Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2012., 13:21   #2001
Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
E sad, jel to vrijedi 1200 Kn godišnje?
Zvuci kao pristojan program, a 1200 Kn godisnje je za pristojan program bagatela.
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 12:28   #2002
Quote:
PoslovniProgram kaže: Pogledaj post
Zvuci kao pristojan program, a 1200 Kn godisnje je za pristojan program bagatela.
nije puno, ali može se naći daleko jeftinijih a odličnih programa
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 17:46   #2003
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
nije puno, ali može se naći daleko jeftinijih a odličnih programa
Bas citam koliko su odlicni.
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 10:33   #2004
Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
i jednostavno, rekel bi baš ljepo napravljeno, a bez ikakvih temeljnica, kontnog plana, glavne knjige....
Dakle, program može i radi ono što bi svaki imalo ozbiljan program treba raditi. Nisi naveo nešto da program ima, a drugi (bar koje sam ja gledala) nemaju.
Ali definitivno ću pogledati demo.

Moje mišljenje - ukoliko ti je program "legao" uzmi i uživaj. Ja sam se osvjedočila da sam mogla koristiti nešto što nikako nije loše, ali meni ne "leži". Jednostavno se nisam mogla priviknuti.

Hvala na analizi i nadam se da ćeš nam nastaviti prenositi svoja iskustva.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 01:50   #2005
Wink

Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
Hvala svakom ko je spreman na konstruktivnu pomoć.
Baš mi se neda stalno čitati o tome Tehnu, kojega jedan hvali do neba, a svima ostalima ne valja, onda taj objašnjava nadugo kako, zašto... Ali vidim da imaš volje tražiti ono što će ti biti po ukusu. Ako gledaš raširenost (svakako skromnijih - jeftinijih!) programa, a to gleda većina nas na ovome PDF-u, jer oni koji imaju brdo love pljucnu 20-50.000 i imaju Rols Royce, (iako nije pravilo!) onda nailaziš uglavnom na Synesis, koji izgleda drži najmanje 2/3 tržišta. Nema smisla ni hvaliti ni kuditi, ali jedno tvrdim: isplati se svaka lipa koliko košta, jer toliko i daje!! A u zadnje vrijeme su sa nekoliko gratis noviteta prilično podigli kvalitet u robnom, gdje je bilo nekih problema. Nađe se i koji bug, npr ako imaš više skladišta nekad preskače konto jednog i knjiži u drugo, ali to se lako vidi i ispravi.

Cijenu ćeš naravno izračunati ako odeš na web Pupille, pa izabereš module koji ti trebaju, prvo uzmeš onaj minimum, a kasnije pomalo nadogradiš sve što trebaš - ako nađeš da program vrijedi. Podršku od njih NEĆEŠ lako dobiti, osim često vrlo bezobraznih odgovora, kao da im je prepotencija narasla do neba. (Iako u ekipi ima i divnih ljudi, ali ti se ne javljaju) Svi se godinama žale na očajan odnos izvjesne gospođe, ali valjda je suvlasnica jer i dalje ima isti jako loš odnos prema kupcima. Ili brže piše, nego misli. Ali - zato imaš ovaj PDF, gdje uvijek netko ima odgovor na pitanje.

Eto, imaš još jedno mišljenje,uz podatak da jako puno godina koristim Pupilla programe, pa iako sam tražio bolje, kao i odnos cijena-kvalitet - i dalje sam na istome.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 11:00   #2006
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Dakle, program može i radi ono što bi svaki imalo ozbiljan program treba raditi. Nisi naveo nešto da program ima, a drugi (bar koje sam ja gledala) nemaju.
Ali definitivno ću pogledati demo.

Moje mišljenje - ukoliko ti je program "legao" uzmi i uživaj. Ja sam se osvjedočila da sam mogla koristiti nešto što nikako nije loše, ali meni ne "leži". Jednostavno se nisam mogla priviknuti.

Hvala na analizi i nadam se da ćeš nam nastaviti prenositi svoja iskustva.
ma neće on prenijeti nikakva iskustva jer je očito da je došao promovirati svoj program. Što je u redu, ali nemojmo lagati o drugima.
Teško je reći koji je program objektivno bolji ili lošiji, Tehno, Synesis ili neki treći, nitko ovdje nije napravio neku neovisnu analizu. Tako da je još uvijek najbolje da svatko sam isproba. Vjerovati nekom tko se naviknuo na neki program (moguće i loš) nije najpametnije. A nema sigurno nijednog programa koji će baš svakome odgovarati (ili kako ti veliš "leći").
Meni se svidjelo kod Tehno što sam mogla sve isprobati i što su mi cijelo vrijeme pružali podršku, potpuno besplatnu. Mogla sam i odustati, čime bi im uloženi trud otišao u vjetar, ali očito su sigurni u svoj program (i privlačne cijene) pa vjeruju da će ih ipak većina na kraju i kupiti.
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 20:58   #2007
Ti baš imaš tešku narav. Već me po drugi put vrijeđaš bez razloga. Ali kaj se može, svatko ima svoj stil.
Tehno ne valja, to je moje mišljenje. Kome se sviđa i kome je dobar nek ga s veseljem koristi.
Ja sam Tehno probao, ti Rivu nisi i ne želim više s tobom raspravljat.

Moj računovođa koristi Synesis i jako je zadovoljna s programom. Vidio sam kak radi i dosta dobro to sve skup izgleda.
Međutim dvije su osnovne stvari koje me odbijaju.
1. I prije, a i ovdje sam čuo da imaju problema u komunikaciji i da nije neka sreća imat s njima posla.
2. Program je prilično "knjigovodstveno" koncipiran, a mene ne zanimaju konta i temeljnice. To ostavljam svom računovođi. Ja želim program koji mi daje kaj sam ranije napisal na najjednostavniji način, a ne da moram bit računovođa da bi ga koristil.
__________________
Scio me nihil scire
boroR is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 04:47   #2008
Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
Moj računovođa koristi Synesis i jako je zadovoljna s programom. Vidio sam kak radi i dosta dobro to sve skup izgleda.
Međutim dvije su osnovne stvari koje me odbijaju.
1. I prije, a i ovdje sam čuo da imaju problema u komunikaciji i da nije neka sreća imat s njima posla.
2. Program je prilično "knjigovodstveno" koncipiran, a mene ne zanimaju konta i temeljnice. To ostavljam svom računovođi. Ja želim program koji mi daje kaj sam ranije napisal na najjednostavniji način, a ne da moram bit računovođa da bi ga koristil.


Ako si vidio Synesis, onda znaš što dobijaš. Na točku 1 nebih dolijevao ulje, ali nešto bih dodao: ima previše lijenih, (i ovdje) pa pitaju ono što im jasno piše u helpu! Ili je netko o tome prije 5 dana napisao nešto... Ali, da treba help pročitati?? Treba PDF prekopati... A ovdje imaš dosta Synesis korisnika koji će rado pomoći, ako baš zapne.

Program je jednostavno modularni program... Ako ne kupiš financijsko, onda je program za materijalno, kako bi bio "knjigovodstveno" koncipiran?? On jednostavno radi SVE, od POS kase - do obračuna dobiti. Ali ti biraš module i što ćeš koristiti.

Ja nisam knjigovođa, ali desetljeće ipo sa Synesisom "plivam" bez grešaka. Oko 4.000 artikala, dosta POS-a, kalkulacija... Ipak, nekog pojma treba imati, ali to su osnove: kalkulacija, račun, POS... Uostalom javi se na PP sa pitanjima i vidi sviđa li ti se odgovor.
__________________
Sve gore...

Zadnje uređivanje lili p. : 19.06.2012. at 08:38. Reason: brisan dio posta
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 08:48   #2009
Sviđa mi se kak zastupaš svoj stav. Volio bi isprobat program.
Ima li kakav DEMO na raspolaganju?
__________________
Scio me nihil scire
boroR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 08:33   #2010
Boro r

Jel se ti baviš uglavnom veleprodajom ili maloprodajom?
Ja sam čačkao po toj rivi i čini mi se dosta ok, barem što se tiče veleprodaje.
Meni treba dobar program za maloprodaju. Trenutno koristim fakturist koji je jako jeftin i brz ali mu neke stvari fale.
Meni je konkretno najveći problem što mi jako puno ljudi plaća karticama, a fakturist mi sva plaćanja šiba kao da su odmah sjela na žiro, a u biti nisu.
Amex i diners mi daju pare za 30 dana, visa i mastercard za 10 dana, maestro za 3 dana itd..
Izvod mi onda ima mali milijun stavki i ako ću svaki mp račun morat povezivat sa izvodom ima da poludim
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
scarreedd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 09:04   #2011
Quote:
scarreedd kaže: Pogledaj post
Izvod mi onda ima mali milijun stavki i ako ću svaki mp račun morat povezivat sa izvodom ima da poludim
a kako bi ti točno htio da program radi?
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 17:59   #2012
Veleprodaja uglavnom.
Vidim ima i gotovinske račune i kolko kužim Riva ih zatvara prek obračuna kojeg valjda napraviš na kraju dana. Dakle jedan zbirni iznos zatvaraš s jednom uplatom.
Nemam iskustva s kartičarima. Kak ti oni plaćaju, za svaki račun jedna uplata ili zbirno?

Probal sam Fakturist pred godinu dana, moram priznat da se ne sjećam detalja i dojma. Možda ga probam još jednom, jer stvarno je jeftin...
Iako malo me brine pre jeftin program, pitam se kak mogu preživjet...
__________________
Scio me nihil scire
boroR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 19:49   #2013
Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
Iako malo me brine pre jeftin program, pitam se kak mogu preživjet...
sa dovoljnim brojem korisnika?
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 21:27   #2014
S cijenom od 750 kn jednokratno, moraju prodat 1000 NOVIH licenci godišnje samo da pokriju troškove poslovanja.
To mi se čini dosta optimistično...
__________________
Scio me nihil scire
boroR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 03:51   #2015
Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
S cijenom od 750 kn jednokratno, moraju prodat 1000 NOVIH licenci godišnje samo da pokriju troškove poslovanja.
To mi se čini dosta optimistično...
Ma snalaziš se i logično misliš... Da tako je, pa da citiram onoga što nije dovoljno bogat da kupuje... itd.

Naravno da količine novih licenci nisu baš tako velike, pa ni u ovih "razvikanih".

Synesis nema poseban demo, a neznam dali je više moguće išta isprobati ako posudiš CD. Ali, ako promisle da si kupac - pitaj - možda ti nešto i odgovore? Probaj...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 08:00   #2016
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Synesis nema poseban demo, a neznam dali je više moguće išta isprobati ako posudiš CD. Ali, ako promisle da si kupac - pitaj - možda ti nešto i odgovore? Probaj...
znači prvo kupi, pa se onda žali ako ti ne valja? Kod Tehno ne trebaš ništa platiti dok se ne uvjeriš da ti paše.
To je OOOGROMNA prednost...
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 10:30   #2017
S kartičarima je dosta komplicirano, meni barem.
Npr ako ja danas imam u dućanu 10 računa od amexa koji zajedno iznose npr 1000 kuna, meni će amex isplatiti za točno mjesec dana ukupni iznos, a ne svaki pojedinačno. Međutim, neće mi isplatiti 1000 nego 950 kn tj iznos umanjen za njihovu proviziju, a na onih 50 kn će oni meni poslati fakturu koju bih ja trebao knjižiti kao izdatak u naravi u kpi ( neka me netko ispravi ako griješim).
ja bih volio da mogu programu "reći" tj negdje upisati koje su mi provizije po pojedinim karticama tako da on meni prikazuje odmah taj umanjeni iznos na mom žiru.
Ili da jednostavno program prikazuje račune kao da su plaćeni u punom iznosu, pa kad meni dođe faktura od kartičarske kuće da ju proknjižim kao da sam ja njima platio tu proviziju?
Molio bih dežurne računovođe da objasne kako oni to rade?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
scarreedd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 10:50   #2018
Quote:
scarreedd kaže: Pogledaj post
Ili da jednostavno program prikazuje račune kao da su plaćeni u punom iznosu, pa kad meni dođe faktura od kartičarske kuće da ju proknjižim kao da sam ja njima platio tu proviziju?
pa naravno, osim ako ne želiš pratiti plaćanje svakog mp računa posebno, ali to bi stvarno bilo suludo. Račun plaćen karticom se smatra riješenim, a samo sjedanje love je sasvim druga priča (samo indirektno povezana).
Knjigovodstveno se to lako rješava, ali meni se čini da ti želiš još neki dodatni izvještaj...
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 11:20   #2019
Ma mene živcira kaj mi trenutni program sve kartice od danas prikazuje kao da su danas plaćene tj da je sjela lova na žirac a nije, pa mi je uvijek između pravog stanja žiro računa i ovog žirca u software-u razlika od par tisuća kuna. Nije puno al mi ide na jetra to.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
scarreedd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 13:32   #2020
Moje mišljenje je da program treba prikazivati stvarno i pravo stanje žirca 1:1.
Ak program izmišlja stanje na žircu to nije dobar znak.
Riva to radi tako da unosiš izvadak kao dokument, dakle kak je na "papiru" tak je i u programu. Izvadak je jedina relevantna stvar kaj se plaćanja tiče. Ak nije na izvatku-ne postoji. Ak izvadak nije u programu-transakcije ne postoje. Ak ne unosiš izvadak kao cjeloviti dokument nemaš konzistentne podatke kojim se može vjerovat.
__________________
Scio me nihil scire
boroR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.