Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2008., 13:14   #1
BAKA

MOLIM VAS ODGOVORE.MOJA BAKA ŽIVI SA DEDOM VALJDA 50-60 GODINA.NJIHOV ODNOS JE UVIJEK BIO NATEGNUT ALI IM NIKADA NIJE PALO NA PAMET DA SE RASTANU.DANAS JE ONA INVELID-IZVAĐEN JOJ JE KUK-KRETANJE JOJ JE SVEDENO NA NULU-KOLICA ILI EVENTUALNO HODALICA.+SVE TO DOSTA JE OBOLILA NA ŽIVCE.DEDA JOJ NE PRUŽA NIKAKVU POMOĆ I JOŠ JOJ OTEŽAVA-NERVIRA JU NAMJERNO,PSIHIČKI MALTRETIRA PA ONA JOŠ VIŠE OBOLJEVA.SADA BI TREBALA DOBITI NEKAKVIH 30 000 E OD OSTAVINSKE RASPRAVE NJENOG OCA PA ŽELI OTIĆI OD NJEGA.JA SAM JOJ REKLA DA NE LUDUJE DA NE ODLAZI NA ULICU TJ.U PODSTANARE JER JE POLA TE KUĆE NJEZINO,MAKAR GLASI NA NJEGA.MOŽE LI SE NEKAKO RIJEŠITI DA IH SE RAZDVOJI ALI DA ONA NE ZAVRŠI BEZ IČEGA.ON JOJ JE REKAO DA MOŽE U PODSTANARE.MISLIM DA NEMA PRAVO NA CIJELU KUĆU.NA KOJI NAČIN DA SE TO RIJEŠI?
marchy is offline  
Received Warning
Old 13.01.2008., 13:42   #2
odakle ti to da je pola kuce njezino?
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Old 13.01.2008., 13:50   #3
...
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 13.01.2008., 16:23   #4
Quote:
nn-st1 kaže: Pogledaj post
odakle ti to da je pola kuce njezino?
Pa vjerojatno bracna stecevina, inace bi valjda rekla drugacije.
PetBorut is offline  
Old 13.01.2008., 16:41   #5
pa ako su dosli kao sirotinja živjet u zagreb prije 40-ak godina,bili su podstanari,pa je deda od firme dobio stan koji su kasnije otkupili. potom su prodali stan i kupili kuću.dakle to ide pod bračnu stečevinu.postoji li mogućnost da baka njega isplati,da mu da sad ovih 30 000 e da iseli i kakve papire treba sredit? postoji li taj neki formular koji se popuni da ga je isplatila i da je kuća u cijelosti njezina?
marchy is offline  
Old 13.01.2008., 16:48   #6
pa ako su dosli kao sirotinja živjet u zagreb prije 40-ak godina,bili su podstanari,pa je deda od firme dobio stan koji su kasnije otkupili. potom su prodali stan i kupili kuću.dakle to ide pod bračnu stečevinu.postoji li mogućnost da baka njega isplati,da mu da sad ovih 30 000 e da iseli i kakve papire treba sredit? postoji li taj neki formular koji se popuni da ga je isplatila i da je kuća u cijelosti njezina?
marchy is offline  
Old 13.01.2008., 16:48   #7
Ako je kuća bračna stečevina,pola je njeno.Ako su u braku kupili i zemljište i to je pola njeno,svejedno na čije je ime.Treba onemugućiti da djed samostalno rapolaže nekretninom tj da sklapa ugovore ili kupoprodaju.
Za tu nesretnu situaciju,treba odvjetnik i pomoć Centra za socijalnu skrb.
Vjerojatno je djed slučaj za skrb jer njegovo ponašanje govori o staračkoj demenciji.
Ako je to tebi baka,a teško pokretna,može tebi dati opunomoćenje(u samo tu jednu svrhu)podpisano i ovjereno od javnog bilježnika,te ti možeš štititi njene interese.Naći odvjetnika,zatražiti vještačenje djedovog psihološkog stanja itd.
A gdje su djeca tih ljudi?
Ti si treća generacija.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 13.01.2008., 16:53   #8
pa ako su dosli kao sirotinja živjet u zagreb prije 40-ak godina,bili su podstanari,pa je deda od firme dobio stan koji su kasnije otkupili. potom su prodali stan i kupili kuću.dakle to ide pod bračnu stečevinu.postoji li mogućnost da baka njega isplati,da mu da sad ovih 30 000 e da iseli i kakve papire treba sredit? postoji li taj neki formular koji se popuni da ga je isplatila i da je kuća u cijelosti njezina?
marchy is offline  
Old 13.01.2008., 16:57   #9
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Pa vjerojatno bracna stecevina, inace bi valjda rekla drugacije.
da ,nakon 40 godina braka još najbolje da nije njeno pola.to šta je čitav život glasilo na njega ne znači da je samo njegovo i da ona nema pravo na pola. ja sam joj mislili reći da sad kad dobije onih 30 000 e da ga isplati...jer je ionako tolika vrijednost pola kuće.jeli to moguće?
marchy is offline  
Old 13.01.2008., 17:04   #10
[QUOTE=VeronikaN;12145728]Ako je kuća bračna stečevina,pola je njeno.Ako su u braku kupili i zemljište i to je pola njeno,svejedno na čije je ime.Treba onemugućiti da djed samostalno rapolaže nekretninom tj da sklapa ugovore ili kupoprodaju.

njene kćeri tj.moja mama i teta su u svojim problemima pa se ne zamaraju oko njenih.svi ustvari misle da je luda i da izmišlja da ju deda nervira a onda ona poludi dokraja pa ih obadvije izvrjeđa tako da uglavnom ne razgovaraju . ja sam razmisljala na koji način da joj spasim to malo živaca što joj je ostalo. deda će sigurno pristat kad vidi te novce u cashu a ionako ga zove moja teta da dođe živjet kod nje da se makne od luđakinje.dali je to pravno moguće.?ona mu da lovu-on ode....kako?
marchy is offline  
Old 13.01.2008., 17:12   #11
Quote:
marchy kaže: Pogledaj post
njene kćeri tj.moja mama i teta su u svojim problemima pa se ne zamaraju oko njenih.svi ustvari misle da je luda i da izmišlja da ju deda nervira a onda ona poludi dokraja pa ih obadvije izvrjeđa tako da uglavnom ne razgovaraju . ja sam razmisljala na koji način da joj spasim to malo živaca što joj je ostalo. deda će sigurno pristat kad vidi te novce u cashu a ionako ga zove moja teta da dođe živjet kod nje da se makne od luđakinje.dali je to pravno moguće.?ona mu da lovu-on ode....kako?
Uz dogovor je sve moguce.
Procjenite kucu i vidi koliko mu para realno pripada. I naravno jako pazit da se ne desi da ona njega isplati i prenese kucu na njega a onda buduci se radi o bracnoj stecevini on jos uvijek uziva pravo na tu kucu. Najbolje odi nekom pravniku da ti tocno kaze sto radit u tom slucaju.
PetBorut is offline  
Old 13.01.2008., 17:38   #12
hm.. po današnjem obiteljskom zakonu sve ide 50:50.
ali treba vidjeti da li stečena za braka ili je njegova vlastita imovima
nabavi zk izvadak
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 13.01.2008., 18:25   #13
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
hm.. po današnjem obiteljskom zakonu sve ide 50:50.
ali treba vidjeti da li stečena za braka ili je njegova vlastita imovima
nabavi zk izvadak
je stečena je za braka.kada su se njih dvoje upoznali on je bio ratno siroče i nije imao ništa.živio je kod strica od kojeg je poslije otišao.sve što imaju-a to je ta kuća stekli su zajedno.možete mi dati adresu nekog odvjetnika koji bi mi dao besplatan savjet?
marchy is offline  
Old 19.01.2008., 05:03   #14
Quote:
marchy kaže: Pogledaj post
da ,nakon 40 godina braka još najbolje da nije njeno pola.to šta je čitav život glasilo na njega ne znači da je samo njegovo i da ona nema pravo na pola. ja sam joj mislili reći da sad kad dobije onih 30 000 e da ga isplati...jer je ionako tolika vrijednost pola kuće.jeli to moguće?
pa ako on pristane, onda definitivno da.

kolika je vrijednost kuće, onako po tvom, po tržišnoj cijeni?


Ima li on čime nju isplatiti?


a što planiraš s njim?
jel ti on djed*
Ris is offline  
Old 19.01.2008., 05:06   #15
Quote:
marchy kaže: Pogledaj post
je stečena je za braka.kada su se njih dvoje upoznali on je bio ratno siroče i nije imao ništa.živio je kod strica od kojeg je poslije otišao.sve što imaju-a to je ta kuća stekli su zajedno.možete mi dati adresu nekog odvjetnika koji bi mi dao besplatan savjet?
Besplatan?
JAko teško!

A ako nije bed, smijem pitat gdje ti živiš? Kod svoje mame ili?
Ris is offline  
Old 21.01.2008., 04:15   #16
Quote:
marchy kaže: Pogledaj post
je stečena je za braka.kada su se njih dvoje upoznali on je bio ratno siroče i nije imao ništa.živio je kod strica od kojeg je poslije otišao.sve što imaju-a to je ta kuća stekli su zajedno.možete mi dati adresu nekog odvjetnika koji bi mi dao besplatan savjet?
ako ti meni das dobar razlog zasto bi to napravio.
__________________
igram sah sa Smrti... kak se ono pomice konjic?
Nioba is offline  
Old 22.01.2008., 15:40   #17
Quote:
marchy kaže: Pogledaj post
MOLIM VAS ODGOVORE.MOJA BAKA ŽIVI SA DEDOM VALJDA 50-60 GODINA.NJIHOV ODNOS JE UVIJEK BIO NATEGNUT ALI IM NIKADA NIJE PALO NA PAMET DA SE RASTANU.DANAS JE ONA INVELID-IZVAĐEN JOJ JE KUK-KRETANJE JOJ JE SVEDENO NA NULU-KOLICA ILI EVENTUALNO HODALICA.+SVE TO DOSTA JE OBOLILA NA ŽIVCE.DEDA JOJ NE PRUŽA NIKAKVU POMOĆ I JOŠ JOJ OTEŽAVA-NERVIRA JU NAMJERNO,PSIHIČKI MALTRETIRA PA ONA JOŠ VIŠE OBOLJEVA.SADA BI TREBALA DOBITI NEKAKVIH 30 000 E OD OSTAVINSKE RASPRAVE NJENOG OCA PA ŽELI OTIĆI OD NJEGA.JA SAM JOJ REKLA DA NE LUDUJE DA NE ODLAZI NA ULICU TJ.U PODSTANARE JER JE POLA TE KUĆE NJEZINO,MAKAR GLASI NA NJEGA.MOŽE LI SE NEKAKO RIJEŠITI DA IH SE RAZDVOJI ALI DA ONA NE ZAVRŠI BEZ IČEGA.ON JOJ JE REKAO DA MOŽE U PODSTANARE.MISLIM DA NEMA PRAVO NA CIJELU KUĆU.NA KOJI NAČIN DA SE TO RIJEŠI?

kakva prica???...nemos vjerovat!!!!!!......vec ih vidim zagrljeni na pramcu broda od TANKERSKE PLOVIDBE ZADAR....gdje im vjetar mrsi kose...ona ispred...djed iza....zagrljeni a ona rasirila...ruke naravno.....prekrasna slika...

a sto se tice ko ce koga ostaviti.......mislim da gluplje price nebi ispricao ni crnac u isusovackom samostanu u hercegovini...mislim ono...ljudi na umoru nasli se rastajat - taj scenarij me podsjeca na onaj scenarij u kojem JUL BRINER svira harmoniku a RICARD BARTON plese zikino kolo...odprilike smisao je isti!!!!!
krule is offline  
Old 23.01.2008., 19:02   #18
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
kakva prica???...nemos vjerovat!!!!!!......vec ih vidim zagrljeni na pramcu broda od TANKERSKE PLOVIDBE ZADAR....gdje im vjetar mrsi kose...ona ispred...djed iza....zagrljeni a ona rasirila...ruke naravno.....prekrasna slika...

kaj to nije bilo na Titanicu???
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 23.01.2008., 20:51   #19
jebe se njoj za dedu.
da nema zakona, već bi ga bacila u baju.
Ris is offline  
Old 24.01.2008., 10:00   #20
Quote:
krulesays kaže: Pogledaj post
kakva prica???...nemos vjerovat!!!!!!......vec ih vidim zagrljeni na pramcu broda od TANKERSKE PLOVIDBE ZADAR....gdje im vjetar mrsi kose...ona ispred...djed iza....zagrljeni a ona rasirila...ruke naravno.....prekrasna slika...

a sto se tice ko ce koga ostaviti.......mislim da gluplje price nebi ispricao ni crnac u isusovackom samostanu u hercegovini...mislim ono...ljudi na umoru nasli se rastajat - taj scenarij me podsjeca na onaj scenarij u kojem JUL BRINER svira harmoniku a RICARD BARTON plese zikino kolo...odprilike smisao je isti!!!!!
Roomster is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.