Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2007., 12:38   #81
Quote:
I sta ce biti ako se za 50 godina opet predomisle pa opet - zabrane ?
Vrlo dobro pitanje.
Dakle?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:39   #82
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
E sada pitanje.
Zašto je došlo do naglog zaokreta u nauku godine 1962.?
Da li je Vatikan ustoličio antipapu?
Još jedan nepoznati pojam?

A da se dogovorimo, da ti prvo odgovoriš na sva pitanja od prije, da ne razmrdavamo do kraja temu?

Čekam skrušeno da me igod prosvijetli jer on zna više o mojoj vjeri nego ja.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:44   #83
Quote:
Čekam skrušeno da me igod prosvijetli jer on zna više o mojoj vjeri nego ja.
Valjda misliš na religiju?
Znam što znam, meni dovoljno.
Ako hoćeš odgovori na neka pitanja, ako nećeš ne moraš.
Za definicije se obrati nekoj enciklopediji.
Ako ne znaš osnovne pojmove onda nisi za foruma.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:47   #84
To da znaš dovoljno za sebe smo apsolvirali odmah, no razgovor je išao u smjeru da pokažeš što to znaš za sebe i za mene jer ti meni tvrdiš da ja nemam pojma o svojoj vjeri, za razliku od tebe.

No, sve što sam skužila je da je moj početni upis o tvojoj isključivosti bio točan. Žalosno.

A što se tiče "kvalificiranosti" za forume, ja blesava mislila da je u raspravi, pa i onoj na forumu bitno razmjenjivati argumente, pokušati dokazati nekom zašto je on u pravu/krivu. Sve drugo je za mene trolanje ili spam - između ostalog i iznošenje netočnih činjenica i ne odustajanje od njih.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:49   #85
Opet izvrdavaš bezveze samo da bi zachetala temu.
Providno.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:51   #86
Ja ne izvrdavam, ja samo čekam odgovore na svoja vrlo konkretna pitanja.
A odgovore ne dobivam, već nemuštu duhovitost u vidu ljepljenja smajlića koji mašu.

I link na wikipediju iz koje naš igod crpi svoje znanje.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:52   #87
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Jel' mi netko od novokatolika može naći opravdanje u Bibliji za to da se može u raj bez da prihvatiš Isusa?
Pa ni ne možeš u raj bez da prihvatiš Boga (Isus je Bog)... naime raj je ustvari biti u njegovoj blizini...

A sada druga je stvar ako netko u svom zemaljskom životu nije imao priliku upoznati Isusa (kojeg je KC dobila zadaču naučavat). Bog će vidjeti njegovu ISKRENU želju da čini dobro te će ga i spasiti... a i osoba koja stvarno ide za Istinom će na kraju i prihvatiti Isusa jer kao što i kaže u Ivanovu evanđelju "Svjetlost je došla na svijet, ali ljudi su više ljubili tamu nego svjetlost jer djela im bijahu zla. Uistinu, tko god čini zlo, mrzi svjetlost i ne dolazi k svjetlosti da se ne razotkriju djela njegova; a tko čini istinu, dolazi k svjetlosti nek bude bjelodano da su djela njegova u Bogu učinjena."
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:53   #88
Quote:
Ja ne izvrdavam, ja samo čekam odgovore na svoja vrlo konkretna pitanja.
Zašto bi ja tebi bilo što odgovarao kad nisi odgovorila na moje i Draganovo pitanje.
ako pitaš za definicije onda sam ti dao linkove da pročitaš.
Quote:
I link na wikipediju iz koje naš igod crpi svoje znanje.
Nešto netočno na ovom linku?
http://en.wikipedia.org/wiki/Papal_infallibility
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:54   #89
Quote:
Pa ni ne možeš u raj bez da prihvatiš Boga (Isus je Bog)
Dakle, ne možeš u raj bez da prihvatiš Isusa tj. trojednog Boga.
Crtica govori drugačije.
Daj se dogovorite.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:57   #90
Neću link, hoću tvojim riječima objašnjenje pojma "ex cathedra". Već si taj link, kojeg si postao bez čitanja, stigao i pročitati što se tu dopisujemo.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:01   #91
Quote:
islandjanin kaže: Pogledaj post
Ajmo sad polako, prvo niko ovde nikog ne mrzi, a po najmanje ja. Zaista za to nemam razloga. Ne znam gde si ti video tu mrznju o kojoj govoris. To je moje misljenje, stojim iza toga i to je to.
Vidi se poprilično očito mržnja jer onako olako zaključiti i to negativno o nekoj osobi može samo čovjek koji tu osobu mrzi.

Quote:
islandjanin kaže: Pogledaj post
Svakako da nema dva coveka koji su na isti nacin dosli Isusu, u to nema sumnje, ali ja vrlo dobro znam sta se krije iza izjave "da ima puteva koliko i ljudi".
Ma je li..... ja sam recimo čitao tu knjigu intervjua odakle je taj citat izvađen...

Quote:
islandjanin kaže: Pogledaj post
O oholist mogu samo da kazem, da ako neko sebi dozvoli da Mariju majku Isusovu "postavi" u isti rang sa Jedinim Bogom (sa Isusom) iako za to nema APSOLUTNO nikakve potpore u Svetom Pismu onda se postavlja pitanje koja je ustvari njegova uloga? Da li mozda samo da zavede? Ne tvrdim, samo pitam?
A gdje je to Ratzinger ili KC u svom učenju ikada Mariju predstavljala kao Boga?! Ona je stvorenje kao i svi mi... samo što je iznimna jer je jedina imala tu ČAST da nosi BOGA u svojoj utrobi, te ga je i odgajala, othranila, slijedila cijeli život itd itd....

Quote:
islandjanin kaže: Pogledaj post
Postujem i podrzavam sve iskrene vernike koje pripadaju i katolickoj crkvi, ali mislim da se svi takvi poprilicno ogradjuju i od papa i od svega sto je katolicka crkva cinila. Posebno je meni interesantnan red Jezuita, i ponekad se pitam da li zaista nekome ko u svome zivotu zeli da sledi Isusa i da zivi Njemu na slavu, da li mu je zaista potreban red "unutrasnje policije - obavestajne sluzbe" koja iza sebe ima nezamisliva i uzasna dela?
A gdje si ti to vidio? Za razliku od tebe poznam dosta Isusovaca, i manje više svi su normalni svećenici, neki fantastični u tome... a imam i dvoje prijatelja koji idu na fakultet Družbe Isusove u Zagrebu i nigdje ja dojam neke policije nisam dobio, baš suprotno.
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:03   #92
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Dakle, ne možeš u raj bez da prihvatiš Isusa tj. trojednog Boga.
Crtica govori drugačije.
Daj se dogovorite.
Nemam se ja što dogovarat s ikim... valjda je LOGIČNO da ako ne prihvaćaš Boga ni ne želiš biti u njegovoj blizini...
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:04   #93
Quote:
Neću link, hoću tvojim riječima objašnjenje pojma "ex cathedra".
Nažalost, tvojim željama neću udovoljavati dok izbjegavaš odgovoriti na jednostavna pitanja.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:05   #94
Quote:
valjda je LOGIČNO da ako ne prihvaćaš Boga ni ne želiš biti u njegovoj blizini
Netko prihvaća Boga, ali ne Isusa.
Netko prihvaća više bogova.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:15   #95
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Netko prihvaća Boga, ali ne Isusa.
Netko prihvaća više bogova.
Pa Isus je Bog (druga osoba Presvetog Trojstva)... ako ga ne prihvaćaš ne prihvaćaš Boga i točka....

A taj tko prihvaća više bogova očito ne vjeruje u pravog Boga i vjeruje u laži.. kao što mnogi vjeruju.

Ukratko onaj koji traži istinu kada mu se konačno pokaže u svojoj potpunosti (pa bilo to na samom kraju života) prihvatit će je pa makar do tada i nije upoznao Isusa...
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:31   #96
Quote:
ako ga ne prihvaćaš ne prihvaćaš Boga i točka.
Dakle, nema spasenje nego po Isusu.
Potvrdio si što ja govorim.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:41   #97
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Dakle, nema spasenje nego po Isusu.
Potvrdio si što ja govorim.
Jel ti čitaš što ti pišem? To sam ti već u 87. postu rekao.
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:42   #98
Quote:
Pa Isus je Bog (druga osoba Presvetog Trojstva)... ako ga ne prihvaćaš ne prihvaćaš Boga i točka
Ovo je vrlo jasno i jako isključivo.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 14:14   #99
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ovo je vrlo jasno i jako isključivo.
Istina je inače jako isključiva... ili je ili nije.
__________________
"Human opinions come and go, ... the Word of God is the word of eternal life. It carries eternity within and is valid forever." - Benedict XVI
Golub Dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 14:14   #100
Quote:
Istina je inače jako isključiva... ili je ili nije.
Slažem se.
Ali neki se ne slažu sa nama.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.