Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li posjetili Međugorje?
Da i bilo je neopisivo 400 32.63%
Ne, nažalost nisam imao (la) priliku 50 4.08%
Nadam se da ću posjetit jedan dan 112 9.14%
Ne, i ne zanima me 612 49.92%
Bio sam, ali ne vjerujem u ukazanja 52 4.24%
Glasovatelji: 1226. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2003., 12:39   #21
takva mjesta mogu biti mjesta duhovne obnove, ovisno što koja osoba tamo gdje osjeća/vidi.

Tu se ne ispunjavaju želje.

znam jednu priču iz Lourdesa, mislim.

jedan čovjek, bolestan, došao je moliti za vlastito zdravlje.
tamo je u jednom trenutku vidio jednu djevojku koja je bila u jako teškom zdravstvenom stanju, i toliko je osjetio suosjećanje i ljubav prema njoj da je potpuno zaboravio na sebe i svoju bolest. I iskreno se počeo militi samo za nju, da ONA ozdravi (da joj bude bolje)....

što je s djevojkom bilo, ne znam, ali taj čovjek JE ozdravio.


Eto. Shvatili to doslovno ili simbolički
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 13:17   #22
Quote:
Bitnije je što je tamo ostalo nakon toga. Taman da je i došla- i ukazala se sa bijelim mercedesom ili u balonu, bitnije je da to mjesto zrači MIR-om.
tipicno...
lazne misticne egzaltacije uvjek se prenose na izvanjsko...
pravo je pitanje, zasto MIR ne vlada u njihovim srcima?
zasto se oni ne nalaze u permanentnom stanju MIRA?
zasto im je potrebno neko mjesto, da bi oslobodili trigger svojeg uma, mozga i zljezdi s un. izlucivanjem koji nalaze taj "mir"?
zasto ne odlaze u MIRU i ne nastavljaju zraciti i zivjeti u MIRU?

kada se okupi gomila usmjerena na nesto jasno je da se formira odredjeno polje... i da to polje, koje je "zivo" i zivi od onih koji mu daju energiju za takvo sto. a zakon ove prirode je takav da nalaze nagon samodrzanja. to vrijedi i za najprimitivije oblike zivota, za amebe npr. pa i za najgrublja polja koja korespondiraju sa nasim najnizim strastima, strahom, boli, patnjom, tugom, nekontroliranim emotivnim i vjerskim osjecajima i ispadima etc.
netko se i izljeci...ali to je sve samo oblik energetskog i astralnog spiritizma koji korespondira sa najgrubljim energijama...
u ovom svijetu nista nija besplatno..sve ima svoju cijenu...
morate nesto dati da biste dobili.
na takvim "svetim" mjestima, ljudima se kradu finiji eteri potrebni za egzistenciju odredjenih entiteta i hijerarhija u astralu, za izljecenje prista na guzici.

a ono sto nam treba za izljecene nasih dusa, a to je Bog, te njegova trojedinstvena manifestacija na koju mozemo odreagirati unutar ovog materijalnog ocitovanja, NE OVISI O VREMENU I PROSTORU, ne ovisi o MJESTU, nije limitirana niti uslovljena nicim, ta LJUBAV je NEOSOBNA, ona podjednako zraci svima bez obzira na spol, vjeru, naciju i boju koze... i dostupna je UVIJEK, BEZREZERVNO i u onolikoj kolicini koliko smo je spremni ponjeti svojim dusevnim kapacitetom. Ni previse, niti premalo.
Taman...

Samo kucajte i otvorit ce vam se...
Samo istitite i dat ce vam se...

Za to nam ne trebaju razna mjesta.
Jer vec posjedujemo svetista u nama samima.
Sami smo hram Duha.
Kraljevstvo je u nama i medju nama.
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 15:25   #23
Quote:
Porto kaže:
tipicno...
lazne misticne egzaltacije uvjek se prenose na izvanjsko...
pravo je pitanje, zasto MIR ne vlada u njihovim srcima?
zasto se oni ne nalaze u permanentnom stanju MIRA?
zasto im je potrebno neko mjesto, da bi oslobodili trigger svojeg uma, mozga i zljezdi s un. izlucivanjem koji nalaze taj "mir"?
zasto ne odlaze u MIRU i ne nastavljaju zraciti i zivjeti u MIRU?

kada se okupi gomila usmjerena na nesto jasno je da se formira odredjeno polje... i da to polje, koje je "zivo" i zivi od onih koji mu daju energiju za takvo sto. a zakon ove prirode je takav da nalaze nagon samodrzanja. to vrijedi i za najprimitivije oblike zivota, za amebe npr. pa i za najgrublja polja koja korespondiraju sa nasim najnizim strastima, strahom, boli, patnjom, tugom, nekontroliranim emotivnim i vjerskim osjecajima i ispadima etc.
netko se i izljeci...ali to je sve samo oblik energetskog i astralnog spiritizma koji korespondira sa najgrubljim energijama...
u ovom svijetu nista nija besplatno..sve ima svoju cijenu...
morate nesto dati da biste dobili.
na takvim "svetim" mjestima, ljudima se kradu finiji eteri potrebni za egzistenciju odredjenih entiteta i hijerarhija u astralu, za izljecenje prista na guzici.

a ono sto nam treba za izljecene nasih dusa, a to je Bog, te njegova trojedinstvena manifestacija na koju mozemo odreagirati unutar ovog materijalnog ocitovanja, NE OVISI O VREMENU I PROSTORU, ne ovisi o MJESTU, nije limitirana niti uslovljena nicim, ta LJUBAV je NEOSOBNA, ona podjednako zraci svima bez obzira na spol, vjeru, naciju i boju koze... i dostupna je UVIJEK, BEZREZERVNO i u onolikoj kolicini koliko smo je spremni ponjeti svojim dusevnim kapacitetom. Ni previse, niti premalo.
Taman...

Samo kucajte i otvorit ce vam se...
Samo istitite i dat ce vam se...

Za to nam ne trebaju razna mjesta.
Jer vec posjedujemo svetista u nama samima.
Sami smo hram Duha.
Kraljevstvo je u nama i medju nama.
Kada krećemo Porto u Međugorje???????
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 15:34   #24
"a ono sto nam treba za izljecene nasih dusa, a to je Bog, te njegova trojedinstvena manifestacija na koju mozemo odreagirati unutar ovog materijalnog ocitovanja, NE OVISI O VREMENU I PROSTORU, ne ovisi o MJESTU, nije limitirana niti uslovljena nicim, ta LJUBAV je NEOSOBNA, ona podjednako zraci svima bez obzira na spol, vjeru, naciju i boju koze... i dostupna je UVIJEK, BEZREZERVNO i u onolikoj kolicini koliko smo je spremni ponjeti svojim dusevnim kapacitetom. Ni previse, niti premalo.
Taman..."





..ali...ja ne bi bil ja da za sve nemam neku antitezu...


Zdrav čovjek misli na sto stvari, a bolestan samo na jednu

...narodna.



"Samo kucajte i otvorit ce vam se...
Samo istitite i dat ce vam se....."


Ne pokušavaju li hodočasnici upravo to ???


"Za to nam ne trebaju razna mjesta.
Jer vec posjedujemo svetista u nama samima.
Sami smo hram Duha.
Kraljevstvo je u nama i medju nama."


Ovo je također istina, ali običan prosječni smrtnik nije je nikda svjestan.
Sama akcija s namjerom, kao što je hodočašće, u njemu može pobuditi osjećaj za Sveto... on će prekinuti svoj svakodnevni život i poduzeti napore putovanja do mjesta koje shvaća svetim može u njemu, ako je stvarno iskren, probuditi unutrašnju transformaciju.


Ne zaboravimo niti na mjesta na Zemlji kojia imaju specifične i povišene energije.
(Sure, te energije definitivno nevaljaju ako ih koristimo spiritualnu narkomaniju -" oblik energetskog i astralnog spiritizma koji korespondira sa najgrubljim energijama...", kako Porto kaže.

A uvijek se nađe i parazita koji su se "od Boga" pozvali naplačivati upad za ono što Bog/ovi daju besplatno onima kojima to stvarno treba.


Da dođe Isus s onim bičem u Međugorje i rastera "trgofce"....

Sigurno bi ga opet razapeli
Roga Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 15:46   #25
Quote:
Nemruth Dagi: Kada krećemo Porto u Međugorje???????
kajaznam, Nemruth dragi, a sto cemo tamo?
sto za mene ima tamo, a nema ovdje?

negdje sam procitao: " blago je tamo gdje ti je srce.., " a dobar putnik putuje polako i nema unaprijed odredjen cilj puta, rekao je Lao Tzu

Roga baba.., a zasto netko ima potrebu boraviti na mjestima povisene energije? Pa zato jer sam nema dovoljno energije.
Nist ja ne kritiziram medjugorje.
Iskustva su razlicita.
Svako iskustvo za svakog pojedinca je upravo ono koje mora proci u datom trenutku, u datom prostoru.
Iz takvih iskustava proizlazi i spoznaja.
Netko treba i po 1000 puta otici u medjugorje da bi konacno spoznao da treba potraziti u sebi.

Svi odgovori su u nama.
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 15:53   #26
Quote:
Porto kaže:
kajaznam, Nemruth dragi, a sto cemo tamo?
sto za mene ima tamo, a nema ovdje?
Pa slično je bilo i sa mnom.
Ali kao život ima čudesnu moć da nas ubaci u žrvanj mijenja, stavovi, predrasude, i smisao tijekom boravkana ovoj planeti se mjenjaju.
Bez obzira na odgovore u sebi i na pitanja oko sebe, Međugorje je divno mjesto, posjeti ga.

Možda ćeš već donešen mir u svojem srcu proširiti- nadograditi, jer ljudsko srce izgrađeno je od takvog materijala koji su uvijek može poboljšati.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 15:58   #27
Smile

hvala na pozivu Nemruth, svakako cu ga posjetiti ako me srce i zivot odvedu u one krajeve...
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 16:16   #28
Bio par puta dole i sve najbolje. Istina da se sve iskomercijalizira al tako je na svakom mjestu di se okuplja gomila ljudi, pogotovo stranaca - neizbjezno. A kako je ko dozivio njegov problem. Ako odem na koncert Manowara men ce tamo bit prva liga a neko ce zbrisat cim na parkingu cuje buku. Stvar ukusa. Ako neko ima neki filing za sve to, ako je vjernik i sto vec bit ce mu dobro. Ako ga zanimaju cuda to mozda i dobije ako u njih vjeruje al slaba vajda od njih. Ako je tupadjija nece nis ni osjetit normalno. Nema cak to ni neke veze s tim dal se neko ukazo ili nije. Ako coek vidi samo lose na mjestu di se ljudi tolko mole problem je u njemu. Ko kad se ljudi svadjaju oko postojanja Boga. Ma pusti boga, procackaj po svojoj glavi iskreno pa ces vidit zasto Boga nema u tvom zivotu. Cak i da se takvom covjeku ono pojavi pred nosom ne bi mu vjerovao, reko bi da je halucinacija il ga ne bi ni vidio.
Al uostalom ko zna jesu ukazanja istinita il ne, nije se meni ukazivala da mogu bit siguran al mjesto mi je stvarno ok.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 20:32   #29
Bila sam i ja ranije par puta tamo. I fakat je djelovalo smirujuce... Rano se ustanes, uzmes ruksak, senvic i vodu, vozikas se, 'meditiras' na zelenilo, onda tamo malo setkas po crvenoj zemlji (prekrasno je crvena ta zemlja), popijes kavicu, popenjes se na brdasce po izlizanom kamenju s gomilom ljudi iz raznoraznih krajeva, promatras im lica, pitas se sto je njih dovelo ovde, nasmjesis se kojem usput, malo mislis ni o cemu... sto si s manje poznatih ljudi to bolje... na brdascu sjednes i malo se przis na suncu... Svidjela mi se jedna grupica ljudi, mislim da su bili Irci, zasjeli u nekoj sumici, razmisljali, pojedinacno setajuci pricali sa svojim svecenikom... Onda udes u crkvu, tamo misa na stranom jeziku, nema veze, ti vrtis neku svoju misu i odmaras se u hladovini...
Ali... tako mozes osmislit si dan izletom i bilo gdje drugdje. Smiris se i tamo, docim se malo prepustis sebi.
Iako... nije uopce vazna gospa, kic, trgovci... svatko vidi ono sto zeli vidjet, ali fakat je tim krajevima prosla gomila ljudi dobre volje, gomila ljudi koja za razliku od drugih ipak nesto trazi, neka ih je samo jedan posto iskrenih od cijele one mase, vec je dovoljno da taj prostor ispune pozitivom.
A u nekim razdobljima zivota, dok ne skuzis njenu uzaludnost, ta ti izvanjska pozitiva dobro dode i ako netko osjeca potrebu za njom, ne smatram to losim ni uzaludnim.
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 00:51   #30
Quote:
Porto:
Samo kucajte i otvorit ce vam se...
Ljudi kucaju tamo gdje misle da će im se otvoriti i...mnogima se i otvara!
Quote:
Za to nam ne trebaju razna mjesta.
Jer vec posjedujemo svetista u nama samima.
Sami smo hram Duha.
Kraljevstvo je u nama i medju nama.
Točno, to u suštini uči i crkva, ali ali...zašto je neki posebni mir "isijavao" kad sam sama sjedila u jednoj staroj crkvi, a sve samo ne mir u novo sagrađenoj...?

Što se Međugorja tiče, nikad nisam bila tamo...jednostavno sama nisam mogla, a s vjernicima još manje...
Čitala svašta i vidjela filmove ...od samog početka.

Jedan od filmova je prikazao istraživanja vidioca na licu mjesta u crkvi u samom mjestu. Situacija kad ih troje mole...i kad im se odjednom i istovremeno "ukoče" oči i više ne trepnu do kraja "seanse"...Bilo je i nekih medicinskih ispitivanja..nešto i u vezi s hipnozom...uglavnom: zaključak je bio da neki fenomen postoji.
Napominjem, to je bilo prije ovog rata i još nije toliko bilo iskomercijalizirano...a zna se da je najveći protivnik i onda i sada mjesni biskup...a to je druga priča.

No, da...jedno svjedočenje sljedbenice Sai Babe, koja je nekako u to vrijeme sama došla i sama se u ranu zoru popela na glasovito brdo u Međugorju: odjednom je pred njom nešto kvrcnulo po kamenu...ona pogleda, a ono križić ...hrđav i s malo zemlje, kao da je "iskočio" iz zemlje i pao pred nju. Ona nikakve križiće nije nosila niti je itko živ bio tada na tom mjestu.
A nije niti bila ni kršćanka ni katolkinja...

Imam još tako nekih malih "čuda"...koji se baš rado i ne pričaju.
Previše su im intimni, a svi svoju intimu nerado daju na zvona...

Jedna "pričica" iz 2.sv.rata iz Vukovara i židovske obitelji. Muž je morao pobjeći "u šumu", a ona je ostala u gradu. Ne sjećam se točno, mislim da su oboje bili komunisti. U svakom slučaju, bilo je pitanje vremena kad će nju pokupiti i ona se spremala za mužem. Nije stigla...kad su je pokupili...i našla se s ostalima čekati daljnju sudbinu. Imala je sobom samo novčanik sa osobnim dokumentima i jednom tražeći neki "papir" napipa nešto metalno...mali tanki zlatni križić! Kaže: naprosto sam od tada znala da ću se izvući. Gotovo cijeli rat taj je križić bio s njom. Kad je rat završio i ona se našla s mužem...taj je križić nestao.
Nije ga ni mužu mogla pokazati!

Nakon mnoštva takvih svjedočenja, vjerujem u takve fenomene pa i u Međugorje, neovisno o komerijalizaciji i katoličkoj crkvi.

Oni se događaju, neovisno čak i o ne/vjeri, ali ne svima...i to je ono što je nedokučivo. Zato se baš i ne trgam da se sama osvjedočim. Meni to očito i nije potrebno.

Meni se "čudo" dogodilo u mojoj kući, u meni samoj.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 01:28   #31
Quote:
kaskader kaže:
Koje gospe...gospe moja?

Nasla da se ukazuje na kamenjaru...jadni ljudi, koje li zablude.

A i biznisa..
kamenjar je izabrala i za ukazivanje u Portugalu 1917g.
iz cega je proistekla treca tajna Fatime.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 01:36   #32
Quote:
Samantha Jones kaže:
kamenjar je izabrala i za ukazivanje u Portugalu 1917g.
iz cega je proistekla treca tajna Fatime.
Nije bitna Gospa, već vjerovanje kao takvo. Gospa se nikad neće ukazati ni u Kini, ni u nekatoličkom krajoliku.

Gospa je "pogodan simbol"...koji odgovara na naša (podsvjesna) očekivanja.

Jednoj židovki se materijalizirao križić, ne radi njene vjere...već kao simbol vjere njene kršćanske okoline, koji joj trebao ukazati na spas. Ne znam jeli kao židovka mogla dobiti neki "svoj" simbol, čini se da nije...s obzirom na vjeru koja ne trpi takve (materijalne) simbole.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 18:16   #33
sudeci po ovim vasim postovima cini mi se da velika vecina vas nevjeruje u ukazanje gospe ,ali da li je tko citao onu malu knjigicu gdje vidioci u ono vrijeme jos uvijek djeca opisuju svoje susrete sa gospom davno je bilo kad sam to citala ali ako je istina da su djeca sve ono rekla tesko je ne povjerovati mada zvuci ne vjerovatno mnogi se pitaju zasto bas hercegovina i kamenjar , dobro zasto ne
i ne vidim nista lose ni u gospinim porukama ni u pricama ljudi koji su tamo bili( ja nisam bila ,ali se nadam ovog ljeta )jer sve kazu samo jedno mir i molitva
krisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 20:31   #34
Quote:
krisi kaže:
ali da li je tko citao onu malu knjigicu gdje vidioci u ono vrijeme jos uvijek djeca opisuju svoje susrete sa gospom davno je bilo kad sam to citala ali ako je istina da su djeca sve ono rekla tesko je ne povjerovati
Krisi, danas u bookshops mozes kupiti nekoliko tisuca razlicitih knjiga o raznim ukazanjima od sotone, preko Ilije i Lorda Maritreje, pa do Manitua...i sve su tako lijepo pisane da je tesko ne povjerovati...mislim zakaj bi svi ti ljudi lagali, kao i te curice...

A ja eto ne vjerujem nikome....mislim mozda su sanjale neke gluposti ko i ja sto sam sanjao svasta pa autosugestijom ono o cemu razmisljas to i sanjas pa onda nekad nisi siguran jel si sanjali ili nisi, a kad se moze biznis napravit, onda po potrebi.

Gledal sam neku vece emisiju negdje u Indiji kako neke curice su tocno znale na drugom kraju zemlje gdje zivi ta i ta obitelj, koja je navodno bila njena obitelj u bivsem zivotu...i kad su ju odveli u tu obitelj ona je sve znala po kuci gdje se kaj nalazi i mnoge stvari iz proslosi, taj muz..cija je zena umrla...nije mogao vjerovati...i on nije imao sumnje da sve te stvari je mogla znati samo njegova zena...

Eto ti sad, pa ti ne vjeruj...gogo bi takvih prica u vezi reinkarnacije ovdje mogao postirati za cijeli memoriju na serveru...


Ili kad se prije pet godina ukazao Lord Mairtreja, niodkud se stvorio medju mnostvom hodocasnika...
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 03:38   #35
Talking Međugorje

Evo pošto živim "tu blizu" Međugorja htio sam da pokrenem ovu temu i da vidim šta ljudi misle o međugorskoj gospi... Dali se u Međugorju stvarno nešto dogodilo ili je to foluška?! Vatikan ne priznaje Međugorje...

Neki moji prijatelji koji su vjerski fanatici redovno idu na hodočašća dok drugi furaju politiku:ŠTO NE PRIZNAJE PAPA, NE PRIZNAJEM NI JA...

Još bih zamolio nekoga ako može da napiše malo više o svemu što se TIH DANA DOGAĐALO U MEĐUGORJU (a može i šire u državi)...
__________________
Volim te budalo mala...
Dodo-tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 03:50   #36
Razgovaraju Marija, Isus i Josip o tome kuda otići na odmor.
> Josip: 'Ajmo u Nazaret.
> Marija i Isus: Ma ne. Tamo smo prije bili i bilo nam je teško.
> Isus: 'Ajmo u Jeruzalem.
> Josip i Marija: Pa tamo smo isto bili. A tamo su te i razapeli!
> Marija: 'Ajmo onda u Međugorje.
> Isus i Josip: A zašto?
> Marija: Pa, eto... Još nikad nisam tamo bila.


__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 23:59   #37
Arrow Re: Međugorje

Quote:
Dodo-tica kaže:
Dali se u Međugorju stvarno nešto dogodilo ili je to foluška?!
je, je, dogodilo se = VJERSKI TURIZAM
(ALI SAMO TO )
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 00:23   #38
znachi shupljak?
__________________
Volim te budalo mala...
Dodo-tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 00:49   #39
Meni je jedna od životnih želja otići u Medjugorje. Nikada da nadjem dovoljno vremena, društva da idem.
__________________
Kad me taknes smiris valove,ja sam dijete samo kraj Tebe.. Hvala Ti moj dobri andjele.. S Tobom mi je zivjet najljepse…
Karakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 00:52   #40
Re: Re: Međugorje

Quote:
emanuela kaže:
je, je, dogodilo se = VJERSKI TURIZAM
(ALI SAMO TO )

Istina. A čuj, moramo im skinut kapu jer su uspjeli
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:43.