Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2011., 19:31   #1
Liječenje poremećaja osobnosti/Dnevna psihijatrijska Rebro

Zanimaju me iskustva polaznika dnevne psihijatrijske bolnice ,po mogućnosti na Rebru.
kurosava is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 20:22   #2
Kojeg oblika dnevne? Vezano za ovisnosti ili neki drugi problem? Ja sam, doduše, čula sam za ovo prvo, ali i mene zanima ako postoje još nekakve...
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 21:14   #3
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Kojeg oblika dnevne? Vezano za ovisnosti ili neki drugi problem? Ja sam, doduše, čula sam za ovo prvo, ali i mene zanima ako postoje još nekakve...
dnevna za depresiju i ptsp i sl,i ne zanimaju me ničiji komentari onih koji nemaju nikakva spoznaje i uvide o temi.oni koji misle ,koji su čuli,koji ne kuze i sl nek se ne javljaju.Trebam ljude s iskustvom.
kurosava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 18:44   #4
Liječenje poremećaja osobnosti

Situacija je poprilično složena.
Prije 6 mjeseci mom dečku je dijagnosticiran poremečaj osobnosti šifra F60.3. U početku je imao blage simptome,kopao je po prošlosti,uglavnom mojoj,pa poslije svojoj,analizirao svaku svoju rečenicu,pokret,događaj,ali ništa strašno.I onda je počelo liječenje.
1. privatna psihijatrica terapija Zoloft i Xanax
-prva tri tjedna je bio super,naglo poboljšanje i nakon trećeg tjedna mu se naglo pogoršalo i postao je depresivan
2.uz Zoloft i Xanax nadodan je Sulpirid,stanje opet super tri tjedna i onda se naglo pogoršalo i postao je agresivan,hladan,bez emocija
3.nova terapija: Xanax,Zyprexa
-opet super tri tjedna,vraća se na posao,i nakon tri tjedna naglo pogoršanje,uvlači se u sebe,strašna depresija,nemir,anksioznost,ne može se pokrenut,samo hoda gore dolje i puši jednu za drugom
4.hospitaliziran na 3 tjedna na Rebru,nova terapija Xanax,Zeldox
-on je nova osoba,normalno funkcionira,zdrav covjek,ALI nakon sto su opet prosla 3 tjedna,njemu se stanje naglo pogorsava,ima strah od straha,ne moze uci u tramvaj,trenirat,zanemaruje higijenu,zatvoren je u svoje misli,razgovara sam sa sobom,ima napadaje panike
5.Xanaxu i Zeldoxu nadodan Leponex (tako nesto) i neki stabilizator raspolozenja
-i dalje nema promjena,i dalje ima strah od straha i napadaje panike,analizira sve svoje postupke iz proslosti,''sto bi bilo kad bi bilo'' i sl.

I sada,ja imam dvije teorije:
1. on samo sjedi i ceka da mi lijekovi pocnu djelovat i da samo lijekovi odrage sve,on me uvjerava da se on jako trudi i da se svaki dan bori iz pocetka (jer ujutro pocinje navala crnih misli i nebuloza te razgovara sam sa sobom jedno 3 sata da se kolko tolko moze pribrat) i nakon ta 3 tjedna on se opet prepusti svojoj bolesti jer se nije u stanju pokrenut.i sada,kako takvu osobu pokrenut?sta radit?kako se postavit?

2.od kada je on na lijekovima njemu je gore nego sto mu je bilo dok nije bio na lijekovima,svi psihijatri su mi rekli da lijekovima treba jedno 3 tjedna da oni pocnu djelovat,a kad se njemu promijeni terapija on je prva tri tjedna odlicno i onda naglo lose.po toj teoriji,dok lijekovi ''ne djeluju'' on je dobro,a kad lijekovi u 3.tjednu pocnu djelovat njemu je naglo losije.i sada,jel mozda njemu lijekovi skode?jel on mozda bio zdrav samo posesivno ljubomoran i control freak i lijekovi za sje....* do kraja?

Da li mi itko ovdje moze dati neki savjet?
Melliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 19:37   #5
Moje mišljenje je da od lijekova nema koristi i pomoći (bar ne dugoročne) bez da se oni kombiniraju sa psihoterapijom. Također smatram da je medicinski model kojim se objašnjavaju psihički poremećaji (npr. "depresija nastaje zbog poremećaja neurotransmitera u mozgu") manjkav. U podlozi nekih psihičkih poremećaja jesu fizičke promjene u mozgu i/ili nekim drugim organima, ali to ne znači da su one uzrok problema. A za rješenje problema potrebno je ustanoviti koji je njihov uzrok.
Pa tako, budući da ne smatram psihičke poremećaje fizičkim bolestima, niti ne vidim kako bi se oni mogli liječiti (isključivo) lijekovima.
Ne kažem da lijekovi nisu potrebni, kažem da je u liječenje potrebno uključiti psihoterapiju ili savjetovanje.

Znači, trebate naći dobrog psihoterapeuta (psihijatra ili kliničkog psihologa). Naravno, to nije lako, jer treba uskladiti više stvari: od financijskih prilika, do toga odgovara li nam psihoterapeut kao osoba te odgovara li nam tip terapije kojim se taj terapeut bavi...

Poremećaji ličnosti inače imaju ograničenu mogućnost "liječenja", ličnost je zapravo sveukupnost naše osobe, onoga kakvi smo mi, razvija se od djetinjstva i na nju utjeće milijun faktora. Ono što se može popraviti i na čemu se može raditi su depresija i anksioznost, i tu se mogu napraviti veliki pomaci kroz psihoterapiju.

Budući da si navela da se radi upravo o pretežno anksioznim simptomima i depresiji, preporučam http://www.klinicka-psihologija.hr/CZKP/index.html.

Sretno!
__________________
Za info o Forumu Prekinimo šutnju - forumu podrške osobama koje su preživjele seksualno zlostavljanje, javite se na [email protected]
PantaPita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 20:37   #6
Quote:
Melliana kaže: Pogledaj post
1. on samo sjedi i ceka da mi lijekovi pocnu djelovat i da samo lijekovi odrage sve,on me uvjerava da se on jako trudi i da se svaki dan bori iz pocetka (jer ujutro pocinje navala crnih misli i nebuloza te razgovara sam sa sobom jedno 3 sata da se kolko tolko moze pribrat) i nakon ta 3 tjedna on se opet prepusti svojoj bolesti jer se nije u stanju pokrenut.i sada,kako takvu osobu pokrenut?sta radit?kako se postavit?
Za početak mu počni vjerovati da se zaista jako trudi.
Ljudima koji imaju dijagnosticiran granični poremećaj ličnosti nije lako. A nije lako niti njihovoj okolini.
Radi se o kompleksnoj stvari.

Postoji čitava tema na Psihologiji vezana uz tu problematiku. Tu se možeš informirati za početak.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=64116

U liječenju je zaista bitna i psihoterapija. Ovo na što ide na Rebro u sklopu dnevne bolnice je pretpostavljam suportivna terapija. Što bi rekli neki moji poznanici s iskustvom dnevne- tapšanje&tješenje.
Od toga na duge staze i za sistematičnije rješavanje problema poput njegovog, IMHO, nema prevelike koristi.
Quote:
jel on mozda bio zdrav samo posesivno ljubomoran i control freak i lijekovi za sje....* do kraja?
Ne.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 21:09   #7
Lijekovi ne znace izlijecenje, oni znace lijecenje, odnosno uklanjanje simptoma i dovodjenje osobe u funkcionalno stanje.. tako uz medikamentnu terapiju, treba radit i psihoterapiju... nema carobnog stapica ni carobne tabletice da nesto nestane...

Dijagnoza ne znaci sto ta osoba je, niti znaci opis te osobe (kako ju se cesto dozivljava), vec samo sto mozemo ocekivati od dijela ponasanja te osobe.. i tako treba pristupati toj prici... on nije postao dijagnoza, on je jos uvijek osoba koja je bio, uz neke promjene na sebi... nazalost, u nasem zdravstvu se pacijente cesto tretira samo kao dijagnozu...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 14:51   #8
Quote:
Melliana kaže: Pogledaj post
Situacija je poprilično složena.
Prije 6 mjeseci mom dečku je dijagnosticiran poremečaj osobnosti šifra F60.3. U početku je imao blage simptome,kopao je po prošlosti,uglavnom mojoj,pa poslije svojoj,analizirao svaku svoju rečenicu,pokret,događaj,ali ništa strašno.I onda je počelo liječenje.
1. privatna psihijatrica terapija Zoloft i Xanax
-prva tri tjedna je bio super,naglo poboljšanje i nakon trećeg tjedna mu se naglo pogoršalo i postao je depresivan
2.uz Zoloft i Xanax nadodan je Sulpirid,stanje opet super tri tjedna i onda se naglo pogoršalo i postao je agresivan,hladan,bez emocija
3.nova terapija: Xanax,Zyprexa
-opet super tri tjedna,vraća se na posao,i nakon tri tjedna naglo pogoršanje,uvlači se u sebe,strašna depresija,nemir,anksioznost,ne može se pokrenut,samo hoda gore dolje i puši jednu za drugom
4.hospitaliziran na 3 tjedna na Rebru,nova terapija Xanax,Zeldox
-on je nova osoba,normalno funkcionira,zdrav covjek,ALI nakon sto su opet prosla 3 tjedna,njemu se stanje naglo pogorsava,ima strah od straha,ne moze uci u tramvaj,trenirat,zanemaruje higijenu,zatvoren je u svoje misli,razgovara sam sa sobom,ima napadaje panike
5.Xanaxu i Zeldoxu nadodan Leponex (tako nesto) i neki stabilizator raspolozenja
-i dalje nema promjena,i dalje ima strah od straha i napadaje panike,analizira sve svoje postupke iz proslosti,''sto bi bilo kad bi bilo'' i sl.

I sada,ja imam dvije teorije:
1. on samo sjedi i ceka da mi lijekovi pocnu djelovat i da samo lijekovi odrage sve,on me uvjerava da se on jako trudi i da se svaki dan bori iz pocetka (jer ujutro pocinje navala crnih misli i nebuloza te razgovara sam sa sobom jedno 3 sata da se kolko tolko moze pribrat) i nakon ta 3 tjedna on se opet prepusti svojoj bolesti jer se nije u stanju pokrenut.i sada,kako takvu osobu pokrenut?sta radit?kako se postavit?

2.od kada je on na lijekovima njemu je gore nego sto mu je bilo dok nije bio na lijekovima,svi psihijatri su mi rekli da lijekovima treba jedno 3 tjedna da oni pocnu djelovat,a kad se njemu promijeni terapija on je prva tri tjedna odlicno i onda naglo lose.po toj teoriji,dok lijekovi ''ne djeluju'' on je dobro,a kad lijekovi u 3.tjednu pocnu djelovat njemu je naglo losije.i sada,jel mozda njemu lijekovi skode?jel on mozda bio zdrav samo posesivno ljubomoran i control freak i lijekovi za sje....* do kraja?

Da li mi itko ovdje moze dati neki savjet?

postovanje....evo da ti pokusan odgovorit....znaci iman isti problem ka tvoj decko....uzima san tablete ovo ono....nula bodova,velika greska.samo zbuni covika i on se TOCNO prepusti njima jer ga relaksira ovo ono....moje misljenje..bivsi san ovisnik i tablete su ista terapija ka droga....i kad se navikne na njih??? moj pogled opcenito razgovor i puno zivaca i razumijevanja uz maksimalan trud i pokazivanje ljubavi s tvoje strane,onda razgovor isto tako sa strucnom osobom,i odbijanje tableta obavezno...dalje,on ima taj problem zbog neke traume sta ga je pogodila u proslosti nije doslo to samo od sebe....licenje....-locirat problem,mora bit svjestan problema,i najjednostavniji nacin kako god ti mozda debilno zvucalo ako si u zabludi ovog drustva iskvarenog zlom,trazit iskrenu pomoc od boga i virovat da ON to moze.... evo mene su tablete ubivale,nisan virova u nicije savjete,bia san izgubljen,zbunjen a nisan tia da drugi to vide....uz to dolazi zivot u lazima,i poricanju iz cega dolazi do krivih pogleda na njegovu/moju osobnost...show...i meni je bog posla,pazi,curu koja ima slican problem....nemozes virovat znan... tako da san kroz nju upozna sebe,odnosno taj moj problem....i vise manje smo dosli sebi...sad smo prijatelji ali jedno kroz drugo rastemo ka normalni ljudi....malo san se uspizdija,ugl triba razgovora i vrimena ali obavezno bez tableta....skuzit ce on s vrimenon da ti moze virovat,sad je nesiguran u sebe i straj ga je jer misli da nemoze virovat svojoj prosudbi....ako te nesto zanima konkretno pitaj...
covikkacovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 09:32   #9
Quote:
Melliana kaže: Pogledaj post
Situacija je poprilično složena.
Prije 6 mjeseci mom dečku je dijagnosticiran poremečaj osobnosti šifra F60.3. U početku je imao blage simptome,kopao je po prošlosti,uglavnom mojoj,pa poslije svojoj,analizirao svaku svoju rečenicu,pokret,događaj,ali ništa strašno.I onda je počelo liječenje.
1. privatna psihijatrica terapija Zoloft i Xanax
-prva tri tjedna je bio super,naglo poboljšanje i nakon trećeg tjedna mu se naglo pogoršalo i postao je depresivan
2.uz Zoloft i Xanax nadodan je Sulpirid,stanje opet super tri tjedna i onda se naglo pogoršalo i postao je agresivan,hladan,bez emocija
3.nova terapija: Xanax,Zyprexa
-opet super tri tjedna,vraća se na posao,i nakon tri tjedna naglo pogoršanje,uvlači se u sebe,strašna depresija,nemir,anksioznost,ne može se pokrenut,samo hoda gore dolje i puši jednu za drugom
4.hospitaliziran na 3 tjedna na Rebru,nova terapija Xanax,Zeldox
-on je nova osoba,normalno funkcionira,zdrav covjek,ALI nakon sto su opet prosla 3 tjedna,njemu se stanje naglo pogorsava,ima strah od straha,ne moze uci u tramvaj,trenirat,zanemaruje higijenu,zatvoren je u svoje misli,razgovara sam sa sobom,ima napadaje panike
5.Xanaxu i Zeldoxu nadodan Leponex (tako nesto) i neki stabilizator raspolozenja
-i dalje nema promjena,i dalje ima strah od straha i napadaje panike,analizira sve svoje postupke iz proslosti,''sto bi bilo kad bi bilo'' i sl.

I sada,ja imam dvije teorije:
1. on samo sjedi i ceka da mi lijekovi pocnu djelovat i da samo lijekovi odrage sve,on me uvjerava da se on jako trudi i da se svaki dan bori iz pocetka (jer ujutro pocinje navala crnih misli i nebuloza te razgovara sam sa sobom jedno 3 sata da se kolko tolko moze pribrat) i nakon ta 3 tjedna on se opet prepusti svojoj bolesti jer se nije u stanju pokrenut.i sada,kako takvu osobu pokrenut?sta radit?kako se postavit?

2.od kada je on na lijekovima njemu je gore nego sto mu je bilo dok nije bio na lijekovima,svi psihijatri su mi rekli da lijekovima treba jedno 3 tjedna da oni pocnu djelovat,a kad se njemu promijeni terapija on je prva tri tjedna odlicno i onda naglo lose.po toj teoriji,dok lijekovi ''ne djeluju'' on je dobro,a kad lijekovi u 3.tjednu pocnu djelovat njemu je naglo losije.i sada,jel mozda njemu lijekovi skode?jel on mozda bio zdrav samo posesivno ljubomoran i control freak i lijekovi za sje....* do kraja?

Da li mi itko ovdje moze dati neki savjet?
Dakle fakat mi nije dobro kad ovo pročitam.
executable is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 19:08   #10
Dečko mi ide u dnevnu bolnicu na Rebru,ovo je već 3.tjedan.Nadala sam se da će mu to nešto pomoći,ali nikakve svrhe nema do sada...
S njih u grupi je dosta starijih zena (zlostavljane,poremecaj osobnosti,bulimija,alkoholizam u obitelji,nezadovoljstvo s poslom) i malo muskaraca.
To druženje traje neka 3 i pol do 4 sata i kolko sam shvatila dve,tri gospodje stalno vrte svoje probleme,ovaj moj u ta tri tjedna je jedva progovorio 3 recenice...
Jedino dobro od svega toga jest sto kad dodje doma je neko krace vrijeme svjestan da on zapravo nema nikakvih problema,al to ga nazalost brzo prodje...
Melliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 19:19   #11
Quote:
Melliana kaže: Pogledaj post
To druženje traje neka 3 i pol do 4 sata i kolko sam shvatila dve,tri gospodje stalno vrte svoje probleme,ovaj moj u ta tri tjedna je jedva progovorio 3 recenice...
ha, gle.. ak dopušta gospođama da laprdaju i sjedi u nekom kutu ko pohana visibaba, normalno da neće doći na red..

Quote:
Jedino dobro od svega toga jest sto kad dodje doma je neko krace vrijeme svjestan da on zapravo nema nikakvih problema,al to ga nazalost brzo prodje...
aha..

nemoj me krivo shvatiti, ali da nema problema ta bi 3-4 sata provodio na poslu ili trenirajući nešto, a ne sjedio na pranju mozga s Tetom Maricom i Bakom Baricom.

Očito postoji neki razlog zašto je dospio u dnevnu bolnicu... skrivanje u zadnjem redu ili umanjivanje svojih na konto tuđih problema neće pomoći nikome.. niti tebi, niti njemu.

Kakav je to program? S kojom je dijagnozom dospio tamo?
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 19:36   #12
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
ha, gle.. ak dopušta gospođama da laprdaju i sjedi u nekom kutu ko pohana visibaba, normalno da neće doći na red..



aha..

nemoj me krivo shvatiti, ali da nema problema ta bi 3-4 sata provodio na poslu ili trenirajući nešto, a ne sjedio na pranju mozga s Tetom Maricom i Bakom Baricom.

Očito postoji neki razlog zašto je dospio u dnevnu bolnicu... skrivanje u zadnjem redu ili umanjivanje svojih na konto tuđih problema neće pomoći nikome.. niti tebi, niti njemu.

Kakav je to program? S kojom je dijagnozom dospio tamo?

F60.3 - poremečaj osobnosti
-strah od života
-bio je najsposobnija osoba koju znam i kojoj nista nije bilo problem,sad je cudo ak se ustane u prvih sat vremena,u druga dva obrije i ako ga nateram sa mnom u ducan
-ima savrsen posao,obitelj koja ga voli,prijatelje
Njegovi problemi su problemi svakodnevnice-posao,financije,veza,samo sto se neki s problemima bolje nose,neki losije,on se recimo slomio
Melliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 13:30   #13
Quote:
Melliana kaže: Pogledaj post
F60.3 - poremečaj osobnosti
-strah od života
-bio je najsposobnija osoba koju znam i kojoj nista nije bilo problem,sad je cudo ak se ustane u prvih sat vremena,u druga dva obrije i ako ga nateram sa mnom u ducan
-ima savrsen posao,obitelj koja ga voli,prijatelje
Njegovi problemi su problemi svakodnevnice-posao,financije,veza,samo sto se neki s problemima bolje nose,neki losije,on se recimo slomio
a bem mu miša.. neću se praviti da sam stručnjak za tu dijagnozu, jer nisam, ali ću ti odmah reći da nije bezazlena. Samo psihijatar koji ju je postavio, on i možda ti znate pozadinu i prognozu. Jedno je, pak, definitivno - problem ima. Relativno ozbiljan problem. Koji će riješiti samo ako se uključi u program i uz puno podrške najbližih.

Možda je ta sramežljivost dio dijagnoze.. probajte nasamo popričati s terapeutom - probaj ti nasamo popričati s njim/njom i zamoliti da se malo posveti tome da ga izvuče iz ljušture.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:15   #14
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
a bem mu miša.. neću se praviti da sam stručnjak za tu dijagnozu, jer nisam, ali ću ti odmah reći da nije bezazlena. Samo psihijatar koji ju je postavio, on i možda ti znate pozadinu i prognozu. Jedno je, pak, definitivno - problem ima. Relativno ozbiljan problem. Koji će riješiti samo ako se uključi u program i uz puno podrške najbližih.

Možda je ta sramežljivost dio dijagnoze.. probajte nasamo popričati s terapeutom - probaj ti nasamo popričati s njim/njom i zamoliti da se malo posveti tome da ga izvuče iz ljušture.
A znam,svi smo svaki dan oko njega,pomazemo mu,razgovaramo satima.Ja sam provela vec sate i sate s njegovom psihijatricom.Ove psihijatrice na Rebru ga ne sljive ni pol posto.Jucer se je isao zaliti da mu terapija ne odgovara,da mu je losije,na sto mu se ova samo nasmijala i pojacala mu jedan lijek.
Druga psihijatrica (isto s Rebra) s kojom sam razgovarala i raspitivala se oko plana njegovog izljecenja mi se samo nasmijala uz komentare: ,,vi ocekujete od mene cudo'' ili ''postavljate mi pitanja na koja ja nemam odgovor''.
Dok je lezao na Rebru ta tri tjedna,nitko s njim nije razgovarao,kad bi se zalio da mu nije dobro samo su ga kljukali tabletama,cak do te mjere da nije mogao hodati,naci doktoricu je bila avantura koja bi trajala i satima,od nje nikakve koristi,bas se vidi da ga ne shvacaju ozbiljno,on se zali,ona samo odklima glavom i pojaca dozu lijekova i jos gore,posalje ga dalje uz komentar ,,strpite se,,.S tim da je njegova psihijatrica bila vise na bolovanju nego u bolnici i drugi ga nisu htjeli lijeciti,pa se na kraju jedna specijalizantica brinula o njemu.A kad mu se jace pogorsalo jednom,otisao je doktorici na Rebro,ona ga je proslijedila na hitnu gdje su ga sat vremena drzali na infuziji i poslali doma...
Melliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 20:45   #15
Quote:
Melliana kaže: Pogledaj post
Jedino dobro od svega toga jest sto kad dodje doma je neko krace vrijeme svjestan da on zapravo nema nikakvih problema,al to ga nazalost brzo prodje...

To je zapravo najlošije od svega.

Što prije shvati da zaista ima problema, i što prije to shvati njegova okolina te mu pruži adekvatnu podršku ako je to moguće, prije će početi raditi na njihovom rješavanju.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 11:28   #16
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
F 60.3 ili u prijevodu emocionalno nezrela ličnost ili ti borderline, je sve samo ne bezazleno.
ček, F60.3 je baš borderline? ili se odnosi na bilo kakav poremećaj osobnosti?
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 16:52   #17
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
ček, F60.3 je baš borderline? ili se odnosi na bilo kakav poremećaj osobnosti?
Da, F60.3 je emocionalno nestabilna ličnost tj. borderline. Kod borderline je i najviše izražena ta komponenta emocionalne nezrelosti i nestabilnosti kao obrasca ponašanja.
A čisti F60.0 (paranoidni poremećaj osobnosti), tj. narodski psihopat.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 17:36   #18
Thumbs up

ima sjajna knjiga za osobe koje su bliske sa borderlinerima, prestanite hodati po jajima, tako nekako.
imam istu dijagnozu i prošla sam dnevnu bolnicu, i o dnevnoj imam izuzetno dobro mišljenje. struktura psihodinamike kojom se tamo služe izvrsna je za bordere.
ena_70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 12:35   #19
dali zna netko,za izbor dnevne bolnice,dali je bitno mjesto stanovanja ili mogu ići gdje želim?
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 20:54   #20
Quote:
lamija kaže: Pogledaj post
dali zna netko,za izbor dnevne bolnice,dali je bitno mjesto stanovanja ili mogu ići gdje želim?

U biti je bitno mjesto stanovaja, ali ako imaš neku preporuku ili ako slučajno završiš u krivo vrijeme na pravom mjestu,sve prolazi.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.