Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2012., 11:18   #81
Kako ti znaš da se ne može eye track isključiti? Sve se na Androidu može isključiti, samo je pitanje treba li root za to. Za ovo vjerojatno ne treba, odnosno biti će u postavkama zasigurno.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 13:32   #82
Quote:
Bobo Mesar kaže: Pogledaj post
Kako ti znaš da se ne može eye track isključiti? Sve se na Androidu može isključiti, samo je pitanje treba li root za to. Za ovo vjerojatno ne treba, odnosno biti će u postavkama zasigurno.
Pa rekao sam da bih volio da se moze iskljucit, nisam s time mislio da se sigurno to ne moze iskljucit

Sent from my U8650 using Tapatalk 2
goranszd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 13:55   #83
Izašla je kraća prezentacija S III.

http://www.youtube.com/watch?v=q-Vbfp7X6S4

http://www.youtube.com/watch?v=iknPkDGzsjM

http://www.youtube.com/watch?v=8UjnB...eature=related

Vjerojatno cu ga uzeti, ne zna se jos kada ce kod nas stici.

Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
aj dobro bio sam se pripao da če biti neusporedivo bolji od galaxy nota- ali nije,jedino što mi je krivo je što ima TOUCH FOCUS kod kamere(ne photo)

čeka se S IV ili NOTE2
Postoje vec dvije verzije Notea. Jedan je iz rujna 2011, a drugi iz sijecnja 2012.

http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=4135

Quote:
Thorin kaže: Pogledaj post
U globalu su One X i S III gotovo isti po specifikacijama, ali izostanak proširenja memorije na HTC-u je neoprostiv, u današnje vrijeme je 32 GB kikiriki.

A što se tiče kvalitete izrade, svi plaču zbog plastičnog (jeftinog) izgleda S III, ali na kraju krajeva je najbitnije kakav je materijal po tvrdoći. Pogledajte samo blistavi iPhone 4, pa nek vam padne na beton.
iPhone 4s pao:

http://www.youtube.com/watch?v=dDtNCiBQ8lc

EDIT (assassin): Spojeno- koristi tipku Edit!

Zadnje uređivanje assassin : 05.05.2012. at 14:46. Reason: Spojeno
facebook12 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.05.2012., 15:28   #84
Nije mi jasno zašto je moj post obrisan. Samo sam se kritički osvrnuo na ovu temu i komentare. Sjećam se kad sam ja u jednoj drugoj temi pisao offtopic odmah su mi izbrisani komentari. Kakva država-takav forum.
_forumash_ is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.05.2012., 18:04   #85
Quote:
ikaoivan kaže: Pogledaj post
Da se malo uključim u raspravu... vi koji nećete kupiti GS3 zvučite kao da sami sebe tješite, pa onda navodite kako nema smisla kupovati ovaj uređaj. Isto je bilo rasprave oko GS2 naspram GS1. Mnogi su tada govorili kako nema smisla kupovati GS2, već da treba čekati GS3. Ja sam imao GS2 i Galaxy Nexusa. Oboje sam prodao i planiram uzeti ovaj mob. I ne zamaram se time što možda nije spektakularno bolji od GS2. Niti me ne zamara činjenica da nije ni toliko bolji od HTC-ovog One X-a. Kad malo bolje razmislim, mislim da ću uzeti oba uređaja. A i čini mi se da su mnogi današnji korisnici prerazmaženi, imaju hrpu očekivanja od novih uređaja. Puna je hrpa interneta usporedbi s ovim te onim. Na kraju krajeva kako god bilo opet će Galaxy S3 pokupit brdo korisnika i brojne nagrade. A ostalima ostaje da se prepucavaju.
s3 je odličan mobitel, ali samsung si je sam zaprdio skrivanjem specifikacija i odugovlačenjem predstavljanja. ljudi su očekivali čuda, samsung fanboyji su najavljivali savitljivi ekran , a na kraju su dobili pomalo prosječan dizajn i hardver sličan one x-ovom.
kako bilo, za kupnju je bitan ukupni dojam koji uređaj ostavlja na korisnika. meni je one x na prvu bio odličan, s3 baš i ne, tako da sad mogu mirne duše po htc-a. i mirna bosna.
__________________
And I heard a voice in the midst of the four beasts
And I looked and behold, a pale horse
And his name that sat on him was Death... And Hell followed with him.
^Jack^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:34   #86
Quote:
^Jack^ kaže: Pogledaj post
s3 je odličan mobitel, ali samsung si je sam zaprdio skrivanjem specifikacija i odugovlačenjem predstavljanja. ljudi su očekivali čuda, samsung fanboyji su najavljivali savitljivi ekran , a na kraju su dobili pomalo prosječan dizajn i hardver sličan one x-ovom.
kako bilo, za kupnju je bitan ukupni dojam koji uređaj ostavlja na korisnika. meni je one x na prvu bio odličan, s3 baš i ne, tako da sad mogu mirne duše po htc-a. i mirna bosna.
Ok, ali da primjetim... HTC-a si vjerovatno osobno isprobao, tj. imao si ga u ruci i uvjerio si se osobno u njegove odlike. Samsunga nisi imao... tako da je pomalo nezahvalno, barem po mom mišljenju, pričati o dojmu koji je ostavio na osnovu fotografija s interneta i one prezentacije.
ikaoivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 21:02   #87
Definitivno najjači mob u ovom trenutku na tržištu. Izostanak amoleda+ i prisutnost hardverskih tipki me je malo razočaralo al mogo bi to probavit. Sad, dal mi se isplati prebacit sa SII na SIII, iskreno smatram da ne, nije tolko veliki skok kao sa Glaxy s jedinice na dvojku. Mada ne sumnjam da će imat ogromnu podršku mnogih devolpera na xda kao i svaki galaxy mob do sada što itekako pridonosi ukupnom dojmu.
Blade Runner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 21:40   #88
Quote:
Blade Runner kaže: Pogledaj post
Definitivno najjači mob u ovom trenutku na tržištu. Izostanak amoleda+ i prisutnost hardverskih tipki me je malo razočaralo al mogo bi to probavit. Sad, dal mi se isplati prebacit sa SII na SIII, iskreno smatram da ne, nije tolko veliki skok kao sa Glaxy s jedinice na dvojku. Mada ne sumnjam da će imat ogromnu podršku mnogih devolpera na xda kao i svaki galaxy mob do sada što itekako pridonosi ukupnom dojmu.

Istina možda u globalu nije toliki skok, ali eto tehnologija nije toliko napredovala i SGS II je bio malo ispred svog vremena.


Jedino što nisu unaprijedili je količina RAM memorije. Ostalo sve novo, ako se ne varam.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 22:34   #89
Quote:
Bobo Mesar kaže: Pogledaj post
Istina možda u globalu nije toliki skok, ali eto tehnologija nije toliko napredovala i SGS II je bio malo ispred svog vremena.


Jedino što nisu unaprijedili je količina RAM memorije. Ostalo sve novo, ako se ne varam.
Smatram da ram nisu ni trebali unaprijedit. Na SII, kolko got aplikacija imao otvoreno, igra igro i muzike slušao sve u isto vrijeme, nikad nisam došo ni blizu tome da mi mob postane usporen zbog nedostatka rama. Sada se već svodi na pumpanje stvari koje ne možemo iskoristit, tj. nečemo osjetit nikakvu razliku. Novi četverojezgreni procesor će na jednak način obavljat zadatke ko i slabiji procesor u S2, bar dok softvare ne dostigne hardvare pa da pokaže svoju snagu. Što se tiče izgleda, to svako ima svoje mišljenje, meni se osobno sviđa, makar mi je ovo već malo preveliko i S2 mi je na rubu. Trebali su ostavit istu veličinu, maknut hardvare tipku i povečat tako ekran. Jako mi se sviđa pop up i još neki softverski noviteti al ne sumnjam da devolperi već rade na portanju istih na druge mobitele tako da ću vrlo brzo postat dostupni u sklopu custom romova. Izostanak amoled+ ekrana vjerujem da nebi primjetio zbog sveukupno veće rezolucije makar mi je prelazak sa sgs jedinice na dvojku bio vrlo vidljiv u smislu ekrana, puno oštriji na dvojci. Kameru ne želim komentirat dok ne vidim, na SGS2 je odlična a ako za trojku najavljuju još bolju, sve pohvale. Odlično je što su zamjenili sound chip iz sgs2 sa onim koji je sličniji iz jedinice i kompatibilan sa voodoo sound. Sve u svemu, priznajem da sam očekivao više vjerojatno zbog odličnog utiska koji je ostavio SGS2 no to nikako ne znači da je ovaj mob podbacio. Daleko od toga, vjerujem da će bit najbolji mob za 2012 godinu. Mislim da samsung nije još otvorio sve karte. Za koji mjesec zasigurno će izać remake sa amoled+ ekranom, možda to čuvaju za nexus.
Blade Runner is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 10:41   #90
http://www.youtube.com/watch?v=PZI5OH5u2W0&nomobile=1

Hahaha
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 10:56   #91
Koliko vidim ovaj noviji je prilagođen za LTE mreže i samo za Ameriku.

Quote:
facebook12 kaže: Pogledaj post

Postoje vec dvije verzije Notea. Jedan je iz rujna 2011, a drugi iz sijecnja 2012.

http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=4135
Target is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 15:22   #92
Quote:
Target kaže: Pogledaj post
Koliko vidim ovaj noviji je prilagođen za LTE mreže i samo za Ameriku.
Tako je. Note I717 je rebrand za at&t. Kozmetička razlika je u tome što ima 4 soft tipke umjesto fizičkog home buttona i dvije soft tipke na internacionalnoj verziji. Soc mu je promijenjen u qualcommov s3 jer samsungov exynos nema integriran lte čip. Na tabletima se to rješava tako da se doda zaseban čip za lte ali za telefone to nije opcije jer sroza battery life. Snapdragon S3 pruža lošije performanse od exynosa 4210 koji je u internacionalnom noteu tako da je I717 lošiji u odnosu na N7000 koji se prije pojavio.

Izgleda, po onom što pišu tech blogovi, da ni ovaj exynos 4 quad u gsIII nema integriran lte pa će verzije za američke operatere imati snapdragon s4 ili možda samsungov nadolazeći exynos 5250 u q4 2012. To ovaj put izgleda da nije downgrade kao kod prijašnjih generacija note i gsII (exynos u s3) jer su tu negdje po performansama uz nižu potrošnju s4. Morat ćemo pričekati usporedbe da vidimo.
Mene zanima samo da li gsIII ima onakvih micro lagova kao na note-u ili one x-u. Ovako na ytubu izgleda jako fluidno. Definitivno ga razmatram za drugi uređaj.
__________________
Musician's musician
dosadan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 15:25   #93
Imate temu za note, i da čovjek je kolko sam ja upoznat u pravu to je američka verzija,a onaj koji je napisao da htc one x ima bolje materijale od sgs3 nema pojma o tome što piše,jer da je malo pročitao znao bi da je plastika zapravo ista tako da..
flaash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 02:07   #94
Evo što se baterije tiče:



Prilično impresivni rezultati za jedan 1.4GHz QuadCore s 4.8" ekranom.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 05:19   #95
Stvarno super...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:15   #96
LG Optimus 4X HD , brži je od on x u benchmarku, bas me zanima s S3, ima ovako The LG Optimus 4X HD is LG's new flagship smartphone. It features a quad-core 1.5GHz NVIDIA Tegra 3 processor and features a 720p HD resolution IPS touchscreen that measures 4.7 inches across the diagonal. The phone's main 8 megapixel camera can record full HD 1080p while the forward facing 1.3 megapixel camera can be use for vide calls. The 4X HD measures only 8.9mm thanks in part to a new battery technology that LG used for its 2150mAh battery. The phone will be available in the second quarter of 2012.... vrijedi čekat, bar je ljepši od SGS3
goranszd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:43   #97
Ali Tegra...
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 23:31   #98
Tegra 3 je pravljena u 40nm procesu, dok je ovaj novi Exynos u 32nm ako se ne varam.

Uglavnom, stvar je u tom da Exynos uz manju potrošnju energije ostvaruje veće ili jednke performanse. Osim samog proizvodnog procesa novi Exynos ima još fora u rukavu isto kao što Tegra 3 ima famoznu 5-tu jezgru za idle.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:10   #99
Tesko, jer ga ima u vec u ponudi u Europi, tocnije kod Expansysa po 649e od 16gb...

Navodna isporuka do kraja travnja...
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 15:52   #100
Novi Qualcomm Snapdragon S4 je rađen u 28 nm tehnologiji i trebao bi biti još efikasniji.
ikaoivan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.