Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2016., 11:17   #741
ja sam si uzela B kompleks od natural wealth-a, imali su neki popust od 20% relativno nedavno... ja ga uzimam zbog nekih manjih problema s kožom, ali sada te pijem po 1 otprilike svaki dan ili češće svaki drugi dan poslije ručka.
kad sam prvi put kupila B kompleks, dali su mi onaj od krke (nisu mi ni ponudili ovaj od natural wealth-a, a ja se nisam ni sjetila pitati ) i za taj od krke mi je teta u ljekarni rekla da ga mogu uzimati i do 3 puta na dan po 1 ili čak i 2, dakle do max. 6 dnevno... vjerujem da postoji razlika svakako, ali kako i u čemu točno, well... treba pažljivo čitati sastav, nema druge...
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 00:06   #742
šta mislite o solgar vitaminima/dodacima prehrani/tabletama/štagod,
imam ih priliku dobiti na nekom popustu

ja sam nov u ovome, uzeo bih si nešto za podizanje energije i čisto dopunjavanje potreba organizma, zdravije funkcioniranje etc,
samo kako ću znati šta je pravo za mene?

ima li neki generalni upitnik da se vidi šta mi treba?

npr ne jedem ribu

molim da me se uputi kao početnika, rado ću se vratiti ako je objašnjeno na nekim od prošlih stranica.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 14:00   #743
Provjereno dobri, a povoljni su NOW Foods:
http://bit.ly/1QUd1Ca
Raven81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 20:15   #744
jesi ti naručivao sa iherba? lupnu li carinu i porez s obzirom da je ovo iz usa?
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 11:49   #745
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
jesi ti naručivao sa iherba? lupnu li carinu i porez s obzirom da je ovo iz usa?
Vidim da si pitao njega, ali pošto ja dosta pratim temu na forumu.hr o iHerbu, onda ti mogu reči da se do 160 kuna ukupne vrijednosti robe ne plačaju nikakvi dodati nameti. S time da u tu vrijednost ulazi i poštarina, a poštarina obično iznosi 4 dolara. Na sve što je više od toga plača se 25 posto PDV-a. Znači ako nešto, zajedno s poštarinom košta 161 kunu, platit ćeš to cca 200kn.

S time da ako je iznos još uvijek relativno mali ne mora značiti da će lupiti PDV. Pogotovo ako spadaš pod carinu u Zagrebu. Carine manjih gradova češće znaju lupit PDV.

Za više detalja posjeti temu o iHerbu i stranice carine.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 11:27   #746
hvala ti za odličan odgovor! baš sam u međuvremenu našao ogromnu temu.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 14:22   #747
prirodni, to ti je uvik najbolje

preporućam jednom tjedno da si spremiš jetru, jer jetra je nutritivno najbogatija hrana koja postoji, onda dosta dobiješ i iz zelenjave tipa brokule, blitva.. itd

Dobro bi bilo da dodaš i juhu od goveđe kosti, znači uzmeš kosti u mesara i onda kuvaš lagano, sad ovisno o receptu, imaš li pretis lonac, ali recimo u običnoj teći možeš i do 12 sati, na najlaganijoj vatri, pinku octa, soli i peršina, ostaviš preko noći.
Odatle dobiješ dosta minerala, moždine, želatine, kolagena, znači svega što je dobro za kosti, zglobove i kožu, a ako ima nešto mesa oko kosti, to se onda usputno i leša, pa imaš šta za ručak
Gamecock is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 21:02   #748
Pozdrav ekipa,
sorry sto ulazim kao padobranac, listao sam po stranicama, (ne radi mi search opcija) ali ne mogu naći informacije o TwinLab Dual tabs. Svi supplieri od iHerba pa do vitacosta nemaju Dual tabs, kazu da je discontinued? Kod nas su cijene drakonske za 200kom.

Zanima me koja bi bila idealna zamjena za Dualtabs ili postoji li neki sajt s koje bi se mogli naručiti a da nisu 460kn... -.-
Koji Solgar bi bio zamjena za Dual tabs?

Hvala
__________________
Simplicity is Your Key to Brilliance!
jerdna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 12:20   #749
Quote:
jerdna kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,
sorry sto ulazim kao padobranac, listao sam po stranicama, (ne radi mi search opcija) ali ne mogu naći informacije o TwinLab Dual tabs. Svi supplieri od iHerba pa do vitacosta nemaju Dual tabs, kazu da je discontinued? Kod nas su cijene drakonske za 200kom.

Zanima me koja bi bila idealna zamjena za Dualtabs ili postoji li neki sajt s koje bi se mogli naručiti a da nisu 460kn... -.-
Koji Solgar bi bio zamjena za Dual tabs?

Hvala
Ako baš hoćeš Solgar donekle dobra zamjena bi bili VM-75.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 09:59   #750
Molim vas može li mi netko tko zna pomoći?
BIOTIN 1000 MCG...naručen sa vitacosta...piše DV ..333%
BIOTIN 300 μg.....kupljen u HR....piše %EC RDA... 600

Kako sad to?
irasomething is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 15:13   #751
Pozdrav ! nova sam na ovoj temi...zanima me kombinacija vitamina koja se koristi, može li biti štetno uzimanje...omega 3-6-9, spiruline i astaksantina ?! Organizam mi je u komi, imam problema s padom imuniteta, kolesterol veći od 8, nakon svih pretraga i urednih endokrinoloških nalaza...zaključak stres, jer nikad nisam imala problema s prehranom i hranim se zdravo...astaksin bih uzela jer sam prirodno jako svjetle put, ne izlažem se suncu, ali sam jako podložna alergijama..gubim se u tim svim dodacima prehrani,i ne znam što bi bilo najbolje i što kombinirati a ne pretjerati...pa ako imate bilo kakav savjet, pliz helpajte
ksenija00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 15:10   #752
Tema je malo utihnula, ali bih svejedno priupitala koji bi od ove dvije verzije Twinlabovog vitamina C s bioflavonoidima bio ucinkovitiji i isplativiji?

http://polleosport.hr/vitamini-i-zdr...240-ml-twinlab
i
http://www.mojaljekarna.hr/imunitet/...i-citrusa.html

Hvala!
tikvicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 19:29   #753
Quote:
ksenija00 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ! nova sam na ovoj temi...zanima me kombinacija vitamina koja se koristi, može li biti štetno uzimanje...omega 3-6-9, spiruline i astaksantina ?! Organizam mi je u komi, imam problema s padom imuniteta, kolesterol veći od 8, nakon svih pretraga i urednih endokrinoloških nalaza...zaključak stres, jer nikad nisam imala problema s prehranom i hranim se zdravo...astaksin bih uzela jer sam prirodno jako svjetle put, ne izlažem se suncu, ali sam jako podložna alergijama..gubim se u tim svim dodacima prehrani,i ne znam što bi bilo najbolje i što kombinirati a ne pretjerati...pa ako imate bilo kakav savjet, pliz helpajte
Za energiju bi ti bilo najbolje uzeti neki multivitamin sa što više vitamina b i c u sebi i samostalne tablete b-kompleks vitamina, koje u sebi imaju po stotinu miligrama (odnosno najmanje stotinu mikrograma kada je riječ o vitaminima B7, B9 i B12)

Svi mi previše uzimamo Omega 6 masnoća jer je ulje koje ih sadrži jeftino. Bolje je uzeti samo Omegu 3 + domače maslinovo ulje radi omega 9. Jeftinije je. Alge se prodaju po preskupim cijenama.

Za Astaxantin ti nebih znao ništa reči. Već jako dugo ga mislim isprobat, pa nikako da dođe na red.

Quote:
tikvicaa kaže: Pogledaj post
Tema je malo utihnula, ali bih svejedno priupitala koji bi od ove dvije verzije Twinlabovog vitamina C s bioflavonoidima bio ucinkovitiji i isplativiji?

http://polleosport.hr/vitamini-i-zdr...240-ml-twinlab
i
http://www.mojaljekarna.hr/imunitet/...i-citrusa.html

Hvala!
Mislim da je ovaj drugi bolji.

Kupujte preko iHerba jer je jeftinije. Doduše treba im 10-15, a ponekad i više dana da dostave paket u HR, ali naše apoteke prodaju dodatke prehrani po bezobrazno visokoj marži.

Postoji tema o iHerbu na ovom forumu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:47   #754
Po meni su najkvalitetniji (a i cijenovno najprihvatljiviji) proizvodi od Now Foods: http://bit.ly/20dZueS

Ako netko traži jeftino onda je najbolje ovo:
http://bit.ly/294IROY
psb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 22:57   #755
Pozdrav ljudi! Molim malu pomoc znalaca, dakle ovak; bila sam na mjerenju vitaminsko mineralnog statusa (onaj u ljekarnama) jer mi je bilo usput a osjecam se kao da me vlak pregazio. Zapravo sam cijele dane solo sa dvoje jako male djece, trudnoca za trudnocom i dojenje za dojenjem (koje i dalje traje), pms mi je postao grozan i dugotrajan. Uzasno sam iscrpljena i konstantno nervozna, neispavana...
Ugl. Pokazalo se da imam manjak vitamina b1, b2, b5, b6, b12, magnezija i cinka.
Do nedavno sam pila prenatal od twinlaba, ali sam mislila sad uzeti neki b complex ili tako nesto, pa molim preporuke?!
bubumam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 11:11   #756
Quote:
bubumam kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi! Molim malu pomoc znalaca, dakle ovak; bila sam na mjerenju vitaminsko mineralnog statusa (onaj u ljekarnama) jer mi je bilo usput a osjecam se kao da me vlak pregazio. Zapravo sam cijele dane solo sa dvoje jako male djece, trudnoca za trudnocom i dojenje za dojenjem (koje i dalje traje), pms mi je postao grozan i dugotrajan. Uzasno sam iscrpljena i konstantno nervozna, neispavana...
Ugl. Pokazalo se da imam manjak vitamina b1, b2, b5, b6, b12, magnezija i cinka.
Do nedavno sam pila prenatal od twinlaba, ali sam mislila sad uzeti neki b complex ili tako nesto, pa molim preporuke?!
Uzmi KAL-ov B100 ima okus po menti i tako neutralizira karakterističan miris i okus B-vitamina.

Doze od miligram-dva za vitamine B (odnosno 60mgza vitamin C) u brojnim multivitaminima su dovoljne tek toliko da se izbjegne pelagra, beriberi, skorbut i pitajboga kakve sve ne boleščuge. Normirane su za vrijeme WW2 ili možda čak za vrijeme WW1 da bi se utvrdilo s koliko najmanje vitamina vojnici mogu funkcionirati na frontu.

Ne vjerujte tako niskim dozama. Ja imam hipotireozu otkad znam za sebe. Živn uo sam tek sa 2 x B100 tablete.

Većini osoba pomažu visoke doze b-vitamina. No nekima ne, jer ne mogu pravilno metilirati (iliti prosto rečeno probaviti) te vitamine.

Da bi se oni dobro metilirali potreban je između ostalih cink.

Stoga bi bilo najbolje uzeti neki multivitamin (radi cinka i drugih minerala) koji u sebi ima puno b i c vitamina i još jednu tabletu dnevno B100.

B100 ima i Natural Wealth, ali više kuna platiš po kapsuli/tableti i nemaju miris/okus od mente.

A možda bi ti bilo najbolje preko iHerba naručit jer su marže u našim apotekama bezobrazno skupe. Nisam naručio niti jedan snažni b-kompleks preko iHerba, pa ti tu ne mogu pomoć. Ali jesam druge stvari i uredno su stizale. Samo što moraš paziti na to da vrijednost ne prijeđe 160kn, ili da ju ne prijeđe znatno + poštarina se plača cca 30kn. U tih 160kn uračunat je iznos s poštarinom.

Ali opet se isplati jer recimo NW ima tablete selena koje mi trebaju za štitnjaču od 50mikrograma, a Natural Way ima od 200 mikrograma. Isti broj kapsula, ista cijena samo što je u Natural Way-u količina selena četverostruko veća.

(za usporedbu da bi optimalno funkcionirali, treba nam 200-400 mcg selena dnevno)

Tako da se isplati odatle naručivati bez obzira na peripetije s poštom i carinom.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 14:57   #757
A sta da prvo napravim hormone stitnjace? Naime vec dugo sumnjam da bi mogla imat hipertireozu. Rekli su mi u bolnici da bi ih trebala napraviti pa to nekako odugovlacim vec 2 godine. Mama mi ima hiper vec 15 godina. I ona mi je rekla da odem napraviti jer mi je i probava u banani i pada mi kilaza i svasta nesto. Pa sad ako pocnem sa vitaminima hoce li to imati utjecaj na nalaze?
bubumam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 19:38   #758
Quote:
bubumam kaže: Pogledaj post
A sta da prvo napravim hormone stitnjace? Naime vec dugo sumnjam da bi mogla imat hipertireozu. Rekli su mi u bolnici da bi ih trebala napraviti pa to nekako odugovlacim vec 2 godine. Mama mi ima hiper vec 15 godina. I ona mi je rekla da odem napraviti jer mi je i probava u banani i pada mi kilaza i svasta nesto. Pa sad ako pocnem sa vitaminima hoce li to imati utjecaj na nalaze?
Onda najprije napravi hormone štitnjače.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 22:55   #759
Quote:
bubumam kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi! Molim malu pomoc znalaca, dakle ovak; bila sam na mjerenju vitaminsko mineralnog statusa (onaj u ljekarnama) jer mi je bilo usput a osjecam se kao da me vlak pregazio. Zapravo sam cijele dane solo sa dvoje jako male djece, trudnoca za trudnocom i dojenje za dojenjem (koje i dalje traje), pms mi je postao grozan i dugotrajan. Uzasno sam iscrpljena i konstantno nervozna, neispavana...
Ugl. Pokazalo se da imam manjak vitamina b1, b2, b5, b6, b12, magnezija i cinka.
Do nedavno sam pila prenatal od twinlaba, ali sam mislila sad uzeti neki b complex ili tako nesto, pa molim preporuke?!
meni su ovi odlični

http://hr.iherb.com/Twinlab-Stress-B...-Capsules/7211

često, kao i sad, nemaju na zalihi
kod nas (Farmacia, polleo sport,..) ima u ponudi 50 komada za 100 tinjak kn
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 10:08   #760
Quote:
bubumam kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi! Molim malu pomoc znalaca, dakle ovak; bila sam na mjerenju vitaminsko mineralnog statusa (onaj u ljekarnama) jer mi je bilo usput a osjecam se kao da me vlak pregazio. Zapravo sam cijele dane solo sa dvoje jako male djece, trudnoca za trudnocom i dojenje za dojenjem (koje i dalje traje), pms mi je postao grozan i dugotrajan. Uzasno sam iscrpljena i konstantno nervozna, neispavana...
Ugl. Pokazalo se da imam manjak vitamina b1, b2, b5, b6, b12, magnezija i cinka.
Do nedavno sam pila prenatal od twinlaba, ali sam mislila sad uzeti neki b complex ili tako nesto, pa molim preporuke?!
A da jednostavno promijeniš prehranu? Malo više crvenog mesa ti sigurno nebi škodilo i imala bi cinka i ostalog i više nego dovoljno. Bolje nego multivitaminske tablete. Za nervozu i iscrpljenost probaj neki adaptogen tipa rhodiola (za iscrpljenosti) ili ashwaganhda (za nervozu).

Ovo ja redovito trošim:
http://bit.ly/29YMjiH
http://bit.ly/2aaxX0a
Raven81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.