Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2011., 20:22   #261
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Evo Jakovljević na Novinom Dnevniku govori da će u slučaju ovakve odluke biskupija najvjerojatnije bankrotirati. E sad, možda on malo drami, al u u svakom slučaju....
Pa neka bankrotira.

Bankrotirala je i neka slovenska biskupija, koliko se sjećam. Feudalci nisu navikli na tržišnu ekonomiju, šta’š.

Mislim, koje to posljedice može imati? Nešto loše po nas?
Je li Hrvatska ugovorima s Vatikanom obvezna pokrivati loše poslovanje crkve?
Ako jest, neka ga; možda ljudi napokon počnu tražiti reviziju ugovorâ.
Ako nije, koga briga; crkva sama pala, sama se ubila.

A ako ipak ispadne da je riječ o kršenju hrvatskog suvereniteta, meni će to biti jako smiješno. Jer su u pravilu prvi na braniku hrvatskog suvereniteta, i gdje treba i gdje ne treba, upravo veliki desničari i katolici.
Volim kvalitetnu životnu ironiju, eto. Zloban sam.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 30.07.2011., 20:42   #262
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Mislim, koje to posljedice može imati? Nešto loše po nas?Je li Hrvatska ugovorima s Vatikanom obvezna pokrivati loše poslovanje crkve?
Cuj, Hrvatska je navikla placati i sto treba i sto ne treba, pa ne bi trebalo biti tako lezeran po pitanju placanja ceha
Primitive is offline  
Old 30.07.2011., 22:52   #263
Na tom je terenu, dodaje, nastao crkveni golf projekt 'Fratarska šuma', premda benediktinci nisu fratri, nego monasi, gdje se na 74,5 hektara osim golf terena, namjeravaju izgraditi vile s do 520 postelja te još jedan manji hotel s 20 kreveta. Projekt, piše Jutarnji list, vodi tvrtka Golf Istra Magica iz Buja, u stopostotnom vlasništvu firme Makro 5, registrirane na istoj adresi.

Znatan dio preostalog terena Biskupija je skupo prodavala ili nikma plaćala svojim ortacima, tvrdi se dalje u tekstu Jutarnjega lista u tiskanom izdanju od subote, i zaključuje da su u pitanju golemi ekonomski privatni interesi mjereni milijunima eura, kojima odluka Pape nikako ne odgovara.


http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...a-u-Dajli.html

Tctctc. I, što mislite, koja će mafija pobijediti?
Silajn is offline  
Old 30.07.2011., 23:09   #264
I. Vatikanski Sabor (Pastor Aeternus):

I budući da je po božanskom pravu apostolskog prvenstva rimski prvosvećenik na čelu čitave Crkve, naučavamo i izjavljujemo, da je on vrhovni sudac vjernika, te da se u svim sporovima koji spadaju na crkvenu provjeru, može uteći njegovom sudu; presudu pak Apostolske stolice, od čijeg autoriteta nema većeg, ne može nitko poništiti, niti itko smije suditi o njezinoj presudi. Zbog toga, skreću s pravog puta istine oni koji tvrde, da je dozvoljeno od sudaca rimskog prvosvećenika prizvati na opći sabor kao na autoritet viši od rimskog prvosvećenika.

Zbog toga, tko kaže da rimski prvosvećenik ima samo službu nadgledanja ili upravljanja, a ne punu i vrhovnu vlast nadležnosti nad čitavom Crkvom, (i to) ne samo u stvarima koje spadaju na vjeru i ćudoređe, nego i u onima koje spadaju na stegu i upravu Crkve raširene po čitavom svijetu; ili da on ima samo veći dio, a ne svu puninu te vrhovne vlasti; ili da ta njegova vlast nije redovita i neposredna, bilo nad svim i pojedinim crkvama, bilo nad svim i pojedinim pastirima i vjernicima, neka bude kažnjen anatemom.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Old 30.07.2011., 23:32   #265
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Cuj, Hrvatska je navikla placati i sto treba i sto ne treba, pa ne bi trebalo biti tako lezeran po pitanju placanja ceha
Hrvatska zapravo još nije navikla ništa plaćati; samo je navikla zaduživati se.
Kad stvari dođu na naplatu, bit će plač i škrgut zubâ.

Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Tctctc. I, što mislite, koja će mafija pobijediti?
Ne znam, ali nadam se da će pobjeda biti Pirova.
A plague on both their houses.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 31.07.2011., 04:29   #266
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
[I]Na tom je terenu, dodaje, nastao crkveni golf projekt 'Fratarska šuma', premda benediktinci nisu fratri, nego monasi, gdje se na 74,5 hektara osim golf terena, namjeravaju izgraditi vile s do 520 postelja te još jedan manji hotel s 20 kreveta. Projekt, piše Jutarnji list, vodi tvrtka Golf Istra Magica iz Buja, u stopostotnom vlasništvu firme Makro 5, registrirane na istoj adresi.


Tctctc. I, što mislite, koja će mafija pobijediti?
Baš indikativno. Da firma sa imenom Makro 5 (Svodnik, Pimp...) radi projekte za crkvu...baš indikativno
Ironija do ironije...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 31.07.2011., 08:12   #267
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Baš indikativno. Da firma sa imenom Makro 5 (Svodnik, Pimp...) radi projekte za crkvu...baš indikativno
Ironija do ironije...
Spomeni to Borđama pa bi te blido gledali što se čudiš kurvaluku u papinskoj državi.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Old 31.07.2011., 08:52   #268
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Spomeni to Borđama pa bi te blido gledali što se čudiš kurvaluku u papinskoj državi.
Moja je baba uvik citirala jednoga svećenika, didovoga ujca, a on je govorija (prije WW2): "AJME TI SE I CRKVI I DRŽAVI OTKAD NAROD ZNA ČITAT!"





P.S.-a to je kritizirao ondašnju mizernu pismenost, šta bi tek danas rekao...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 31.07.2011., 09:23   #269
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Baš indikativno. Da firma sa imenom Makro 5 (Svodnik, Pimp...) radi projekte za crkvu...baš indikativno
Ironija do ironije...
Ovo 5 dolazi od peti ortak
Da mi je samo znati koji su?
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Old 31.07.2011., 09:30   #270
Pa neće Vatikan i Papa odnijeti zemlju. A hoće li tamo biti Benediktinci ili koji drugi crkveni red, meni je svejedno. Isto tako, hoće li na čelu biti Talijan, Španjolac ili Marsovac - svejedno mi je.
Novinari su u sezoni kiselih krastavaca jedva dočekali da mogu puknuti Bold, Italics i Underline na naslovnicu
Papa Benedikt Rules (i ako nisam vjernik).
trooly is offline  
Old 31.07.2011., 10:12   #271
pravi hrvat katolik ovu papinu odluku mora prihvatiti bez pogovora. inace cu ga smatrati orjunasem, komunjarom, udbasem, jugonostalgicarem...

nije mi jasno kako je te nekretnine crkva uopce dobila devedesetih ako je vec ranije bila obestecena? ako je crkva to vec dobila nazad onda je ona i vlasnik nekretnina, a papa je vrhovni poglavar i odlucuje sto ce sa tom imovinom. sada je on odlucio da ce se tim dobrom koristiti netko drugi i ja ne vidim nikakav problem u tome.
Flat is offline  
Old 31.07.2011., 10:51   #272
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
pravi hrvat katolik ovu papinu odluku mora prihvatiti bez pogovora. inace cu ga smatrati orjunasem, komunjarom, udbasem, jugonostalgicarem...

nije mi jasno kako je te nekretnine crkva uopce dobila devedesetih ako je vec ranije bila obestecena? ako je crkva to vec dobila nazad onda je ona i vlasnik nekretnina, a papa je vrhovni poglavar i odlucuje sto ce sa tom imovinom. sada je on odlucio da ce se tim dobrom koristiti netko drugi i ja ne vidim nikakav problem u tome.
ovaj slučaj jasno pokazuje kako je cijela ta priča o povratu zapravo jedna velika makinacija. već obeštećenu nekretninu su ipak odlučili "vratiti". zanimljivo je da mediji i dalje koriste taj termin. a točno bi zapravo bilo reći da su nekretninu dali ili prepustili crkvi.

i sad se različiti klanovi unutar same crkve bore za plijen.

uz priču se dobro veže i ova jučerašnja vijest. sigurno su se stvari tako nekako odigrale i sad već davne '99 s ovim istarskim posjedom. zanimljivo je da je i to bilo urađeno u izbornoj godini. tko zna hoćemo li za kojih desetak godina biti svjedoci iste trakavice na korčuli.
zokster is offline  
Old 31.07.2011., 11:11   #273
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post

Volim kvalitetnu životnu ironiju, eto. Zloban sam.
Ma nije, zločest je tko je sarkastičan.
Ljubitelji ironije su samo, pomalo-drski
vita_jela is offline  
Old 31.07.2011., 11:27   #274
A Vlada neka poklanja.

RH darovala je 5500 m2 bivšeg vojnog kompleksa u Korčuli vrijednih oko 1,65 milj.kuna za gradnju otočkog pastoralnog centra.

U ime države darovnicu je u Riznici korčulanske Katedrale biskupu dubrovačkom Mati Uziniću uručio ministar Branko Bačić. Razgovarano je i o državnoj zemlji na Zvekovici................


Iz današnjeg tiskanog izdanja Slobodne.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 31.07.2011., 11:39   #275
lafaenza je industrija (tvornica) keramike u italiji. pola u vlasnistvu rkt crkve a pola (gle cuda) komunisticke partije.
nekad smo veci katolici od pape, a nekad smo veci komunisti od lenjina. to valjd ovisno o situaciji i kontekstu.
naviknite se. crkva ima svoje interese i zakone. njihovo vlasnistvo je isto nepovredivo kao i bilo cije. a to koga ce na celo pojedine biskupije postaviti papa, to je njegovo pravo.
ili bi sad forumasi i biskupe postavljali
trooly is offline  
Old 31.07.2011., 12:02   #276
Papa klerofašist.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Old 31.07.2011., 12:06   #277
Quote:
trooly kaže: Pogledaj post
Pa neće Vatikan i Papa odnijeti zemlju. A hoće li tamo biti Benediktinci ili koji drugi crkveni red, meni je svejedno. Isto tako, hoće li na čelu biti Talijan, Španjolac ili Marsovac - svejedno mi je.
Novinari su u sezoni kiselih krastavaca jedva dočekali da mogu puknuti Bold, Italics i Underline na naslovnicu
Papa Benedikt Rules (i ako nisam vjernik).
Papa ne traži imovinu nego lovu.
Da traži povrat imovine, nikom ništa. Na kraju će to platiti hrvatski građani. Kao i uvijek.
cave troll is offline  
Old 31.07.2011., 12:16   #278
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Papa ne traži imovinu nego lovu.
Da traži povrat imovine, nikom ništa. Na kraju će to platiti hrvatski građani. Kao i uvijek.
Normalno da će građani platit. I nek plate, kad nisu u stanju birat vlast koja zna branit nacionalne interese. Najlakše se dodvoravat Vatikanu i veselit se kad dođe njihova podrška za ovo ili ono. E sad je došlo vrijeme da Vatikan naplati svoju podršku. Ništa nije besplatno.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Old 31.07.2011., 12:30   #279
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Papa ne traži imovinu nego lovu.
Da traži povrat imovine, nikom ništa. Na kraju će to platiti hrvatski građani. Kao i uvijek.
Nenene. Treba mu uvaliti povrat imovine, a kako je to posebnim zakonom zaštićen objekt, naložiti da ju obnovi o svom trošku. Dakako, ovlaštenje ministarstva kulture dobijaju tvrtke za obavljanje radova na takvim objektima, a iste tvrtke su poznate po popularnim cijenama i happy hour popustima. Tak da nema ono, mramor iz uvoza, posebne fasade preko donacija. Sve po PS-u.
Kako su prihvatili pod povrat imovine udjele u Croatia Osiguranju, tako moraju i ovo. Nema biranja, ionak smo u qrtzu. Jedino da svim nezaposlenim drkafuzerima na birou za nezapošljavanje izvade bubrege i prodaju bogatim što ja znam, eskimima.

A pa tek sad vidim, domaći biskupi prodali zemlju koja je u valsništvu rkc....aaaaaa....pa nije tu Papa ni Vatikan kriv. Domaći biskupi su prodali tuđe vlasništvo.
Koji show.

Zadnje uređivanje trooly : 31.07.2011. at 12:51.
trooly is offline  
Old 31.07.2011., 14:10   #280
Bilo je dirljivo gledati jucer kako su politicari, novinari i svi ini odjedanputa krenuli braniti Crkvu i to jos s pozicija tekovina antifasizma.

Tek uzgredno na kraju se stidljivo spomenula i neka prodaja terena, o kojoj se danas vec malo vise prica.

Zar ne bi bilo sokantno kad bi se pokazalao da su lokalni politicari s lokalnim biskupom delali biznis?

Ili netko zaista vjeruje kako lokalni politicari iz jedne liberalne stranke zaista tolko vole svoju Crkvu, a ne svoja ulaganja (proviziju).
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.