Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2010., 10:04   #2001
RJEŠENJE QQ

Quote:
Andrey_81 kaže: Pogledaj post
Evo još malo mojih utisaka...
Što se potrošnje tiče (barem prema putnom računalu) prosjek je uglavnom 7,6 - 7.9, normalna kombinirana vožnja. Neki dan se vozio autoputom cca 100 km, brzinom od 130, potrošnja također 7,7 -7,9. I je puno i nije. Auto je dosta velik, motor također. Mislim da laže onaj ko veli da troši ispod 7 litara. Dci motori jesu malo rastrošniji, mislim da je ovo poznata stvar, ali ide ko zmaj. Također vozim i mazdu 3, 1.6. Pri brzini od 130 troši 5.6 litara. Motor HDI.

Ako usporedim buku u vožnji, Mazda 3 je koma. Pri brzini od 160 nemožete normalno razgovarat u autu. Izolacija buke kod QQ je fenomenalna. Zatvorite vrata, a ono muk, tišina, također pri velikim brzinam (i na 190).

Unutrašnjost me sve više živcira. Auto je pun cvrčaka i čudi me da su svi na desnoj strani. Vjerojatno je na jednoj strani trake u tvornici radio iskusni radnik, a na drugoj neki novak. Škripi i lupka s desne strane u onoj rupi u krovu u koju ulazi panoramski krov. Cvrči napred, kod prozora, pojma nemam što. Kad prođem preko neravnina opet lupa više na desnoj stani stražni ovjes, o lupanju pan. krova da i ne pričam. Opet mazda 3 za usporedbu, nema ni jednog cvrčka ni nakon 4 godine.

Zvučnike i cd jedinicu ne želim ni spominjat. Ispod svake razine.

Uglavnom, više pohvala nego kritika. Možda malkice loša završna obrada.

LUPKANJE ISPOD PREDNJE ŠAJBE RJEŠAVAŠ ZAMJENOM PLASTIKE ISPOD BRISAČA SA VANJSKE STRANE, OSTALE CVRČKE (VRATA, SREDNJI STUB) NAMAŽI SANITARNIM PROZIRNIM SILIKONOM I NESTAT ĆE. STRAŽNJA VRATA (KOD NEKIH) TREBA NAULJITI GUMU I DOTEGNUTI VIJAK NOSIĆA ZAKAČKE (IZNAD STRAŽNJEG ODBOJNIKA). ZAMJENI SI OBAVEZNO U GAR. ROKU STRAŽNJE AMORTIZERE JER NOVI IMAJU TVORNIČKU DORADU... LUPANJE STRAŽNJEG KRAJA-ZAMIJENI SELEN BLOKOVE NA VILICAMA ILI KOMPLETNE VILICE. UMJESTO TVORNIČKOG RADIJA KUPIŠ 2DIN PIONER 4200 JEDINICU I ZVUČNICI ŽĆE SE ČUTI 95 POSTO BOLJE I JAČE! žELIŠ JOŠ?
Logaritmicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:09   #2002
Quote:
cotomas kaže: Pogledaj post
Qashqai je šminka auto, ima finu završnu obradu i iznutra izgleda zanimljivo kao i izvana no kada ga kupujete vodite računa o sljedećem----> AUTO JE MALEN. Naprjed ima mjesta kao što je i red u svakom normalnom automobilu no zadnja klupa je katastrofalna... sjesti iza sam mogao u dvije varijante a to je: ili sjedeći tako da savinem vrat u paragraf ili da se zavalim no tu je problem što su vam koljena već u sjedećoj varijanti zabijena u leđa ovog ispred vas a kad zalegnete jedina je varijanta da izbacite noge kroz prozor. U prtljažnik u vertikalnom položaju stane laptop ili LCD ekran što znači da auto ide u korak s modernim vremenima (ilitiga prtljažnik je malen). 1780mm širine govori kako je auto na razini škode octavie no u stvarnosti što zbog oblika naslona za ruku a što zbog stjenke koja je ko u tenka odozada mogu sjest maksimalno dvije prosječne osobe.

Ljepo i nefunkcionalno auto.

KAJ TI PRIČAŠ GLUPOSTI? JA SAM 192/116KG I AOTO JE SASVIM OK.VEĆI OD MNOGIH KOJE SAM ISPROBAO NA PUTU DO NOVOG QASHA (GOLF 5 MU NIJE DO KOLJENA!!!) PROBAJ SI TICO, DA VIDIŠ ŠTO JE MALENO, HE,HE
Logaritmicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:36   #2003
@logari......,možeš li pojasnit što se točno maže i kako sa sanitarnim silikonom,prvi put čujem za to
rango12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 11:16   #2004
Quote:
Andrey_81 kaže: Pogledaj post
Još jedan nedostatak... Radio se ne stiša automatski kad se upale parkirni senzori. Zna bit nezgodno kod parkiranja ako se previše pouzdate u senzore i ufurate se u muziku...

Ovo me čudi, pošto svi prijatelji koji imaju tvorničke senzore (peugeot, audi, vw) nemaju taj problem.
na mom passatu se radio također ne stiša, senzori su serijski
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 11:31   #2005
Quote:
Logaritmicus kaže: Pogledaj post
LUPKANJE ISPOD PREDNJE ŠAJBE RJEŠAVAŠ ZAMJENOM PLASTIKE ISPOD BRISAČA SA VANJSKE STRANE, OSTALE CVRČKE (VRATA, SREDNJI STUB) NAMAŽI SANITARNIM PROZIRNIM SILIKONOM I NESTAT ĆE. STRAŽNJA VRATA (KOD NEKIH) TREBA NAULJITI GUMU I DOTEGNUTI VIJAK NOSIĆA ZAKAČKE (IZNAD STRAŽNJEG ODBOJNIKA). ZAMJENI SI OBAVEZNO U GAR. ROKU STRAŽNJE AMORTIZERE JER NOVI IMAJU TVORNIČKU DORADU... LUPANJE STRAŽNJEG KRAJA-ZAMIJENI SELEN BLOKOVE NA VILICAMA ILI KOMPLETNE VILICE. UMJESTO TVORNIČKOG RADIJA KUPIŠ 2DIN PIONER 4200 JEDINICU I ZVUČNICI ŽĆE SE ČUTI 95 POSTO BOLJE I JAČE! žELIŠ JOŠ?
Pričate o Yugu ili Nissanu?
franzjoseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 12:42   #2006
[QUOTE=alanko;29561205]ma nee,nek svako kaže šta misli,tu smo da raspravljamo ..na kraju ,meni je moj ok malo mi troši(1,5dci)dobro ide,žena sretna ,djeca sretna di češ bolje,a osim tih selena drugih problema nisam ja ni imao nemam cvrčaka čak ni sad kad je hladnije jedino što kažem da je dobro što nisam uzeo neki jači paket opreme jel auto nije baš ono što sam mislio da če bit..[/QUOTEP
Postali smo ko mala djeca,uglavnom da završimo sa tim ''cvrčcima''i ostalim bolestima,ispada da mi koji smo kupili jeftinije modele bolje smo prošli ili bar očekivano od onih koji su uzeli najskuplje.
Vjerujem da bih i ja bio u najmanju ruku razočaran,ovako je sve OK,a auto je na kraju bio ženin izbor,ja sam imao neke druge kombinacije,al neka nije mi žao!
ivan hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 13:14   #2007
Quote:
ivan hr kaže: Pogledaj post
...auto je na kraju bio ženin izbor,ja sam imao neke druge kombinacije,al neka nije mi žao!
A jesmo papci... I mene žena nagovorila. Ja htio Mazdu 6, Alfu 159 ili Hondu Accord.... Drago mi je što nisam alfu uzeo, al ova Honda me boli.... Bitno da žena uživa dok je vozim.
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 13:37   #2008
Koliko vam troši Qashqai sa motorom 1.6 16v? Zanima me najniža potrošnja, najveća potrošnja i prosjek.

Hvala unaprijed na odgovorima.
__________________
CARPE DIEM
TheBlack Knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:05   #2009
Quote:
Andrey_81 kaže: Pogledaj post
A jesmo papci... I mene žena nagovorila. Ja htio Mazdu 6, Alfu 159 ili Hondu Accord.... Drago mi je što nisam alfu uzeo, al ova Honda me boli.... Bitno da žena uživa dok je vozim.
Ma kod mene ti je moja uvijek zadnja.....Da draga!
Ja sam imao u planu Insigniu karavan,al ženi je auto prevelik,pa sam završio na QQ!
Toliko o tome kako se mi muški razumiemo u aute!?
ivan hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:09   #2010
Quote:
TheBlack Knight kaže: Pogledaj post
Koliko vam troši Qashqai sa motorom 1.6 16v? Zanima me najniža potrošnja, najveća potrošnja i prosjek.

Hvala unaprijed na odgovorima.
Najniža po putnom rač.mi je bila oko 6.6,trenutnu prosječnu mi pokazuje 6,7 ja računam oko 7,a najviša negdje oko 10 i to po autoputu.
Sve u svemu ja sam zadovoljan,bolje od očekivanog!
ivan hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 18:13   #2011
Quote:
ivan hr kaže: Pogledaj post
Ma kod mene ti je moja uvijek zadnja.....Da draga!
Ja sam imao u planu Insigniu karavan,al ženi je auto prevelik,pa sam završio na QQ!
Toliko o tome kako se mi muški razumiemo u aute!?
moram priznat da je i moja odigrala glavnu ulogu ja nisam ni znao koji je to auto a ona ga vidla na cesti i tu je sve počelo i završilo..morao je bit diesel da nam puno ne troši i morao je bit bijeli jer je takvog vidla a nek sad ja kao vidim jer ovo ostalo ok..ma dobro nemogu reč da nisam zadovoljan a ovih par sitnica sam riješio sve u svemu slažem se s vama auto je ok..
PS: AUTI SU KO I ŽENE ŠTO SU LJEPŠI TO JE SKUPLJE ODRŽAVANJE...
alanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 17:40   #2012
Quote:
alanko kaže: Pogledaj post
moram priznat da je i moja odigrala glavnu ulogu ja nisam ni znao koji je to auto a ona ga vidla na cesti i tu je sve počelo i završilo..morao je bit diesel da nam puno ne troši i morao je bit bijeli jer je takvog vidla a nek sad ja kao vidim jer ovo ostalo ok..ma dobro nemogu reč da nisam zadovoljan a ovih par sitnica sam riješio sve u svemu slažem se s vama auto je ok..
PS: AUTI SU KO I ŽENE ŠTO SU LJEPŠI TO JE SKUPLJE ODRŽAVANJE...
Super,nekako mi se čini se da smo kupili pravi ženski auto!?
ivan hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 09:50   #2013
Quote:
Andrey_81 kaže: Pogledaj post
A jesmo papci... I mene žena nagovorila. Ja htio Mazdu 6, Alfu 159 ili Hondu Accord.... Drago mi je što nisam alfu uzeo, al ova Honda me boli.... Bitno da žena uživa dok je vozim.
J...me pas, i kod mene je bila ista situacija... Htio sam Mazdu 6, eventualno novog Lancera...ali neeeee, baba oće Seat Leone... NIsam htio popustiti pa smo našli Qasq kao neki kompromis...

Baš smo papci...
Grunfzero is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 09:58   #2014
Jučer sam bio kod vulkanizera na promjeni guma, veli mi frajer da su alu felge na autu katastrofa. Na zadnje je morao staviti 4 puta više utega od normalne količine za tu dimenziju da bi dobio nulu kod balansa....koma...

Kaže da su zadnje felge u lošijem stanju od prednjih barem za 40%. Pitao me je gdje se vozim, kako vozim...itd. Odgovorio sam iskreno: prosječan sam vozač koji godišnje radi cca 25 tisuća uglavnom po gradu. Nisam "cik-cak" tip, ne derem auto bez milosti, pazim na ležeće i izbjegavam rupetine po cestama...

Onda mi je potvrdio da je već par puta radio Qasq i da svi imaju iste simptome: felge budu spigane par mm i to uglavnom zadnje stradaju više od prednjih...

Što vrijeme više prolazi, pitam se što je sljedeće??

Btw, pisao sam o tome da mi se na prednjem lijevom kotaču opako čuju ležajevi. Naručio sam se na servis 27.10. pa ću vam javiti povratnu info.
Grunfzero is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 18:16   #2015
Quote:
Grunfzero kaže: Pogledaj post
Jučer sam bio kod vulkanizera na promjeni guma, veli mi frajer da su alu felge na autu katastrofa. Na zadnje je morao staviti 4 puta više utega od normalne količine za tu dimenziju da bi dobio nulu kod balansa....koma...

Kaže da su zadnje felge u lošijem stanju od prednjih barem za 40%. Pitao me je gdje se vozim, kako vozim...itd. Odgovorio sam iskreno: prosječan sam vozač koji godišnje radi cca 25 tisuća uglavnom po gradu. Nisam "cik-cak" tip, ne derem auto bez milosti, pazim na ležeće i izbjegavam rupetine po cestama...

Onda mi je potvrdio da je već par puta radio Qasq i da svi imaju iste simptome: felge budu spigane par mm i to uglavnom zadnje stradaju više od prednjih...

Što vrijeme više prolazi, pitam se što je sljedeće??

Btw, pisao sam o tome da mi se na prednjem lijevom kotaču opako čuju ležajevi. Naručio sam se na servis 27.10. pa ću vam javiti povratnu info.
Koliko si km. prešao s tim felgam,jesu li 16 ili 17 cola?
ivan hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 18:20   #2016
Quote:
ivan hr kaže: Pogledaj post
Super,nekako mi se čini se da smo kupili pravi ženski auto!?
-nije valjda toliko ženski ??? nema veze nek su nama žene sretne,,,
alanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 18:40   #2017
Quote:
alanko kaže: Pogledaj post
-nije valjda toliko ženski ??? nema veze nek su nama žene sretne,,,
Ma to je pravi muški auto koji se sviđa i ženama,gdje ćeš bolje!
Danas sam na parkiralištu malo bolje pogledao jedan Hyundai IX 35,i šta ja znam nije me se baš dojmio,onako na prvi pogled je vau,a onda kad malo bolje pogledaš nekako je nezgrapan.
Daleko od toga da je loš,al QQ mi se čini skladnijim i dinamičnijim,a pogotovo što će taj dizajn i za 5-10 god.biti i dalje OK.
P.S.
To je samo moje mišljenje!
ivan hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 08:37   #2018
Moj je potpuno novi. Prilikom kretanja čujem jedva primjetno ritmično lupkanje iz pravca prednjeg desnog kotača. Čuje se uvijek i samo desetak sekundi prilikom polaska.
pipi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 08:40   #2019
Quote:
Grunfzero kaže: Pogledaj post
J...me pas, i kod mene je bila ista situacija... Htio sam Mazdu 6, eventualno novog Lancera...ali neeeee, baba oće Seat Leone... NIsam htio popustiti pa smo našli Qasq kao neki kompromis...

Baš smo papci...
Ma koji Leon?! Šuti samo, dobro si prošo
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 17:21   #2020
POZDRAV..

možete mi reći koliko se sad trenutno po auto salonima čeka na qasqai? Muž misli mijenjat auto na proljeće pa me zanima jel i sad gužva? Nismo još išli u auto kuće pa me zanima informativno.. hvala
majsica29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.