Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2007., 17:47   #81
meni nije jasno, ako je točno kao što neki tu tvrde da su Indijanci izumrli prirodnim putem, od bolesti i slično... kako to da se slučajno pogodilo zajedno sa dolaskom Evropljana. Ono, živjeli su i preživjeli tisućama godina i izumrli prirodnim putem baš onda kad su došli Evropljani.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 17:49   #82
Valjda isto tako kao što je stotine tisuća Židova prirodnim kemijskim procesom prešlo iz jednog agregatnog stanja u drugo.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 21:40   #83
U biti mislim da nitko tocno ne zna sto je tamo bilo. Ko je zapisao obicaje Maya? Sigurno nisu Maye same? Europljani su opisali, a mogli su u svojim spisima izvrtati sto su vidjeli... kako bi imali povod da im otimaju zlato i odvode ih u roblje.

Kaze netko "pa na zidovima su imali slikarije ljudskog zrtvovanja" pa je sigurno da su to i radili. Pa cekaj malo, da neki stranac dođe u katolicku crkvu a da nema pojma o toj religiji mozete li zamisliti sto bi pomislio kada bi vidio raspetoga na krizu?
__________________
geza kaze: Dakle, ja ne uspoređujem Boga i čovjeka prema nekakvim fantazijama ili umišljajima, već prema činjenicama koje su danas atributi Čovjeka. Danas je Čovjek gigant Zemlje i svemira, danas je Čovjek kreativno biće kao i Bog, danas Čovjek raspolaže s moćima kao i Bog i konačno danas Čovjek već sve VIDI i sve ZNA kao i Bog. To su naprosto činjenice, kao što je činjenica da na licu čovjek ima nos. Sluzbeno je: geza je totalno poludio.
!>Satir<! is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 01:28   #84
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
meni nije jasno, ako je točno kao što neki tu tvrde da su Indijanci izumrli prirodnim putem, od bolesti i slično... kako to da se slučajno pogodilo zajedno sa dolaskom Evropljana. Ono, živjeli su i preživjeli tisućama godina i izumrli prirodnim putem baš onda kad su došli Evropljani.
Bice da su najstetnije i bile bolesti, samo sto su i tu krivi evropljani koji su donjeli bolesti na koje ovi nisu bili imuni i time ih nenamjerno (bar se nadam ) pobili vise nego puskama i macevima.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 05:25   #85
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Bice da su najstetnije i bile bolesti, samo sto su i tu krivi evropljani koji su donjeli bolesti na koje ovi nisu bili imuni i time ih nenamjerno (bar se nadam ) pobili vise nego puskama i macevima.

Europljani su im i namjerno davali zarazene deke i predmete.


Pogledati ovo, sramota sta se događa.

http://www.youtube.com/watch?v=s9Ot8qfrM-U
__________________
geza kaze: Dakle, ja ne uspoređujem Boga i čovjeka prema nekakvim fantazijama ili umišljajima, već prema činjenicama koje su danas atributi Čovjeka. Danas je Čovjek gigant Zemlje i svemira, danas je Čovjek kreativno biće kao i Bog, danas Čovjek raspolaže s moćima kao i Bog i konačno danas Čovjek već sve VIDI i sve ZNA kao i Bog. To su naprosto činjenice, kao što je činjenica da na licu čovjek ima nos. Sluzbeno je: geza je totalno poludio.

Zadnje uređivanje !>Satir<! : 26.05.2007. at 08:25.
!>Satir<! is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 12:34   #86
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Bice da su najstetnije i bile bolesti, samo sto su i tu krivi evropljani koji su donjeli bolesti na koje ovi nisu bili imuni i time ih nenamjerno(bar se nadam ) pobili vise nego puskama i macevima.
Da, sigurno je sve bila slučajnost.
__________________
Armo7.A.
Ma.Gog.7. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 05:13   #87
zahvaljujuci krcanstvu broji indijanaca u brazilu je s pocetnih 100 % pao
na 0, 001 %

katolicanstvo je napravilo etnocid u brazilu,
indijanci koji su preostali danas su u rijetkim rezervatima koji
sluze ka zivi muzej za turiste iz SADa ili europe.
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 08:37   #88
Quote:
!>Satir<! kaže: Pogledaj post
U biti mislim da nitko tocno ne zna sto je tamo bilo. Ko je zapisao obicaje Maya? Sigurno nisu Maye same? Europljani su opisali, a mogli su u svojim spisima izvrtati sto su vidjeli... kako bi imali povod da im otimaju zlato i odvode ih u roblje.

Kaze netko "pa na zidovima su imali slikarije ljudskog zrtvovanja" pa je sigurno da su to i radili. Pa cekaj malo, da neki stranac dođe u katolicku crkvu a da nema pojma o toj religiji mozete li zamisliti sto bi pomislio kada bi vidio raspetoga na krizu?

Problem je da su nestali svi rukopisi koje su imale Maye u organiziranim lomačama. Sačuvano je samo tri kodeksa-dva mislim u Španjolskoj a jedan u Berlinu. No, svi običaji i način života koje mi znamo o Mayama znamo od svećenika koji su došli i opisivali divljake. Micanjem svećeničke kaste u Maya pomalo je nestala i religija, a micali su ih mačevima. Samo su svećenici znali pisati a kad se njih makne onda dolazi do gubitka znanja. Petroglife više nitko i nije mogao nakon dvije tri generacije pročitati.
Maye ipak nisu imali tako okrutno ponašanje sa zarobljenicima, kao Asteci ali i to je ionako mišljenje koje je dobiveno samo na temelju ono malo dokaza koje je ostalo cijelo i nije uništeno.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 08:49   #89
Zaista su indijanci bili primitivni i zaslužili su istrebljenje.
To je izgleda argument kršćana ovdje.

Inače, barem nisu gradili kapele od kostiju kao kršćani.





Kršćanska morbidnost.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 10:57   #90
Siguran sam da su indijanci potajno željeli da se izvrši genocid na njima, pretvori ih se u robove, opljačka ih se i uništi njihova kultura i religija.

I siguran sam da je to bogu ugodno djelo milosrdnih kršćana za koje će biti vječno nagrađeni najvećom nagradom - rajem.

S Kristom, po Kristu i u Kristu...
__________________
Ne smijete jesti ništa što crkne. Daj to pridošlici koji boravi u tvojim gradovima neka jede ili pak prodaj tuđincu.
-Ponovljeni zakon 14:21
Anicet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.