Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2007., 15:08   #1
Pitanjce za vjernike

kakav dokaz mi mozete dati da u svoju korist da bog nije sve stvorio prije 6-7k g( ) nego prije 5 minuta? buduci da je svemoguc mogao je sve stvoriti prije par minuta a da mi to neznamo?



strpljivo cekam odgovor, i bez odgovora kao:"cudni su putevi bozji "

Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:10   #2
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
kakav dokaz mi mozete dati da u svoju korist da bog nije sve stvorio prije 6-7k g( ) nego prije 5 minuta? buduci da je svemoguc mogao je sve stvoriti prije par minuta a da mi to neznamo?



strpljivo cekam odgovor, i bez odgovora kao:"cudni su putevi bozji "

čudni su putevi Božji
mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:13   #3
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
kakav dokaz mi mozete dati da u svoju korist da bog nije sve stvorio prije 6-7k g( ) nego prije 5 minuta? buduci da je svemoguc mogao je sve stvoriti prije par minuta a da mi to neznamo?



strpljivo cekam odgovor, i bez odgovora kao:"cudni su putevi bozji "

onaj koji je imalo pametan ne vjeruje u takva sranja.
i sve ostalo....
sijamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:19   #4
čudna su pitanja ljudska na ovom forumu...
mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:26   #5
Quote:
sijamac kaže: Pogledaj post
onaj koji je imalo pametan ne vjeruje u takva sranja.
i sve ostalo....
Zivio!

Ali daj njima priliku da se izvucu iz ovoga, pa sama crkva kaze da je bazirana na LOGOSU, pa nek iskoriste taj logos i nek se izvucu iz ovoga!
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:27   #6
kad cemo tako, a MOŽDA ovaj život nije život vec neka iluzija!!!
MOŽDA naš mozak samo reproducira ovaj život,mi zapravo sanjamo sve ovo!!!
ajd mi dokažite da nije tako.

zeka-peka
malo zafrkancije ne škodi
sijamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:35   #7
Quote:
sijamac kaže: Pogledaj post
kad cemo tako, a MOŽDA ovaj život nije život vec neka iluzija!!!
MOŽDA naš mozak samo reproducira ovaj život,mi zapravo sanjamo sve ovo!!!
ajd mi dokažite da nije tako.

zeka-peka
malo zafrkancije ne škodi
ako sanjam neka me neko ustipne da se probudim......

izogmatizirani vjernici jos uvjek,vec pomalo nestrpljivo, cekam vas reply.
Idemo bibliju u ruke i iskoristite taj logos
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:40   #8
sijamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:47   #9
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
kakav dokaz mi mozete dati da u svoju korist da bog nije sve stvorio prije 6-7k g( ) nego prije 5 minuta? buduci da je svemoguc mogao je sve stvoriti prije par minuta a da mi to neznamo?
Ma to nije moguće. Ja znam. Moj susjed već dva mjeseca gradi kuću, tako da znam 100% da nije sve stvoreno prije pet minuta.
I sam Bog mu je pomogao da dobije građevinsku, jer je u zaštitnom obalnom pojasu.
Euroskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:51   #10
Quote:
Euroskeptik kaže: Pogledaj post
Ma to nije moguće. Ja znam. Moj susjed već dva mjeseca gradi kuću, tako da znam 100% da nije sve stvoreno prije pet minuta.
I sam Bog mu je pomogao da dobije građevinsku, jer je u zaštitnom obalnom pojasu.

sijamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:58   #11
Quote:
Euroskeptik kaže: Pogledaj post
Ma to nije moguće. Ja znam. Moj susjed već dva mjeseca gradi kuću, tako da znam 100% da nije sve stvoreno prije pet minuta.
I sam Bog mu je pomogao da dobije građevinsku, jer je u zaštitnom obalnom pojasu.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:57   #12
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
kakav dokaz mi mozete dati da u svoju korist da bog nije sve stvorio prije 6-7k g( ) nego prije 5 minuta? buduci da je svemoguc mogao je sve stvoriti prije par minuta a da mi to neznamo?



strpljivo cekam odgovor, i bez odgovora kao:"cudni su putevi bozji "

jos uvjek strpljivo cekam na odgovor, nemojte se bojati ne grizem(mozda malo)
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 19:24   #13
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
jos uvjek strpljivo cekam na odgovor, nemojte se bojati ne grizem(mozda malo)
A joj, pa oni su u vrtlogu neistina, zabluda i proturječnosti, gdje im sad kompliciraš još i s tim! Nema šansi da se vjernik upusti u ovu raspravu, jer bi morali znanstveno pristupiti, postaviti problem, analizirati, zaključiti...
A znaš da je to nemoguće!

Možda sad mole i čekaju da se istina posta sama od sebe...
Euroskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 19:27   #14
Quote:
Euroskeptik kaže: Pogledaj post
A joj, pa oni su u vrtlogu neistina, zabluda i proturječnosti, gdje im sad kompliciraš još i s tim! Nema šansi da se vjernik upusti u ovu raspravu, jer bi morali znanstveno pristupiti, postaviti problem, analizirati, zaključiti...
A znaš da je to nemoguće!

Možda sad mole i čekaju da se istina posta sama od sebe...
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:16   #15
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
kakav dokaz mi mozete dati da u svoju korist da bog nije sve stvorio prije 6-7k g( ) nego prije 5 minuta? buduci da je svemoguc mogao je sve stvoriti prije par minuta a da mi to neznamo?



strpljivo cekam odgovor, i bez odgovora kao:"cudni su putevi bozji "

Quote:
Euroskeptik kaže:
A joj, pa oni su u vrtlogu neistina, zabluda i proturječnosti, gdje im sad kompliciraš još i s tim! Nema šansi da se vjernik upusti u ovu raspravu, jer bi morali znanstveno pristupiti, postaviti problem, analizirati, zaključiti...
A znaš da je to nemoguće!

Možda sad mole i čekaju da se istina posta sama od sebe...
Ipak mislim da cekaju da ti znanstveno postavis problem, analiziras i zakljucis.

Kako glupo pitanje i jos gluplji odgovor.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:25   #16
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Ipak mislim da cekaju da ti znanstveno postavis problem, analiziras i zakljucis.

Kako glupo pitanje i jos gluplji odgovor.

probljem je postavljen. analiziran i rjesenje: vjera je irracionalna i kao takva neistinita. a problem je dat da ga vjernici probaju osporiti a to sto se ne pojavljuju govori o tome da ju nemogu opovrgnuti a time da nemogu opovrgnuti ni irracionalnost religije ni njezinu neistinu

a ti ako neshvacas pitanje i ono sto to pitanje implicira neznaci da je pitanje glupo nego da si ti taj koji je glup a to potvrdjue i cinjenica da si mi rekao da je odgovor jos gluplji a ja i nitko drugi prije mene prije ovog posta nije dao ikakav odgovor

jesi shvatio ili je to previse teskih rijeci za tebe?
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:52   #17
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
probljem je postavljen. analiziran i rjesenje: vjera je irracionalna i kao takva neistinita. a problem je dat da ga vjernici probaju osporiti a to sto se ne pojavljuju govori o tome da ju nemogu opovrgnuti a time da nemogu opovrgnuti ni irracionalnost religije ni njezinu neistinu

a ti ako neshvacas pitanje i ono sto to pitanje implicira neznaci da je pitanje glupo nego da si ti taj koji je glup a to potvrdjue i cinjenica da si mi rekao da je odgovor jos gluplji a ja i nitko drugi prije mene prije ovog posta nije dao ikakav odgovor

jesi shvatio ili je to previse teskih rijeci za tebe?
Stovana(i) Veritaserum, pitanje i (posebno) odgovor eklatantan su primjer primitivizma i bahatosti i neciviliziranog dijaloga. Tako se svugdje u normalnoj komunikaciji karakterizira vrijedjanje i potcjenjivanje ljudi drugacijeg misljenja, a bez da su oni uzeli uopce udjela u diskusiji.

Koliko je glupo ovo sto se napisali ispod casti mi je objasnjavati obzirom da su se bar 1 mil znanstvenika izjasnili kao vjernici.

Sto se tice postavke problema (ni to niste znali uciniti na pravi nacin) ona je vec bila u nekoliko tema ovog foruma, ali je ova ubjedljivo najlosije zadata kao problem.

Naime, 5k ili 5 min, nebitno je, teško je odrediti da li je svijet započeo postojati u vremenu ili on, pak, postoji odvijeka; a u ovoj potonjoj hipotezi je potrebno odlučiti: da li je to postojanje ab aeterno pomirljivo sa idejom jednog stvoriteljnog ustanovljenja, tako da ideja o početku bude shvaćena ne u jednom hronološkom smislu, već u čisto ontološkom značenju.

Filozofi nisu imali nikakve muke da pokažu poteškoće koje je podrazumijevalo jedno tako priprosto stajalište: vrijeme je apstrakt gibanja; gibanje je jedna od odlika putene naravi. Kako onda govoriti o vremenu prije negoli ono postane? Kako govoriti o jednoj vremenskoj prijašnjosti Načela ili Tvorca nad stvorenjima, prijašnjosti božanske Zbilje ( haqq ) nad zbiljama pretočenim snagom Boga u esenciju?

Nadam se da sam bio jasan.

No, srecom, vi ste rijesili problem, pa postam nepotrebno.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 23:10   #18
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Stovana(i) Veritaserum, pitanje i (posebno) odgovor eklatantan su primjer primitivizma i bahatosti i neciviliziranog dijaloga. Tako se svugdje u normalnoj komunikaciji karakterizira vrijedjanje i potcjenjivanje ljudi drugacijeg misljenja, a bez da su oni uzeli uopce udjela u diskusiji.
nazovi to kak hoces ali nisam ja taj koji je proslih par tisuca godina sve koji se nisu slagali sa njihovim misljenje slao pred "bozji sud". to sto sam ti rekao da si glup nije vrijedjanje nego potpuno opisuje tebe nakon sto sam procitao tvoj post prema kojem si reko da je neko dao odgovor a nije, iz kompliciranosti ovoga posta vidim da bas i nisi glup te se ispricavan na tome i sada te smatram kondicioniranim vjerom.

Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Koliko je glupo ovo sto se napisali ispod casti mi je objasnjavati obzirom da su se bar 1 mil znanstvenika izjasnili kao vjernici.
da a milijarda ljudi se izjasnila da su krscani, milijarda da su muslimani,budisti,hunduisti... nemozes traziti istinu samo jer vecina tako misli, vecina je mislila da je zemlja ravna ploca pa se dokazalo da nije, makni se od biblije(ili koje vec religijsko stivo citas) i idi potraziti dokaze a ne misljenja

[QUOTE=forget-me-not;7520437]
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Sto se tice postavke problema (ni to niste znali uciniti na pravi nacin) ona je vec bila u nekoliko tema ovog foruma, ali je ova ubjedljivo najlosije zadata kao problem.
daj mi link na te postove,molim ljepo

Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Naime, 5k ili 5 min, nebitno je, teško je odrediti da li je svijet započeo postojati u vremenu ili on, pak, postoji odvijeka; a u ovoj potonjoj hipotezi je potrebno odlučiti: da li je to postojanje ab aeterno pomirljivo sa idejom jednog stvoriteljnog ustanovljenja, tako da ideja o početku bude shvaćena ne u jednom hronološkom smislu, već u čisto ontološkom značenju.
lako je odrediti, prvo se odredi dali postoji bog, ako ne cijela prica otpada.

Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Filozofi nisu imali nikakve muke da pokažu poteškoće koje je podrazumijevalo jedno tako priprosto stajalište: vrijeme je apstrakt gibanja; gibanje je jedna od odlika putene naravi. Kako onda govoriti o vremenu prije negoli ono postane? Kako govoriti o jednoj vremenskoj prijašnjosti Načela ili Tvorca nad stvorenjima, prijašnjosti božanske Zbilje ( haqq ) nad zbiljama pretočenim snagom Boga u esenciju?
u nacelu vrijeme je promjena vidjena sa strane ljudskog uma i kao takva je relativna. kad nestane promjene nestat ce i vrijeme ali ti to neces primjetiti jer ti jesi jedna komplicirana promjena pa ces i ti stati percepirati okolinu a samim time i promjenu oko tebe tj. vrijeme. kakva bozanska zbilja? dokazi ju!

Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Nadam se da sam bio jasan.

No, srecom, vi ste rijesili problem, pa postam nepotrebno.
Bio si savrseno jasan ali to ne podrazumjeva da si bio u pravu, a ako smo mi rijesili problem zasto si uopce postao reply?
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 23:32   #19
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
Bio si savrseno jasan ali to ne podrazumjeva da si bio u pravu, a ako smo mi rijesili problem zasto si uopce postao reply?
Bah, replay je dosao samo zbog vaseg pristupa, izvrijedjali ste UNAPRIJED sve vjernike bez da su oni uzeli ucesca u raspravi, a govorite o znanstvenom dijalogu.

Moja konstatacija da ste rijesili problem rezultat je vaseg bahatog stava da su vjernici glupani koji vam nece moci replicirati.

Susretao sam se cesto sa dvije krajnosti.

Prva su vjernici, koji u svojoj ljubavi prema Bogu i dogmi (jer vjera je po definiciji vjerovanje u nevidjeno) pokusavaju da je priblize onim koji je osporavaju trazeci potvrdu ideje naucnim dokazima, cime ispadaju smijesni jer je to nemoguce.

Druga su nevjernici koji iz svoje ????? (molim upisati vas prijedlog rijeci koja treba da stoji umjesto ?????) pokusavaju da dokazu da je vjera zabluda, opet osporavajuci je naucnim dokazima, pa i oni ispadaju smijesni, jer je to nemoguce.

Medjutim, ja sam misljenja da prvi to rade iz ljubavi, a moj prijedlog rijeci koja bi stajala umjesto ????? je ZLOĆA.

Zloćasti ste. Definitivno. To je stanje duha koje nije za pohvaliti. I nikako ne pristaje uz nauku. Nauka oplemenjuje.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 23:46   #20
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Bah, replay je dosao samo zbog vaseg pristupa, izvrijedjali ste UNAPRIJED sve vjernike bez da su oni uzeli ucesca u raspravi, a govorite o znanstvenom dijalogu.
opisati nekoga i izvrijedjati je sasvim druga stvar. oni nisu usli u raspravu jer ocito su ostali bez rijeci, a tebi moram ponovno ponoviti da se do istine u znanosti ne dolazi iz onoga sto vecina ljudi misli(tu ti otpada tvoj dialog) nego iz dokaza, dokaza koje na njihovoj strani ne postoje sto su i dokazali kad nisu dali odgovor na prijasnji post.

Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Moja konstatacija da ste rijesili problem rezultat je vaseg bahatog stava da su vjernici glupani koji vam nece moci replicirati.
ocito nisu mogli replicirati. i stav nije bahat nego logican.

Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Susretao sam se cesto sa dvije krajnosti.

Prva su vjernici, koji u svojoj ljubavi prema Bogu i dogmi (jer vjera je po definiciji vjerovanje u nevidjeno) pokusavaju da je priblize onim koji je osporavaju trazeci potvrdu ideje naucnim dokazima, cime ispadaju smijesni jer je to nemoguce.
zasto onda pokusavaju, al nek onda ne seru po politici, znanost i nek ne petljaju svoja posla u ovozemaljske stvari. ak vjerujes vjeruj nemam nis protiv toga imam protiv toga da se svoju vjeru (za koju mislim da je irracionalna, kakva vec je buduci da nema dokaza, a ak imas nekaj protiv rijeci irracionalan u ovom kontekstu siguran sam da su krscanima zidovi,muslimani,budsti,etc. irracionalni (mozes upotrjebit i glupi) jer nevide "rijec i poruku bozju ")

Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Druga su nevjernici koji iz svoje ????? (molim upisati vas prijedlog rijeci koja treba da stoji umjesto ?????) pokusavaju da dokazu da je vjera zabluda, opet osporavajuci je naucnim dokazima, pa i oni ispadaju smijesni, jer je to nemoguce.
da u pravu si zalosno je sto je to nemoguce. ali umjesto ????? stoji nesto mnogo duze: ja osporavam religiju jer se religija uplice u moj zivot i govori mi kaj i kako trebam radit razne stvari, a to meni smeta jer sam iz znanstvenih razloga ateist,libertarijanist te transhumanist.

Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Medjutim, ja sam misljenja da prvi to rade iz ljubavi, a moj prijedlog rijeci koja bi stajala umjesto ????? je ZLOĆA.
je ljubavi prema sebi samom a ne prema istini.a za ????? vidi gore

Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Zloćasti ste. Definitivno. To je stanje duha koje nije za pohvaliti. I nikako ne pristaje uz nauku. Nauka oplemenjuje.
a propovjedanje neistina je za pohvaliti? tebe nauka ocito nije oplemenila ali opet ti ocito pod naukom smatras bibliju i slicne "izvore" istine
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.