Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2010., 10:23   #2621
Quote:
Leloo8888 kaže: Pogledaj post
Bok ekipa, evo još jedne nove
čitam ove postove veoma pozorno, oči su mi otpale, jer već satima sjedim za kompom
ugl, detaljnim proučavanjem odluka je pala, bit će dr. Tončić. No imam mali problem (naravo). Trebala bih ići što prije, jer sam alergična na prokletu ambroziju i zato ne mogu preko ljeta, jer mislim da mi operacija ne bi ništa pomogla dok mi je nos al ono totalka začepljen. Studiram, i ne bih baš trebala izostajati s predavanja, pa me zanima nakon koliko vremena smijem izaći van među ljude a da me ne gledaju kao izvanzemaljca
Hvala puno
To sve ovisi od osobe do osobe i tipu operacije...al računaj minimalno 2 tjedna. Bar sam ja tako zaključila po svim postovima. Ja sam nakon prve operacije mogla van čim su mi skinuli tampone 5-ti dan jer nisam imala nikakve podljeve...jedino malo nos otečen...al sam isto stajala doma dok punti nisu pootpadali i nos malo splasnuo ...jedno 10tak dana.
princess is offline  
Old 22.03.2010., 12:02   #2622
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
To sve ovisi od osobe do osobe i tipu operacije...al računaj minimalno 2 tjedna. Bar sam ja tako zaključila po svim postovima. Ja sam nakon prve operacije mogla van čim su mi skinuli tampone 5-ti dan jer nisam imala nikakve podljeve...jedino malo nos otečen...al sam isto stajala doma dok punti nisu pootpadali i nos malo splasnuo ...jedno 10tak dana.
Hvala ti puno
Leloo8888 is offline  
Old 22.03.2010., 14:38   #2623
e ljudi ja cula od dosta ljudi da je to nesto najgore u zivotu (operacija nosa), da je to takva nenormalna bol da je to strasno....
i dal znate, moze li se samo koza operirat, znaci visak uklonit, a ne kost?
cokoladna is offline  
Old 22.03.2010., 14:52   #2624
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Malo mi je to cudno da se vise ne moze na pregled kod Jurline jer je poznanica koja se prije nekih 10-15 dana narucivala kod njega na prvi pregled dobila termin krajem 8. mj. - naravno 2010.
Mozda da probas zvati telefonom za narudzbu pa da vidis hoces li dobiti drugaciji odgovor ili da odes na Rebro osobno (ne znam odakle si) se naruciti.
Moja preporuka ti je da cekas Jurlinu, on je jaaako strucan i ne mici se od njega! Mene je operirao i nema sanse da bih se ja odlucila za nekoga drugoga.
U petak sam se naručila kod Poje 7.7.2010.,a za Jurlinu sa probala i mailom i zvala sam i svaki put su mi rekli da za ovu godinu nema termina za pregled.
Nije mi to nikako jasno jer preglaed traje 10 min,a ja bi tako kod njega.
Imam i poznanicu koja radi tamo kao sestra i ona mi je rekla da ne mogu kod njega,ali nitko ne govori iz kojeg razloga je odjedanput nemoguće doći do njega. Malo mi je predugo čekati 2011.g. da se tek naručim.
Kad sam se malo raspitivala rekli su mi da je Poje najbolji ,pa Jurlina i tek onda Bilić.Inaće čitala sam tvoje postove i zato sam se i odlučila za Jurlinu i hvala ti kaj si mi odgovorila.Da li si radila i korekciju i kako si zadovoljna?
Tia32 is offline  
Old 22.03.2010., 14:55   #2625
Quote:
marincezg kaže: Pogledaj post
nisam vise nikakvu korekciju radila osim devijacije, mada sam htjela da mi usput i "poraspa" na sredini nosa brijeg, (mali) ali je rekao da nebude...
Nisam vise htjela nista pitati, jer to u biti spada pod estetsku kirurgiju a mi se nismo nista prije dogovarali u vezi tog.
Vec sam pisala da sam trebala ici kod dr. Duske Markov, (na operac.) ona je rekla da ce mi to srediti (taj moj brijeg) usput, ali posto je njezina med.sestra zeznula stvar kod narucivanja, ja sam dospjela kod dr.Bilica.....
ipak mislim da sve zavisi od doktora do doktora sta ce usput napraviti...
Sretno!!!!
Hvala ti !
Tia32 is offline  
Old 22.03.2010., 18:48   #2626
Quote:
Tia32 kaže: Pogledaj post
U petak sam se naručila kod Poje 7.7.2010.,a za Jurlinu sa probala i mailom i zvala sam i svaki put su mi rekli da za ovu godinu nema termina za pregled.
Nije mi to nikako jasno jer preglaed traje 10 min,a ja bi tako kod njega.
Imam i poznanicu koja radi tamo kao sestra i ona mi je rekla da ne mogu kod njega,ali nitko ne govori iz kojeg razloga je odjedanput nemoguće doći do njega. Malo mi je predugo čekati 2011.g. da se tek naručim.
Kad sam se malo raspitivala rekli su mi da je Poje najbolji ,pa Jurlina i tek onda Bilić.Inaće čitala sam tvoje postove i zato sam se i odlučila za Jurlinu i hvala ti kaj si mi odgovorila.Da li si radila i korekciju i kako si zadovoljna?
Mislim da neces pogrijesiti ni s dr. Poje, nemoj brinuti , i on je dobar.
Jurlina je vjerojatno preopterecen tj. prebukiran za ovu godinu jer ima jaaako puno pacijenata i operira jaaaako ozbiljne i zafrknute stvari (onkoloske operacije).
I da te podsjetim, pokusaj odabrati termin operacije za hladnoga vremena (zimi), daklem ne po ljeti da si olaksas oporavak i sprijecis mogucnost komplikacija.
Sretno
tweetee is offline  
Old 22.03.2010., 19:17   #2627
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Mislim da neces pogrijesiti ni s dr. Poje, nemoj brinuti , i on je dobar.
Jurlina je vjerojatno preopterecen tj. prebukiran za ovu godinu jer ima jaaako puno pacijenata i operira jaaaako ozbiljne i zafrknute stvari (onkoloske operacije).
I da te podsjetim, pokusaj odabrati termin operacije za hladnoga vremena (zimi), daklem ne po ljeti da si olaksas oporavak i sprijecis mogucnost komplikacija.
Sretno
A valjda će sve ispasti ok,planiram da će me možda( ako budem imala sreće)naručiti za operac. u 10.mj.Moram priznati da me je jako strah,nisam nikad u životu bila u bolnici i nisam nikad ništa operirala.Molim te ,samo mi reci što se tiče korekcije na nosu da li si zadovoljna(ako si radila),možda bi i to sredila ,ali malo me prpa kako ću ispasti.
Hvala ti na svim odgovorima ,puno si mi pomogla.
Tia32 is offline  
Old 22.03.2010., 20:00   #2628
Quote:
Tia32 kaže: Pogledaj post
A valjda će sve ispasti ok,planiram da će me možda( ako budem imala sreće)naručiti za operac. u 10.mj.Moram priznati da me je jako strah,nisam nikad u životu bila u bolnici i nisam nikad ništa operirala.Molim te ,samo mi reci što se tiče korekcije na nosu da li si zadovoljna(ako si radila),možda bi i to sredila ,ali malo me prpa kako ću ispasti.
Hvala ti na svim odgovorima ,puno si mi pomogla.
Za operaciju narucuje casna sestra, barem je mene, i vidi koji prvi slobodan termin ce naci. Ako zelis neki drugi koji ti vise odgovara, pitaj je da li je moguce, osobito ako zelis kasniji termin jer je kasniji vjerojatno jos slobodan. Hocu reci, ne moras bespogovorno uzeti prvi koji ti ponudi nego vidi mozes li se dogovoriti za onaj koji tebi vise odgovara. Ona ce prolistati knjigu narudzbi pa cete skupa odabrati

Operacije se nemoj bojati, zbilja nije nista strasno, ja bih opet da trebam (a mozda i hocu jer bih jos neke stvari trebala korigirati - samo funkciju, nemam namjeru raditi estetiku). Pripremi se da neces moci disati kroz nos neko vrijeme dok ne izvade tampone i da ce te mozda boljeti grlo ako te pogrebu kod intubacije. Ali sve to brzo prodje i najbitnije ti je ne trpjeti bol (ako je bude uopce), odmarati, jesti i piti

Sto se estetske korekcije tice, nisam radila nikakve promjene pa to ne mogu komentirati. Meni je samo mrvicu (neprimjetno) podignuo vrsak i to zato jer je on zakljucio da treba zbog protoka zraka blabla. Nisam imala nikakvih podljeva ni sl., a vrsak mi je odmah poslije operacije bio dosta podignutiji nego sad (s vremenom se malo spustio kad je sve sjelo na mjesto i prestalo biti zategnuto) pa mi je nos automatski bio dosta uzi to prvo kratko vrijeme.

Ne pratim vise redovito ovu temu pa ne znam sto ti namjeravas raditi - zapravo ce to odluciti dr., a o tome ovisi kakav i koliko dug ce ti biti oporavak. Poje ce ti sigurno dobro napraviti estetiku, znam da radi i rekonstrukcije nosa u slucaju nekih bolesti pa se definitivno kuzi
tweetee is offline  
Old 22.03.2010., 20:15   #2629
Quote:
INY kaže: Pogledaj post
Ja bi tribala operirat devijaciju septuma jer je dosta izražena, a kvaliteta života radi toga mi je nula, loše spavam, pri treningu se umaram grozno i imam osjećaj da ću ostat bez zraka, a svaka prehlada mi je sto puta izraženija.
Volila bi to napravit u Zagrebu, a ne u Splitu više radi moje neke fiks ideje o drljavosti Splitske bolnice, higijeni i "ljubaznosti" doktora. Neznam di bi to bilo dobro napravit u Zagrebu i koliko traje oporavak? Čula sam da se nakon 3 dana vade tamponi i da onda ostaju šavovi neko vrime...
Malo se i brinem oko izgleda nosa, kolike su šanse da mi nos izgleda gore i nesimetričnije nego sada, ipak je to slična vrsta operacija kao kod estetskog zahvata. Zato bi tila da me operira osoba koja je stručnjak i ima iskustva.
Privatno je zaista skupo, mislim da bi bilo ishitreno platit toliku cifru ako mi to može napravit jednako sposobna osoba u bolnici...
Ima li itko kakav prijedlog? Čula sam da dosta hvale bolnicu na Šalati..
Otorina koja je nekad bila na Salati preseljena je u novu zgradu na Rebru zajedno s pripadajucim otorincima prije cca 2 godine.
Kao sto si vec mogla procitati, od otorinaca sa Salate tj. Rebra preporuceni su primjerice Mladina (sef odjela), Jurlina i Poje. Jurlina, kako smo procitali, vise ne narucuje na prvi pregled ove godine. Mladina, kako smo takodjer ovdje citali, zna pacijente preusmjeravati na privatno.
U svakom slucaju, Rebro je za preporuku. Sam odjel je posve nov, cist, 1-2-krevetne sobe s kupaonom (twc) i tv pa je vrijeme koje gore provedes ugodno.
tweetee is offline  
Old 22.03.2010., 20:25   #2630
Quote:
Tia32 kaže: Pogledaj post
A valjda će sve ispasti ok,planiram da će me možda( ako budem imala sreće)naručiti za operac. u 10.mj.Moram priznati da me je jako strah,nisam nikad u životu bila u bolnici i nisam nikad ništa operirala.Molim te ,samo mi reci što se tiče korekcije na nosu da li si zadovoljna(ako si radila),možda bi i to sredila ,ali malo me prpa kako ću ispasti.
Hvala ti na svim odgovorima ,puno si mi pomogla.
ej ja sam isto naručena kod dr poje 30.6. i baš me zanima kad će biti prvi slobodni termin za operaciju nadam se da ne prekasno
Lana zgb is offline  
Old 23.03.2010., 18:03   #2631
Quote:
Lana zgb kaže: Pogledaj post
ej ja sam isto naručena kod dr poje 30.6. i baš me zanima kad će biti prvi slobodni termin za operaciju nadam se da ne prekasno
Pa kad si se naručila ,ja sam se naručila 19.03.2010. za 7.7.? Baš mi je drago,nadam se da će nam proći sve ok,možda dobijemo sličan termin ,pa završimo u sobi zajedno.Ja bi voljela da dobijem termin u 10.mj. ,kažu da je tada najbolje.Jel ti isto operiraš devijaciju i hoćeš raditi i korekciju.Ja se još nisam odlučila ako mi predloži korekciju da li da se upustim i u to ili da samo riješim sadašnji problem.Malo me je strah konačnog rezultata.
Tia32 is offline  
Old 23.03.2010., 18:46   #2632
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Za operaciju narucuje casna sestra, barem je mene, i vidi koji prvi slobodan termin ce naci. Ako zelis neki drugi koji ti vise odgovara, pitaj je da li je moguce, osobito ako zelis kasniji termin jer je kasniji vjerojatno jos slobodan. Hocu reci, ne moras bespogovorno uzeti prvi koji ti ponudi nego vidi mozes li se dogovoriti za onaj koji tebi vise odgovara. Ona ce prolistati knjigu narudzbi pa cete skupa odabrati

Operacije se nemoj bojati, zbilja nije nista strasno, ja bih opet da trebam (a mozda i hocu jer bih jos neke stvari trebala korigirati - samo funkciju, nemam namjeru raditi estetiku). Pripremi se da neces moci disati kroz nos neko vrijeme dok ne izvade tampone i da ce te mozda boljeti grlo ako te pogrebu kod intubacije. Ali sve to brzo prodje i najbitnije ti je ne trpjeti bol (ako je bude uopce), odmarati, jesti i piti

Sto se estetske korekcije tice, nisam radila nikakve promjene pa to ne mogu komentirati. Meni je samo mrvicu (neprimjetno) podignuo vrsak i to zato jer je on zakljucio da treba zbog protoka zraka blabla. Nisam imala nikakvih podljeva ni sl., a vrsak mi je odmah poslije operacije bio dosta podignutiji nego sad (s vremenom se malo spustio kad je sve sjelo na mjesto i prestalo biti zategnuto) pa mi je nos automatski bio dosta uzi to prvo kratko vrijeme.

Ne pratim vise redovito ovu temu pa ne znam sto ti namjeravas raditi - zapravo ce to odluciti dr., a o tome ovisi kakav i koliko dug ce ti biti oporavak. Poje ce ti sigurno dobro napraviti estetiku, znam da radi i rekonstrukcije nosa u slucaju nekih bolesti pa se definitivno kuzi
Hvala ti punooooo
Tia32 is offline  
Old 23.03.2010., 20:14   #2633
Quote:
Tia32 kaže: Pogledaj post
Pa kad si se naručila ,ja sam se naručila 19.03.2010. za 7.7.? Baš mi je drago,nadam se da će nam proći sve ok,možda dobijemo sličan termin ,pa završimo u sobi zajedno.Ja bi voljela da dobijem termin u 10.mj. ,kažu da je tada najbolje.Jel ti isto operiraš devijaciju i hoćeš raditi i korekciju.Ja se još nisam odlučila ako mi predloži korekciju da li da se upustim i u to ili da samo riješim sadašnji problem.Malo me je strah konačnog rezultata.
pa tak prije nešto više od tjedan dana...da 10.mj je...ma najbolje ti je da sve odjednom riješiš kad već ideš...hihihihi možda se vidimo
Lana zgb is offline  
Old 24.03.2010., 15:08   #2634
Quote:
Lana zgb kaže: Pogledaj post
pa tak prije nešto više od tjedan dana...da 10.mj je...ma najbolje ti je da sve odjednom riješiš kad već ideš...hihihihi možda se vidimo
Najbolje je da ti ideš prva tak da vidimo kako ćeš ti proći...hihhihii,da na vrijeme promjenim doktora.
Ajde ako se sjetiš javi se poslje pregleda da vidim kad ideš na operaciju...
ako ne svejedno sretno i možda se vidimo...)))
Tia32 is offline  
Old 27.03.2010., 14:11   #2635
Bok svima

Poz svima,imam 18 god, novi sam na forumu ali već duže vrijeme razmišljam o operaciji nosa jer me sadašnji nos baca u depresiju.Imam prošireni vrh nosa pa me zanima vaša iskustva,ukratko kako su protekle vaše operacije.Ima dosta tema ali nema konkretna iskustva(ili ja nisam pročitao) molio bi ukratko i zanima me uspješnost operacije čega se najviše bojim(nije moja slika ali recimo radi se o tom,samo kod mene je to zadebljanje više istaknutije:
http://www.plasticsurgerypa.com/Disp...noplasty_1.jpg ...
unaprijed hvala na odgovorima
Normalboy is offline  
Old 27.03.2010., 22:06   #2636
Quote:
cokoladna kaže: Pogledaj post
e ljudi ja cula od dosta ljudi da je to nesto najgore u zivotu (operacija nosa), da je to takva nenormalna bol da je to strasno....
i dal znate, moze li se samo koza operirat, znaci visak uklonit, a ne kost?
kako mi je ovo promaklo
kao prvo nos ne boli ništa,i o kakvoj koži ti pričaš
nika37 is offline  
Old 28.03.2010., 01:17   #2637
Quote:
Normalboy kaže: Pogledaj post
Poz svima,imam 18 god, novi sam na forumu ali već duže vrijeme razmišljam o operaciji nosa jer me sadašnji nos baca u depresiju.Imam prošireni vrh nosa pa me zanima vaša iskustva,ukratko kako su protekle vaše operacije.Ima dosta tema ali nema konkretna iskustva(ili ja nisam pročitao) molio bi ukratko i zanima me uspješnost operacije čega se najviše bojim(nije moja slika ali recimo radi se o tom,samo kod mene je to zadebljanje više istaknutije:
http://www.plasticsurgerypa.com/Disp...noplasty_1.jpg ...
unaprijed hvala na odgovorima
ovo je lijepo sreden nos! takvo nesto upravo i meni treba..nije toliko krumpirast moj nos, ali sam ja picajzla i zelim da bude savrsen

pridruzujem se molbama
curaspitanjem is offline  
Old 30.03.2010., 10:58   #2638
bok ljudovi,
da se javim evo tri tjedna od operacije i ja sam prepre pre zadovoljna
oni koji prate znaju da mi je ovo druga operacija, uglavnom ovaj put mi je radjena osteotomija, potpuno lomljenje bocnih kostiju te rekonstrukcija hrskavicnog djela.
htjela bi vam dat savjet, nakon prve operacije-samo raspanje je bilo- izgledala sam prestrasno, ajme majko-sva modra, natecena grozno-uopce se nisam pripremila i zato sam se ovaj put dobro informirala i bila sam odlicna, blago ljubicasti podocnjaci, sve brzo proslo)
Sto sam cinila???
Pila sam svaki dan tabletu cinka te C vitaamin u prahu, 7 dana prije operacije sam uzimala homeopatske ARNICA pikulice te jos 7 dana poslije.
modrice sam mazala LIOTON gelom, a 24 sata nakon opercije sam se trudila drzati gel-led malo na vratu, malo na potiljku malo oko ociju-po 5 min pa tako opet za sat vremena....
nakon sto se operirate, svi zelite sto prije doc u neku normalu a s ovim cete u 7 dana bit skroz ok, uopce vise ne stavljam ni puder ni korektor i mamm super nos
pozzzz
MALENA ST is offline  
Old 30.03.2010., 15:57   #2639
Smile

Quote:
MALENA ST kaže: Pogledaj post
bok ljudovi,
da se javim evo tri tjedna od operacije i ja sam prepre pre zadovoljna
oni koji prate znaju da mi je ovo druga operacija, uglavnom ovaj put mi je radjena osteotomija, potpuno lomljenje bocnih kostiju te rekonstrukcija hrskavicnog djela.
htjela bi vam dat savjet, nakon prve operacije-samo raspanje je bilo- izgledala sam prestrasno, ajme majko-sva modra, natecena grozno-uopce se nisam pripremila i zato sam se ovaj put dobro informirala i bila sam odlicna, blago ljubicasti podocnjaci, sve brzo proslo)
Sto sam cinila???
Pila sam svaki dan tabletu cinka te C vitaamin u prahu, 7 dana prije operacije sam uzimala homeopatske ARNICA pikulice te jos 7 dana poslije.
modrice sam mazala LIOTON gelom, a 24 sata nakon opercije sam se trudila drzati gel-led malo na vratu, malo na potiljku malo oko ociju-po 5 min pa tako opet za sat vremena....
nakon sto se operirate, svi zelite sto prije doc u neku normalu a s ovim cete u 7 dana bit skroz ok, uopce vise ne stavljam ni puder ni korektor i mamm super nos
pozzzz
Baš sam se pitala kako je sve prošlo. Drago mi je da je ovaj put ispalo sve kako treba i da ti je oporavak tako kratko trajao. Uživaj u novom nosiću! Pozz
kimy1 is offline  
Old 31.03.2010., 00:20   #2640
Quote:
MALENA ST kaže: Pogledaj post
bok ljudovi,
da se javim evo tri tjedna od operacije i ja sam prepre pre zadovoljna
oni koji prate znaju da mi je ovo druga operacija, uglavnom ovaj put mi je radjena osteotomija, potpuno lomljenje bocnih kostiju te rekonstrukcija hrskavicnog djela.
htjela bi vam dat savjet, nakon prve operacije-samo raspanje je bilo- izgledala sam prestrasno, ajme majko-sva modra, natecena grozno-uopce se nisam pripremila i zato sam se ovaj put dobro informirala i bila sam odlicna, blago ljubicasti podocnjaci, sve brzo proslo)
Sto sam cinila???
Pila sam svaki dan tabletu cinka te C vitaamin u prahu, 7 dana prije operacije sam uzimala homeopatske ARNICA pikulice te jos 7 dana poslije.
modrice sam mazala LIOTON gelom, a 24 sata nakon opercije sam se trudila drzati gel-led malo na vratu, malo na potiljku malo oko ociju-po 5 min pa tako opet za sat vremena....
nakon sto se operirate, svi zelite sto prije doc u neku normalu a s ovim cete u 7 dana bit skroz ok, uopce vise ne stavljam ni puder ni korektor i mamm super nos
pozzzz

e supeeeeeeeer,baš mi je drago...hvala na savjetima...e daj ak ti nije bed stavi slikice da vidimo...
Lana zgb is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.