Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2010., 22:04   #7121
Bubica1 pa ako ćemo gledati na estetiku, a ne ergonomiju, onda bi i lijevi i desni gornji ormarić trebali biti istih dimenzija,a ne svaki svoju politiku voditi.
Mirella is offline  
Old 20.04.2010., 23:29   #7122
Quote:
gemla kaže: Pogledaj post
Kao prvo pozdrav svima. Napravio sam skicu kuhinje po želji supruge pa me zanima da li bi mi netko mogao reći koliko bi otprilike koštala ista. Dimenzije su 3,95 m , bočni zid je dugačak 1,50 m. i visok 1,20 m Unaprije hvala na odgovorima. Također prihvaćam svaku kritiku i savjet.
http://img14.imageshack.us/img14/1539/kuhinja.jpg
ne mogu razumjeti tu mikrovalku na 2m visine....

možeš li joj neko bolje mjesto osigurati?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 20.04.2010., 23:56   #7123
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Bubica1 pa ako ćemo gledati na estetiku, a ne ergonomiju, onda bi i lijevi i desni gornji ormarić trebali biti istih dimenzija,a ne svaki svoju politiku voditi.
sada su viseći elementi isti

Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post

@gemla, ja bih ove siroke ladice skroz desno zamijenio sa dvije velike duboke ladice koje mogu progutati ogromnu kolicinu sudja, namirnica i sl... , mislim da imas dovoljno plitkih skroz lijevo
zatim element ispd sudopera koji ima dvoja vrata, obavezno vrata simetricna ( istih dimenzija )
promjenjeno, nadam se da je sada bolje

Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
ne mogu razumjeti tu mikrovalku na 2m visine....

možeš li joj neko bolje mjesto osigurati?
stavio sam ju na dva mjesta pa ti daj prijedlog gdje bi bilo bolje
http://img686.imageshack.us/img686/5683/kuhinja2.jpg
gemla is offline  
Old 21.04.2010., 00:05   #7124
Danas smo ( ja i supruga ) dobili prvu ponudu za kuhinju od jednog stolara koji radi kuhinje i namještaj po mjeri. Cijena 8200 kn.
Šta mislite da li je to puno ili malo?
gemla is offline  
Old 21.04.2010., 01:06   #7125
Quote:
gemla kaže: Pogledaj post
Danas smo ( ja i supruga ) dobili prvu ponudu za kuhinju od jednog stolara koji radi kuhinje i namještaj po mjeri. Cijena 8200 kn.
Šta mislite da li je to puno ili malo?
je li to s materijalom? ako da - reci kakav materijal ti nudi, u svakom slučaju ne čini mi se puno.

mikrovalku makar tamo desno, samo ne na frižu....čini mi se visok...ili mi se samo čini?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 21.04.2010., 10:00   #7126
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
Vidi, element ispod sudopera je 50cm, znaci tu mogu stavit jedino korito velicine 50 cm. ako zelim nesto vece onda cu morat zatvorit jednu ladicu pored sudopera . e sad ako bi vec zatvorila ladicu onda bi radje stavila jos jedno malo korito a ne da mi zbog nekih 10cm zatvori se cijela ladica.. ako me razumjete

e sad zatvorit tu jednu ladicu i stavit duplo ili taj veci od 60cm, ili ostavit samo 50cm?
Ja bih onda ipak "samo" 50 cm korito
Danny1 is offline  
Old 21.04.2010., 10:02   #7127
Quote:
gemla kaže: Pogledaj post
Danas smo ( ja i supruga ) dobili prvu ponudu za kuhinju od jednog stolara koji radi kuhinje i namještaj po mjeri. Cijena 8200 kn.
Šta mislite da li je to puno ili malo?
Puno za što? Kolika je kuhinja?
Old fart is offline  
Old 21.04.2010., 10:16   #7128
@gemla,

ja bi drugacije rijesila dio di ti je napa i stednjak. naprosto me bode u oci djeluje mi praznjikavo i ne znam, cudno, ne mogu definirati.
ja bi tu stavila elemente duzine koliko ide zbog kuta i do plafona, ili malo nize, i da su svi iste velicine, moze i u 2 reda. napu bi ugradbenu.
Kris79 is offline  
Old 21.04.2010., 12:05   #7129
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Puno za što? Kolika je kuhinja?
Sorry ,sad sam vidio nacrt ,ako je po njemu ,reci mu hvala i dok radi svakako imaj hladne pive i doručak svako jutro...
Old fart is offline  
Old 21.04.2010., 12:32   #7130
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
@gemla,

ja bi drugacije rijesila dio di ti je napa i stednjak. naprosto me bode u oci djeluje mi praznjikavo i ne znam, cudno, ne mogu definirati.
ja bi tu stavila elemente duzine koliko ide zbog kuta i do plafona, ili malo nize, i da su svi iste velicine, moze i u 2 reda. napu bi ugradbenu.
Slažem se. Tu bi najbolje pasali visoki gornji elementi, jednake veličine, osim onih pod kosinom koji naravno trebaju biti odrezani pod kutem (ali odrezani, a ne stepenasti). I ugradbena napa.


Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Sorry ,sad sam vidio nacrt ,ako je po njemu ,reci mu hvala i dok radi svakako imaj hladne pive i doručak svako jutro...
Ja isto mislim da je to jako jeftino..
Aoife is offline  
Old 21.04.2010., 14:30   #7131
Ili mozda skroz bez gornjih elemenata.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 21.04.2010., 15:51   #7132
U planiranju sam kuhinje s blagovaonom. Htjela sam staviti elemente na L i otok koji bi bio okrenut prema stolu. Hm. Koliki bi trebao biti razmak između elemenata i otoka? Čula sam da odabir veličine stola ovisi o prostoru da za svaku stolicu treba osigurati 60cm što ispada 120 + širina stola. Koliki još treba biti razmak do otoka, a da ne bude natrpano?
pure silver is offline  
Old 21.04.2010., 16:23   #7133
evo ja sam napokon saznala koji je ovo dekor, za kojem sam bila u velikoj potraznji, bijeljeni hrast.
Bila sam svugdije, nema ga nigdje. Neznam jos uvijek sto cu.
ovo mi je bilo na prvi pogled fenomenalno. al eto

__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 21.04.2010., 17:18   #7134
Quote:
pure silver kaže: Pogledaj post
U planiranju sam kuhinje s blagovaonom. Htjela sam staviti elemente na L i otok koji bi bio okrenut prema stolu. Hm. Koliki bi trebao biti razmak između elemenata i otoka? Čula sam da odabir veličine stola ovisi o prostoru da za svaku stolicu treba osigurati 60cm što ispada 120 + širina stola. Koliki još treba biti razmak do otoka, a da ne bude natrpano?
minimalni razmaci su vrlo individualna stvar, osobno sanajm otok ali smatram da treba puuuno kvadrata da to izgleda kako treba
otoci krasno izgledaju u mega stanovima i katalozima ali vidio sam puno izvedbi kada se to napravi u prosjecan stan i meni to uvijek izgleda prenatrpano
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 21.04.2010., 18:44   #7135
moja kuhinja sigurno nece biti bijela, ni pod razno
ovog ljeta sam bila u hr, i vecina ljudi ima sve bijelo, tuzno po meni
ali sve je stvar ukusa, ja ne stvaram izlozbu za nikoga, vec dom za moju porodicu, gdje cemo svi doci i osjecati se dobro
moj sin je izabrao zelenu sobu - nakon ljubicaste i plave, zelena je predivna
i ja polako dolazim na moje s kuhinjom, iako nisam ljubitelj crvene boje, bit ce nesto ... ala tamno drvo crveno ko tresnja,
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Old 21.04.2010., 19:29   #7136
Nea ja mislim da se većina ljudi odlučuje za bijelu kuhinju jer najbolje ide uz sve ostalo u stanu. A u HR platežna moć prosječnog čovjeka nije takva da će svaki čas mijenjati kuhinju, ako nešto drugo promijeni u stanu. Osim toga meni se čini da je zadnjih 15-tak godina bijela boja namještaja kod nas bila podcijenjena, bili su u modi hrast, bukva i trešnja, tek u zadnjih par godina bijela ima come back.
Mirella is offline  
Old 21.04.2010., 19:40   #7137
Mirella, ne samo hrast, bukva i tresnja, neko vrime su u modi bas bile crvene kuhinje... to se sican iz razdoblja kad je scavolini ima reklamu u skoro svin novinama sa crvenon ili plavon kuhinjon.
a i nisu sve bile kuhinje iste. mi u kuci imamo bilu kuhinju, al visokog sjaja i sva je izrezbarena... meni je to a ove moderne kuhinje cistih linija su mi predivne...

upravo napravila u alnu svoju idealnu kuhinju bas san si zadovoljna
i naravno, bile (c. bijele) je boje
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 21.04.2010., 19:50   #7138
Ja ne znam niti jedan skroz bijeli stan u hr kojeg sam vidjela uživo
Tko zna gdje je nea bila, ali da je bar u hr tako kako ona kaže
Aoife is offline  
Old 21.04.2010., 19:52   #7139
Točno bio je period mode crvenih kuhinja, al ako to nekome odgovara, tko sam ja da mu sudim. Ja sam se prije dvije godine zanosila idejom o ljubičastoj kuhinji u visokom sjaju, no kako je vrijeme prolazilo, shvatila sam da mi treba kuhinja čim jednostavnijih linija, svevremenska jer nemam ju namjeru mijenjati idućih 10-15 godina. I tako smo odlučili dati napraviti kuhinju od furnirane iverice svijetli orah, donji elementi,a gornji elementi u bijelom staklu i takvu samostojeću napu u bijelom staklu. Nešto slično ima Aoife u svojoj kuhinji. I sama naginjem bijelom namještaju, trebalo mi je godina i pol da uvjerim muža da nam treba takav namještaj, bijeli i to mat, kuhinja bez ručkica i još ponešto, a sad i on misli da nam je to najidealnije rješenje jer smo skloni često mijenjati boju zidova.
Mirella is offline  
Old 21.04.2010., 19:57   #7140
Aofie: mogu li viditi negdi tvoju kuhinju? Bas me zanima
Mirella, jesi li i ti stavljala svoju? zaboravila san vise ko je sta stavlja
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.