Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2007., 10:50   #61
Quote:
Tangić kaže: Pogledaj post
Slažem se s večinom toga što si napisao. Ali na to gledam iz drugog kuta. Kažeš da poistovjećujem boga i crkvu? Da, meni je to jedno te isto. Bog kao materijalno ili bilo kakvo drugo biće nije ničime pokazao da zaista postoji. U današnjem svijetu taj bog se manifestira samo kroz učenje crkve. I kad religiozan čovjek sluša i slijedi ta pravila, on ne sluša boga, nego nekog frustriranog svečenika koji je pun mržnje prema ljudima drugačijim od njega, koji te ljude koristi za vlastite ciljeve.
Ja sam oduvijek bio protiv religije i prezirao sam ih. Ali ne protiv religioznog čovjeka ili boga, postojao on ili ne, nego protiv crkve i njezinih poglavara.
I samo ću još reći da se stvarno divim onom čovjeku koji je religiozan, a neide u crkvu, koji tu vjeru konzumira u sebi za sebe, koji ne osjeća mržnju prema onima koji u to ne vjeruju i koji nema želju tu svoju vjeru nametati drugima.
M;a crkva je priča sama za sebe, no moram napomeniti da nisu svi svećenici isti. Evo ja sam pričala sa jednim i on kaže da su sve religije dobre i da vode do Boga, no oni u kršćanstvu smatraju da je njihova najkraća, da je njihov najkraći put (premda je rekao da se druge religije naravno neće složiti s tim ) I rekao je također ako netko smatra da mu kršćanstvo ne prestavlja osobnu puninu, da bi ga on (taj svećenik) osobno molio da se ispiše iz crkve i da teži tomu što je za njega punina, jer nevalja biti nepotpun u važnoj stvari. Ukratko zaključujemo da svećenik smatra, da svatko nema iste želje i po tome svatko nemože u crkvi vidjeti puninu
dream_child is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 00:02   #62
Quote:
sussana kaže: Pogledaj post
Dali ste ikada posumnjali u svoju vjeru?
Ja sam nekoliko puta, posebno u nekim fazama kada se uhvatim razmišljanja o životu,zapitala se o svojoj vjeri, nekad uopće neznam u što vjerujem...valjda su to ove godine kad se svi o tome zapitkujemo!
ja san sumnjao kada san bija mlađi jer mi je bezveze da more bit neki koji je malo sam svoj a malo je njih tri pa je pretvorija vodu u vino i te stvari ali onda san popriča sa ocen koji je bija hipi i te šeme dok je bija mlađi ali je reka da se opametija kada je isusa prihvatija i tek tada.
još mi je reka da su ti hipiji drogeraši i neradnici a da to katolici nisu. puno mi je otac pomoga u tome i sada neman problema s tin.
gaius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 13:43   #63
Da katolici su samo ubojice, zadrti i propagandisti. Ali naravno da je to sve opravdano jer oni to rade u "božje ime".
Ali i hipiji su priča za sebe. Ničime ne pridonose društvu. A većina njih se propagandisti samo što su većinu vremena previše izdrogirani da bi to detaljno provodili.
Treba živjet slobodno svoj život, pomagati i voljeti one ljude za koje smatraš da su to zaslužili od tebe, te vjerovati samo sebi i činjenicama.
Tangić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 20:43   #64
pravi katolici nisu ili nemoraju biti direktno drogaši i lijeni ljudi
općenito katolika ima svih čuda
uostalom nitko ne može bit savršen
...al ako ti je drugačije shvaćanje pomoglo, ok (svi teže sigurnošću...)
dream_child is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.