Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2016., 09:53   #1001
Kakvu dasku ćeš raditi?

Ja si ovaj nož već jedno vrijeme gledam i po komentarima svi kažu da je odličan. S poštarinom je nešto manje od 180€
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 12:17   #1002
Koji noz, nisi ostavio link?
Inace dasku cu raditi ili od breze ili od javora endgrain, kocke, i lepiti. Posle toga natopiti mesavinom mineralnog ulja i pcelinjeg voska.
Ckovu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 14:15   #1003
Zaboravio staviti link
http://gx2.japan-messer-shop.de/neue...1738-1801.html

Javi obavezno kad završiš dasku
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 00:59   #1004
Uh lepo izgleda, a verujem i da je dobar Ja cu zapoceti avanturu nozevima sa karlom. Jedno pitanje za vas koji posedujete karlov noz, u pitanju je plavi celik?
Inace, ima sansi i da nabavim lep crni orah za dasku, mozda i to bude dobitna kombinacija, prelepo mi izgleda.
Ckovu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 09:23   #1005
Srebrni čelik je u pitanju za koji Karlo kaže da ima identična svojstva i sastav kao plavi čelik
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 16:49   #1006
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Srebrni čelik je u pitanju za koji Karlo kaže da ima identična svojstva i sastav kao plavi čelik
ako je u pitanju japanski silver steel zar ne bi trebao biti dosta drugaciji od blue steela?

stigao mi ichiban santoku danas, tjedan dana cekanja, ispunio sva ocekivanja. carinici su mi naplatili 159kn, ne znam kako objasniti taj iznos.
spina1939 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 16:50   #1007
Nije japanski nego ruski ako se ne varam. Neka stara zaliha čelika koji se davno koristio u izradi posebnih tvrdih alata. Na koji iznos je naplaćena tolika carina?
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 17:09   #1008
Gotovo sam siguran da mi je Karlo za moj Gyuto spominjao da je sredina od japanskog plavog čelika...
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 17:58   #1009
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Nije japanski nego ruski ako se ne varam. Neka stara zaliha čelika koji se davno koristio u izradi posebnih tvrdih alata. Na koji iznos je naplaćena tolika carina?

na iznos od 69US$. dostava mi nije naplacena, valjda je jos proslog tjedna bila besplatna. u fakturi stoji samo 69 dolara, carina je koristila srednji tecaj hnb-a, a sve sam papire bacio po izlasku iz poste, tako da ne znam sto su mi zapravo zaracunali.

ruski srebrni celik, njemacki bi trebao biti stainless, japanski takodjer, za ruski ne znam.
spina1939 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 18:12   #1010
Dostaje velik iznos carine na cijenu noža, ko zna kakve još trošarine dodaju...
edit: kad malo računam 1/3 cijene je trošarina, s obzirom da nije bilo poštarine oke je

Ja sam još prije 2 godine pitao Karla da li radi sa plavim čelikom i odgovorio mi je da radi sa srebrnim čelikom koji ima ista mehanička svojstva kao plavi (sad sam baš provjerio šta mi je napisao). Kad sam bio kod njega doma prije par mjeseci sam ga pitao u čemu je stvar i kaže da je uspio nabaviti taj stari ruski srebrni čelik koji se prije ne znam 20-30 godina koristio za izradu alata i njega koristi za noževe. Taj čelik mi je i pokazao. Moguće da je u međuvremenu nabavio i plavi japanski čelik pa u neke noževe to stavlja. Ali ako je istina da ima ista mehanička svojstva i zadovoljan je njim, a šta je najbitnije ako su klijenti zadovoljni onda neka bude srebrni čelik
Za nas su te razlike plavi, srebrni, bijeli čelik jako male i teško ih primijetiti. Bijeli čelik bi se trebao dati jače naoštriti od plavog, ali plavi dulje drži oštricu, pa na kraju u istom vremenskom intervalu i jedan i drugi dođu na istu točku gdje su jednako oštri s tim da je bijeli u odnosu na početno stanje dosta otupio, dok plavi nije. Gdje je ta točka i kada se dolazi do nje stvarno ne znam, trebalo bi istraživanje napraviti, ali ponavljam za nas su to zanemarive razlike

edit2: a i ovaj karlov čelik je sve samo ne stainless
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 18:20   #1011
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Daleko smo, pa nema smisla... Narucio ovaj: http://www.fine-tools.com/messer3.html i ovaj: http://www.fine-tools.com/messer2.html, 150mm...

Steraj se lagano, ti me provociras da kupujem budalastine
Pa i meni se ovo sviđa..s obzirom da je vrijeme sniženja i budzet se lagano istanji na debljinu flis papira za početak mi se sviđa onaj prvi s kojim bi mogla sve rezuckati a kasnije možda proširim
Ako netko ima u planu kakvo naručivanje pa da podijelimo poštarinu ..ono većer od prije mjesec i po kad se naručivalo ja propustila
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 18:30   #1012
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Dostaje velik iznos carine na cijenu noža, ko zna kakve još trošarine dodaju...
edit: kad malo računam 1/3 cijene je trošarina, s obzirom da nije bilo poštarine oke je

Ja sam još prije 2 godine pitao Karla da li radi sa plavim čelikom i odgovorio mi je da radi sa srebrnim čelikom koji ima ista mehanička svojstva kao plavi (sad sam baš provjerio šta mi je napisao). Kad sam bio kod njega doma prije par mjeseci sam ga pitao u čemu je stvar i kaže da je uspio nabaviti taj stari ruski srebrni čelik koji se prije ne znam 20-30 godina koristio za izradu alata i njega koristi za noževe. Taj čelik mi je i pokazao. Moguće da je u međuvremenu nabavio i plavi japanski čelik pa u neke noževe to stavlja. Ali ako je istina da ima ista mehanička svojstva i zadovoljan je njim, a šta je najbitnije ako su klijenti zadovoljni onda neka bude srebrni čelik
Za nas su te razlike plavi, srebrni, bijeli čelik jako male i teško ih primijetiti. Bijeli čelik bi se trebao dati jače naoštriti od plavog, ali plavi dulje drži oštricu, pa na kraju u istom vremenskom intervalu i jedan i drugi dođu na istu točku gdje su jednako oštri s tim da je bijeli u odnosu na početno stanje dosta otupio, dok plavi nije. Gdje je ta točka i kada se dolazi do nje stvarno ne znam, trebalo bi istraživanje napraviti, ali ponavljam za nas su to zanemarive razlike

edit2: a i ovaj karlov čelik je sve samo ne stainless
jel postoje di composition grafovi za sve te celike, nekak su mi pregenericni nazivi, i s cim se mogu usporediti(npr. s 1095, 5160...)
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 21:18   #1013
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Gotovo sam siguran da mi je Karlo za moj Gyuto spominjao da je sredina od japanskog plavog čelika...
Citao sam temu unazad, tebi je bese skoro bio zavrsen Gyuto? Kako te sluzi, i sto kaze spic da je sve osim stainless, da li ti uz uljno premazivanje hvata pege.
Ckovu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 21:41   #1014
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
jel postoje di composition grafovi za sve te celike, nekak su mi pregenericni nazivi, i s cim se mogu usporediti(npr. s 1095, 5160...)
Na žalost tu ti ne mogu pomoći jer ne znam točno koji plavi i točno koji srebrni čelik su u pitanju za noževe od Karla.
Inače ima ovakvih tablica sa sastavom
http://www.japanesechefsknife.com/In...outSteels.html

Quote:
Ckovu kaže: Pogledaj post
Citao sam temu unazad, tebi je bese skoro bio zavrsen Gyuto? Kako te sluzi, i sto kaze spic da je sve osim stainless, da li ti uz uljno premazivanje hvata pege.
Moj je držao jedno 2 mjeseca bez potrebe za premazivanjem i zadnje dane je jako osjetljiv. Mamu mi je skoro strefilo jer ga nije dobro obrisala i ostavila ga je preko noći, a ujutro ju potpuno hrđavi nož dočekao Makar je dobila točne upute kako rukovati noževima Ali skida se ta hrđa bez problema i ispolira nož u početno stanje. Sva sreća da me nije bilo doma tih par dana
Ostali karbonci koje imam nisu tako osjetljivi
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 08:14   #1015
Quote:
Ckovu kaže: Pogledaj post
Citao sam temu unazad, tebi je bese skoro bio zavrsen Gyuto? Kako te sluzi, i sto kaze spic da je sve osim stainless, da li ti uz uljno premazivanje hvata pege.
Evo, Spic ti je sve lijepo odgovorio.

@Spic
Daj mi reci gdje mogu nabaviti Nagura kamen...ili što drugo predlažeš za čišćenje brusnog kamena.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 08:20   #1016
Ja sam svoj naručio s one stranice odakle sam nam kamenje naručio, 7 eura košta, ali je glupo dati 10€ poštarine na taj iznos... Mislim da bi mogao bez problema kamen očistiti i vodobrusnim šmirgl papirom gradacije cca 1000
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 09:47   #1017
Budem probao sa smirglom.

Fala
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 14:11   #1018
Evo Karlov nož - srebrni čelik obložen sa ne znam kakvim čelikom nakon malo nemara





Masamoto deba - white steel nakon malo nemara

spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 14:28   #1019
jel zna ko di u zgu ima jeftino za kupit 3M vodobrusni smirgl svih gradacija
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 14:42   #1020
Ja sam kupio u Pevecu
spic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.