Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2013., 13:13   #81
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kaj se fizičara tiče...može bez brige..... imaju ih oni dovoljno i bez tih radova.
Ja ih znam koji nemaju nego imaju samo takve radove ili su im 7/8 radova takvi radovi. Ali bitno je srati u CV-u da imaš preko 30 znantsvenih radova objavljenih u cc časopisu. A onda pogledaš rad, vidiš da rad ima dvije stranice i jednu formulu, a gore potpisano 100 ljudi. Daj me nemoj jebat. Tak i ja mogu ić nosit kavu znanstvenicima koji rade sa superračunalima pa da me potpišu na svoj cc rad. Isti kurac.

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ti radovi su specifični radi rijetkih i skupih pokusa na vrlo skupim instrumentima tipa akceleratori
Ajde, a zašto onda to ne vrijedi za mene ako radim međunarodno na superračunalu koje upravlja tim akceleratorom?

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
ali vjeruj mi ta ekipa te radove niti ne treba za napredovanja.
. Daj me nemoj...

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kad jednom dođeš do cern ekipe več imaš sve kaj ti treba za napredovanja....medicinari su ti tu bolja priča tu tek ima svega.....
Ja ne govorim o cernu nego raznim međunarodnim kolaboracijama koje funkcioniraju na principu grid computinga, a stvari se svode doslovno kao da ja doma u screen saveru žvačem seti@home što je bilo popularno prije 10-15 godina i onda me potpišu na cc rad koji s tim ima veze.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 13:24   #82
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ljudi nitko od vas ne traži vodeće časopise. Samo one u referentnim bazama i svega TRI natprosječna u životu u cijelom području. Ako vam je ovo previše (a ja mislim da je debelo premalo) tražite drugi posao.
Postavio sam ti molbu. Nađi 30 znanstvenika iz tehničkog područja koji žive i rade u pojedinoj tranzicijskoj zemlji koji u časopisima po tvom izboru imaju tri natprosječna rada u zadnjih 5 godina (prije sam napisao tri godine, ali sad ti dajem 5).

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
S koliko ekipa iz stranih zemalja surađujete: 5
Editirao sam post jer se svi odgovori mogu svesti na sljedeće: nema novaca za takve stvari.

Zadnje uređivanje William Morgan : 08.04.2013. at 13:34.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 13:55   #83
Quote:
William Morgan kaže: Pogledaj post
Postavio sam ti molbu. Nađi 30 znanstvenika iz tehničkog područja koji žive i rade u pojedinoj tranzicijskoj zemlji koji u časopisima po tvom izboru imaju tri natprosječna rada u zadnjih 5 godina (prije sam napisao tri godine, ali sad ti dajem 5).



Editirao sam post jer se svi odgovori mogu svesti na sljedeće: nema novaca za takve stvari.
Ja da ti tražim???? Pa daj ti meni reci otkud onda prosjek tehničkih znanosti onakakav kakav je osim toga ne 5 nego 20 godina što je meni nekakav prirodan tok do redovitog profesora.....al evo recimo Slovenija Ili Mađarska...ajd da baš ne uzimam austriju ili norvešku. Ili možda da uzmem albaniju ili crnu goru......ili da uzmem trnazicijsku zemlju koja je imala hdz na vlasti i gdje stanovnici skakuču na jednoj nozi dok se udaraju desnom rukom po glavi........isprike...isprike....

Za koje stvari? Pa otkud meni novci za te stvari????? Daj me nemoj...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 13:57   #84
Quote:
William Morgan kaže: Pogledaj post
Ja ih znam koji nemaju nego imaju samo takve radove ili su im 7/8 radova takvi radovi. Ali bitno je srati u CV-u da imaš preko 30 znantsvenih radova objavljenih u cc časopisu. A onda pogledaš rad, vidiš da rad ima dvije stranice i jednu formulu, a gore potpisano 100 ljudi. Daj me nemoj jebat. Tak i ja mogu ić nosit kavu znanstvenicima koji rade sa superračunalima pa da me potpišu na svoj cc rad. Isti kurac.



Ajde, a zašto onda to ne vrijedi za mene ako radim međunarodno na superračunalu koje upravlja tim akceleratorom?



. Daj me nemoj...



Ja ne govorim o cernu nego raznim međunarodnim kolaboracijama koje funkcioniraju na principu grid computinga, a stvari se svode doslovno kao da ja doma u screen saveru žvačem seti@home što je bilo popularno prije 10-15 godina i onda me potpišu na cc rad koji s tim ima veze.
Gle vadiš se na tehničke detalje, mi u RH nemamo problem s fizičarima i prirodnim znanostima nego s humanistima a sad vidim i s tehničarima i biotehničarima.... Nije toliki problem hoćemo li takvim fizičarima tih 30 brojati kao recimo 6 problem je kad netko NEMA NITI JEDAN u cijeloj svojoj karijeri a 70 % ljudi u području gdje je to tako je u najvišem zvanju......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 14:02   #85
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ja da ti tražim???? Pa daj ti meni reci otkud onda prosjek tehničkih znanosti onakakav kakav je osim toga ne 5 nego 20 godina što je meni nekakav prirodan tok do redovitog profesora.....al evo recimo Slovenija Ili Mađarska...ajd da baš ne uzimam austriju ili norvešku. Ili možda da uzmem albaniju ili crnu goru......ili da uzmem trnazicijsku zemlju koja je imala hdz na vlasti i gdje stanovnici skakuču na jednoj nozi dok se udaraju desnom rukom po glavi........isprike...isprike....
Ne meni. Traži sebi tako da se suočiš s istinom. Ali mislim da ti to ne želiš. Ne govorim ja o redovitim profesorima nego ranijim zvanjima i općenito objavljenim radovima. U 20 godina bi se nešto i moglo napraviti, ali ja govorim prvenstveno o ovom novom pravilniku i 3-5 godina koje ti trebaju da odeš naprijed ili da ti neki kumek ne bi rekao da si nula od znanstvenika.

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Za koje stvari? Pa otkud meni novci za te stvari????? Daj me nemoj...
Ti si u drugom tipu znanosti. O tome ti i govorimo.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 14:16   #86
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Gle vadiš se na tehničke detalje,
Da, naravno jer su oni najbitniji u cijeloj priči. Dakle ako tehničar hoće vrhunsku znanost, mora na vrhunsku tehniku. Toga kod nas nema, a za van je skupo.
Ako društvenjak hoće vrhunsku znanost onda to može raditi kod nas, ali mu se ne prizna ako ne objavi u jakom časopisu, a njih to ne zanima. Onda mora van, ali to je skupo pa ništa od toga.

Kemičari, fizičari i matematičari imaju mogućnosti raditi vrhunsku znanost i ovdje jer su sve te brojke, formule i događaji koje opisuju svuda iste i znače isto svima u svijetu. A ako gledaš na top znanost, koliko je naših fizičara i kemičara (Hrvata iz Hrvatske s hrvatskih sveučilišta) radi recimo na konkretnom usavršavanju efikasnosti bio goriva? Ili interakciji čestica u magnetnim materijalima na temperaturama različitima od apsolutne nule? Ili metodama redukcije otpada iz nuklearnih elektrana?

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
mi u RH nemamo problem s fizičarima i prirodnim znanostima nego s humanistima a sad vidim i s tehničarima i biotehničarima.... Nije toliki problem hoćemo li takvim fizičarima tih 30 brojati kao recimo 6 problem je kad netko NEMA NITI JEDAN u cijeloj svojoj karijeri a 70 % ljudi u području gdje je to tako je u najvišem zvanju......
Da, jer su kriteriji krivo postavljeni. Treba objektivno posložiti kriterije.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 14:46   #87
Quote:
William Morgan kaže: Pogledaj post
Da, naravno jer su oni najbitniji u cijeloj priči. Dakle ako tehničar hoće vrhunsku znanost, mora na vrhunsku tehniku. Toga kod nas nema, a za van je skupo.
Ako društvenjak hoće vrhunsku znanost onda to može raditi kod nas, ali mu se ne prizna ako ne objavi u jakom časopisu, a njih to ne zanima. Onda mora van, ali to je skupo pa ništa od toga.

Kemičari, fizičari i matematičari imaju mogućnosti raditi vrhunsku znanost i ovdje jer su sve te brojke, formule i događaji koje opisuju svuda iste i znače isto svima u svijetu. A ako gledaš na top znanost, koliko je naših fizičara i kemičara (Hrvata iz Hrvatske s hrvatskih sveučilišta) radi recimo na konkretnom usavršavanju efikasnosti bio goriva? Ili interakciji čestica u magnetnim materijalima na temperaturama različitima od apsolutne nule? Ili metodama redukcije otpada iz nuklearnih elektrana?

Da, jer su kriteriji krivo postavljeni. Treba objektivno posložiti kriterije.
Ma kakvu vrhunsku znanost i o kakvoj ti vrhunskoj znanosti pričaš? Za redovitog profesora u tehničkim disciplinama se po novom pravilniku traži 3 fakin rada natprosječnog impacta....
Naravno da nije isto u svim znanostima jer vas nitko ne tjera da nekog vraga pošteno radite. Ovo je tek početak. Ne trebaš raditi vrhunsku znanost niti to od tebe itko očekuje nego dovoljno će biti dio da bude barem prosječan, za sada....
Opet se vrtimo u krug. U RH NITKO ne radi VRHUNSKU kemiju, BIOLOGIJU ili FIZIKU....ali to ne znači da se mogu birati sa radovima u glasniku zavoda jer "nema novaca" novaca i ima i nema, za loše nema nit ga smije biti. Zato jer je to tako godinama te discipline dobro stoje. U tehničkim i hunamističkim je nikako i zato jesu nikakve. Ovo je početak da se te znanosti dignu na normalne grane...početak.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 14:49   #88
Quote:
William Morgan kaže: Pogledaj post
Ne meni. Traži sebi tako da se suočiš s istinom. Ali mislim da ti to ne želiš. Ne govorim ja o redovitim profesorima nego ranijim zvanjima i općenito objavljenim radovima. U 20 godina bi se nešto i moglo napraviti, ali ja govorim prvenstveno o ovom novom pravilniku i 3-5 godina koje ti trebaju da odeš naprijed ili da ti neki kumek ne bi rekao da si nula od znanstvenika.



Ti si u drugom tipu znanosti. O tome ti i govorimo.
Meni se ne traži po webu nit je to moj posao ali evo ako tvrdiš da je to tako napravi usporednu analizu recimo slovenije, mađarske i austrije pa eto argumenta da niti oni ne publiciraju a od nas se traži. Ja sam vjerovao ili ne pogledao ovdje....dobro to izgleda za recimo sloveniju....http://www.fe.uni-lj.si/raziskovanje...alni_programi/. Nitko od vas ne zahtjeva ništa više od sličnih zemalja u okruženju, pri tome ne mislim na Bosnu a komotno možeš uključiti i Srbiju. Već su nas prestigli.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 15:46   #89
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ma kakvu vrhunsku znanost i o kakvoj ti vrhunskoj znanosti pričaš? Za redovitog profesora u tehničkim disciplinama se po novom pravilniku traži 3 fakin rada natprosječnog impacta....
Što je iznimno teško napraviti. Treba ti novac kojeg ima možda samo FER i možda samo FSB s tim da neće svi od tamo dobiti novac nego samo podobni ljudi. Ostali se mogu jebati i ići na mipro.

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Naravno da nije isto u svim znanostima jer vas nitko ne tjera da nekog vraga pošteno radite. Ovo je tek početak. Ne trebaš raditi vrhunsku znanost niti to od tebe itko očekuje nego dovoljno će biti dio da bude barem prosječan, za sada....
Opet se vrtimo u krug. U RH NITKO ne radi VRHUNSKU kemiju, BIOLOGIJU ili FIZIKU....ali to ne znači da se mogu birati sa radovima u glasniku zavoda jer "nema novaca" novaca i ima i nema, za loše nema nit ga smije biti. Zato jer je to tako godinama te discipline dobro stoje. U tehničkim i hunamističkim je nikako i zato jesu nikakve. Ovo je početak da se te znanosti dignu na normalne grane...početak.
Normalno da se neće objavljivati u glasnicima zavoda, ali ne može se tražiti ni tri natprosječna impacta u cc časopisima u tri godine jer je to neostvarivo. Pogotovo u Hrvatskoj gdje ljudi na fakultetima imaju po 500-1000 sati nastave u akademskoj godini na gomili različitih kolegija na različitim zavodima ili smjerovima.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 15:49   #90
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Meni se ne traži po webu nit je to moj posao ali evo ako tvrdiš da je to tako napravi usporednu analizu recimo slovenije, mađarske i austrije pa eto argumenta da niti oni ne publiciraju a od nas se traži. Ja sam vjerovao ili ne pogledao ovdje....dobro to izgleda za recimo sloveniju....http://www.fe.uni-lj.si/raziskovanje...alni_programi/. Nitko od vas ne zahtjeva ništa više od sličnih zemalja u okruženju, pri tome ne mislim na Bosnu a komotno možeš uključiti i Srbiju. Već su nas prestigli.....
I kaj si sad našao? Niš. Toga ima kod nas, ali pitanje je na kojoj razini se radi i u kakve časopise mogu ići istraživanja s te razine. Ako su nas ovi okolo prestigli onda to znači da se tamo više ulaže u znanost. Ovdje je to grana u kojoj se najviše štedi.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 16:32   #91
Quote:
William Morgan kaže: Pogledaj post
I kaj si sad našao? Niš. Toga ima kod nas, ali pitanje je na kojoj razini se radi i u kakve časopise mogu ići istraživanja s te razine. Ako su nas ovi okolo prestigli onda to znači da se tamo više ulaže u znanost. Ovdje je to grana u kojoj se najviše štedi.
Ne, nego se u srbiji dodjeljuju novci prema kvaliteti pa su znanstvenici podijeljeni u kategorije prema tome koliko i kako publiciraju a koji je vidi vraga baziran na cc-u i sličnim bazama..ne moram ti pričat otpore a možeš i sam pogoditi iz kojih područja. Međutim u zadnjih 5 godina su se nakon uvođenja toga digli valjda duplo. Lova im je skoro ista cijelo vrijeme.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 08.04.2013. at 16:39.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 16:34   #92
Quote:
William Morgan kaže: Pogledaj post
Što je iznimno teško napraviti. Treba ti novac kojeg ima možda samo FER i možda samo FSB s tim da neće svi od tamo dobiti novac nego samo podobni ljudi. Ostali se mogu jebati i ići na mipro.



Normalno da se neće objavljivati u glasnicima zavoda, ali ne može se tražiti ni tri natprosječna impacta u cc časopisima u tri godine jer je to neostvarivo. Pogotovo u Hrvatskoj gdje ljudi na fakultetima imaju po 500-1000 sati nastave u akademskoj godini na gomili različitih kolegija na različitim zavodima ili smjerovima.
Prvi dio je neistina, otkud meni novac ili misliš da kemija i još više biologija ne košta? Osim toga u tehničkim strukama je daleko veća suradnja s privredom nego u prirodnim znanostima pa ako sad niti tamo nema dovoljno love..onda su takvi koji to tvrde apsolutno zalutali na sveučilište.

Ne u tri godine, u radnom vijeku koliko sam razumio a to što po novome netko neće ići korak napred kako je planirao...pa kaj onda.....ići će oni koji su u stanju to napraviti..tako je trebalo biti i na početku. Bolje ti je i tako nego da je po mojem kad bi svi bili reizabrani u nova zvanja po novim kriterijima.....da vidiš krda docenata na sveučilištu.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 16:40   #93
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ne, nego se u srbiji dodjeljuju novci prema kvaliteti pa su znanstvenici podijeljeni u kategorije prema tome koliko i kako publiciraju a koji je vidi vraga baziran na cc-u i sličnim bazama..ne moram ti pričat otpore a možeš i sam pogoditi iz kojih područja. Međutim u zadnjih 5 godina su se nakon uvođenja toga digli valjda duplo.
Bolje da se kod nas ne dodjeljuje prema kvaliteti jer se zna kako bi to izgledalo - kao i dodjela vodećih radnih mjesta na javnim i državnim poslovima.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 16:43   #94
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Prvi dio je neistina, otkud meni novac ili misliš da kemija i još više biologija ne košta?
To sam ti opisao ranije.

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Osim toga u tehničkim strukama je daleko veća suradnja s privredom nego u prirodnim znanostima pa ako sad niti tamo nema dovoljno love..onda su takvi koji to tvrde apsolutno zalutali na sveučilište.
Kod nas nije i to sam ti opisao ranije.

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ne u tri godine, u radnom vijeku koliko sam razumio a to što po novome netko neće ići korak napred kako je planirao...pa kaj onda.....ići će oni koji su u stanju to napraviti..
Ali nažalost to neće biti tako jer će se uvijek nešto izmajmunirati za one podobne.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 17:01   #95
Quote:
William Morgan kaže: Pogledaj post
Kemičari, fizičari i matematičari imaju mogućnosti raditi vrhunsku znanost i ovdje jer su sve te brojke, formule i događaji koje opisuju svuda iste i znače isto svima u svijetu.
Ne rade svi prirodnjaci s "brojkama i formulama" pa da mogu s jednim računalom raditi vrhunsku znanost. Naprotiv, postoje područja za koja je potrebna izuzetno skupa oprema.

Quote:
William Morgan kaže: Pogledaj post
Da, jer su kriteriji krivo postavljeni. Treba objektivno posložiti kriterije.
Slažem se, ali nikako da čujem koji bi to trebali biti kriteriji (ranije si rekao da si o tome već pisao, pa možeš li staviti neki link?).
dogbert is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 17:20   #96
Quote:
dogbert kaže: Pogledaj post
Ne rade svi prirodnjaci s "brojkama i formulama" pa da mogu s jednim računalom raditi vrhunsku znanost. Naprotiv, postoje područja za koja je potrebna izuzetno skupa oprema.
Da to sam i napisao ranije samo što kod njih postoji olakšavajuća okolnost da dosta stvari mogu raditi i bez te opreme. Tehničari ne mogu. Ja se mogu recimo baviti genetskim algoritmima, ali teško ću doći u neki iznadprosjećni cc časopis sa svojim istraživanjima ovdje. Vjerojatnije je da ću ići na mipro ili neki ne cc časopis. Ali da sam na MIT-u, bez problema bi objavljivao u cc-u. I to ne zato što bi bio bolji nego zato što bi imao novac i skupu opremu.

Quote:
dogbert kaže: Pogledaj post
Slažem se, ali nikako da čujem koji bi to trebali biti kriteriji (ranije si rekao da si o tome već pisao, pa možeš li staviti neki link?).
Pa baš sam tebi odgovarao : https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=4819
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 23:04   #97
Quote:
William Morgan kaže: Pogledaj post
Znam da si odgovarao, ali si dao samo 2-3 prijedloga, uz opasku da ti se ne da pisati litanije. Od tih prijedloga, jedan je i ugrađen u novi pravilnik (ovaj o proširenju baza; doduše, čini se da su tu poprilično zabrljali u nekim područjima pa su već morali proširivati liste), a jedan mi nije sasvim jasan ("časopisi moraju ravnomjerno prihvaćati teme" - ne znam kako bi se to postiglo).

Da se razumijemo, novi pravilnik po meni nije dobar jer je poprilično kompliciran, zahtjevan za primjenu, u nekim područjima postoji mogućnost malverzacija (npr. faktor doprinosa kandidata u prirodnom području), a tu su i već iznesene primjedbe vezane za prijelazna razdoblja. Međutim, čini mi se da se najviše graje diglo zbog činjenice da su postroženi kriteriji koji su u nekim područjima zbilja bili smiješni, a ne zato što u pravilniku ima propusta (a ima ih).
dogbert is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 18:08   #98
"Čini mi se da imamo i svježi primjer čovjeka koji je s diplomom grafičkog fakulteta iz prosinca 2006. izabran u zvanje savjetnika za informatologiju i komunikacije na sjednici filozofoskog fakulteta u Zagrebu sredinom 2012. Računajte da je za svaku od 3 znanstvene stepenice i nekoliko mjeseci samog postupka. Dotični Marin Milković bilježi 1 CC rad, ali i niz radova u tehničkim časopisima koji se izdaju u Hrvatskoj i na Balkanu. Uz to se uspješno bavi biznisom i ima zvanja iz još dva područja; sa u projekte u koje je uključen uključeni su i razni lokalni političari. "

s connect portala.....

U koje ono znanosti spada grafički i filozofski fakultet? Takve genijalce kao naš Marin majka rijetko rađa......šteta za prirodoslovlje kaj je baš u ovim znanostima...da je u biologiji bio bi nobelovac do 35-te....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 22:16   #99
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
"Čini mi se da imamo i svježi primjer čovjeka koji je s diplomom grafičkog fakulteta iz prosinca 2006. izabran u zvanje savjetnika za informatologiju i komunikacije na sjednici filozofoskog fakulteta u Zagrebu sredinom 2012. Računajte da je za svaku od 3 znanstvene stepenice i nekoliko mjeseci samog postupka. Dotični Marin Milković bilježi 1 CC rad, ali i niz radova u tehničkim časopisima koji se izdaju u Hrvatskoj i na Balkanu. Uz to se uspješno bavi biznisom i ima zvanja iz još dva područja; sa u projekte u koje je uključen uključeni su i razni lokalni političari. "

s connect portala.....

U koje ono znanosti spada grafički i filozofski fakultet? Takve genijalce kao naš Marin majka rijetko rađa......šteta za prirodoslovlje kaj je baš u ovim znanostima...da je u biologiji bio bi nobelovac do 35-te....
Čuješ, ako ti kao prirodnjak možeš savjetovati i tehničare i humaniste i društvenjake, što onda jedan tehničar ne bi savjetovao društvenjake .

Edit: Sad vidim da je tip ubermensch :
"Posjeduje izbore u znanstvena zvanja u tri različita područja znanosti, te osim izbora u zvanje profesora visoke škole na matičnoj ustanovi, nastavnik je u znanstveno-nastavnom zvanju na kolegijima iz područja društvenih i tehničkih znanosti na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i Medijskom sveučilištu, te na Elektrotehničkom fakultetu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Aktivno sudjeluje u radu znanstvenih i organizacijskih odbora nekoliko međunarodnih znanstvenih konferenecija, te je član uredničkog odbora inozemnog časopisa ‘Technics Technologies Education Management’ citiranog u SCI, SCIExpanded, INSPEC i Ebsco bazama."

Kad vidim da za nekog piše "preko XX znanstvenih i stručnih radova", obavezno mi se pali crvena lampica.

Zadnje uređivanje William Morgan : 11.04.2013. at 22:31.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 20:45   #100
Ja ne mogu vjerovati da nitko nije primjetio da suradnička zvanja (asistenti i viši asistenti) nemaju pravo ni na onih 6 mjeseci (to je predviđeno samo za slijedeće znanstveno zvanje, a što s prvim????). Dakle, asistent radi 8 godina, priprema se za izbor prema važećem pravilniku (nego po kojem bi), oni bubnu novi pravilnik i on sve što je radio može lijepo objesiti mačku o rep. Ako je pri kraju ugovora a vjerojatno jest, i ako je stekao uvjete po starom pravilniku dan nakon što je novi stupio na snagu, slijedi mu otkaz. Gdje je tu primjereni i pravični period za prilagodbu? Naravno da bi ova odredba pala na ustavnom sudu i hoće.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.