Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2007., 01:39   #21
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
ček, ček......da vidim jeam dobro skontao, bog navodi spermiće, svakog pojedinog on osobno navigaje.....

i golubove pismonoše isto....

bog je jedan veliki navigator zar ne?

jesi ti slobodni zidar, mason ili tako nešto ?
ej sad vrijedas masone
pa veliko je cudo sto se stanica pocme dijelit kad se oplodi!!zamisli ko upravlja time?ko joj je naredio?hm
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 01:39   #22
Quote:
KulinBan kaže: Pogledaj post
Ili sam je glup ili vi prepametni.

Vi meni ovdje izgledate kao da ste igrali karata s' Bogom pa vam On to sve fino objasnio.

Nemam tu knjigu bilogije za gimnaziju ali pretpostavljm da si je citao pa mi onda mozes malo objasniti u detalje ovaj proces,,, mislim dati mi odgvor na moja pitanja ili pitanje.

Naravno ako ti nije tesko da ucinis uslugu......!
nismo se igrali karata s bogom, nego smo samo pročitali stvari do kojih su došli drugi ljudi.
spermatozoidi se miču prema jajnoj stanici, jer prema njoj raste koncentracija nekih tvari. kojih, nije važno. nekih bjelančevina, kao i gotovo uvijek.
uglavnom, imamo rastući gradijent tih tvari.
spermatozoid naravno, nema nikakvu sposobnost razmišljanja. to je obična glupa stanica koja stalno vitla bičem i nosi genetsku informaciju u obliku visokokompaktiranog genetskog materijala ima nešto malo ATP-a, kao baterijicu i to je to. kad se uvali u jajnu stanicu, rep se odlomi, raspadne se membrana i ostane samo gen.materijal.

spermatozoidi ne znaju ništa. zamisli ih kao kompleksne vagone na specifičnim tračnicama. čim sjednu na njih, tračnice reagiraju s njima (uz utrošak molekule ATP-a, koja oslobodi energiju), što rezultira pokretom i gibanjem.
čista mehanika. kinezini i dineini

gdje bi čovječanstvo došlo da je na svaki čudniji proces vikalo da je to zbog boga?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 02:04   #23
Osim kemikalija spermići se pri traženju jajašca vode jednim jako jednostavnim mehanizmom....temperaturom, kemiju koriste tek u završnoj fazi kad je potrebna veća preciznost.

Quote:
Since it was found that the sperm storage site is about 2{+0}C cooler than the site of fertilization, the scientists hypothesised that sperm may be attracted to the fertilization site by the temperature difference. The technical term for such attraction is `thermotaxis'.

To test this theory, the scientists built a lab installation simulating the storage site, the fertilization site, and the tube in between. They tested the behaviour of rabbit sperm in this system and found that the sperm were indeed sensitive to heat: they were attracted from the relatively cool area, with the temperature of 37{+0}C, to the relatively warm area, with the temperature of 39{+0}C.
lili da parafraziram endymiona

nismo se igrali karata s bogom, nego smo samo googlali
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 03:33   #24
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
ček, ček......da vidim jeam dobro skontao, bog navodi spermiće, svakog pojedinog on osobno navigaje.....

i golubove pismonoše isto....

bog je jedan veliki navigator zar ne?

jesi ti slobodni zidar, mason ili tako nešto ?
Ti si poseban karakter. Ti si jedan od onih; svi odose desno ja cu lijevo. Pa mozda kad si bio taj spermic sve tvoje kolegespermici odose u vaginu a ti iz pricnipa ode u drugu rupu....................!!! "Jebal vas vragec bum videl kak je u ovoj rupi"

Zadnje uređivanje KulinBan : 23.05.2007. at 04:08.
KulinBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 03:58   #25
Quote:
cosmonaut kaže: Pogledaj post
zato sto spermatozoidi putuju prema jajnoj stanici procesom pozitivne kemotaksije,sto znai da prate miris ovo ti je odgovor na sva pitanja.bas to sto nisu inteligentna bica ne trebaju znat gdje idu vec se tisucama godina evolucije stvorio mehanizam koji im to omogucava
Ej svaka cast kolega! Pa to je znaci evolucija koja fura miracles!
Znaci ako je trebalo tisucama godina da taj mehanizam postane perfektan kako se je ljudski rod nastavio umnozavati.

Jer po tvom tumacenju evolucije, ti spermici su nekada onda ulazili u pizdu a jos rep nisu imali pa onda zvali:

"Houston! We have a problem! You have forgotten to attach the fucking tail!!!"
"Abort the mission!!"

Dobri ste momci, dobri! Sta bi vi da ne izmislise tu teoriju evolucije!?


Quote:
cosmonaut kaže:
na pitanja je moguce odgovoriti
Znam, samo ako valjalost tog odgvora nije bitna.

Zadnje uređivanje KulinBan : 23.05.2007. at 05:18.
KulinBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 08:52   #26
Quote:
KulinBan kaže: Pogledaj post

Jer po tvom tumacenju evolucije, ti spermici su nekada onda ulazili u pizdu a jos rep nisu imali pa onda zvali:

"Houston! We have a problem! You have forgotten to attach the fucking tail!!!"
"Abort the mission!!"

Dobri ste momci, dobri! Sta bi vi da ne izmislise tu teoriju evolucije!?
postoje i danas vrste koje se razmnožavaju putem nepokretnih spermija.....

i nije baš sve u pizdi materinoj
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:38   #27
Quote:
KulinBan kaže: Pogledaj post
Ej svaka cast kolega! Pa to je znaci evolucija koja fura miracles!
Znaci ako je trebalo tisucama godina da taj mehanizam postane perfektan kako se je ljudski rod nastavio umnozavati.
A 'ko je rekao da se je taj mehanizam poceo usavrsavati kod ljudi? Kad su ljudi dosli na pozornicu to vise nije bila nova vijest.
Solo761 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 13:00   #28
Quote:
KulinBan kaže: Pogledaj post
Nasao sam ovaj fantasticni video o zacetku djeteta. Mislio sam da proces o kojem se govori u videu ja u potpunosti znao ali nisam bio u pravu. Ako pogledate video do kraja shvatit cete da proces zaceca je moguc samo pomocu "necije" pomoci. A onda sam se prisjetio i teorije evolucije.....hm,,, samo to i nista vise!

Sve u svemu naucio sam nekoliko stvari. Vrijedi pogledati.

Video 1
Video 2

ako je pomogao bog pri ljudskom začeću, znači po nekoj logici i da pomaže pri začeću miševa, mački, slonova, krokodila i ostalih stvorova na zemaljskoj kugli...
ako uzmemo u obzir koliki je to ogroman svakodnevni broj pomaganja, te još da u cijelom svemiru postoji ogroman broj ovakvih planeta, brojka tog svakodnevnog pomaganja penje se na nenormalnu veličinu..
nije ni čudo onda što nestigne spriječiti ratove, glad, masakre i ostalo zlo..
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 14:28   #29
Quote:
KulinBan kaže: Pogledaj post
Ej svaka cast kolega! Pa to je znaci evolucija koja fura miracles!
Znaci ako je trebalo tisucama godina da taj mehanizam postane perfektan kako se je ljudski rod nastavio umnozavati.
kao sto je vec receno taj proces je bio gotov puno prije nego sto su ljudi nastali
Quote:
Jer po tvom tumacenju evolucije, ti spermici su nekada onda ulazili u pizdu a jos rep nisu imali pa onda zvali:

"Houston! We have a problem! You have forgotten to attach the fucking tail!!!"
"Abort the mission!!"
ne nego su se nalazili u vodenom mediju pa su se kretali pomocu vode,a to sam ti vec gore naveo..i to nije uopce izumrlo takav oblik sperme postoji i dan danas a naveo sam ti i primjer
Quote:
Dobri ste momci, dobri! Sta bi vi da ne izmislise tu teoriju evolucije!?
ovo uopce nemam potrebu komentirat.tvoja nesposobnost shvacanja gradiva srednje skole i zatupljenost religijom te vodi na ovo.


Quote:
Znam, samo ako valjalost tog odgvora nije bitna.
cekaj jel ti shvacas da objasnjenje znanosti ne prihvacas nego ces prihvatit da je to bilo cudo pa da se nastavio razvoj pa je onda se opet dogodilo cudo pa opet razvoj pa cudo..i ti to prihvacas vise nego kvalitetno znanstveno objasnjenje.
taj video me podsjeca na ovu sliku
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 14:31   #30
Quote:
fiki21 kaže: Pogledaj post
ako je pomogao bog pri ljudskom začeću, znači po nekoj logici i da pomaže pri začeću miševa, mački, slonova, krokodila i ostalih stvorova na zemaljskoj kugli...
ako uzmemo u obzir koliki je to ogroman svakodnevni broj pomaganja, te još da u cijelom svemiru postoji ogroman broj ovakvih planeta, brojka tog svakodnevnog pomaganja penje se na nenormalnu veličinu..
nije ni čudo onda što nestigne spriječiti ratove, glad, masakre i ostalo zlo..
ali pogledaj onda implikacije toga,sto nismo sami mi bozja djeca koja smo stvorena na njegovu sliku?kako onda i njima pomaze?sta nebi zivotinje i biljke trebale biti bez duse ?jer ako je stvorio nama,zasto nebi i njima stvorio kad je sve tjelesno sto je nama stvorio stvorio i njima?
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 21:06   #31
Quote:
fiki21 kaže: Pogledaj post
ako je pomogao bog pri ljudskom začeću, znači po nekoj logici i da pomaže pri začeću miševa, mački, slonova, krokodila i ostalih stvorova na zemaljskoj kugli...
ako uzmemo u obzir koliki je to ogroman svakodnevni broj pomaganja, te još da u cijelom svemiru postoji ogroman broj ovakvih planeta, brojka tog svakodnevnog pomaganja penje se na nenormalnu veličinu..
nije ni čudo onda što nestigne spriječiti ratove, glad, masakre i ostalo zlo..
Sumnja u moc Boga!
KulinBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 21:15   #32
Quote:
cosmonaut kaže: Pogledaj post
ali pogledaj onda implikacije toga,sto nismo sami mi bozja djeca koja smo stvorena na njegovu sliku?kako onda i njima pomaze?sta nebi zivotinje i biljke trebale biti bez duse ?jer ako je stvorio nama,zasto nebi i njima stvorio kad je sve tjelesno sto je nama stvorio stvorio i njima?
Tvoje pitanje je komplikovanije od teorije evolucije.

Smiri se malo pa pitaj ponovo jer stvarno nisam skuzio pitanje.
KulinBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 21:39   #33
[QUOTE=cosmonaut;8624853]kao sto je vec receno taj proces je bio gotov puno prije nego sto su ljudi nastali

ne nego su se nalazili u vodenom mediju pa su se kretali pomocu vode,a to sam ti vec gore naveo..i to nije uopce izumrlo takav oblik sperme postoji i dan danas a naveo sam ti i primjer

ovo uopce nemam potrebu komentirat.tvoja nesposobnost shvacanja gradiva srednje skole i zatupljenost religijom te vodi na ovo.



Quote:
cosmonaut kaže:
cekaj jel ti shvacas da objasnjenje znanosti ne prihvacas nego ces prihvatit da je to bilo cudo pa da se nastavio razvoj pa je onda se opet dogodilo cudo pa opet razvoj pa cudo..i ti to prihvacas vise nego kvalitetno znanstveno objasnjenje.
taj video me podsjeca na ovu sliku
Kvalitetno znanstveno objasnjenje???? Svaki inteligentan covjek ce danas prema tim "znastvenim objasnjenjima" prici sa velikom paznjom. Nije prvi put da su znanstvenici dali "znanstveno objasnjenje" a poslije rekli "Mislili smo da je tako ali nazalost nije". Pa danas nauka nije pronikla ni 5% u sve tajne ljudskog bica; uzmimo samo mozak naprimjer.

Sto se tice "cuda", slusaj samo nase postojanje i zovot je veliko cudo samo po sebi. To sto vama godi ideja da su vam pra ocevi nekada hodali na sve cetiri i nakon velike nuzda guzicu cistili puzajuci je od travu....to je vasa stvar.

Meni ne treba ta teorija. Jer ne zvuci logicno. A sve sto ne zvuci logicno nije ni istinito, no nema veze.

Samo ti mogu reci da svaki covjek koji nije u stanju da pogleda oko sebe i da uoci sve blagodati koje su nama date na ovo zemlji; od voca, povrca, zraka, vode, mekanog glatkog zenskog tijela, emocija, orgazma (mada je bio vise naklonjen zenskima kada je odlucivao ciji ce duze da traje) itd. itd. itd nije ni zasluzio da zivi.

Jer sve ovo sto nabroja iznad dizajnirano je sa namjerom i nama dato da to uzivamo. A sada sto su se neki izgubili, sto neki cine masakre, sto ubijaju, pljackaju, otimaju, hoce da prave drzavu u drzavi to samo pokaziva koliko su retardirani. Ti ljudi nisu stanju duboko misliti. Ti ljudi padaju u trecu grupu Hitlerovih drustvenih klasa.
KulinBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 21:52   #34
oces rec da nemas argumente za proturjecit al ces i dalje vjerovat jer ti je tako lakse

Quote:
Meni ne treba ta teorija. Jer ne zvuci logicno. A sve sto ne zvuci logicno nije ni istinito, no nema veze.
oces rec da je sve logicno istinito? sad sam ti moga nesto logicno napisat al moderatori su postali ostri pa cu presutit
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 22:59   #35
Quote:
cosmonaut kaže: Pogledaj post
oces rec da nemas argumente za proturjecit al ces i dalje vjerovat jer ti je tako lakse


oces rec da je sve logicno istinito? sad sam ti moga nesto logicno napisat al moderatori su postali ostri pa cu presutit
Dao sam ti razloge u svome zadnjem postu da se malo zamislis ali ja vidim da si ti veoma nesretan u svome zivotu pa onda ovako iz nekog principa tamburas po forumu. Jedini razlog sto razgovaram sa tom jeste zato sto je komicno vas gledati kako se mini-geniji kvrce da potucu rad Boga,,, A vidim da ti je psovka ostala zadnje oruzje dok se bojis moderatora ali zato koristi PM, pa da cujem sta to imas da kazes.

Da zavrsim diskusiju; ja nemam nista protiv nauke. Jer da je nije danas ne bi znali ono sto znamo. I dalje treba uciti i saznavati vise.

Sve sto je do sada nauka otkrila i dokazala kako sta stoji i funkcionise je rad Boga. I morate prihvatiti cinjenicu da sve sto postoji od baketrije do galaksije, zvijezda i samog svemira ima svoga Stvoritelja i nista ne bi funkcionisalo onako kako treba da On to nije odredio i htio da tako bude.

Zahvalan sam Njemu na sve sto nam je dao.
KulinBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 23:26   #36
ok,nisi protiv nauke al opet ne prihvacas valjane argumente kao ni to da je po nauci evolucija ispravna
sto ja radim na forumu je nebitno i isto ko sto je nebitno sto ti radis na istome

a to sta ti govoris je tvoja vjera i ne objasnjava niti jedan mehanizam ustroja icega dok ga evolucija objasnjava a to sta ti nemas dovoljno znanja o tome izgleda ti suplja..pa uzivaj al oonda nisi trebao pokreniti toboznju raspravu ako nisi spreman prihvatit drugaciju istinu od one koju ti zamisljas u svojoj glavi
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 09:38   #37
Quote:
KulinBan kaže: Pogledaj post
I morate prihvatiti cinjenicu da sve sto postoji od baketrije do galaksije, zvijezda i samog svemira ima svoga Stvoritelja i nista ne bi funkcionisalo onako kako treba da On to nije odredio i htio da tako bude.
I onda ovaj secer na kraju... Znaci ti ne zelis prihvatiti ono sto mi kazemo, ali mi moramo prihvatiti ono sto ti kazes, aka propovjednik.
Solo761 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 13:19   #38
Quote:
moonlightequila kaže: Pogledaj post
ja se pitam zasto u kur'anu ponekad pise We
a ponekad Ja
tj. bog ponekad kaze Mi a ponekad Ja
multiple personality disorder

molim ucene ljude koji znaju nesto vise o svetoj knjizi muslimana
objasnite mi, ili je greska u engleskom prevodu ?
Greška je u glavi onih koji su ga napisali.
Mlajen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 13:23   #39
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
vidiš, vidiš...nešto sam si slično razmišljala...
naime, kad bi cijela ona priča s reinkarnacijom držala vodu, onda individua sama odlučuje kada će se opet inkarnirati, sama bira svoje roditelje i vrijeme rođenja. Ako je to sve tako, onda kontracepcija stvarno nema smisla jer ako nisi odabran od strane neke dušice da joj budeš devetomjesečni domaćin, onda ni nema straha od trudnoće
A kako znaš da nisi ili nećeš biti odabrana? By the way, duša se može inkarnirati i u dijete staro do nekih 6 tjedana. Ne mora u trenutku začeća.
Mlajen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 13:46   #40
Quote:
Mlajen kaže: Pogledaj post
A kako znaš da nisi ili nećeš biti odabrana? By the way, duša se može inkarnirati i u dijete staro do nekih 6 tjedana. Ne mora u trenutku začeća.
kako ti to znaš?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.