Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2010., 09:30   #41
Je Agfin je stroj i printali su hrpu CD-a. Imaju tamo uzorke za svaki matreijal fakat savršeno izgleda. Zvao sam ih jučer printaju na sve.
Palac genijalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 11:36   #42
ja sam kod njih isprintao 40x50 prije godinu dana na platno i jos uvijek svako ko udje vice auuuu sta je dobro. Decki su zakon, znaju st rade, rjesili sve sa 2-3 maila i ono najvaznije pristupacna cijena.
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 15:13   #43
slike na platnu od ovog tjedna u Tower centru Rijeka
danygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 10:29   #44
Može neki kontakt od Zinam-a pls...
Ono što sam vidjela na netu baš i nije neka stranica, ako je to njihova. Može i mail.
Hvala
__________________
Mladost imamo da bismo činili gluposti, a starost da bismo za tim glupostima žalili.
dancica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 19:03   #45
Pitanje za ljude koji se kuže, ako sliku koja je originalno veličine npr. 2 MP razvalim na veličinu od recimo, 5 MP jel to ok za print na platno? Neće se raspadat?
Radi se o crno bijelim fotkama bez previše detalja...ako to ima kakvog utjecaja...
__________________
...I was looking for a job, and then I found a job
And heaven knows I'm miserable now...
nesh_ti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 15:55   #46
Quote:
štrumfeta kaže: Pogledaj post
i
al problem je da kad preko interneta naručujem i prebacim sliku automatski mi iskače uskličnik kako kvaliteta nije dovoljna za tu veličinu (isprobala sam sve dostupne veličine).
bila sam pitat i u foto radnje da bi eventualno tamo razvila al cijene su neusporedive sa ovima preko tiska i dm-a al vjerujem da bi oni uspjeli razvit sliku
ja sam isto probala naruciti preko dm-a, i stalno me zeza s tom kvalitetom slike!! pise da za tu najmanju velicina treba biti min 0.9megapiksela, a kad sam stavila sliku 1700x2200 nije bilo dobro. pa sam pretpostavila da zato sto je prevelika ( da li ? ) da bih na kraju zavrsila na 0.9 i opet ne funkcionira + im fali pol tih opcija na stranici (kao, mozes odabrati punu fotografiju ili punu povrsinu), ma.

pa me zanima gdje ste vi printali na platno? gledala sam foto badrov pa mi se ucinilo skuplje od dma, iako sam mozda previdila velicinu. sad sam vidjela da ste za negdje napisali 220k po m2, pola od toga je onda 100tinja kuna sto je ok. a i radnje mi ulijevaju vise povjerenja.

i jos jedno pitanje - netko je komentirao - kad oni isprintaju na platno, ja podrazumijevam da je to platno nategnuto i pricvrsceno za letve! jesam u pravu ?
*klepetalo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 10:16   #47
Quote:
dancica23 kaže: Pogledaj post
Može neki kontakt od Zinam-a pls...
Ono što sam vidjela na netu baš i nije neka stranica, ako je to njihova. Može i mail.
Hvala
Dančice evo ti njihova stranica

http://www.print-shop.hr/

[email protected]

Zinam d.o.o. - Print shop

Palac genijalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 10:33   #48
Thumbs up

Quote:
Palac genijalac kaže: Pogledaj post
Dančice evo ti njihova stranica

http://www.print-shop.hr/

[email protected]

Zinam d.o.o. - Print shop

Bio-napravio. Printao na različite formate platna na okviru i sve bilo brzo, kvalitetno i prilično jeftino! svakako preporuka!
franc2804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 21:35   #49
Da li je netko možda printao na platno? dobio sam na poklon 40x50 print pa me sad malo zabrinjava koliko dotičnu fotku naoštiti i kolika bi bila rezolucija poželjna za tu fotografiju
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 22:43   #50
možda nisam u pravu, al nekako nebi oštrio previše jer će na platnu ionako izgledat samo dobro koliko može, a oštrenje bi sam proizvelo svakake artefakte... neko pametniji?
SebaOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 01:28   #51
možda ne pametniji, ali vjerojatno upućeniji

platno trpi svašta. ne brini puno oko šarpanja, ako izgleda dobro na ekranu, bit će dobro i na canvasu. rezoluciju stavi cca. na 4000x3200, ako nemaš tako velik file ide i 3200x2500 bez beda. ne komprimiraj jpg i to je to.
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 09:50   #52
Evo jedne odlične ponude tiska na platno.

REKLAMA

Brijem piknuti jedan kao Božićno poklon.


Vidim da na ovoj temi postaš samo kad reklamiraš tu firmu...

Zadnje uređivanje mljac1 : 06.12.2011. at 10:27. Reason: Reklamiranje
Palac genijalac is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.12.2011., 09:22   #53
Ja dao napraviti u novom valu (novival.hr) i ispalo je super, i nije bila prevelika para.... 290 kuna za 50x70 format
Pero Djetlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 22:28   #54
Neprofesionalnost „firme“ Poster print
Da opišem negativno iskustvo s Poster printom.

Kako sam htjela printat fotografiju na platnu, krenem čitat po netu gdje printat.
Naiđem na tu firmu i vidim da su imali sličnu ponudu u Ponudi dana i odlučim nazvat i pitat za konkretne detalje. Kaže čovjek da rade fotografije na platnu, kao ništa nije problem. Ja mu objasnim koje dimenzije (90x60) i da bi htjela na debljim letvicama, znači ne onim od 2cm nego od 4 cm. Kao sve može, sve super, dogovorimo cijenu i da mu fotografiju pošaljem mailom pošto ne stanujem u ZG.
Pošaljem mu mail u kojem između ostalog navodim (citat) „Željeli bi debelo galerijsko platno sa letvicama debljine cca 4,5cm (zato je fotografija spremna za tisak u velicini 100 x 70cm radi letvica). “
U konačnici čovjek razvije fotku bez letvica i prvo krene tvrdit da je rekao da ne rade letvice, da bi kasnije prešao na priču da ja nisam ni tražila letvice niti da se iz mog maila vidi da želim na letvicama.

Da skratim, nije problem pošteno platit za odrađenu uslugu ali smatram da je fer i korektno prilikom dogovaranja reći što rade a što ne rade te što cijena uključuje a što ne uključuje. Lik je muljator. Moje mišljenje je da je to firma „jednokratno zaj… što veći broj ljudi“ .

Također ispostavlja se da to što neka firma bude u sličnim kolektivnim ponudama ne znači da ju oni provjere jer ispada da sklope „deal“ s bilo kime odnosno svakom šušom koja ima obrt u garaži.
Medo82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 19:54   #55
p.s. tisak je također loš
boje su loše i ima crte, izgleda ko tapeta
moram dat ponovo radit negdje drugdje
Medo82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 22:32   #56
Quote:
Medo82 kaže: Pogledaj post
Neprofesionalnost „firme“ Poster print
Da opišem negativno iskustvo s Poster printom.

Kako sam htjela printat fotografiju na platnu, krenem čitat po netu gdje printat.
Naiđem na tu firmu i vidim da su imali sličnu ponudu u Ponudi dana i odlučim nazvat i pitat za konkretne detalje. Kaže čovjek da rade fotografije na platnu, kao ništa nije problem. Ja mu objasnim koje dimenzije (90x60) i da bi htjela na debljim letvicama, znači ne onim od 2cm nego od 4 cm. Kao sve može, sve super, dogovorimo cijenu i da mu fotografiju pošaljem mailom pošto ne stanujem u ZG.
Pošaljem mu mail u kojem između ostalog navodim (citat) „Željeli bi debelo galerijsko platno sa letvicama debljine cca 4,5cm (zato je fotografija spremna za tisak u velicini 100 x 70cm radi letvica). “
U konačnici čovjek razvije fotku bez letvica i prvo krene tvrdit da je rekao da ne rade letvice, da bi kasnije prešao na priču da ja nisam ni tražila letvice niti da se iz mog maila vidi da želim na letvicama.

Da skratim, nije problem pošteno platit za odrađenu uslugu ali smatram da je fer i korektno prilikom dogovaranja reći što rade a što ne rade te što cijena uključuje a što ne uključuje. Lik je muljator. Moje mišljenje je da je to firma „jednokratno zaj… što veći broj ljudi“ .

Također ispostavlja se da to što neka firma bude u sličnim kolektivnim ponudama ne znači da ju oni provjere jer ispada da sklope „deal“ s bilo kime odnosno svakom šušom koja ima obrt u garaži.
Letvice kupiš sam i nategneš platno preko njih, možeš ih kupiti u Likumu ili bilo gdje drugdje gdje prodaju slikarske potrepštine. No to ti je tek pola posla, platno treba zaštiti posebnim premazima, kao što su slikari radili sa slikama, evo ti linkovi pa pogledaj o čemu se tu radi:

http://fot-o-grafiti.hr/nauci/ispis-...%87-laminacija

http://fot-o-grafiti.hr/nauci/ispis-...%BChle-varnish

Slika koja je u tekstu je 50 x 70, napravljena je još 2009. i trebalo bi joj malo zatezanja, a to je svega par udaraca čekičem. S nutarnje su strane okvira klinovi koji ulaskom između stranica okvira razmiču letvice i zatežu platno. Uglavnom ja to sve radim sam i jako sam zadovoljan rezultatom "na ruke". Također sam printam i sam radim premaz.

Pozz
Tiljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 18:16   #57
ima li itko novijih iskustava?
trebala bih napraviti 4 slike na platnu, od tog 3 dimenzija oko 24x30 cm, a 4. nesto veca (sve gallery wrap).. zeljela bih da uz to ima onaj premaz koji na kraju daje dojam umjetnicke slike, kao i naravno da to sve skupa bude lijepo napravljeno. i da ne kosta toliko da bankrotiram. ima li itko prijedloga?

edit: bilo bi super da je u Zagrebu, i ako je moguce da se ne ceka pretjerano dugo, ali to nije presudno...
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 15:18   #58
Quote:
belfegora kaže: Pogledaj post
ima li itko novijih iskustava?
trebala bih napraviti 4 slike na platnu, od tog 3 dimenzija oko 24x30 cm, a 4. nesto veca (sve gallery wrap).. zeljela bih da uz to ima onaj premaz koji na kraju daje dojam umjetnicke slike, kao i naravno da to sve skupa bude lijepo napravljeno. i da ne kosta toliko da bankrotiram. ima li itko prijedloga?

edit: bilo bi super da je u Zagrebu, i ako je moguce da se ne ceka pretjerano dugo, ali to nije presudno...
www.igsmedia.biz nije zg al nije ni skupo i ne printaju na ove solventne printere nego na latexu (trajne boje koje n blijede a nema tih štetnih para)
ivicagiljanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:32   #59
http://printstudio.hr/
Zagreb na 4 mjesta. Smičiklasova, Praška, Martićeva 73 i jos negdje....
s-leya-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 11:39   #60
zanima me koji je najbolji print za staklo kuhinje, da li folija ili direktno na staklo i kojojm tehnikom. htio bi neku forografiju, 3x0,5m.
bing01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.