Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2011., 21:25   #41
Quote:
latica01 kaže: Pogledaj post
...Kak moj pametnjakovic kaze da se on "brine" o djetetu jer mu placa 500 kn alimentacije.......a nije ga vidio mjesecima...
Ja ih znam što djecu vide aktivno svaki dan,a ne plaćaju ni kune alimentacije.Oni su isto smeće ili...?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 23:38   #42
Hm.....da mogu birati izmedu alimentacije i toga da svaki dan vidi dijete naravno da bi izbor bio na ovo zadnje jer sve je na kraju krajeva zbog djeteta.Ali i taj doticni kad vec ne plati alimentaciju bilo bi lijepo da sam se sjeti nesto za dijete kupiti(odjecu,mlijeko...)pa bar nesto jeld....Mene ljuti sto moj alimentaciju smatra pod "brigu o djetetu" jer to nije.Briga je druziti se snjim,voditi u park,kupati ga,biti uz njega kad je bolestan.....a on ga niti ne viđa.....
__________________
[
latica01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 10:00   #43
Quote:
latica01 kaže: Pogledaj post
....Mene ljuti sto moj alimentaciju smatra pod "brigu o djetetu" jer to nije.Briga je druziti se snjim,voditi u park,kupati ga,biti uz njega kad je bolestan.....a on ga niti ne viđa.....
Točno tako .Biti uz dijete kad je bolesno,pomagati mu kad zapne u školi,savjetovati mu udaljavanje od droge i sličnih negativnih utjecaja okoline,usmjeravati na pravi put kad dijete zastrani itd.
Samo ima tu jedna pravna začkoljica.Maloljetno dijete ne može raspolagati novčanim sredstvima,već to za njega radi njegov skrbnik (majka) i onda dolazimo do nezgodne situacije da otac plati alimetaciju,a majku ništa ne sprječava da novac potroši na recimo prostituciju i drogu (namjerno uzimam najgore primjere).
Jer većini roditelja su djeca na prvom mjestu,a kod rastave djeca uvijek prolaze traumu ni kriva ni dužna.Problem perzistira i dalje pri uplaćivanju alimentacije,susretima s ocem,daljnjem probijanju kroz život....
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 00:27   #44
DA, zanimljivo, plaćam alimentaciju od svibnja prošle godine...Trudim se da što više budem sa svojom djecom, tako da sam sa sudske odlike od tri puta tjedno i svaki drugi vikend evoluirao na četiri puta tjedno i svaki drugi vikend, a nadam se da će biti i više od toga...Ne osuđujem im mater, jer sam svjestan da je lakše živjeti od državnih pripomoći i alimentacije negoli od poštenog rada...
Slažem se sa Alfom, a i sa LAticom. Važnije mi je biti što više i češće s mojim curama nego bilo koji novci na Zamlji...
drazigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 12:38   #45
Thumbs down

Quote:
LilaLala kaže: Pogledaj post
Nije baš točno ovo što si napisala! Samohrani roditelj nije onaj tko nije bio u braku,bitno je samo da je dijete priznao,kao što su već drugi napisali,dok god je onaj drugi živ zakonski kategorija samohranog roditelja ne vrijedi! Prežalosno! I mislim da bi to trebalo mijenjati,jer npr.moj ex baš ničim ne doprinosi u djetetovu životu,zbog njega samo imamo troškove i suze! A prva nemamo nikakvih! Samo obaveza i dužnosti!
stvarno prežalosno dok nedgovorni očevi uživaju mi samohrane majke ubijamo boga u sebi da odgojimo djecu a oni nit ih viđaju nit financijski brinu za njih a prava od države???? nikakva ili minimalna

Zadnje uređivanje arabubamara : 17.04.2012. at 12:50.
arabubamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 13:01   #46
Thumbs down

Quote:
SrceOdGraffita kaže: Pogledaj post
Ne zamjerite, ali samohrani je roditelj onaj koji nikad nije bio u braku. Iako imamo i losih iskustava s bivsim partnerima, nismo samohrani jer se taj odsutni roditelj bude pojavio, ako ne prije, kad dijete postigne neki znantiji uspjeh (evo, moj bivsi se voli pojaviti na svakom koncertu djeteta, ali ne dao Bog da bi je slucajno negdje prevezao ili joj olaksao odlazak na vjezbanje. o nekom sudjelovanju pri kupovini instrumenta ne moram ni razmisljati).
Ali ja nisam samohrani roditelj i ne zelim da me tako tretiraju niti zelim da moje dijete sazaljevaju. Ona ima (na srecu) oba roditelja ziva i zna tko su oni.
ti si očito dobro situirana i primaš alimentaciju od bivšeg muža kad možeš tako pisati. Samohrani roditelj je onaj koji sam brine djetetu,odgaja ga bez financijske i fizičke pomoći drugog roditelja. Evo ti mj primjer, sama odgajam troje male djece a njihov otac uživa izlazi opija se a za svoju djecu nema nvaca. Zar t nije žalosno. I ja u ovom slučaju nisam samohrani roditelj????????
Stvarno ne znam kakav sklop imaš u glavi kad možeš tako razmišljati????
arabubamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 08:46   #47
Quote:
arabubamara kaže: Pogledaj post
stvarno prežalosno dok nedgovorni očevi uživaju mi samohrane majke ubijamo boga u sebi da odgojimo djecu a oni nit ih viđaju nit financijski brinu za njih a prava od države???? nikakva ili minimalna
molim da nemojte govoriti samo loše o očevima,jer ja sam otac i poput vas odgajam djete,a majka ni kune neuplati več 3godine i nikom ništa jer *sirotica* neradi. a meni plača 3000,..a dije tu još vrtić jer ga moram negdje ostaviti kad idem na posao..dije auto troškovi da ga na -20 nevozim na biciklu vrtić! težak je život pretežak ponekad ,zadnji put sam si priuštio kupiti hlače majcu prije 5 godina!! Naravno majka niti nepita za naše djete niti ga viđa več 1godinu jer ima život s drugim i njihovo djete..nesudim vas znam kako vam je al nemojte govoriti u množini kad govorite o očevima!! ona nigdje neradi nema kune ,nemaju joj šta uzet,kaznit je nemogu jer ima malo djete,..a ja sam brinem za djete i nisam samohran jer je majka živa!!! usrani zakoni. još ovaj glupi Čačić toliko povisiva cjene ,da Bog da ga čimprije Mađari zatvore¨¨!!!!!!!!

Zadnje uređivanje miki333 : 21.04.2012. at 09:20.
miki333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 11:50   #48
Quote:
miki333 kaže: Pogledaj post
usrani zakoni.
Ako imaš nekretninu na sebi, prepiši na roditelje, auto ako je noviji, također.
Na sebi ne smiješ imati nekretninu ni auto. Ako se u kućanstvu vodite ti i dijete i ne prelazite cenzus (provjeri koliki je točno),
pokreni sudsku ovrhu na ženin račun i s ovjerenom potvrdom o ovrsi idi na CZSS.
Imaš pravo na novčanu naknadu, polovicu režija ili ogrjev.
Ne znam baš sve detalje tako da je najbolje da odeš sam Centar za soc skrb i raspitaš se točno o uvjetima.
Ili ih nađi na netu.

http://www.pravnadatoteka.hr/pdf/Pra...tvarivanja.pdf
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 12:57   #49
Drugim riječima, izvaraj državu da bi dobio pomoć?

A što ako zbog takvih "prepiši nekretninu i auto" slučajeva nema dovoljno novaca za nekoga tko nema nekretninu ni automobil koji bi prepisao na roditelje?

Pametnije bi bilo krenuti u naplatu zaostalih alimentacija koja mu bivša ne plaća.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 13:47   #50
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, izvaraj državu da bi dobio pomoć?

A što ako zbog takvih "prepiši nekretninu i auto" slučajeva nema dovoljno novaca za nekoga tko nema nekretninu ni automobil koji bi prepisao na roditelje?

Pametnije bi bilo krenuti u naplatu zaostalih alimentacija koja mu bivša ne plaća.
Država vara građane ili ne? Nebitno za konkretan slučaj.

Ako bogatuni znaju kako do milijuna kuna i svjedočimo tome svaki dan, za sirotinju je neumjesno?
Zakoni su takvi kakvi jesu, možeš imati jahtu na ženi i država ti plaća grijanje (točnije ovaj miki svojim porezom) a možeš imati skromni autić koji nemre upaliti zimi, nemaš nikakva prava i vozi dijete biciklom na - 20.

Naveo je da se ne može naplatiti jer ona nema primanja. Ako i ima nešto nužno, nemre joj uzet. Takav je naš zakon i sumnjam da se od takve pameti danas može preživjeti.

Najpametnije bi bilo podnijeti zahtjev za besplatnog odvjetnika koji će pokrenuti (nikad naplativu ovrhu), ali će barem s tim papirom, ostvariti neka osnovna prava.


Stvarno Lorde...kao da si od jučer u RH.

Dodala bih...zakonski je dozvoljeno prepisivati ili darivati svoje nekretnine i pokretnine. Miki ne bi kršio zakon svojim postupkom a mogao bi ostvariti svoja osnovna prava.
NIšta protuzakonito a o moralu naklapati, nema smisla. (Barem u konkretnom slučaju)

Zadnje uređivanje cafelate : 21.04.2012. at 13:59.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 14:19   #51
Pitanjce

Evo imam i ja pitanje na koje mi dosad nitko na forumu, na sudu i u policiji nije dao konkretan odgovor.
Mora li mi otac djeteta koje je meni povjereno na skrb i odgoj dati suglasnost ako s djetetom želim putovati van RH???
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 14:35   #52
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
Evo imam i ja pitanje na koje mi dosad nitko na forumu, na sudu i u policiji nije dao konkretan odgovor.
Mora li mi otac djeteta koje je meni povjereno na skrb i odgoj dati suglasnost ako s djetetom želim putovati van RH???
Za najpotpuniju informaciju nazovite granični prijelaz (ispostava policije) preko koje namjravate proći. Tražite šefa i osobno se raspitajte.
U slučaju nekakvih kasnijih preoblema, npr suda, možete pozvati šefa za svjedoka

Člankom 6. Zakona o putnim ispravama hrvatskih državljana propisano je da građanin mlađi od 14 godina može putovati u inozemstvo samo u pratnji roditelja ili drugog zakonskog zastupnika, ili uz njihovu suglasnost u pratnji druge osobe.
Navedena suglasnost mora biti ovjerena kod javnog bilježnika, diplomatske misije ili konzularnog ureda.
Ne postoji poseban obrazac na kojem bi se takva suglasnost davala, pa suglasnost može sastaviti i sama stranka i ovjeriti je kod javnog bilježnika."


Možda da odeš na razgovor u CZSS i kažeš da muž ne želi dati suglasnost a ti se obvezuješ potpisom da ćeš dijete vratiti u državu do datuma tog i tog?
Porazgovaraš ljubazno i vidiš što ti u centru predlažu pa ti predloži svoje...

Zadnje uređivanje cafelate : 21.04.2012. at 14:48.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 22:39   #53
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Za najpotpuniju informaciju nazovite granični prijelaz (ispostava policije) preko koje namjravate proći. Tražite šefa i osobno se raspitajte.
U slučaju nekakvih kasnijih preoblema, npr suda, možete pozvati šefa za svjedoka

Člankom 6. Zakona o putnim ispravama hrvatskih državljana propisano je da građanin mlađi od 14 godina može putovati u inozemstvo samo u pratnji roditelja ili drugog zakonskog zastupnika, ili uz njihovu suglasnost u pratnji druge osobe.
Navedena suglasnost mora biti ovjerena kod javnog bilježnika, diplomatske misije ili konzularnog ureda.
Ne postoji poseban obrazac na kojem bi se takva suglasnost davala, pa suglasnost može sastaviti i sama stranka i ovjeriti je kod javnog bilježnika."


Možda da odeš na razgovor u CZSS i kažeš da muž ne želi dati suglasnost a ti se obvezuješ potpisom da ćeš dijete vratiti u državu do datuma tog i tog?
Porazgovaraš ljubazno i vidiš što ti u centru predlažu pa ti predloži svoje...
Hvala na odgovoru!!! To sa CZSS je dobra ideja, ipak imam povratnu kartu...
I bila sam zvala granični prijelaz ali nisu ni oni znali (ili nisu htjeli reći)
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 15:07   #54
djurdja ne treba ti nikakva dodatna potvrda da bi dijete prevela preko granice. ti si zakonski skrbnik djeteta. i ne pisite gluposti, kakav mrtvi granicni prijelaz?? kakve oni veze imaju s tim?
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 12:09   #55
Quote:
arabubamara kaže: Pogledaj post
ti si očito dobro situirana i primaš alimentaciju od bivšeg muža kad možeš tako pisati. Samohrani roditelj je onaj koji sam brine djetetu,odgaja ga bez financijske i fizičke pomoći drugog roditelja. Evo ti mj primjer, sama odgajam troje male djece a njihov otac uživa izlazi opija se a za svoju djecu nema nvaca. Zar t nije žalosno. I ja u ovom slučaju nisam samohrani roditelj????????
Stvarno ne znam kakav sklop imaš u glavi kad možeš tako razmišljati????
zakon tako kaže - dijete koje ima oba roditelja - roditelj nije samohran jer dijete ima živog oca - ili ako ga je otac samo "priznao", odnosno ako je otac poznat. To je po novom. Moja majka je bila razvedena, tada je zakon bio takav da je bila samohrana.......otac također nije plaćao niti nas viđao.
Lepa_Brena50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 12:21   #56
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
1. djurdja ne treba ti nikakva dodatna potvrda da bi dijete prevela preko granice. ti si zakonski skrbnik djeteta.

2. i ne pisite gluposti, kakav mrtvi granicni prijelaz?? kakve oni veze imaju s tim?
1. Nije samo ona skrbnik nego i otac.
2. velike

Ako su narušeni međuljudski odnosi, može joj zagorčati. Vjerujem da ona to i sama zna, inače se ne bi raspitivala. A još manje zvala granični prijelaz. Dakle, dobila je informacije i prije foruma.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 10:39   #57
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Ako imaš nekretninu na sebi, prepiši na roditelje, auto ako je noviji, također.
Na sebi ne smiješ imati nekretninu ni auto. Ako se u kućanstvu vodite ti i dijete i ne prelazite cenzus (provjeri koliki je točno),
pokreni sudsku ovrhu na ženin račun i s ovjerenom potvrdom o ovrsi idi na CZSS.
Imaš pravo na novčanu naknadu, polovicu režija ili ogrjev.
Ne znam baš sve detalje tako da je najbolje da odeš sam Centar za soc skrb i raspitaš se točno o uvjetima.
Ili ih nađi na netu.

http://www.pravnadatoteka.hr/pdf/Pra...tvarivanja.pdf
u rješenju sam dobio da mi država plača 3godine 50posto alimentacije(ukoliko 2 roditelj neplača alim),a što nakon 3godine iako 2 roditelj i dalje neplača alimentaciju?
miki333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 15:28   #58
Quote:
miki333 kaže: Pogledaj post
u rješenju sam dobio da mi država plača 3godine 50posto alimentacije(ukoliko 2 roditelj neplača alim),a što nakon 3godine iako 2 roditelj i dalje neplača alimentaciju?
Člankom 352. Obiteljskog zakona propisano je u kojim slučajevima država plaća alimentaciju za dijete, odnosno kada je centar za socijalnu skrb dužan na prijedlog drugog roditelja ili po službenoj dužnosti odlučiti o privremenom uzdržavanju i isplaćivati uzdržavanje sve dok roditelj koji je to dužan ne počne ponovno plaćati, u ukupnom trajanju od najdulje tri godine.

Pogledaj na netu dal su došle neke izmjene ili dopune tog zakona.
Nakon 3 godine, imat ćeš pomoć po nekoj drugoj liniji ili će se promijeniti nešto kod tebe ili u zakonu.

Dobro se samostalno informiraj o svojim pravima jer czss ponekad uskraćuje informacije o pravima. Ako se ne razumiješ sa službenicom, idi u pravnu službu istog centra.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 22:51   #59
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
djurdja ne treba ti nikakva dodatna potvrda da bi dijete prevela preko granice. ti si zakonski skrbnik djeteta. i ne pisite gluposti, kakav mrtvi granicni prijelaz?? kakve oni veze imaju s tim?

Upravo sam postavila pitanje na pravu u vezi punomoci.Mi smo u braku i imamo 13-o godisnje djete,zivimo u inozemstvu.Dolazimo kuci 2-3 puta godisnje.Ja se sa djetetom uglavnom sama vracam u inozemstvo.Nikad mi niko nije postavio pitanje gdje je otac djeteta koje odvodim na drugi kraj zemaljske kugle i imam li njegovu punomoc za to.Ove zime se muz sam vracao prvi put sa djetetom i trazili su mu moju punomoc koju naravno nije imao.Nakon objasnjenja,pokazivanja viza i moje povratne karte koju je imao u e- mailu,suznih ocju mog sina koji je objasnjavao da je mama morala ostat zbog nekih obaveza u Cro a da njemu pocima skola su ih ipak pustili da otputuju.MM - u je tada na njegovu primjedbu da ja vec godinama uglavnom sama napustam zemlju sa djetetom bez ikakvih punomoci receno da sam i ja trebala imat punomoc i to samo za taj odredeni datum i let naravno ovjeren kod jevnog biljeznika.U kad sam sve to kasnije doznala bila sam ljuta ko furija .Sad vise ne zelim nikakve drame.Proucila sam clanak 6 koji je cafelate sugerirala ali mi je nejasan.Ovo ljeto se vracam sama sa djetetom i ne zelim drame tako da cu napravit tu vrazju punomoc.Za Bozic ce mo se raspitat kako i sta napravit jer ovo ljeto tocne datume necemo znat.

Zadnje uređivanje LuckyD : 01.05.2012. at 00:21.
LuckyD is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 14:39   #60
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
djurdja ne treba ti nikakva dodatna potvrda da bi dijete prevela preko granice. ti si zakonski skrbnik djeteta. i ne pisite gluposti, kakav mrtvi granicni prijelaz?? kakve oni veze imaju s tim?
"Ako roditelji ne živi zajedno, roditelj koji živi s djecom mora omogućiti drugom roditelju susrete i druženje s djecom. U slučaju da je jedan od roditelja onemogućio drugog roditelja u susretu i druženjima, radilo bi se o kaznenom djelu protupravnog oduzimanja djeteta iz članka 210. Kaznenog zakona. Za to kazneno djelo propisana je kazna zatvora od šest mjeseci do tri godine, ako je kaznenim djelom dijete napustilo područje Republike Hrvatske počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od tri mjeseca do pet godina.
Kaznena prijava podnosi se općinskom državnom odvjetništvu u pisanom obliku ili usmeno na zapisnik. "

Quote:
LuckyD kaže: Pogledaj post
.Sad vise ne zelim nikakve drame.
Veće su drame ako su roditelji razvedeni pa jedno odvede dijete a drugo prijavi...

Odetete kod bilježnika ili gdje vam je zgodnije i u pisanom obliku jedno drugom date suglasnost za...napišete točno za što.
Potpis, pečat i mirno putujete.

Zadnje uređivanje cafelate : 01.05.2012. at 14:45.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.