Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2007., 18:16   #21
@lisboa Hm, ovako, hranila sam psa sa barfom, izgleda da zbilja ne znam što je.
To što sam napisala kuhat, umjesto pripremat, mislim da je nevažno,
bar meni.
Ostatak posta, je objašnjenje moje jedne jedine rečenice, a to je koliko su psi prije živili, a koliko danas, i mislim da nije u pitanju samo veterinarska briga, svjest nas ljudi/vlasnika (koja je također upitna),već i prehrana i držanje.

Ljudi, s čim god da hranili svoje ljubimce gledajte kako napreduju, njihovo zdravlje i kondiciju, te s tim u vezi i nači hranu koja mu odgovara.

I moj pas šizne kad dođemo kod nekog, a ta osoba svog psa hrani sa pedigreom ili chapiem ili kako se već zovu, šizne zato što mu tako fino miriši, i tako je primamljivo, a zašto, zato što su puni aditiva mirisa i okusa, zašto brljave po royalu, hillsu, eukanubi, bosch, aleva itd. itd...zato što nemaju toliki
dodatak aditiva, kao konzum/kerum shema.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 01:06   #22
Kad je nekom nick "koji kurac"?, onda se sam po sebi nameće zaključak, tko je iza nicka.
Dakle, ne pričam priču dvije gdine.Pričam priču od 1994.U kakvim sam uvjetima proizvodio, bitno je samo meni, jer sam ja ulagao više truda u ispravnost i kvalitetu namirnice.WHAT THE FUCK,17 godia kontroliram proizvod u za to ovlaštenim institucijama i rezultate higijensko-bakterioloških analiza, kao i kemijskog sastava, objavio sam i na netu.Ako te baš interesira, konačno je proizvodnja legalizirana.A da vidiš tu "šupu" u kojoj se proizvodi i onu staru, bilo bi ti jasno, da sam za svaku od njih mogao kupiti stan od 100 kvadrata bilo gdje u Zagrebu.Uložen novac nikad neću vratiti, imam previše godina, ali imam zadovljstvo da mi nikakvi ignoranti nemogu staviti pod nos ilegalu.WHAT THE FUCK THEY KNOW ABOUT DOG NUTRITION?
A ako več pljuješ po nekom, pljuj na forumu na kojem je dotični ulogiran, pa može i vidjeti da neka fukara pljuje po njemu.Ili nemaš dovoljno velika "jaja" za to?Ašto je fukara, morala bi znati ako si išla u IX.:2up:
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 09:46   #23
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
@lisboa Hm, ovako, hranila sam psa sa barfom, izgleda da zbilja ne znam što je.
To što sam napisala kuhat, umjesto pripremat, mislim da je nevažno,
bar meni..
pa, ako govorimo o BARF-u, koji je po definiciji sirova hrana (ovo R u nazivu dolazi od raw=sirov(eng), onda ne da je nevažno, već je i krivo govoriti o nekakvom iskuhavanju...


Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
@i mislim da nije u pitanju samo veterinarska briga, svjest nas ljudi/vlasnika (koja je također upitna),već i prehrana i držanje.
Ljudi, s čim god da hranili svoje ljubimce gledajte kako napreduju, njihovo zdravlje i kondiciju, te s tim u vezi i nači hranu koja mu odgovara.

evo vidiš da se mi zapravo dijelimo iste stavove
__________________
Portorikanski pozeri under the influence so to speak
lisboa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 13:56   #24
Animacanis

Quote:
animacanis kaže: Pogledaj post
Kad je nekom nick "koji kurac"?, onda se sam po sebi nameće zaključak, tko je iza nicka.
Dakle, ne pričam priču dvije gdine.Pričam priču od 1994.U kakvim sam uvjetima proizvodio, bitno je samo meni, jer sam ja ulagao više truda u ispravnost i kvalitetu namirnice.WHAT THE FUCK,17 godia kontroliram proizvod u za to ovlaštenim institucijama i rezultate higijensko-bakterioloških analiza, kao i kemijskog sastava, objavio sam i na netu.Ako te baš interesira, konačno je proizvodnja legalizirana.A da vidiš tu "šupu" u kojoj se proizvodi i onu staru, bilo bi ti jasno, da sam za svaku od njih mogao kupiti stan od 100 kvadrata bilo gdje u Zagrebu.Uložen novac nikad neću vratiti, imam previše godina, ali imam zadovljstvo da mi nikakvi ignoranti nemogu staviti pod nos ilegalu.WHAT THE FUCK THEY KNOW ABOUT DOG NUTRITION?
A ako več pljuješ po nekom, pljuj na forumu na kojem je dotični ulogiran, pa može i vidjeti da neka fukara pljuje po njemu.Ili nemaš dovoljno velika "jaja" za to?Ašto je fukara, morala bi znati ako si išla u IX.:2up:
Poštovani,
žao mi je što si se našao uvređen, ali ja sam samo rekla ono što sam čula i što ja o tome znam. Ukoliko kvaliteta o kojoj ti pričaš i stoji, naravno da ćeš to i dokazati, ali za sada dok se tvoja hrana prodaje kao droga ja nemam povjerenja davati ju svom psu. Isto tako smatram da i na policama Pet shopova ima smeća, ali barem imaju odobrenje za distribuciju i prodaju odnosno "legalizirana su".
A to što si ti objavio na netu jednako je ovome što sam ja sada tu objavila, pa si se ti našao uvrijeđen.
Dakle, ja sam ovdje podjelila svoje mišljenje s onima koje zanima, a ti si odmah osjetio potrebu da se ideš pravdati.
I samo još da napomenem da nisam osobno nikoga vrijeđala jer nisam imala potrebe, za razliku od tebe kojem je ovo očito jedini način da se opravdaš.
Osim toga, na forumima se pljuvalo i po drugoj hrani, pa nisam primjetila proizvođače da se idu pravdati. Očito ti je svaka reklama dobrodošla, pa i ona loša. I da ne kažem da nisam napisala niti pola toga što sam za tvoj Barf čula.
Ne pada mi na pamet tražiti te po forumima da bi se s tobom prepucavala i raspravljala.
Imaš pozdrav od "ignoranta" i "fukare", "gospodine poduzetniče"!
What the fuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 21:12   #25
Thumbs up barf

Dehidrati su najobičniji otpad od proizvodnje ljudske hrane pa su stoga sranje.Ako želite svog psa hraniti smećem hranite ih i dalje ali svi vi u tom slučaju snosite odgovornost za njihovo zdravlje.Ako već ne vjerujete drugima koji prodaju već pripremljeni BARF(iako u slučaju Animacanisa ne trebate imati bojazni), trebali biste sami kod kuće pripremati sirove obroke za ljubimce.
Zna se da životinje u prirodi jedu samo sirovu hranu, pa nema razloga da ni naši psi jedu drugačije.
Kako bi vama bilo da cijeli život jedete suhe dvopeke obogaćene vitaminima, mineralima, proteinima i ostalim "izbalansiranim" sranjima upitne kvalitete.
Odgovor na ovo pitanje je isti kao što bi odgovorili vaši ljubimci kad bi mogli govoriti.
No tko razumije i osjeća pse, znat će što oni žele.
sethlala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 21:34   #26
[QUOTE=What the fuck;739I da ne kažem da nisam napisala niti pola toga što sam za tvoj Barf čula.
Ne pada mi na pamet tražiti te po forumima da bi se s tobom prepucavala i raspravljala.
Imaš pozdrav od "ignoranta" i "fukare", "gospodine poduzetniče"![/QUOTE]


Ipak si se potrudila napisati poduži text. A stara poslovica kaže, bar nas je tako dobri stari Pauš ućio:"ne što, nego tko".
Zahvaljujem na pozdravima i šaljem istih takvih puno, puno i ja tebi, sa puno puno dodataka top:
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 08:59   #27
neovisno o tome što je bolje? dehidrat ili BARF, naime nebih htio biti pristran....

razmislite malo kada o BARFU pitate veterinara...... naravno da ce vam veterinar reci daje dehidrat daleko bolji, pa neće on snositi odgovornost ako vam je netko prodao "loš" BARF ...... a ako vam preporuči dehidrat i to najskuplji..... i ako nešto pođe po zlu.... tko je kriv onda? naravno proizvođać hrane....

ljudi moji kada pitate veterinara o BARFU je isto kao da pitate u ovlaštenome auto-servisu koje dijelove da stavljate.... orignialne ili zamjenske.......
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 09:16   #28
Iso miki, kol'ko rasprave...

Zato ja svojoj fino kuham i nemam tih problema..
Glupa krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:44   #29
Quote:
Glupa krava kaže: Pogledaj post
Iso miki, kol'ko rasprave...

Zato ja svojoj fino kuham i nemam tih problema..
Očito nisi krava, a još manje si glupa!
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 01:43   #30
ja svoju labradoricu hranim sa hillsom, a 2 puta tjedno
pojede kuhane govedine uz mrkvicu..
mislim da je to ok!
NO.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 08:31   #31
Quote:
sethlala kaže: Pogledaj post
Dehidrati su najobičniji otpad od proizvodnje ljudske hrane pa su stoga sranje.Ako želite svog psa hraniti smećem hranite ih i dalje ali svi vi u tom slučaju snosite odgovornost za njihovo zdravlje.Ako već ne vjerujete drugima koji prodaju već pripremljeni BARF(iako u slučaju Animacanisa ne trebate imati bojazni), trebali biste sami kod kuće pripremati sirove obroke za ljubimce.
Zna se da životinje u prirodi jedu samo sirovu hranu, pa nema razloga da ni naši psi jedu drugačije.
Kako bi vama bilo da cijeli život jedete suhe dvopeke obogaćene vitaminima, mineralima, proteinima i ostalim "izbalansiranim" sranjima upitne kvalitete.
Odgovor na ovo pitanje je isti kao što bi odgovorili vaši ljubimci kad bi mogli govoriti.
No tko razumije i osjeća pse, znat će što oni žele.
Totalno se slazem! Nemogu vjerovati da ljudi pljuju po BARF-u inače, na engleskom skraćenica za BONES AND RAW FOOD ili kosti i sirova hrana. Da imam boljih uvjeta, tj. mjesta za skrinju u koju bi to stavila, garantirano bi hranila svoju pesicu upravo s time. Moja pokojna hranila se iskljucivo sirovom i kuhanom hranom, dehidrat je mrzila a jela ga je kad je bas morala ili pomjesan sa ostalim. Dozivjela je 14 godina, kad je uginula imala je SVE zdrave i cvrste zube, i nikad nije imala problema s analkama. Tj. je, lazem, imala je. Kad je bila na dehidratu. Otkad svojoj sadasnjoj kuji bar jednom tjedno dajem sirovu kost sa mesom njena probava je fantasticna. Nema cohanja, nema analki, nema cestog proljeva i povracanja. Sirova hrana, meso je ono sto bi pas jeo da nema vas gospodare. Naravno, ta hrana mora biti kontrolirana. A o animacanisu sam cula sve najbolje od onih koji hrane pse barfom.

Da nadodam, dehidrati su izmisljeni kako bi olaksali nama vlasnicima zivot da nemoramo jos kuhati i za nase psine u ova vremena kad se strvarno vremena bas nema za kuhanje i nakuhavanje. Izisljeni su i da bi nam se uzelo sto vise novaca. Ne kazem da su dehidrati najgora stvar na svijetu, ali vjerujem u uravnotezenu i izbalansiranu dijetu, kako ljudi tako i zivotinja, stoga, dajte svojim psima i "pravu" hranu osim sto ih hranite suhim kuglicama u kojima ima ko zna cega.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 08:48   #32
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
razmislite malo kada o BARFU pitate veterinara...... naravno da ce vam veterinar reci daje dehidrat daleko bolji, pa neće on snositi odgovornost ako vam je netko prodao "loš" BARF ...... a ako vam preporuči dehidrat i to najskuplji..... i ako nešto pođe po zlu.... tko je kriv onda? naravno proizvođać hrane....

ljudi moji kada pitate veterinara o BARFU je isto kao da pitate u ovlaštenome auto-servisu koje dijelove da stavljate.... orignialne ili zamjenske.......
Naravno da ce vecina veterinata reci da je dehidrat bolji!!! Zasto? Zato sto vecina veterinarskih stanica imaju i ugovore sa Hillsom ili Royalom i prodaju ih i zaraduju na tome. Na BARF-u nemogu zaraditi (bar ne jos sad dok ga nemaju na svojim policama), pa ti ga zasigurno nece preporuciti.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 08:58   #33
Ja se u potpunosti slažem u dijelu da je prirodno pripremljena hrana zdravija od dehidrata, to uopće nije upitno. ALi ja niti znam niti se razumijem u pripravljanje iste. Mogu samo brljaviti sa tripicama, jetricom, srcem, povrćem, i žitaricama, a ne znam što u koliko omjeru.

Što se tiće barfa...Meni još nitko nije objasnio zašto je moj pas, a koji je bio hranjen barfom 8 mjeseci smršavio 13 kg, zašto je imao svaki mjesec upale analki, zašto sam mu tada prvi put u životu morala čistit analke, zašto je kakao po 7-8 puta u šetnji, zašto mu je dlaka totalno propala.
Dobivao je 1 kg barfa dnevno, a 1,5 kg predželuca dnevno (to sam mu davala kad je imao problema sa kožom) i to se popravilo. Perut se povukla, crvenilo također, ali ostalo sve je propalo.

E da i nije mu srdilo iz usta.

Međutim kad se sve stavi na papir, ja osobno sam imala više problema sa njim na barfu, nego što bi netko imao na pedigreu. VOljela bih da nije tako, jer mi je ideja cijele te prirodne prehrane i više nego odlična, ali samo ukoliko psa od početka sa tim hranite. Iako ja njemu svejedno dam i pluća i jetricu, i srce i junetinu, sir, maslinovo ulje, povrće, voće i sl., dakle sve mu tu i tamo dam, ali jbg, osnov mu je dehidrat.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 10:19   #34
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Ja se u potpunosti slažem u dijelu da je prirodno pripremljena hrana zdravija od dehidrata, to uopće nije upitno. ALi ja niti znam niti se razumijem u pripravljanje iste. Mogu samo brljaviti sa tripicama, jetricom, srcem, povrćem, i žitaricama, a ne znam što u koliko omjeru.

Što se tiće barfa...Meni još nitko nije objasnio zašto je moj pas, a koji je bio hranjen barfom 8 mjeseci smršavio 13 kg, zašto je imao svaki mjesec upale analki, zašto sam mu tada prvi put u životu morala čistit analke, zašto je kakao po 7-8 puta u šetnji, zašto mu je dlaka totalno propala.
Dobivao je 1 kg barfa dnevno, a 1,5 kg predželuca dnevno (to sam mu davala kad je imao problema sa kožom) i to se popravilo. Perut se povukla, crvenilo također, ali ostalo sve je propalo.

E da i nije mu srdilo iz usta.

Međutim kad se sve stavi na papir, ja osobno sam imala više problema sa njim na barfu, nego što bi netko imao na pedigreu. VOljela bih da nije tako, jer mi je ideja cijele te prirodne prehrane i više nego odlična, ali samo ukoliko psa od početka sa tim hranite. Iako ja njemu svejedno dam i pluća i jetricu, i srce i junetinu, sir, maslinovo ulje, povrće, voće i sl., dakle sve mu tu i tamo dam, ali jbg, osnov mu je dehidrat.
kupovala si mu barf??
najbolje je kuhati doma ono meso koje si i sam kuhaš jer
pod barf mogu prodati svašta i barf nebi nikad kupio, ali
kuhano meso i povrče, apsolutno sam za tu ideju!!!
NO.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 10:19   #35
koje sve povrče dajete psima, a što znate da smije?
NO.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 10:23   #36
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Ja se u potpunosti slažem u dijelu da je prirodno pripremljena hrana zdravija od dehidrata, to uopće nije upitno. ALi ja niti znam niti se razumijem u pripravljanje iste. Mogu samo brljaviti sa tripicama, jetricom, srcem, povrćem, i žitaricama, a ne znam što u koliko omjeru.

Što se tiće barfa...Meni još nitko nije objasnio zašto je moj pas, a koji je bio hranjen barfom 8 mjeseci smršavio 13 kg, zašto je imao svaki mjesec upale analki, zašto sam mu tada prvi put u životu morala čistit analke, zašto je kakao po 7-8 puta u šetnji, zašto mu je dlaka totalno propala.
Dobivao je 1 kg barfa dnevno, a 1,5 kg predželuca dnevno (to sam mu davala kad je imao problema sa kožom) i to se popravilo. Perut se povukla, crvenilo također, ali ostalo sve je propalo.

E da i nije mu srdilo iz usta.

Međutim kad se sve stavi na papir, ja osobno sam imala više problema sa njim na barfu, nego što bi netko imao na pedigreu. VOljela bih da nije tako, jer mi je ideja cijele te prirodne prehrane i više nego odlična, ali samo ukoliko psa od početka sa tim hranite. Iako ja njemu svejedno dam i pluća i jetricu, i srce i junetinu, sir, maslinovo ulje, povrće, voće i sl., dakle sve mu tu i tamo dam, ali jbg, osnov mu je dehidrat.
Smršavio je jer je najvjerojatnije bio predebeo.
sethlala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 10:42   #37
Quote:
sethlala kaže: Pogledaj post
Smršavio je jer je najvjerojatnije bio predebeo.
Na moju sreću nije bio debel nikad. Tada je imao cca 36 kg, pas visine u gremenu 64 cm. A nakon 8 mj. hranjenja barfom imao je 26 kg par gore dole.

Inače imam problema sa prehranom jer ne jede i ne želi jest. Ne žica i nije tipičan retriver po tom pitanju, a da je bio debel nikad. I to već mjesecima pokušavam promjenit i njega udebljat. Tak sad sa 40 kg izgleda koliko toliko kao i ostali psi.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 11:08   #38
Međutim i to mršavljenje ne mijenja činjenicu da je 8 puta po šetnji kakio, a šetamo se min 3 puta dnevno. Dakle sve je iz sebe izbacivao. Izgledao je kao kost i koža. Sva rebra su mu virila, a kosti od kukova, tj., bedrene su virile svaka sa svoje strane. Užas od psa.

Jedva sam ga udebljala i ro Royalom, koji je također pun adiditiva, tj., pojačivaća mirisa i okusa

Dobro kad sam razgovarala sa animmacanisom, i kad sam opisala dan kakav mi provodimo, rekao mi je da sam mu možda trebala više davati jesti. Dobro, mogla sam i to, ali onda kako riješiti problem analki, izmeta i dlake.?

na to nismo našli odgovor ni rješenje, i ja sam odbacila barf kao prehranu i prebacila ga opet na dehidrat.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 02:31   #39
Barf i bakterije u tom mesu

Vidim da se cesto spominje Barf i koliko je dobra hrana ili nije.....
Vjerujem da ima kvalitetnih sastojaka jer je baza meso (govedina ??) ali koliko sam cula u toj hrani ima puno bakterija. Naravno, kaze se da psi bez problema mogu sve te bakterije pojesti bez opasnosti po zdravlje, ali isti ti psi lizu nas, nasu djecu i nisam sigurna da je to tako bezazleno.
I ako bi bilo bezazleno, zasto se onda rade skupa ispitivanja na gotovim hranama (konzerve ili suha) na bakterije prije nego sto dodju na police u trgovine?
Inace, kad sam bila kod frendice koja je jednom narucila barf (da, na onaj sistem nazovi Radeta), otvorila ga je i kuhinja je smrdjela po trulezi da nam je objema bilo zlo i sav je Barf zavrsio u WCu.... zaista moras imati zeludac za to.... ili kvacicom za rublje zacepiti nos....
Ja sam za kvalitetnu gotovu hranu, samo sto tu zaista ima puno takvih koje u proizvod stave malo mesa a puno zitarica (npr Hills je baziran na zitaricama i bjelancevine koristi iz biljnog porijekla i najmanje iz zivotinjskog), pa bi bilo dobro citati dekle na proizvodima i njihov sastav.
Naravno, ako imas vremena, love i dobar recept kuhati doma meso i dodatke u dobrom omjeru je sigurno isto ok.... ali ja nemam ni jedno, ni drugo ni trece..
Livi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 06:54   #40
Prvo, pozdrav svim forumašima.
Za sve one kako se oni zovu "više pametnima" od onih koji koriste BARF, a takvih "pametnih" na žalost ima i tu http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=27578.150 želim reči da ne znaju o čemu pričaju a okolo pametuju.
Ako pogledate malo i čitate sa (gore več navedenog foruma) našao se lik koji je isto tako misli da je neki pametnjaković. Naime spomenuo je da ono što Animacanis prodaje po 15 kuna mi si to možemo nabaviti za kg/2kn.
Naravno to je točno, ali pitanje je koliko se njih želi sa time zajebavati oko pravljenja te hrane jer nitko nema doma stroj za meljenje takve hrane (a pogotovo kosti) pa dok izgube vremena da sve to pokupuju a dobili bi sigurno hranu sa manjim vrijednostima potrebne jednom psu. Istina on ne želi reči koji su sastojci u toj hrani jer je to njegovo pravo pa tako onaj ko bi išao praviti tu hranu nebi dobio isto što se nudi u BARF-u.

Ako nekome nije jasno zašto je cijena BARF-a u Hrvatskoj 15,86kn/kg ja ču mu objasniti (što bi svaki, malo pametniji shvatio)

1.Čovjek ima svoje postrojenje koje je trebalo kupiti a sigurno nisu jeftina, treba plačati radnike, veterinara koji tamo sve nadgledava, vozače koji raznašaju hranu okolo, gorivo koje troše vozila, održavanje tih vozila (hladnjače), struja u pogonu, voda itd. itd. sve ima svoje troškove.

2.Čitao sam na (gore več navedenoj stranici) od početka te teme koja se otvorila 2004 znači tada kada nije imao ni upola potrošača koliko ima danas.
Prošao sam prvih 20 stranica jer više nisam imao snage za čitati, nisam nigdje pročitao da je on nekome rekao "kupi moj BARF ja ti garantiram, ako neče valjati vratit ču ti novce" ili tako nešto slično. Ljudi su samo shvatili da je to pun pogodak za njihove četveronošce i počeli ga hvaliti a to se i tamo vidi.

3.Kakav bi on poduzetnik bio da nema zarade
I on je sam ljubitelj pasa i ima ih doma nekoliko i mislim da je cijenu prilagodio tako da ne bere lovu i da se ne bogati masno na njima sa svojom kako neki nazivaju "maglom".

Pa ako ti misliš da su dehidrati bolji a samo da znaš kaj sve se melje i stavlja u taj dehidrat (npr. papci od raznovrsnih životinja i kako to samo izgleda u limenim kantama) nebi time hranio ni naj ružniju životinju na svijetu, a u BARF se zna kaj ide, ne sve sastojke ali zna se da je krava (samo jedna životinja), ako sam krivo rekao neka me neko ispravi
Zato ako od npr. 100 ljudi koji koriste BARF od Anima žale se ili se nađe 10 pametnjakoviča onda se po tim statistikama vidi da tih 10 nisu u pravu.
I jedan mali savijet za kraj: Nemojte ljudi ulaziti u rasprave sa Animacanisom jer mu nitko nije do koljena. Vidi se da ima školu, ako odete na Ljubimci-forum.hr i pogledate taj topič uvjerit čete se sami.

Za kraj mogu samo svim ljubiteljima životinja i dati ruku Gospodinu Animacanisu i dati mu sve pohvale i neka samo tako nastavi.

Pozdrav
Mal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.