Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2008., 20:58   #61
Quote:
Sorrela kaže: Pogledaj post
Pitanje je onda zasto neke zene otpile u startu a neke ne otpile, o cemu se radi?
Meni jedino logicno ispada zato sto te zene imaju vise morala od ovih drugih
Kako god bilo, ja znam da se ne kajem sto nisam otpilila u tom samom startu jer se uspostavilo u sta sam i vjerovala, intuicija,sta li,da je to to!
Ne mislim da se radi o moralu, neke otpile iz straha, neke zbog ega, neke zbog odgoja...svaka ima svoj razlog.
A zašto neke prihvate, opet razloga sto - iz znatiželje, dosade, zbog strastvene prirode, jer ju je oborio s nogu..neznam, svaka će dat svoj razlog, nije ni bitno.
Bitno da znaš svoj razlog i da se ne zavaravaš. I ja vjerujem svojoj intuiciji, do sad je bila nepogrešiva
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 20:59   #62
Quote:
Katie kaže: Pogledaj post
Ako bi tip bio bas nesto poseban u svemu onda bi mu i dala sansu ali tek poslje rastave! Kad je preboli, kad mu je zivot stabilan i kad je sve sjelo na svoje onda mozemo probat tu strastvenu vezu i pretvorit u nesto ljepo i vjecno
Koju strastvenu vezu ak ju nisi ni započela s njim
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 21:00   #63
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Koju strastvenu vezu ak ju nisi ni započela s njim
E to je upravo to sta sam gore napisala
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 21:04   #64
Quote:
Katie kaže: Pogledaj post
Tu su vecinom i djeca, rodbina, prijatelji
bi li mogla objasniti meni koja je (esencijalna) uloga prijatelja u braku?!
i da li je u redu da ljudi(čovjek i žena) prilikom razvoda osim što moraju razmišljati o obitelji i djeci, brinu i o traumi koju će doživjeti prijatelji prilikom njihovog razvoda(čovjeka i žene, ne prijatelja)?
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 21:26   #65
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Koju strastvenu vezu ak ju nisi ni započela s njim
pogresno sam se izrazila. Mislila sam rec da mozemo tu strast da pretvorimo u strastvenu vezu. Hebote ako se covjek osjeca tako prema meni i ja prema njemu nece nigdje ti osjecaji otic. Samo mogu bit jos jaci.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 21:37   #66
Quote:
emeral kaže: Pogledaj post
bi li mogla objasniti meni koja je (esencijalna) uloga prijatelja u braku?!
i da li je u redu da ljudi(čovjek i žena) prilikom razvoda osim što moraju razmišljati o obitelji i djeci, brinu i o traumi koju će doživjeti prijatelji prilikom njihovog razvoda(čovjeka i žene, ne prijatelja)?
Cuj znam dosta ljudi gdje je prijatelj vazniji od ikakve rodbine. Nisam ja sad mislila na bilo kojeg prijatelja. Mozda na jednog ili dva najvise. One koje gledas kao rodjenu sestru/brata. One za koje se osjecas da su ti rodjaci. Neki ljudi nemju rodbinu nego samo prijatelje. Mislila sam reci da kad je covjek u braku i ima djecu mora prvo da razmisli glavom a ne k.... Nasao je drugu, ne voli zenu....moze bit milion razloga i nije ni vazno. Ako je nesretan i treba da se razvede.

Naravno da samo obicni prijatelji nemaju bas neku ulogu tu.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 22:06   #67
Quote:
Katie kaže: Pogledaj post
Cuj znam dosta ljudi gdje je prijatelj vazniji od ikakve rodbine. Nisam ja sad mislila na bilo kojeg prijatelja. Mozda na jednog ili dva najvise. One koje gledas kao rodjenu sestru/brata. One za koje se osjecas da su ti rodjaci. Neki ljudi nemju rodbinu nego samo prijatelje. Mislila sam reci da kad je covjek u braku i ima djecu mora prvo da razmisli glavom a ne k.... Nasao je drugu, ne voli zenu....moze bit milion razloga i nije ni vazno. Ako je nesretan i treba da se razvede.

Naravno da samo obicni prijatelji nemaju bas neku ulogu tu.
bull shit, pa ne bih gledala ni na sestru rođenu da se razvodim(valda?),a li trenutno držim da ne bih, pa nije me niko od njih iti udao/oženio, pa mi nije jasno zašto bi se i na njih gledalo kod razvoda.

shvaćam da misliš naravno na najbliže prijatelje, i da postoje naravno prijatelji koje se voli više od obitelji(ali obitelj je onda u totalnoj banani)

hoću reći da je bolesno ostati u braku radi bilo čega, ako su obje strane, ili samo jedna za taj razvod, a kamoli radi prijatelja, i kurtoazije radi.

dotiče me se ovakva tema, pa bolje da ne govorim više, ne mogu biti skroz objektivna.

ali trudim se
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 22:18   #68
Quote:
Katie kaže: Pogledaj post
dobro bira srce ali ne mozes se ti zaljubit u tu osobu isti tren. Zato razmislis prvo i dodes do zakljucka da je ozenjen i da tu ne smije doci do niceg (barem ne dod je ozenjen) Moras se suzdrzati i imat disciplinu.

Mislim da svi ljudi koju kazu "ma dogodilo mi se" lazu sami sebe. Ipak ti razmisljas o svemu ovome i sam sebi sudbinu krojis. Najgore je da najvise ovih veza zavrse sa slomljenim srcem ljubavnice/ljubavnika....
jadna je ljubav u kojoj ima glavnu ulogu pamet.....po meni to je proračunata ljubav....zbrojeni dobici ,odbici,korist,...da puno ih tako živi sretno, čineći druge vrlo nesretnim....po šabloni uzorne dobre i histerićne žene,majke i supruge koja je idol svih ...lijepo ju je za vidjeti....
i nemoj misliti da ti to govori osoba koja je razočarana...prevarena ...prevarila...
samo za ljubav nikad nisam koristila prvo glavu pa srce
možda sam baš iz tog razloga u sretnom braku skoro 20 godina

btw
i naj čvršći pokleknu....zato ne sudim nikada nikog....da mi se u glavu ne obije..
ima jedna lijepa međimurska
http://www.youtube.com/watch?v=tLKHe3kJ_Ng
__________________
što želim to i ostvarim
*DAMA* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 22:54   #69
gospodjo Dama, ja svog dragog obozavam a obozava i on mene . To svaki dan vidim kad me zagrli, poljubi kad me vidi i koliko mi daje postovanja i ljubavi. Mi smo jedno drugom prva ljubav, prvi poljubac, prvi sex.........ma sve prvo i poslje 10 godina i sad je vatreno.

Imamo bebu i sad nam je jos ljepse.

Ja imam pamet a imam i srce. Nikad nisam nista ludo uradila radi ljubavi kao pobjegla od kuce sa njim ili sta ja znam......Nisam za burni zivot

Moja ljubav nit je proracunata nit je iz interesa. Kad sam ga upoznala bio je mlad decko, izbleglica iz Bosne, zivio u mnogo losem djelu grada. Bez auta i bez love. Decko mi se svidio kao niko nikad prije u mom zivotu. Zavrsio je skolu i sad je uspjesan. Imamo svoju firmu, ljepo nam ide i sretni smo.

Nadam se da ce tako i ostat. Tebi svaka cast za 20 godina braka.

Izvinjavam se ako sam ikog ovdje povrijedila. Nije mi to bio cilj. Ja vise nemam na ovoj temi sta da radim. Rekla sam svoje misljenje.
Svima jedna velika pusa!
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 03:49   #70
Jedini razlog koji mogu smisliti je narcizam i takmičenje - želja za samodokazivanjem i pobedom. Pri tom mislim da je muškarac marginalan, on je samo plen, sredstvo - borba se vodi sa njegovom ženom i sa samom sobom. Opasna je to igra, muškarci odlično znaju da manipulišu u njoj igrajući na kartu ženine sujete i/ili osetljivosti. Mislim da je za žene bolje da je izbegavaju. Osim ako su profesionalne igračice. Onda se mogu zabavljati u nedogled.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 04:04   #71
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Jedini razlog koji mogu smisliti je narcizam i takmičenje - želja za samodokazivanjem i pobedom. Pri tom mislim da je muškarac marginalan, on je samo plen, sredstvo - borba se vodi sa njegovom ženom i sa samom sobom. Opasna je to igra, muškarci odlično znaju da manipulišu u njoj igrajući na kartu ženine sujete i/ili osetljivosti. Mislim da je za žene bolje da je izbegavaju. Osim ako su profesionalne igračice. Onda se mogu zabavljati u nedogled.
Ima i treca mogucnost: ljubav.
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 04:18   #72
Quote:
Sorrela kaže: Pogledaj post
Ima i treca mogucnost: ljubav.
Tu mogućnost ne prihvatam zato jer je ljubavi potrebno vreme da se razvije, a svako od nas može sebe sprečiti u tome tako što će se odmaći od onoga ko ga je zainteresovao, ko mu se dopao ili ga privlači. Ako osoba ipak pristane da se preda emocijama i strasti, bez obzira na posledice, mora imati neki dobar razlog zašto ulazi u takvu 'vatru' koja će je neizbežno - ako ne spržiti, onda bar dobro oprljiti. Najrazumljiviji mi je narcizam i želja za pobedom, kao motiv da se u takav odnos uđe i u njemu opstane. Doduše, može tu biti i nekih naučenih obrazaca ponašanja poput: 'mogu voleti samo ako patim' ili 'mogu voleti samo ako mi predmet ljubavi zauvek ostane delimično neosvojiv'. Ili su ljudi naprosto impulsivni i lakomisleni, ne razmišljaju previše, samo bi da se rastapaju u strasti i zaljubljenosti, bez obzira na cenu, pa ulaze u takve odnose sa ružičastim naočarima, a kada se 'osveste' već su se previše zaglavili da bi lako iz njih izašli. Bilo kako bilo, mislim da su odnosi sa oženjenim muškarcima samo za lukave žene koje umeju dobro da se poigravaju sa ljudima i celu situaciju vide kao nebitnu zabavu. Sve drugo je - katastrofa.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 04:29   #73
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Tu mogućnost ne prihvatam zato jer je ljubavi potrebno vreme da se razvije, a svako od nas može sebe sprečiti u tome tako što će se odmaći od onoga ko ga je zainteresovao, ko mu se dopao ili ga privlači. Ako osoba ipak pristane da se preda emocijama i strasti, bez obzira na posledice, mora imati neki dobar razlog zašto ulazi u takvu 'vatru' koja će je neizbežno - ako ne spržiti, onda bar dobro oprljiti. Najrazumljiviji mi je narcizam i želja za pobedom, kao motiv da se u takav odnos uđe i u njemu opstane. Doduše, može tu biti i nekih naučenih obrazaca ponašanja poput: 'mogu voleti samo ako patim' ili 'mogu voleti samo ako mi predmet ljubavi zauvek ostane delimično neosvojiv'. Ili su ljudi naprosto impulsivni i lakomisleni, ne razmišljaju previše, samo bi da se rastapaju u strasti i zaljubljenosti, bez obzira na cenu, pa ulaze u takve odnose sa ružičastim naočarima, a kada se 'osveste' već su se previše zaglavili da bi lako iz njih izašli. Bilo kako bilo, mislim da su odnosi sa oženjenim muškarcima samo za lukave žene koje umeju dobro da se poigravaju sa ljudima i celu situaciju vide kao nebitnu zabavu. Sve drugo je - katastrofa.
Ti mislis da sam lakomislena ili lukava, a ja mislim da sam zavoljela i sada sretna jer zivim u braku sa covjekom kojeg volim, i koji mene dozivljava kao najvecu ljubav.
Zasto sam trebala sprijeciti svoju ljubav i vjeru u muskarca?
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 10:53   #74
[QUOTE=lilla;12645456]Zato što je to, za početak, jako zgodno. Netko drugi brine o svim onim dosadnim stvarima, tebi ostaje samo zabava
Kako ti moze bit zabava, ako unistavas nekom brak i zivot???
Kako ti moze bit zabavno, ako znas da ce neko dijete ostat bez jednog roditelja???
To za mene rade samo zene bez morala i one koje nisu vrijedne spomena.
PA kada vidim, da covjek nosi prsten, nebi ga vise nikada pogledala. Meni taj prsten nesto znaci.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 10:58   #75
Quote:
ivana:-) kaže:
PA kada vidim, da covjek nosi prsten, nebi ga vise nikada pogledala. Meni taj prsten nesto znaci.


ako se dobro sjećam, neki dan si napisala da je tvoj dečko, a ne muž, skidao očima tvoju prijateljicu u nazočnosti tvojih staraca. dečko, a ne muž. i takav ti bude muž sutra. i šta njemu koi qrac znači TAJ PRSTEN? ajmo malo obrnute psihologije bejbi....
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 11:16   #76
Žena koja ulazi u vezu sa oženjenim muškarcem je svijesna da iz te veze dobiva i dobivat će manje od onoga što "zaslužuje", dakle ona misli da
  1. zaslužuje to "manje"
  2. ili misli da je dovoljno jaka da iz toga izvuče sve što zaslužuje mada su joj šanse u startu minimalne objektivno gledano

ako je ovo prvo - vjerojatno joj to nije prvi put da se tako nasuče, to su vječne ljubavnice


ako je ovo drugo, to je upravo ono što pominje Enchi
narcizam i takmičenje - želja za samodokazivanjem i pobedom

i u toj igri desi se da uspije, ali često puta i ne jer muškarac koliko god u startu bio marginalan, često bude prejak plijen, odnosno bolji igrač, znači ovdje imamo klasičnog ženskara koji je već varao ili čekao priliku za to


ja ne osporavam da u cjeloj priči ne dođe ljubav, emocije itd, definicija ljubavi ne postoji i svi imamo svoju definiciju i mislim da u tom grmu leži zec - za nekog je definicija ljubavi na iracionalnom nivou ono što dobiva u ulozi dugogodišnje ljubavnice, ljubav je bol i te fore, a do razriješenja rijetko dolazi racionaliziranjem sa strane ljubavnice, može jednim djelom uz stručnu pomoć ili kada bude ostavljena
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 12:12   #77
Zato što im fali ljubavi...
mila_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 12:47   #78
Čitam ove postove i ne vjerujem vlastitim očima.
O, kako je lako kritizirati i osuđivati. Kako je teško biti čovjekom i razumjeti...
Da se osjećajima može upravljati čitava bi povijest ljudskog čovječanstva bila drukčija. I onaj stav...ili ili... Pa to može misliti samo netko tko nema pojma o životu. Stvari nikada nisu crne ili bijele. Zar se itko može usuditi izgovoriti onu rečenicu ja ne bih nikada...
Ali svima vama s tako visokom razinom morala mogu reći samo jednu stvar:
mi ne moramo biti vama drage, dovoljno je da nas vole vaši muževi.
your Lilith is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 13:47   #79
Quote:
mila_p kaže: Pogledaj post
Zato što im fali ljubavi...
Ne fali
Upravo najveca kolicina ljubavi je dosla od njega i traje i traje.Sad je imamo viska,da se moze oboje bi je rado ustupili klimavom braku
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 13:57   #80
Quote:
your Lilith kaže: Pogledaj post
O, kako je lako kritizirati i osuđivati. Kako je teško biti čovjekom i razumjeti...
Nije osuđivanje ako se utvrdi da u nekim našim postupcima ne leže baš plemenita osećanja. Najlakše je pričati o ljubavi i njome sve opravdavati, ali ostaje činjenica da smo mi ljudi razumna bića i da se ne moramo povoditi za nagonima, ako to ne želimo. Ući u vezu sa oženjenim čovekom ipak znači umešati se u nečiji odnos i postati direktno odgovoran za bol treće osobe. To nije nimalo plemenito, čak je vrlo sebično. No, ako možemo sa time živeti, ako nas ne zanima kako se oseća iko osim nas, ako nam je važna samo 'naša ljubav' - onda moramo biti spremni i na posledice sopstvene egocentričnosti.

Quote:
Da se osjećajima može upravljati čitava bi povijest ljudskog čovječanstva bila drukčija. I onaj stav...ili ili... Pa to može misliti samo netko tko nema pojma o životu.
Osećanjima možda ne, ali postupcima se i te kako može upravljati.

Quote:
Ali svima vama s tako visokom razinom morala mogu reći samo jednu stvar:
mi ne moramo biti vama drage, dovoljno je da nas vole vaši muževi.
Ovo baš potvrđuje ono što sam napisala, tj. da je često osnovni motiv za prevaru narcizam i takmičenje sa drugim ženama. Baš ružno.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.