Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2008., 11:10   #1341
Quote:
lexlutor kaže: Pogledaj post
Preuzito sa foruma Krstarice:

SNIMANJE KVISKOTEKE DOVEDENO U PITANJE?!

KVISKOTEKA ĆE BITI KVIZ NEZNANJA?

Emitovanje legendarnog i najpopularnijeg kviza u SFRJ- Kviskoteka trebalo je da krene sa emitovanjem na TV FOX u novembru 2008. godine, međutim, zbog nepovoljnih uslova ugovora ponuđenih takmičarima koji su ušli u najuži izbor za snimanje od strane produkcijske kuće "Baš čelik" koja je otkupila licencna prava, uspeh samog kviza je doveden u pitanje.
Posle dva kruga testiranja znanja i obavljenih razgovora, odabrano je 54-ro takmičara koji bi učestvovali u ovom dugo najavljivanom kviz nadmetanju. Međutim, nezadovoljni predviđenim novčanim fondom, koji je za razliku od drugih kvizova neupredivo mali i ponižavajući 30 najjačih i najpoznatijih kvizomana u Srbiji odlučilo je da bojkotuje kviz i da odbije potpisivanje ugovora dok organizatori ne izmene sadržaj ugovora tako što bi povećali novčane iznose.
Kako stvari trenutno stoje, mali su izgledi da TV FOX i agencija Baš čelik izađu u susret zahtevima takmičarima, tako da će Kviskoteka najverovatnije snimati bez učešća mnogih sjajnih kviz veterana koji su harali i plenili svojim znanjem u svim kvizovima emitovanim na spskom televizijskom nebu, a i postoji ozbiljna bojazan da se Kviskoteka bez dobrih i jakih takmičara pretvori od kviza znanja u kviz neznanja. Tako je dovedeno u pitanje i učešće najuspešnijeg kviz igrača u Srbiji svih vremena i simbola mnogih kvizova Omera Ekića, koji je jedan od 30-oro potpisnika peticije nezadovoljnih kvizomana, zatim Jovana Ćuka, šampiona i osvajača ciklusa mnogih kvizova (Pitanja za šampiona, Sportska groznica i Tv slagalica), Jove Radovanovića, novinara lista Politikin zabavnik i rekordera kviza Visoki napon, Perice Đorđevića šampiona poslednjeg serijala kviza Pitanja za šampiona, Gorana Sevića pobednika 55. ciklusa Tv Slagalica i vicešampion drugog serijala kviza Pitanja za šampiona, Aleksandra Vesića pobednika 53. ciklusa kviza Tv Slagalica i šmpiona web ciklusa Pitanja za šampiona...
Aco Brajkovic, jedan od osnivača Wikimedije koja promoviše slobodnu internet enciklopediju- Vikipediju, mladić širokog enciklopedijskog znanja i vicešampion četvrtog serijala Pitanja za šampiona i uspešni učesnik kvizova Visoki napon i Najslabija karika, kao najmlađi učesnik (26 godina) koji je na kastingu izabran za planirano snimanje Kviskoteke, takođe je odustao od snimanja, razočaran lošom najvaljenom koncepcijom kviza, posebno novcem koji se može osvojiti, imajući u vidu da se u drugim kvizovima daleko više može osvojiti. Organizatori kviza u strahu od propasti projekta pokušavaju da po svaku cenu nakrpe 54 takmičara ne obazirući se na kvalitet istih, kako bi publici prikazali jeftini šou, a ne briljantno znanje koje gledaoci ovog legendarnog kviza očekuju.


Znači, i u Srbiji se pokušalo eksploatirati mit o Kviskoteci (uz sponzorsko hiper-prostituiranje, kao i kod nas). Očito su balkanska posla jednaka na obje obale Dunava.

Kviskoteka, R.I.P.
__________________
That gum you like is going to come back in style...
lizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 17:14   #1342
bacim oko ponekad, vidim mnogi natjecatelji su daleko dogurali

Dr Svetlana Tatic-Lucic
Assistant Professor of Electrical and Computer Engineering

babunovich is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 17:19   #1343
jedna anegdotica vezana uzme

bio sam na testiranju 1994 i jedno od pitanja je bio "Što je to Internet '"

nikad prije ne čuh za taj pojam , štavše to mi je bilo valjda jedino pitanje pred kojim sam bio potpuno nemoćan , kad smo izašli odma sam iša negodovat pred kolegama kakva su nam to pitanja uvalili
babunovich is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 09:32   #1344
još jedan junak kviskoteke , pobjednik izlučne emisije 1988 koji je daleko dogurao

Dr. sc. Hrvoje Skenderovic
senior scientific associate at Institut za fiziku Zagreb

babunovich is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 00:26   #1345
babunovich is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 02:23   #1346
Ja sam bila na Kviskoteci kao klinka početkom 1990-tih.. dvije emisije.
Sad sam znanstvenica na Novom Zelandu, doslovno daleko dogurala
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 00:31   #1347
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na Kviskoteci kao klinka početkom 1990-tih.. dvije emisije.
Sad sam znanstvenica na Novom Zelandu, doslovno daleko dogurala
mogla bi se i raspisat malo , takvi mozgovi dobro čuvaju sjećanja

evo da ti i malo evociram spomin

uvodničarska špica
Supertramp - Child of vision
https://www.youtube.com/watch?v=6_ELpx5KvJk


tema za izlazak natjecatelja
Ted Heath - Hindustan
https://www.youtube.com/watch?v=j_nirRcgRZI
babunovich is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 20:05   #1348
neka pitanja iz najozbiljnije igre mi se danas čine smiješna


kviskoteka 1988







babunovich is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 14:39   #1349
babunovich is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 12:58   #1350
jutros je umro Radoslav Dodig (62) dvostruki osvajač kviza Kviskoteke

poznat po ulaganju kviska u igru asocijacija , kad je iz samo jedno otvorenog polja dao konačno riješenje
babunovich is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2020., 21:41   #1351
Zna li netko koliko je ukupno epizoda "Kviskoteke" snimljeno na TVZ i HRT-u ? Večeras sam gledao reprizu 199. epizode (pisalo u odjavnoj špici) - prigodnu povodom smrti Laze Goluže i koja je emitirana u lipnju 1995. Epizoda je bila finale sezone u kojem je pobijedio Domagoj Račić i Oliver Mlakar je na kraju emisije najavio nastavak iduće sezone najesen.

Međutim na Internetu piše da je snimljeno 223 epizode od 1980. do 1995. Što mi je tu nelogično: ako su snimili slijedeću sezonu, onda bi je trebali emitirati i u 1996. Ako nisu snimali dalje, onda je snimljeno ukupno 199 epizoda.

Tražio sam na internetu ali nisam uspio naći točan podatak, pa pitam ovdje zna li tko?
__________________
Kako se zove planina osam puta veća od Velebita?
- Velebyte
bsimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2020., 21:42   #1352
Moram pohvaliti nagrade za pobjednike: trećeplasirani je dobio 10.000 kn i trotjedni tečaj španjolskog, drugoplasirani 30.000 kn i jednomjesečni tečaj njemačkog a pobjednik 70.000 kuna (da, sedamdeset tisuća) i TROMJESEČNI tečaj engleskog na Floridi! Napominjem da su za tečajeve jezika plaćeni svi troškovi!

U odnosu na današnje nagrade u kvizovima i ostalim TV emisijama, te uračunatu inflaciju od 1995. do danas, današnje nagrade se čine jadne u usporedbi s ovim iz Kviskoteke! Vjerujem da je cijena tečaja na Floridi (čitaj: odmora na Floridi) daleko premašila 70.000 kuna i da je Domagoju taj novac poslužio za džeparac za vrijeme odmora na Floridi.
__________________
Kako se zove planina osam puta veća od Velebita?
- Velebyte
bsimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2020., 00:19   #1353
Quote:
bsimic kaže: Pogledaj post
Međutim na Internetu piše da je snimljeno 223 epizode od 1980. do 1995. Što mi je tu nelogično: ako su snimili slijedeću sezonu, onda bi je trebali emitirati i u 1996. Ako nisu snimali dalje, onda je snimljeno ukupno 199 epizoda.

Tražio sam na internetu ali nisam uspio naći točan podatak, pa pitam ovdje zna li tko?
Kasnije je Kviskoteka išla na Novoj TV pa može biti da su uračunali te epizode.
slowmo1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2020., 11:26   #1354
Quote:
bsimic kaže: Pogledaj post
Zna li netko koliko je ukupno epizoda "Kviskoteke" snimljeno na TVZ i HRT-u ? Večeras sam gledao reprizu 199. epizode (pisalo u odjavnoj špici) - prigodnu povodom smrti Laze Goluže i koja je emitirana u lipnju 1995. Epizoda je bila finale sezone u kojem je pobijedio Domagoj Račić i Oliver Mlakar je na kraju emisije najavio nastavak iduće sezone najesen.

Međutim na Internetu piše da je snimljeno 223 epizode od 1980. do 1995. Što mi je tu nelogično: ako su snimili slijedeću sezonu, onda bi je trebali emitirati i u 1996. Ako nisu snimali dalje, onda je snimljeno ukupno 199 epizoda.

Tražio sam na internetu ali nisam uspio naći točan podatak, pa pitam ovdje zna li tko?
Sezona 1996. nije snimljena, premda je bila pripremljena. Znam to zato što sam bio među izabranim natjecateljima, a brzojav iz redakcije još uvijek čuvam kao relikviju nekog sveca.
Pamtim kao to kao da je bilo danas. Pomna selekcija kandidata koja je uključivala testiranja po svim županijskim središtima, pa odlazak u ZG i puna dvorana na Filozofskom, pa onda još dva puta odlazak na HRT... ufff.. na kraju se zbilja osjećaš posebno kada te izaberu među njih 36 između tisuća koji su se prijavili.
U jednom trenutku, kako dugo nije bilo ni glasa od njih sa televizije postalo mi je sumnjivo da se nešto čudno događa pa sam nazvao g-đu Maju Jurković u redakciju, čisto da znam uskladiti moguće termine snimanja sa nekim svojim tadašnjim obvezama. Uslijedio je jedan dug i potpuno otvoren razgovor nakon kojega sam shvatio da je ta priča završena.
Ekipa oko tadašnjeg generalnog direktora Paraća nanjušila je dobru priliku za uzet neke novce na produkciji (čini mi se da je spominjala nešto oko opreme i scenografije, sorry ne pamtim detalje jer ipak je od tada prošlo skoro 25 godina), a veliki gospodin Lazo Goluža (pokoj mu duši) to jednostavno kao autor kviza i nositelj svih prava nije dopustio da se dogodi. Radije je ugasio kviz nego da se iza njega u javnosti vuku repovi.
Eto, tako je "Kviskoteka" nestala sa HRT-a.
Zikkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2020., 11:59   #1355
Quote:
Zikkie kaže: Pogledaj post
Sezona 1996. nije snimljena, premda je bila pripremljena.
Znači da je sinoć prikazana epizoda zbilja bila posljednja s HRT-a i da je TVZ/HRT snimio ukupno 199 epizoda "Kviskoteke". Hvala na pojašnjenju.
__________________
Kako se zove planina osam puta veća od Velebita?
- Velebyte
bsimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2020., 12:38   #1356
Wow oduševio me onaj kviz kad bi barem reprizirali recimo na hrt 3 neki ciklus najzanimljivijih epizoda. Brzo dinamično, ničim ne zaostaje ni za suvremenim kvizovima tipa potjerom. Znaci ono je bila zadnja epizoda. Sjecam se da je isla i na novoj prije 15-ak godina ali kratko mislim samo jednu sezonu. A na hrt je znaci 1995. krenulo kolo sreće nakon Kviskoteke i to je Oliver radio do mirovine.
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2020., 02:34   #1357
Quote:
Arial kaže: Pogledaj post
Wow oduševio me onaj kviz kad bi barem reprizirali recimo na hrt 3 neki ciklus najzanimljivijih epizoda.
...
A na hrt je znaci 1995. krenulo kolo sreće nakon Kviskoteke i to je Oliver radio do mirovine.
Slažem se da bi repriza bila odlična ideja. Dobro pitanje je koliko im je epizoda ostalo, jer je i ona finalna, 199. emitirana s videokazete, vidjelo se da je kvaliteta slike bila loša, i to toliko da nisam siguran ni da se radilo o profi - televizijskom BETACAM sustavu. Da nije bio VHS iz nečije privatne arhive? Ton je doduše bio vrlo dobar, moguće da je bilo S-VHS + HiFi Stereo ton.

Čitao sam tvoju objavu i činilo mi se da se "Kolo sreće" moralo emitirati prije 1995., pa sam provjerio na Wikipediji i tamo piše da je počelo 26. listopada 1993., dakle neko vrijeme su paralelno išli i Kviskoteka i Kolo sreće.

Ovo "činilo mi se" dolazi od jedne anegdote iz moje srednje škole. Naime, nastavnica iz elektrotehnike u 2. razredu se ljutila na mene jer sam u testu napisao "strujno kolo" a ona je tvrdila da je se na hrvatskom kaže "strujni krug", na što sam joj ja odgovorio da se emisija na HTV-u zove "Kolo sreće", a ne "Krug sreće". S tim da sam ja u 2. razred išao u školskoj 1994./95. godini.
__________________
Kako se zove planina osam puta veća od Velebita?
- Velebyte
bsimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 00:58   #1358
jedan primjer iz 1987 kako ni legendarna kviskoteka nije bila lišena gafova

u zadnjoj najozbiljnijoj igri tko zna zna pitanje je glasilo

"Koja će se životinja na kiši udavit u vlastitoj lokvi je se ne zna pomaknuti ?"

Odgovor je bio - tuka što je potpuni mit i izmišljotina

Ovaj dole je doktor glavan iz zadra u kviskoteci 1995 , bio je prošle godine na milijunašu

babunovich is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2020., 11:19   #1359
Prije pet dana u 66. godini umro je Zdravko Kovačić, uspješni i poznati natjecatelj iz tri ciklusa kviskoteke
babunovich is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2020., 13:55   #1360
Počivao u miru. Ostao mi je u sjećanju kao draga, simpatična, duhovita i neopterećena osoba.
funes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.