Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2014., 19:11   #581
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Ma nitko ne traži ni kotizaciju, ni putne troškove, ni dnevnice. Ne puste nas je su nam zakonski dužni dati ako nam potpišu nalog, a bez naloga se ne smijemo maknuti iz Zg.
Moguce da to postoji, ali stvarno nisam se nikada susrela s time....a ako je tako, onda smo u prekrsaju, ne?
Kakav je to apsurd, na kongres...moras, jer inace kao da i ne postojis, a ne mozes jer .....sto....nema se para pa zelis ici o svom trosku?
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 20:57   #582
Kod nas su se davno potrošila sredstva s projekata, fakultet nema vlastitih sredstava (osim školarina) i stoga nema novaca za putne troškove koje su dužni platiti ako te negdje šalju. Na konferenciju ne možeš otići ako te ne šalje fakultet. Ako nemaš dozvolu odlaska, problem je kako opravdati nedolazak na faks. Odgovor moje uprave. Neki moji kolege odu na svoju ruku i do sada ih nitko nije prozvao, ali kad se desi nešto na tom putu ili kad netko preda evidencijsku listu da je bio na poslu, a u stvari je bio na konferenciji bit će svašta. I to je današnji odgovor moje uprave.
A na moje pitanje kako da zadovoljimo uvjete za izbor, ta ista moja uprava nema odgovor.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 21:00   #583
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Moguce da to postoji, ali stvarno nisam se nikada susrela s time....a ako je tako, onda smo u prekrsaju, ne?
Kakav je to apsurd, na kongres...moras, jer inace kao da i ne postojis, a ne mozes jer .....sto....nema se para pa zelis ici o svom trosku?
Da, to mi je zbilja cudno.
Evo, sad su bila vac 2-3 potpore naseg Ministarstva, za odlazak na konferencije. Naravno, ne pokrivaju dnevnice ni smjestaj. Ali uredno se od faksa dobije putni nalog, a za dnevnice i smjestaj se sam snadjes. Ili iz projekta ili iz vlastitog dzepa.
Ili druga varijanta, putujemo dosta preko nekih EU projekata. Oni direktno placaju stipendiju/grant/kakogod na osobni devizni racun. Faks dakle nema veze s time, pa svejedno izdaje putni nalog gdje stoji da je sve (putni troskovi, dnevnice...) 0 kn. I nikad nije bilo problema.
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:41   #584
Kod nas je pravilo da se na putni nalog s 0,00 ne stavlja potpis. Inače, moj faks jako malo aplicira, a još manje dobije.
Ovih dana je jedan kolega htio aplicirati i to za značajan iznos, ali mu uprava nije željela potpisati projekt, kao da to nije dobro za faks.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:59   #585
Quote:
Stingray kaže: Pogledaj post
Da, to mi je zbilja cudno.
Evo, sad su bila vac 2-3 potpore naseg Ministarstva, za odlazak na konferencije. Naravno, ne pokrivaju dnevnice ni smjestaj. Ali uredno se od faksa dobije putni nalog, a za dnevnice i smjestaj se sam snadjes. Ili iz projekta ili iz vlastitog dzepa.
Ili druga varijanta, putujemo dosta preko nekih EU projekata. Oni direktno placaju stipendiju/grant/kakogod na osobni devizni racun. Faks dakle nema veze s time, pa svejedno izdaje putni nalog gdje stoji da je sve (putni troskovi, dnevnice...) 0 kn. I nikad nije bilo problema.
Nije mi baš ni ovo sasvim jasno.
Ako ideš preko EU projekta ili bilo kojeg vanjskog projekta i ako s tog projekta se plaća put i dnevnice, tada ne bi trebao na putnom nalogu pisati 0,00 kn nego upravo ono što i jest - broj dnevnica, trošak putne karte i sl. kao i napomenu da se plaća s tog i tog projekta. Mislim, nema MZOŠ ekskluzivno pravo plaćati ljudima konferencije ili bilo kakav put negdje iz bilo kojeg razloga, to može biti bilo koji izvor, ali se to uvijek napiše u putni nalog.
A tek ako nema nikakvog financiranja, ako plaćaš sam, onda se svejedno ispuni putni nalog i napiše za sve te stavke 0,00 (ili ostavi prazno ili što već).

Jasno da firma, odnosno šef, treba odobriti kongres ili bilo koji službeni put, ali ovo mi stvarno nije jasno gdje piše da postoji obveza da se isplate dnevnice...?

@bubamara - to je da se ubiješ, stvarno.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:05   #586
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Kod nas je pravilo da se na putni nalog s 0,00 ne stavlja potpis. Inače, moj faks jako malo aplicira, a još manje dobije.
Ovih dana je jedan kolega htio aplicirati i to za značajan iznos, ali mu uprava nije željela potpisati projekt, kao da to nije dobro za faks.
Obicno ako je za dobivanje projekta potrebno sufinanciranje od strane faksa - za to je gotovo nemoguce dobiti odobrenje (iz ocitih razloga). Ali ostali projekti, ne vidim zasto bi to bio problem. Pa faks za sebe dobije jedno 10-15% iznosa projekta.
Evo recimo sada su aktualni projekti za doktorande i postdoktorande. Projekt od 15 mjeseci, potpuno financiran, do 300.000 kuna po osobi na projektu (otprilike, da ne kompliciram). Dobijes za materijalne troskove, nesto malo za opremu, pa dosta za kongrese i ostalo, a mozes nekoga i zaposliti. A i faks si osigura neku lovu.
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:07   #587
Quote:
Stingray kaže: Pogledaj post
Da, to mi je zbilja cudno.
Evo, sad su bila vac 2-3 potpore naseg Ministarstva, za odlazak na konferencije. Naravno, ne pokrivaju dnevnice ni smjestaj. Ali uredno se od faksa dobije putni nalog, a za dnevnice i smjestaj se sam snadjes. Ili iz projekta ili iz vlastitog dzepa.
Ili druga varijanta, putujemo dosta preko nekih EU projekata. Oni direktno placaju stipendiju/grant/kakogod na osobni devizni racun. Faks dakle nema veze s time, pa svejedno izdaje putni nalog gdje stoji da je sve (putni troskovi, dnevnice...) 0 kn. I nikad nije bilo problema.
Cost, pretpostavljam

Ja sam i po Hrvatskoj znao na konferencije ili radionice ici bez dnevnica. Kroz godine je bilo svega: placanja 0-nekoliko dnevnica, 2 kn po km ali bez dnevnica, praktički sve moguće kombinacije... Ovisno koliko je bilo para na projektima.
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:19   #588
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Nije mi baš ni ovo sasvim jasno.
Ako ideš preko EU projekta ili bilo kojeg vanjskog projekta i ako s tog projekta se plaća put i dnevnice, tada ne bi trebao na putnom nalogu pisati 0,00 kn nego upravo ono što i jest - broj dnevnica, trošak putne karte i sl. kao i napomenu da se plaća s tog i tog projekta. Mislim, nema MZOŠ ekskluzivno pravo plaćati ljudima konferencije ili bilo kakav put negdje iz bilo kojeg razloga, to može biti bilo koji izvor, ali se to uvijek napiše u putni nalog.
A tek ako nema nikakvog financiranja, ako plaćaš sam, onda se svejedno ispuni putni nalog i napiše za sve te stavke 0,00 (ili ostavi prazno ili što već).

Jasno da firma, odnosno šef, treba odobriti kongres ili bilo koji službeni put, ali ovo mi stvarno nije jasno gdje piše da postoji obveza da se isplate dnevnice...?

@bubamara - to je da se ubiješ, stvarno.
Napise se u putni nalog da ides preko tog-i-tog projekta, te da sve troskove pokrivas sam. Prvo sam sve platim, a novac dobijem za mjesec-dva nakon sto im preko weba posaljem sve racune. Za faks je potpuno isto, ne moze znati i svejedno mu je da li sam dobio novac za put ili sam platio.

A u putni nalog ne treba pisati dnevnice, niti prilagati racune, kotizacije, karte i dr. Jedino kratki opis izvrsenog posla, ili kako god se to zvalo.
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:23   #589
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Cost, pretpostavljam

Ja sam i po Hrvatskoj znao na konferencije ili radionice ici bez dnevnica. Kroz godine je bilo svega: placanja 0-nekoliko dnevnica, 2 kn po km ali bez dnevnica, praktički sve moguće kombinacije... Ovisno koliko je bilo para na projektima.
Da, par razlicitih Cost projekata

Kod nas je sve manja lova koju dobivas za kongrese, pa te dnevnice uvijek nekako imaju tendenciju ispasti iz igre A i bilo je kao sto kazes svakakvih varijanti za isplatu.
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:57   #590
Na ovoj temi smo svojevremeno raspravljali o obvezi napredovanja u znanstveno-nastavnim zvanjima
Kako je sada na sastavnicama, idu li redovita napredovanja? Kod nas se traže suglasnosti (zbog koeficijenata), a to traje i traje ...
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 08:32   #591
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
Na ovoj temi smo svojevremeno raspravljali o obvezi napredovanja u znanstveno-nastavnim zvanjima
Kako je sada na sastavnicama, idu li redovita napredovanja? Kod nas se traže suglasnosti (zbog koeficijenata), a to traje i traje ...
Idu....i traje.....ako nema napredovanja nego reizbor u isto unda ne traje....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 22:38   #592
Kod nas je pravilo vertikala i kumulativ koeficijenta. Ako se nema tko pomaknuti na mjesto trajnog, nema pomicanja i vertikala stoji, pa ljudi idu u reizbor. Do prije par godina je bilo mjesto za mjesto...trajno zvanje je otišlo u penziju, a docent je postao njegov asistent. Tu smo izgubili puno ostataka koeficijenta, tj. kumulativ nam se smanjio. U zadnjih par godina dobili smo suglasnost samo za jedno novootvoreno asistentsko i jedno docentsko mjesto. Jednom riječju koma...ti sa svoje strane ispuniš sve uvjete iz ugovora, provedeš znanstveni izbor i upitan ti je nastavni. Najgore je iz višeg asistenta u docenta jer ti prijeti cesta, dok je od docenta na gore radno mjesto sigurno, ali nema naprijed. To je po meni protuustavno.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 10:45   #593
Dižem temu jer je kod nas na faksu ponovo na dnevni red i raspravu došao prijedlog novog pravilnika.
Po meni treba maknuti kvartile dok sva područja ne budu imala obavezne CC/SCI radove. Žalost i sramota što se društvenjacima broji pod A rad.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.