betili is offline  
Old 16.10.2010., 15:12   #6510
Ma ja mislim da se ni ne smije uzimati u trudnoći, jer ima jako puno trava unutra pa neznaš kako koja utjeće na plod.

Ma s ničim ne valja pretjerivati, i sve ako se koristi u večim količinama može biti štetno.

Evo baš u jednoj mojoj knjigici piše da bi vitamine i minerale trebalo unositi sa hranom a ne samo sa tabletama kako to neki rade (osobito Amerikanci) jer hrana sadrži osim vitamina i minerala jako puno vlakana, antioksidansa i sl. što ne sadrži niti jedna tableta vitamina i minerala.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 16.10.2010., 19:05   #6511
Draga Betili,
ako ga nisi do sad koristila (Sveden bitter, mada se prodaje i pod imenom Bitner-bez sveden, ali to je to ), moze ti sluziti samo za spoljnu upotrebu, da ev. masiras sinuse, celo, oboleli zglob. Nije se saliti, naravno, ni sa biljkama, ako cemo pravo, ja sam se neki dan salila sa "vanevropskim biljkama", mislici tu na opijum, kanabis, koku...
A sad, bez sve sale, kad su nam deca bila bas mala, strogo smo pazili da slucajno ne uzmu koju sobnu biljku i stave mahinalno u usta, jer su neke i otrovne, to sigurno svi znate. Pa verujem tako da i u trudnoci treba da se piju oni blagi napici koke smo navikli-kamilica, nana...

Leeloo, potpuno si u pravu, zar nije i slasnije i zdravije uzimati prirodne vitamine?

Pozdrav, drustvance
iva64 is offline  
Old 16.10.2010., 21:08   #6512
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Draga Ziza, mala sala, naravno, a za mozak, ne pitaj, i ja sam primetila, znam da sam, recimo pitala mm za nesto, on mi odgovorio, ali ne secam se odgovora i to jako ume da iznervira, ali, valjda ne idemo u Alchajmer, jos je rano, tek smo 40+, sto bi rekla Begemotica. U pravu si, nikad vise necemo imati 46, ali ni ovaj dan, zato treba da uzivamo u ovom, sadasnjem danu, trenutku...

Draga Luna, ti si zaista nas junak! Kako si to diskretno rekla, dok si odgovarala Betili, za maligne promene , svaka ti cast, i jos, troje dece!Mogu da zamislim sta si sve prosla!
Znam da imas dijagnozu SLE, uz to hoce bolovi u zglobovima(mislim na tvoje rame), ali hoce i komb. sa RA. Da li si skoro radila probe za RA (Reuma faktor, sed, itd).
PUno te, puno pozdravljam!

Ziza, to je divna vest, da lane moze da uzima one lekove koje ce mu, verujem, mnogo pomoci!
Meni, kao i tebi, Ketanol najvise pomaze.

Ovo za transfuziju, nije bilo govora, morali su da mi daju,bila sam u takvom stanju, a ne vidim sto SLE bolesnici ne bi mogli da primaju, pa to je sve kontrolisana krv (radili su mi na VMA), a inace, mi smemo preko vene da primamo lekove (infuzija), pa sto ne bismo i ovo? Nigde nisam procitala da transfuzija ne sme da se da SLE bolesnicima.

Znam da moram kod dr-a zbog ovih ALT i AST, oni su mi sad 10 puta veci nego sto su bili. Nasla sam na netu da hoce od lekova, ali ne znam da li to znaci propadanje jetre.
Ako neko ima iskustva ili savet u vezi sa dr ili prehranom ili bilo cim, molim vas, javite se.
draga generacijo i prihvatila sam kao salu bez brige a ovo za transfuziju meni je doktorica rekla da u mom slucaju ne smijem primati vjerovatno i zbog ojacavanja imuniteta a tada sam imala svasta nesto u kombinaciji ne sjecam se tacno ali mi je to ostalo urezano u mozgu da ne smijem primiti a Bogu hvala ovim Eliksirom i svim ovim cime me mama kljukala nisam imala ni potrebu da primim. evo sad se sjetih da mi je mama isto na pocetku moje bolesti iza one totalne sepse krvi i klinicke smrti pored soka od cvekle svakodnevno hranila i slezenom ona bi je samo malo okrenula na foliji i onda bi ja to pojela.

u pravu si za ovaj eliksir to je isti koji sam ja pila jer sjecam se da ga je moj rodjak davao svojoj curici za popravljanje krvne slike. ovu slezenu ne bi smio jesti onaj ko ima povisen kolesterol jer takve osobe ne smiju jesti nista od iznutrica.
potpuno se slazem s tobom i u ovome sto si napisala za nasu Lunu ona je stvarno veliki heroj i cudo od zene. nas dragi vedri duh i uvijek spremna da na samo njoj svojstven nacin svima nama ulije nadu i borbu za zivot ali stvarno na jedan saljivi nacin a prosla je mnogo toga nazalost loseg sto se tice zdravlja kao i sve mi.

ljubim te sto puta a sinoc sam gledala ne sjecam se na kom programu Sjecas li se Doli Bel tako da sam razmisljala o tebi negdje oko 1 sat iza ponoci.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 16.10.2010., 21:12   #6513
Quote:
saša33 kaže: Pogledaj post
Nisam čua za taj eliksir, probaću potražiti, dobro je sve probati na biljnoj bazi, od danas na meniju kuhana govedina i juhica!Nisam čula ni za to, hvala ti puno Žiža!Velika pusa
draga sasa evo Iva ti je napisala kako se taj eliksir zove kod vas i gdje ga mozes nabaviti, to je to sto sam ja pila.

tako si lijepo napisala Betilli i posebno me dirnula ona tvoja zadnja recenica vezana za bebili naravno mila moja da ces i ti u tome uzivati ali sad se opusti i prioritet daj kako ojacati krv i popraviti stanje a onda ce dragi Bog i tebi pruziti taj uzitak.

ljubim te
Ziza Kovacevic is offline  
Old 16.10.2010., 21:19   #6514
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Društvance moje ja vas sve pozdravljam.

Opet mi se muti pred očima, nikako da si odem kupiti nove kapi za oči, ove stare mi stoje već dugo otvorene pa ih se ne usudim kapati da si ne bih još neku beštiju unjela u oči.

Tako da vas čitam sutra. Pusa svima.
leeloo kako si danas jesu li ti prosli ti bolovi i otok, kakvo ti je danas stanje sa okama jel ti se jos muti.

pusa
Ziza Kovacevic is offline  
Old 16.10.2010., 21:40   #6515
Quote:
luna mn kaže: Pogledaj post
Kako kažu Iva , što me ne ubi , to me ojača. Nego , sebe bih doživjela kao heroja jedino kada bih pustila dijete da ode preko praga našeg doma i ne bacim mu se oko nogu da ostane kući (što bi zaista bilo morbidno da uradim).
Ali oni to očigledno ne razumiju koliki je strah majke u svim tim njima bezazlenim situacijama kao što je izlazak u grad , planinarenje , lov, rafting ,skijanje. Sve su to iz ugla majke potencijalne opasnosti koje prijete da ugroze moje dijete . Za njih je to ludi provod. Dok mogu za njima ću da skakućem , plivam , ronim , skijam i planinarim . Kada ne budem mogla ili me oni ne budu htjeli uz sebe moraću postati hrabra , ostati kući da ih čekam i sebi reći da sam heroj.
eh potpuno se vidim u tvojoj prici sto se tice sinovih odlazaka na vikend ali da te ohrabrim prihvatices i to doduse malo teze ali ces prihvatiti. i ja sam mm govorila na pocetku, a sta mislis da odemo i odnesenom im tamo kolac samo da ga vidim, na sto mi je on uvijek skretao paznju da to ovdje kod danaca ne ide tako i u pravu je jer bi to izgledalo kao da mi provjeravamo njihovu paznju na naseg sina. eto sada ga tata i mama odvezu i ostave tamo malo jos uvijek razmisljam o tome u autu na povratku kuci ali dobrim dijelom sam se smirila i navikla na to pa tako ce te i ti i Iva tu cinjenicu prihvatiti da su vam djeca odrasla i ne trebaju mamu uvijek uz sebe. Neka njih dragi Bog cuva od zla a pustite nek se omladina provodi pa bile smo i mi mlade a ja da budem iskrena nisam razmisljala u tim momentima da li moj tata i moja mama sad misle o meni. doduse kod vas je druga situacija i ne dao Bog nikome kao moju ali samo se molimo Bogu da djeca budu zdrava a ako su oni sretni odma je to i nasa sreca. nije mi bila namjera da vas ruzim vi to znate samo da vam kazem da mislite o sebi i svom zdravlju jer Bogu hvala imate zdravu i pametnu djecu i nemate potrebe brinuti o njima.

ljubim vas obje

generacijo pitala si gore u jednom postu znaci li ovo sto je povecano da propada jetra moj odgovor je kako su meni ljekari rekli NE samo se treba obracati paznja na to i ako dolazi od nekog lijeka treba se s njim pauzirati jedno vrijeme jer uzimanjem tog lijeka dolazi do zasicenosti jetre od tog lijeka.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 16.10.2010., 21:58   #6516
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Leeloo,

procitala sam i ja sad na netu, ima 40% alkohola u sebi. Moja prijateljica ga uzima redovno(glavobolja i sinusi), znam da smo jos davno pricali da meni mozda zbog tog alkohola ne bi prijao, jer sam bila na tri razlicita leka tada, pogotovo se uz tegretol ne preporucuje alkohol.

Citala sam sad da je dobar i za probavu, al' opet se sad bojim uzimati u trudnoci zbog tog alkohola.

Danas sam se bas iznenadila, rekose na tv-u da nije dobro ni preterano samolecenje biljkama i da moze dovesti do ozbiljnijih posledica, samo ne rekose kojih.
ja znam da macina trava nije dobra uzimati je cesto. ona se najvise koristi u kombinaciji sa jos nekim travama ako se ima problema sa zacecem ali se ne preporucuje niti trudnicama a niti zenama koje imaju obilne menstruacije zbog toga sto moze izazvati jaca krvarenja. znam i da se kadulja ne smije piti vise od sedam dana jer moze izazvati probleme kao pojacano lupanje srca a u to sam se imala prilike i uvjeriti.
bijeli sljez se isto tako ne smije piti u dugim periodima a da se ne uzme pauza.
to je ovo sto ja znam ali imam i ja veliku knjigu o travama pa mogu provjeriti ako nekoga interesuje konkretno neka biljka. sto nas Pero kaze sve umjereno i osluskivati svoje tijelo. sta nam je s njim bas nam fale njegovi savjeti.

evo sad sam provjerila u ovom mom eliksiru pise da se maksimalno moze uzeti 20 ml na dan na taste i najmanje 2 sata ne piti nista drugo od lijekova. postotak alkohola u njemu pise 20%.

sve vas grlim i ljubim
Ziza Kovacevic is offline  
Old 16.10.2010., 22:08   #6517
Smile

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma ja mislim da se ni ne smije uzimati u trudnoći, jer ima jako puno trava unutra pa neznaš kako koja utjeće na plod.

Ma s ničim ne valja pretjerivati, i sve ako se koristi u večim količinama može biti štetno.

Evo baš u jednoj mojoj knjigici piše da bi vitamine i minerale trebalo unositi sa hranom a ne samo sa tabletama kako to neki rade (osobito Amerikanci) jer hrana sadrži osim vitamina i minerala jako puno vlakana, antioksidansa i sl. što ne sadrži niti jedna tableta vitamina i minerala.
na ovom mom pise da ga trudnice ne smiju uzimati bez savjeta ljekara kao ni djeca do 10 godina a djeca preko 10 godina max.10ml.

a ovo o vitaminskim tabletama sam vam ja pisala negdje na pocetku mog javljanja ako se dobro sjecam. sigurno sam pisala da je sve vitamine bolje unositi ishranom vec tabletama i da se nama i ne preporucuje pretjerano uzimanje vitamina u tabletama. naravno sve sto pisem je iz mog iskustva i razgovora sa mojom reumatologicom onom divnom zenom sto mi je bila kao prijateljica.

a ruzit cu te za ono sto si napisala da si smotana, pa svima se nama dogodi nekada nezgoda. ja sam prije nekoliko mjeseci kad sam se u noci probudila i posla u wc tako opalila glavom u vrata da sam mislila da cu se onesvijestiti i odmah na to stavila led ali Bogu hvala sutradan nije pomodrilo vec je samo ostala crvena linija po sredini lica i da sam ciljala ne bi tako podijelila glavu na pola a kad se sjetim sta je sve moglo ostati kao posljedica (slomljen nos) ne dao Bog ili nesto drugo. ma stalno ja vas podsjecam na to da nas dragi Bog cuva a nadam se da ce tako i ostati.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.10.2010., 00:00   #6518
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Draga Betili,
ako ga nisi do sad koristila (Sveden bitter, mada se prodaje i pod imenom Bitner-bez sveden, ali to je to ), moze ti sluziti samo za spoljnu upotrebu, da ev. masiras sinuse, celo, oboleli zglob. Nije se saliti, naravno, ni sa biljkama, ako cemo pravo, ja sam se neki dan salila sa "vanevropskim biljkama", mislici tu na opijum, kanabis, koku...
A sad, bez sve sale, kad su nam deca bila bas mala, strogo smo pazili da slucajno ne uzmu koju sobnu biljku i stave mahinalno u usta, jer su neke i otrovne, to sigurno svi znate. Pa verujem tako da i u trudnoci treba da se piju oni blagi napici koke smo navikli-kamilica, nana...

Leeloo, potpuno si u pravu, zar nije i slasnije i zdravije uzimati prirodne vitamine?

Pozdrav, drustvance
Da, može se utrljavati preko kože na bolne zglobove, samo opet mislim da ne bi trebalo to baš u trudnoći koristiti jer se opet preko kože apsorbira u krvotok.

Ma naravno da je bolje uzimati kriz hranu sve potrebno nego u obliku tableta, al neki još uvijek žive u zabludi da je dovoljno popiti jednu tableticu vitamina i da ne moraju uopće jesti voće i povrće.

Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
leeloo kako si danas jesu li ti prosli ti bolovi i otok, kakvo ti je danas stanje sa okama jel ti se jos muti.

pusa
Ma meni ti se to muti samo kad sam umorna ili kad cijeli dan naprežem oči. Obično prođe kad se dobro naspavam, a ako ne onda imam cornere gel koji mi je oftamologinja prepisala i koji si stavljam po potrebi. Stvarno je dobar, bolji mi je od svih kapi za oči. Evo baš sam nedavno potrošila tubu, morat ću u nabavku.

Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
na ovom mom pise da ga trudnice ne smiju uzimati bez savjeta ljekara kao ni djeca do 10 godina a djeca preko 10 godina max.10ml.

a ovo o vitaminskim tabletama sam vam ja pisala negdje na pocetku mog javljanja ako se dobro sjecam. sigurno sam pisala da je sve vitamine bolje unositi ishranom vec tabletama i da se nama i ne preporucuje pretjerano uzimanje vitamina u tabletama. naravno sve sto pisem je iz mog iskustva i razgovora sa mojom reumatologicom onom divnom zenom sto mi je bila kao prijateljica.

a ruzit cu te za ono sto si napisala da si smotana, pa svima se nama dogodi nekada nezgoda. ja sam prije nekoliko mjeseci kad sam se u noci probudila i posla u wc tako opalila glavom u vrata da sam mislila da cu se onesvijestiti i odmah na to stavila led ali Bogu hvala sutradan nije pomodrilo vec je samo ostala crvena linija po sredini lica i da sam ciljala ne bi tako podijelila glavu na pola a kad se sjetim sta je sve moglo ostati kao posljedica (slomljen nos) ne dao Bog ili nesto drugo. ma stalno ja vas podsjecam na to da nas dragi Bog cuva a nadam se da ce tako i ostati.
Ja znam jednog dečka kojem je mama kao malom davala dosta tih vitamina u tabletama pa su mu počele izbijati kvrge na kostima. Mislili su da je tumor a ono na kraju ispale nekupine kalcija na kostima od pretjeranog uzimanja vitamina. Tako da ne valja u ničem pretjerivati.

A Zizo moja, ja sam ti uvijek bila smotanko, od malih nogu. Nisam ni sad puno bolja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 17.10.2010., 00:12   #6519
Draga Generacijo, kako ti nama uvek toplo i lepo pises i sve nas i nasmejes, i utesis i rasplaces...
A za Dolil Bel, hvala ti, sto si mislila na mene, planiramo mm i ja da odgledamo taj film sa decom, ali mislim...ono vreme, onu atmosferu, onu emociju... ne verujem da ce ove generacije da shvate. Ali se mi nekako, na pomen tog naslova, misaono povezemo... Lepo si rekla ovo za nasu Lunu.

Znam da ti nase "muke" oko izlazaka buducih i sadasnjih, mislim na decu, zvuce mozda bezazleno u poredjenju sa tvojim mukama. A opet znam da ti tvoje lane, tako kavo je, ne bi menjala ni za sto drugih Lanica. Seti se samo sto ti je seka rekla, on je srecan u svom svetu. I onda ste i vi srecni, a dace Bog, da mu i od ovog leka bude mnogo bolje.
Hvala ti za odgovor, evo drugarica koja je muzu lecila i izlecila jetru mi je dala neke preporuke. Videla sam da ovo hoce od kortiko, a ja nazalost bez njih ne mogu, jer se oni daju za fibrozu. Moracu opet kod dr-a, samo se nadam da necu morati kod novih...(za jetru), nego da ce moj reumatolog imati odgovor na to. ja cu se truditi da prirodnim putem (prehrana, cajevi, tinkture) pomognem sebi, kao sto sam ovo za krvnu sliku.
Nadam se da nikom od vas nece trebati transfuzija, mada to nije nista strasno, cak se odmah osecas ojacano!
iva64 is offline  
Old 17.10.2010., 11:29   #6520
Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
ja znam da macina trava nije dobra uzimati je cesto. ona se najvise koristi u kombinaciji sa jos nekim travama ako se ima problema sa zacecem ali se ne preporucuje niti trudnicama a niti zenama koje imaju obilne menstruacije zbog toga sto moze izazvati jaca krvarenja. znam i da se kadulja ne smije piti vise od sedam dana jer moze izazvati probleme kao pojacano lupanje srca a u to sam se imala prilike i uvjeriti.
bijeli sljez se isto tako ne smije piti u dugim periodima a da se ne uzme pauza.
to je ovo sto ja znam ali imam i ja veliku knjigu o travama pa mogu provjeriti ako nekoga interesuje konkretno neka biljka. sto nas Pero kaze sve umjereno i osluskivati svoje tijelo. sta nam je s njim bas nam fale njegovi savjeti.

evo sad sam provjerila u ovom mom eliksiru pise da se maksimalno moze uzeti 20 ml na dan na taste i najmanje 2 sata ne piti nista drugo od lijekova. postotak alkohola u njemu pise 20%.sve vas grlim i ljubim
Draga Ziza,

hvala ti puno na info o biljkama, ja bas pitala svoju gin za uvin caj u trudnoci, jer sam citala da isto ne valja u trudnoci, a brusnicu ne mogu vise ocima videti , zena mi lepo rekla NE ZNAM. Ja ga svejedno sad pijem i to onaj sto se razmuti u vodi, a ne onaj u renfuzi biljni...

Sta sve kazu da ne valja u trudnoci, ali ponekad se nema izbora, evo ja sam od pocetka na nekim terapijama, te antibiotici, vaginalete, razni ranisani, te infuzije, lekovi protiv povracanja i mucnine, pa progesteron, bensedin, tokolitici....Nek mi je dragi Bog u pomoci!
Betili is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.