Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2009., 12:27   #101
Quote:
IGoR_2803 kaže: Pogledaj post
meni još ništa nisu javili, jel ste vi to zvali pleso ili što? jer sam siguran da sam taj test iz engleskog rješio 100%, mislim bila je debilana...
da nazovi na 016259394 to ti je direktan br i pitaš za rezultate..
__________________
Postoji samo jedna razlika između genija i budale - genij ima svoje granice.
tina080488 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 13:08   #102
zvao sam sad, rekli mi da sam prošao prag (što god to značilo), ali da prvo popunjavaju kvotu od 120 sa zrakoplovcima (???), a tek odna sa ostalima koji su zadovoljili uvjete... u drugom tjednu siječnja će se znati tko ide na testiranje koje se održava odmah sljedeći tjedan (znači u 3. tjednu siječnja)
IGoR_2803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 18:15   #103
A di će biti objavljeni rezultati ?
faireffect is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:50   #104
kolko sam ja skuzio onu tetu na testiranju, dobit ćemo doma brzojav...
IGoR_2803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 15:34   #105
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Pa možda imaju idealnu osobu za taj posao, pa se raspiše natječaj pro forme. Mislim, takvih slučajeva ima dosta...
Scarlet slažem se s tobom, jer je to nažalost tako kod nas. Ja sam se isto prijavila za ovaj natječaj i prošla sam prvi krug, al mi je jedan čovjek rekao kako je radio na sličnom natječaju ( odlučivao je oko toga tko će proć tko ne ) gdje su birali ljude za određeni posao na Plesu, da bi na kraju dobili popis s imenima i prezimenima osoba koje prolaze, bez obzira na testiranjehehehe, to je tako, htjeli mi to il ne. I ja bi htjela da je ovo drugačije, al ne vjerujem
blackbetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 21:59   #106
Mene su danas zvali u drugi krug, preko telefona. To je intervju na engleskom jeziku.

A ove priče o vezama. Mislim da ne stoje. Evo jedan konkretan primjer: Imam jednog prijatelja, bolje rečeno poznanika; koji je prošle godine izabran i sad se trenutno školuje. Prošo je testove i upo. završio je gimnaziju i počeo studirati na jednom tehničkom fakultetu. Al znam da izvrsno priča engleski, da je snalažljiv, i da je recimo dobar za taj posao. Pitao sam ga dal je bila nekakva veza, kaže da stvarno nije, baš ono, mrtav hladan, došo je i prošo.

Neznam, čitam puno po forumima o tom namještanju, i često neki ljuti ljudi pišu da su pokradeni, da je sve namješteno. Možda jednostavno nemaju sposobnost za posao?
filipstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 19:32   #107
Quote:
filipstar kaže: Pogledaj post
Mene su danas zvali u drugi krug, preko telefona. To je intervju na engleskom jeziku.

A ove priče o vezama. Mislim da ne stoje. Evo jedan konkretan primjer: Imam jednog prijatelja, bolje rečeno poznanika; koji je prošle godine izabran i sad se trenutno školuje. Prošo je testove i upo. završio je gimnaziju i počeo studirati na jednom tehničkom fakultetu. Al znam da izvrsno priča engleski, da je snalažljiv, i da je recimo dobar za taj posao. Pitao sam ga dal je bila nekakva veza, kaže da stvarno nije, baš ono, mrtav hladan, došo je i prošo.

Neznam, čitam puno po forumima o tom namještanju, i često neki ljuti ljudi pišu da su pokradeni, da je sve namješteno. Možda jednostavno nemaju sposobnost za posao?
Ja sam intervju obavio isti dan kad i testiranje pošto sam van Zagreba!

Znači i dalje mogu živjeti u nadi da me pozovu u drugi krug!
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 18:38   #108
Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Ja sam intervju obavio isti dan kad i testiranje pošto sam van Zagreba!

Znači i dalje mogu živjeti u nadi da me pozovu u drugi krug!
danas me zvala ženska da dođem na taj intervju u ponedjeljak, na engleskom jeziku je razgovor...

ajde oni koji su bili, što se može očekivati?
IGoR_2803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 19:50   #109
One dvije profe su ti na razgovoru,s jednom od njih pricas na solo.

U principu ti veli kolko imas bodova, pita te otkud si,s kim zivis,koju srednju / faks si zavrsio, kakav ti se cini ovaj posao, stvarno lagana pitanja.
+Prophet+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 23:49   #110
Quote:
+Prophet+ kaže: Pogledaj post
One dvije profe su ti na razgovoru,s jednom od njih pricas na solo.

U principu ti veli kolko imas bodova, pita te otkud si,s kim zivis,koju srednju / faks si zavrsio, kakav ti se cini ovaj posao, stvarno lagana pitanja.
aha, ok... hvala...
IGoR_2803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 15:40   #111
i? jesu li zvali koga da je prošao u drugi krug?
IGoR_2803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 18:33   #112
Da li netko zna za slučaj ili kakve su mogućnosti zaposlenja na kontroli leta sa znanjem i praksom ostvarenom kroz slične poslove i institucije hrvatske vojske poglavito vojnog zrakoplovstva? Pod time ne mislim samo na poslove kontrolora leta nego i ostale srodne poslove vezane za kontrolu leta poput dispečerske službe i slično.
marija_h is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 21:32   #113
Quote:
marija_h kaže: Pogledaj post
Da li netko zna za slučaj ili kakve su mogućnosti zaposlenja na kontroli leta sa znanjem i praksom ostvarenom kroz slične poslove i institucije hrvatske vojske poglavito vojnog zrakoplovstva? Pod time ne mislim samo na poslove kontrolora leta nego i ostale srodne poslove vezane za kontrolu leta poput dispečerske službe i slično.
Ako misliš na kontrolorski posao ne, samo preko natječaja ali je dobna granica mislim 26 godina.
__________________
U duh potpuno slobodan
od svih misli i osjećaja
čak ni tigar ne nalazi mjesta
da zabode svoje oštre kandže
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 21:52   #114
Quote:
useless kaže: Pogledaj post
nisam iz kontrole
indirektno vezano za temu,reci gdje su veca muljanja,na testiranjima za posao u kontroli ili na popularnom prometnom faxu?

studirala si tamo pa znas reputaciju fpz-a i zato se nemoj cuditi ako neko totalno ignorira tvoju diplomu i jednostavno zeli imati svoje testiranje

u nekom drugom,imaginarnom svijetu,da imam svoju firmu i treba mi profil koji se skoluje na fpz...osobno ne bi pridavao preveliku vaznost toj diplomi nego svojim internim testiranjima

ovo se ne odnosi direktno na tebe,ali izmedju te dvije institucije,ja vise vjerujem rezultatima testiranja na kontroli nego diplomi faxa
sad cu ti nes reci ako imas vezu imas je na PROMETU ILI NA MEDICIN
sve je to isto,a što se prijema tiče svakako sam za razgovor.
što se tiče zrakoplovstva u hrvata bježite glavom bez obzira.
zavrsio sam zrakoplovnu i vss aeropromet,10 god engleskog i
radim u drugoj struci i vjerojatno ce mi tamo biti i bolje a tu posao nisam ni mogao naci.
ljepo je živjeti u oblacima ali čovjek kad tad mora doći na zemlju da plati račune i nahrani djecu.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 17:11   #115
Quote:
ovac kaže: Pogledaj post
Ako misliš na kontrolorski posao ne, samo preko natječaja ali je dobna granica mislim 26 godina.
A za ostale poslove koji nisu strogo kontrolorski, a imaju veze za nadzorom zračnog prostora, poput dispečera, flight data, FIC i slično - da li postoji dobna granica?
marija_h is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 23:46   #116
To zbilja je posao iz snova, jedini problem je što ti je šansa nikakva da prođeš na tom natječaju! Imaš tri dana svih mogućih testiranja, razgovo s psihologinjom (koja je zmaj, odmah te prokuži), testiranje svih mogućih sposobnosti, neke simulacije, multitasking i engleski jezik (budući da je školovanje na engleskom).

I POSTOJI SAMO JEDNA PRILIKA DA PROĐEŠ NATJEČAJ. Znači ako se priajviš na natječaj i ne prođeš, više nemaš šansu. (Ako si pao na predispitu iz engleskog onda smiješ ponovo, ako si ga prošao i pao kasnije, više ne smiješ. To je zato što se smatra da bi bio u prednosti spram onih koji su prvi put tamo.)

Ja se javljam na prvi sljedeći, pa kad ga padnem znat ću da sam probala!
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 00:34   #117
Quote:
Zlo_i_Naopako kaže: Pogledaj post
To zbilja je posao iz snova, jedini problem je što ti je šansa nikakva da prođeš na tom natječaju! Imaš tri dana svih mogućih testiranja, razgovo s psihologinjom (koja je zmaj, odmah te prokuži), testiranje svih mogućih sposobnosti, neke simulacije, multitasking i engleski jezik (budući da je školovanje na engleskom).

I POSTOJI SAMO JEDNA PRILIKA DA PROĐEŠ NATJEČAJ. Znači ako se priajviš na natječaj i ne prođeš, više nemaš šansu. (Ako si pao na predispitu iz engleskog onda smiješ ponovo, ako si ga prošao i pao kasnije, više ne smiješ. To je zato što se smatra da bi bio u prednosti spram onih koji su prvi put tamo.)

Ja se javljam na prvi sljedeći, pa kad ga padnem znat ću da sam probala!
Želim ti sreću.
Dok sam studirao, javio sam se na natječaj. Srušili su me na engleskom , a ako primjetiš moju lokaciju onda ti mogu reći da ti ništa neće pomoći oko natječaja. Ili veza ili sreća (a onda i sposobnosti).
Sjećam se dvoje ljudi koji su prošli tada. Jedno od njih je bio poznat po svojim nepojavljivanjima na predavanjima i prolaženju ispita.
Kontrola letenja je jako lijep i unosan posao. Posebno oblasna. Mislim da je HR potpisala s eurocontrolom ugovor pa plaće moraju biti u skladu s europskim. Mislim da je Božićnica bila oko 30 000kn. I da, ljudi su tamo radili sa srednjom školom, a mislim da još uvijek neki rade.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 00:39   #118
Čekaj, na predispitu iz engleskog ili u razgovoru s psihologinjom? jer ako na predispitu, možeš pokušati opet!

To da veze ne prolaze ovdje, to sam već čula, jer nikome niju u interesu zaposlit kćer, sina koji će spucat dva aviona i ubit 300 ljudi!

S obzirom da mi je engleski jako loš, planiram se tek nagodinu prijavit, a doonda učit engleski, ako i padnem, makar će mi ostat znanje engleskog!
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 20:30   #119
Quote:
To zbilja je posao iz snova, jedini problem je što ti je šansa nikakva da prođeš na tom natječaju! Imaš tri dana svih mogućih testiranja, razgovo s psihologinjom (koja je zmaj, odmah te prokuži), testiranje svih mogućih sposobnosti, neke simulacije, multitasking i engleski jezik (budući da je školovanje na engleskom).
Ko kaže da ne bi imao šanse. Ti koji tako i razmišljaju obično i ne prolaze.
Quote:
Mislim da je Božićnica bila oko 30 000kn. I da, ljudi su tamo radili sa srednjom školom, a mislim da još uvijek neki rade.
Imaš i u Croatiji kapetana sa osnovnom školom. To nema veze. A božičnica je obično 13. plaća, pa svakom prema plaći.
__________________
U duh potpuno slobodan
od svih misli i osjećaja
čak ni tigar ne nalazi mjesta
da zabode svoje oštre kandže
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 20:39   #120
ako je taj kapetan onaj na kojeg i ja mislim onda ne znam ni kako je prošao tu osnovnu. Jedan od najglupljih ljudi općenito koje znam, a završio je u CA zato jer su ga ispucali iz JATa i dobio tam posao preko debele veze. Da ne pričam da mu nikad nisu dali potpunu komandu nad avionom, uvijek je bio netko ko ga je motrio a on je jedan od rijetkih kapetana koji nijednom nije bio ozbiljan mentor kopilotu
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.