Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2017., 14:53   #1081
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Ne nego pad religija Evo u Rusiji je jedna već pala
pogresno si nesto shvatio nije tamo nista palo
Josephinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:25   #1082
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Dal će pad Interneta biti jedan od znakova?
Za takve detalje niko ne zna... Mogu biti samo nagadjanja...
Ne zna se ni kako ce izgledati velika nevolja, videt cemo.
Josephinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:27   #1083
Ja znam... sunce ce pomrcati taj dan mjesec i zvijezde ce izgubiti svoju svjetlost bla bla itd

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 22:05   #1084
pale su tri, sad se čeka četiri/pet/šest

ea kad padne 'šesta' opalo svo pravoslavno svud po svijetu, nouvej će se snaći osim opet nazad vratiti otkud prvenstveno potekli - Vatikanu

Religiozno historijski tako je i teško će neko samo tako ispravljati rečeno.

Izgleda su JS ipak ostavili utisak svima nama.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 11:38   #1085
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Dakle nije toliki problem u tome što se griješilo koliko u tome što se to pokušava zataškati, prebaciti krivnju na druge a s druge strane teškim riječima osuđivati druge za njegove greške.
Ovo je stvarno problem kada netko nema integriteta priznati u potpunosti svoju grešku već ju svaljuje na drugoga. Ti "pojedinci" su samo bili poslušni onome što je WT tiskala. Pravi pojedinac koji se zaigrao je bio F. Franz.

No, s druge strane to nije jedini problem jer ne da se radilo samo o tumačenju/očekivanju jer su se koristili izrazi tipa "Isusa nam sigurno govori da ovaj naraštaj neće proći", i tome slično. Što svakako spada u kategoriju PnZ 18 gdje netko govori u Božje ime nešto što se ne ispunja.

Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Dobar primjer je za to ovogodišnji kongres u kojem se u jednom filmiću prikazuje brat koji govori o tome kako on nije potpao pod utjecaj pojedinaca koji su imali nerealna očekivanja s obzirom na 1975. godinu
Taj filmić će biti kod nas u 6. mj.?


Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
U stvarnosti je baš literatura JS podgrijavala očekivanja da bi te godine lako mogao biti kraj ovoga zlog svijeta tj. Harmagedon. U jednom članku se čak navode ove Isusove riječ u negativnom kontekstu tj. da nije vrijeme da se netko na njih poziva i da bude indiferentan s obzirom na očitu "hitnost vremena"
Vjerojatno misliš na ovo:

Stoga sada nije vrijeme da budemo ravnodušni i da živimo iz dana u dan. Nije vrijeme igrati se mislima da je Isus rekao: "A o danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski, do otac moj sam." (Mat. 24:36) Naprotiv, treba da stalno imamo pred očima da se kraj ovoga svijeta brzo približava. Nemojmo se zavaravati: dostatno je da Otac pozna 'dan i sat'! " KS od 01.04.1969. str 21, stavak 35 (slika)

Imam i članak o 1975: http://svjedoci.net/index.php?fnc=Art&aid=H03a


inače, koliko sada razumijem JS-i možda nemaju godinu ali svakako imaju period da će dok ne izumre "preklapajući naraštaj" izbiti Harmagedon.
Tako da po JS sada do npr. 2050 Harmagedon mora doći.
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 18:09   #1086
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
.Taj filmić će biti kod nas u 6. mj.?
Da, u Areni Zagreb

Quote:
Vjerojatno misliš na ovo:

Stoga sada nije vrijeme da budemo ravnodušni i da živimo iz dana u dan. Nije vrijeme igrati se mislima da je Isus rekao: "A o danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski, do otac moj sam." (Mat. 24:36) Naprotiv, treba da stalno imamo pred očima da se kraj ovoga svijeta brzo približava. Nemojmo se zavaravati: dostatno je da Otac pozna 'dan i sat'! " KS od 01.04.1969. str 21, stavak 35 (slika)
Da, mislio sam na taj članak samo sam ga parafrazirao.

Quote:
Inače, koliko sada razumijem JS-i možda nemaju godinu ali svakako imaju period da će dok ne izumre "preklapajući naraštaj" izbiti Harmagedon.
Tako da po JS sada do npr. 2050 Harmagedon mora doći.
Tko zna, možda "revnost" potiče "odgovorne" da ga "dočekaju" malo ranije. Recimo bilo bi baš "odgovarajuće" da Isus dođe kao kralj Božjeg Kraljevstva npr. 2025, za života većine članova sadašnjeg Vodećeg tijela. Ako i promaše neće se morati dugo ispričavati jer su već sada u dubokoj starosti. A tako bi se mogao održati i ciklus promašenih očekivanja od oko 50 godina.
(1874/1914, 1925, 1975, 20xx)
Nema veze ako mnogi iskreni pojedinci od svog života učine nered oslanjajući se na ovakve "pobude", ionako su sami krivi jer nisu imali "mudro srce"(jer su prerevno slušali pobude koje su dolazile od strane zajednice)
Ja mogu razumjeti da smo svi samo nesavršeni ljudi, i da se lako ponesemo i prevarimo ali "svakome kome je mnogo dano, od njega će se mnogo tražiti. Kome je mnogo povjereno, od njega će se više tražiti" (Luka 12:48) U skladu s time teško mogu razumjeti i još teže opravdati takovu dogmatičnost i neodgovornost u nametanju milionima vjernika onoga što na kraju ispada da je bilo samo osobno mišljenje.
Pozitivno bi me iznenadilo i obradovalo da vodstvo JS promjeni svoj stav ali nisam baš optimističan, iako mislim da više nečemo čuti točnu godinu već samo pobude u smislu "evo samo što nije".

U jednoj emisiji s JW.Broadcasting je iznesene mišljenje da pomazanici iz druge grupe preklapajuće "generacije" (sadašnje Vodeće tijelo) neće biti stari, oronuli i blizu smrti - pa ti računaj.

Link za jedan članak koji to malo bolje razmatra (eng)

http://beroeans.net/2016/05/26/theyre-doing-it-again/

Zadnje uređivanje Ludavid : 26.05.2017. at 18:22.
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 18:40   #1087
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post

Pozitivno bi me iznenadilo i obradovalo da vodstvo JS promjeni svoj stav ali nisam baš optimističan, iako mislim da više nečemo čuti točnu godinu već samo pobude u smislu "evo samo što nije".
Pa i to je skroz u redu, šta fali. Obzirom na Isusovo upozorenje 'ponašajte se kao da će biti sutra', i priča o voćki kad sazrije i znacima po svijetu, baš ovo zadnje recimo kad su pali 'blizanci' mi neki smo imali filing eto sad je to to zbilja se događa, no eto prošlo zamalo dva desetljeća i opet ništa osim naravno primjećujemo da zlo po svijetu napreduje sve više.
Vodeće tijelo dok je u par navrata prognoziralo datumima očito je smetnulo s uma Isusove riječi da o 'tom danu' nitko ne zna pa ni Sin. Stoga, ne bi bilo na odmet više pamtiti a manje se igrati matematičara.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 19:47   #1088
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
... u smislu "evo samo što nije".

]
"Evo samo sto nije" poznata manipulatorska tehnika "magarac i mrkva"
Ili pas koji vuce kolica i kobasica...
Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 19:56   #1089
Interesenti naštrubljeni na svijet će prisustvovati Kongresu u Areni, a nenaštrubljeni ostati doma zaokupirani mišlju može se preživjeti i bez Kongresa.

Da li čovjek gubi/izgubi neprisutstvom?

(pitanje je upućeno isključivo Jehovinim svjedocima)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 20:51   #1090
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Vodeće tijelo dok je u par navrata prognoziralo datumima očito je smetnulo s uma Isusove riječi da o 'tom danu' nitko ne zna pa ni Sin. Stoga, ne bi bilo na odmet više pamtiti a manje se igrati matematičara.
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 22:45   #1091
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 23:04   #1092
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
...
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
..........
U jednom članku se čak navode ove Isusove riječ u negativnom kontekstu tj. da nije vrijeme da se netko na njih poziva i da bude indiferentan s obzirom na očitu "hitnost vremena"
.....
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
....
Vjerojatno misliš na ovo:

Stoga sada nije vrijeme da budemo ravnodušni i da živimo iz dana u dan. Nije vrijeme igrati se mislima da je Isus rekao: "A o danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski, do otac moj sam." (Mat. 24:36) Naprotiv, treba da stalno imamo pred očima da se kraj ovoga svijeta brzo približava. Nemojmo se zavaravati: dostatno je da Otac pozna 'dan i sat'! " KS od 01.04.1969. str 21, stavak 35 (slika)
......
Da, mislio sam na taj članak samo sam ga parafrazirao.
.......
možda ti to tako vidiš...ali kako ja vidim, loše si 'parafrazirao'...nema negativnog konteksta, samo tvoje parafraziranje ga je stavilo u negativu.
tu ne stoji da se ne treba pozivati na Isusove riječi, nego da ih ne treba tumačiti (igrati se mislima) kao da će se harmagedon dogoditi tamo negdje daleko u budućnosti, jer nitko do Otac ne zna časa, da se zbog takvog tumačenja ne bi previše opustili.

u nastavku stoji-
"Mi ne možemo vidjeti preko godine 1975. Ali zar da to bude razlog da popustimo u djelovanju ?"
ovo ne zvuči kao da se želi reći "mi tvrdimo da će 1975 biti harmagedon"
tu se očito potiče na pojačano propovijedanje po uzoru na apostole kako stoji u nastavku, koji izgleda nisu Isusove riječi shvaćali kao da je harmagedon tisućama godina ispred njih, pa onda laganini....

to što nitko ne zna dan, ne mora značiti da neće biti baš sutra taj dan
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 23:25   #1093
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
u nastavku stoji-
"Mi ne možemo vidjeti preko godine 1975. Ali zar da to bude razlog da popustimo u djelovanju ?"
ovo ne zvuči kao da se želi reći "mi tvrdimo da će 1975 biti harmagedon"
To upravo to znači.
U članku tvrde da će 6000 ljudske povijesti završiti 1975 i to u "našoj generaciji".
Postoji nesigurnost par mjeseci, tj. ne znaju "dana i sata" ali znaju godinu.
I kažu da ne vide preko 1975 (misleći na ovaj "sustav stvari").

Znači prilično su sigurni da je 1975 godina ta i daju argumente, s druge strane s obzirom na izneseno ne treba sada shvaćati Isusove riječi ozbiljno da nitko ne zna "dana i sata" kad evo oni znaju godinu.


Slično govore u: KS 01.01.1971. str. 15:
Svaki bi rado znao kako dugo još ostaje da postoji taj stari svijet, i kada će se volja Božja isto tako vršiti na Zemlji kako se vrši na nebu. Isus je rekao: »Ova radosna vijest o kraljestvu propovijedit će se po cijelom svijetu ... i tada će doći svršetak.« (Mat. 24:14, ST) [...] Kako smo mi bliže došli tom kraju savremenog podijeljenog svijeta ne može se proricati, jer je i sam Isus rekao dok je djelovao na Zemlji da ni On ne zna dan ni sat. (Mat. 24:36) Ali prema biblijskoj kronologiji po kojoj je Adam bio stvoren u jesen godine 4026. prije našeg računanja vremena, godine 1975. našeg računanja vremena završilo bi 6.000 godina ljudske povijesti i tada nam još predstoji 1.000 godina Kristovog kraljevstva. Pa ako mi i ne znamo datum kraja ovoga svijeta, mi ipak tačno znamo da je to još preostalo vrijeme skraćeno i da još ostaje nekako pet godina do svršetka od 6.000 godina ljudske povijesti. (1. Kor. 7:29)

Tu jasno kažu da ne znaju dana i sata ali znaju da 1975 završava 6000 god. ljudske povijesti a NAKON toga slijedi 1000 godina Kristovog kraljevstva!

Ne može jasnije...
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 23:33   #1094
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Ovo je... mojih zdravih pet minuta

Sušiti šunku umjetno nije isto što i sušiti prirodno.
A da biste provjerili okus između jednog i drugog morate se pozabaviti narodnim stočarstvom, di kud šta a pa - i u ovaca se nađe lošeg pastira i ko tu onda kriv

(omiljene teme na skupštinskim sastancima)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 22:38   #1095
Postoji li i na hrvatskom ovaj članak iz Awake-a engl. izdanje 8.10.1973.?


http://imgur.com/z0D7gSQ

https://www.youtube.com/watch?v=DGN3Ad0hPos
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 04:53   #1096
Super sad mi je jasan vas problem.
Niste uradili update
zivite u proslom veku
Josephinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 12:17   #1097
Quote:
Josephinee kaže: Pogledaj post

zivite u proslom veku
Izgleda.

Stvar je do 'sto dobrih/točnih kad veliš neće te pamtiti dalje od samo jedne loše/krive najave'. Jer, ljudi su takvi, traže samo mane i kad ju pronađu skupa z tom se neprestano vrte ukrug.

Za razliku od nazovi kršćanskih crkvi, Js su barem usudili ponuditi 'datum', nije li to bila odvažnost, i ak ništ drugo a onda ih se treba zapamtiti po hrabrosti, jer ovi drugi svijet niti ne upozoravaju na harmagedon, oni furaju besmrtnost. Tak, sad smo tim drugima pronašli generalnu manu.

Oni zapravo žele reči da ova danas duhovna organizacija nije ista ona iz doba Krista.
No ali, za tu tvrdnju bi im trebalo više dokaznih materijala, svakako više od 'fulali ste datum'.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 15:03   #1098
Quote:
Josephinee kaže: Pogledaj post
Niste uradili update
zivite u proslom veku
Ako si pogledala priloženi Youtube video (a čisto sumnjam da jesi) onda bi znala da sada nije kritika da su JS lažni proroci jer su krivo prorekli Harmagedon za 1914 već se u videu ukazuje na nešto drugo.


Naime, u New York-škom časopisu "The World" od 30.8.1914 stoji ovaj članak:


veća slika


Časopis Awake od 8.10.1973 se poziva na ovaj navodno nezavisni članak u svjetskom magazinu koji hvali Watchtower na njegovom proročanstvu starom 25 godina.

No, koliko je WT u tom Awake-u bio iskren?
To je pitanje koje se propituje u videu? Integritet WT-a...


Kao prvo u isječak iz članka je odmah gore isječen naslov članka "Kraj svih kraljevstava u 1914.g."
Onda je dolje isječeno točno do pasusa u kojem jasno piše da se 1914 godine očekivao Harmagedon.

Tu se vidi kako je u to vrijeme 1970-tih WT zataškavao svoj fijasko oko 1914 proročanstva (da, u članku se to naziva proročanstvom, ne očekivanjem).


No, možda još gora stvar je da se Awake tu poziva na neovisni izvor dok je jasno da je ovo bio WT-ov plaćeni (sponzorirani) članak u tom časopisu (jer su se vjerojatno osmjelili s vjetrom u leđa od početka 1. svjetskog rata).
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 15:20   #1099
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post

No, možda još gora stvar je da
- nakon svih ovih godina skrivaš Protestantsku crkvu koja prosto omrzla na JSORG

JS su genijalci naspram drugih, i smeta li te to, zašto vi Protestanti ne kucate po tuđim vratima, zašto ne propovjedate po Kristovom naputku, aha vi ste si našli smiraj dana, ne slijedite Krista ali zato napadate njegove sljedbenike?

Kontra njih imaš samo zato što zastupaju Jehovu Boga prije nego Isusa Krista.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 23:26   #1100
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
[...]
No, možda još gora stvar je da se Awake tu poziva na neovisni izvor dok je jasno da je ovo bio WT-ov plaćeni (sponzorirani) članak u tom časopisu (jer su se vjerojatno osmjelili s vjetrom u leđa od početka 1. svjetskog rata).
To me podsjetilo na ono kad je Awake! objavio nekakve nategnute podatke o dramatičnom povećanju broja i snage potresa po svijetu nakon 1914., pa je taj članak citirao talijanski Il Piccolo, pa je onda Kula stražara još godinama nakon toga citirala samu sebe citirajući iz Il Piccola baljezgajući kako je to jasan "znak kraja" i ispunjenja Mateja 24:7, 8. Pa kad se ispostavilo da je Kula stražara sve sama izmislila i lažno prikazala, onda je ta ista Kula stražara objavila da nema nikakvih dokaza da su Zemljine geološke i druge aktivnosti izvan uobičajenih višestoljetnih vrijednosti.
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.