Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2009., 00:02   #121
Hvala, One and Only, vinska lista je cista perverzija - mislim na cijenu, nisam naime upoznata sa svim tim vinima. OK, ako se radi o osam slijedova pretpostavljam da je 8cl recimo dovoljno.Mada, za 160 Eura ...

Meni se naime tocilo po 1dl na cetiri slijeda, sto mi se cinilo jako skrto, pogotovo uzevsi u obzir da se izmedju svakog minijaturnog slijeda pauziralo po pola sata, a vina su ionako bila uglavnom mediokritetska.
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 00:23   #122
NIKAD,ali baš NIKAD nisam doživjela da se na novi slijed čeka pola sata.
Gdje si ti to doživjela? Baš mi je čudno.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 09:56   #123
Kukuriku lani u ranom devetom mjesecu.
Sva sreca da je na stolu bilo maslinovog i da su donosili kruscice jer nam je bilo zima (sjedili smo vani na zgodnom balkoncicu, no u medjuvremenu je pao mrak i pocelo je puhati) a slijedovi su bili velicine ovecih kanapea. Ok da ih je bilo osam ali ne bas za cetiri!
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:03   #124
Zao mi je da si imala taj dozivljaj. Meni se to nikad nije desilo u tako finom restoranu (a bas planiram jesti u Kukuriku, ako na jesen odem u te krajeve). Trebali ste se tuziti na duzinu cekanja.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:02   #125
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Zao mi je da si imala taj dozivljaj. Meni se to nikad nije desilo u tako finom restoranu (a bas planiram jesti u Kukuriku, ako na jesen odem u te krajeve). Trebali ste se tuziti na duzinu cekanja.
sorry na offtopicu, al moram - mislim da rokolina mozda mrvicu pretjeruje (radi slikovitosti) ili je stvarno imala grozan peh - mi u kukuriku idemo min. dvaput godisnje vec nekoliko godina i nikad, nikad, NIKAD nismo cekali pola sata izmedju slijedova. i N-I-K-A-D nismo ostali gladni.

tako da, nemoj dati da te jedan osobni dojam sprijeci u odlasku.

ono sto meni malo vise smeta je to sto su im cijene stvarno otisle u nebesa. sjecam se divnih vremena kad je ceh za nas dvoje za cetiri slijeda s vinom bio oko 400 kn. ah ...
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 14:04   #126
Nista me u odlasku sprijeciti nece
U kojim su nebesima cijene sad? Sjecas li se?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 14:29   #127
Mielcke & Hurtigkarl

Opet sam bila u mom omiljenom restoranu Mielcke & Hurtigkarl, evo par fotki.













__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 18:21   #128
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
sorry na offtopicu, al moram - mislim da rokolina mozda mrvicu pretjeruje (radi slikovitosti) ili je stvarno imala grozan peh - mi u kukuriku idemo min. dvaput godisnje vec nekoliko godina i nikad, nikad, NIKAD nismo cekali pola sata izmedju slijedova. i N-I-K-A-D nismo ostali gladni.

tako da, nemoj dati da te jedan osobni dojam sprijeci u odlasku.

ono sto meni malo vise smeta je to sto su im cijene stvarno otisle u nebesa. sjecam se divnih vremena kad je ceh za nas dvoje za cetiri slijeda s vinom bio oko 400 kn. ah ...

Ok, mozda bas i nije bilo bas pola sata izmedju svakog slijeda, ali da smo dugo cekali, jesmo. I da smo bili jos uvijek (skoro) gladni, jesmo. A oni su sami preporucili cetiri slijeda kad sam rezervirala, jer kao tu smo prvi put pa da nas lagano ufuraju u dozivljaj.
Na "Kukuriku" topicu sam vec opisala dozivljaj.
Uz dvije ekstra case desertnog vina i jedan desert, cijela nas je prica kostala skoro 1200 Kuna (2 osobe) sto je fakat astronomska cijena za Hr (rujan 2008)!
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 22:42   #129
Opet preporukica za londonski restoran.

http://www.madsenrestaurant.com

(kritike: http://business.timesonline.co.uk/to...cle3402763.ece, http://www.guardian.co.uk/lifeandsty...-norman-madsen)

Sve piše na sajtu, ali evo ukratko... prvo, blizu je V&A, science i natural history muzeja, pa je to dosta zgodno za turiste. (Ja sam slucajno naletjela , a kasnije guglavsi skuzila da ima jako dobre kritike).

Skandinavska (danska) hrana. Porcije nisu velike, ali su zaista zasitne i ukusne. (Npr. fishcake je velicine krafne)

Jelo se...

Smoked Scottish salmon with crayfish - £3.75 (losos + rak)
home made mayonnaise and dill on sourdough bread



♥ “Fiskefrikadeller” – pan-fried haddock fishcakes - £5.35 (przeni bakalar u obliku kolacica))
served with mixed leaves and house marinated pickles

♥ “Pariser bøf” - Danish style beef burger (120g) - £4.95
on sourdough bread served with fresh onions, pickled beetroot, horseradish and pasteurized egg yolk on the side

♥ (n) Danish “kiksekage”/biscuit cake - £3.75
layers of biscuit and chocolate ganache decorated with vanilla foam, caramelised nuts and orange zest (za rastopiti se)

♥ “Koldskål” with strawberries - £4.25
and “kammerjunker” biscuits. Koldskål (lit. ‘cold bowl’), is a buttermilk sauce made with egg yolk and vanilla. The kammerjunker vanilla biscuit, owes its name to the men of noble title from the Royal Danish court. (ovo me nekako podsjetilo na paradizot/snenokle)

I sok od brusnice, neki kao tipicni skandinavski.

Restoran nije velik, mislim da za rucak nema bas guzve. Na poslugu nema prigovora.

Sve u svemu,

Zadnje uređivanje sun.shine : 23.08.2009. at 22:49.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 22:56   #130
Geez, sve ono što najviše mrzim iz danske kujne hehe
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 19:32   #131
Osobno nisam nikad bila u Tokiju i ne poznajem tamosnje restorane, ali reko', zgodan clancic.

Tokyo "world's best place to eat"

Odsad i sluzbeno grad s najvise trozvjezdicnih () restorana na svijetu (11), jednim vise od Pariza.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 22:38   #132
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Osobno nisam nikad bila u Tokiju i ne poznajem tamosnje restorane, ali reko', zgodan clancic.

Tokyo "world's best place to eat"

Odsad i sluzbeno grad s najvise trozvjezdicnih () restorana na svijetu (11), jednim vise od Pariza.
U zadnje vrijeme intenzivno pratim baš te Tokijske sa 3*. Spremam se u Tokyo slijedeće godine, pa razmišljam da rezerviram koji kaiseki restoran. Katastrofa, većina nema web stranica (govorim o onima sa japanskom kuhinjom, jer me npr. Joel Robuchon u Tokyu ne zanima) preko kojih bi napravio rezervaciju.
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 23:15   #133
Ja sanjam o Tokiju vec godinama. O restoranima ne smijem ni misliti.
Ali sam se veceras zato utjesila ovdje:
Kokkeriet.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 20:42   #134
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ja sanjam o Tokiju vec godinama. O restoranima ne smijem ni misliti.
Ali sam se veceras zato utjesila ovdje:
Kokkeriet.
Bila sam devedesetih u Tokiju.
Kako sirovu ribu ne jedem ,ubijala sam se u svemu ostalom- tempura ,stotine vrsta juha,riba u umacima,neka sićušna jaja koja nisu bila od prepelice,mali hljepčići s ljutim umakom...
Čudo jedno.Drugi planet,drugi život,drugi svijet...
Ali cijene su definitivno šokantne.
Cinamon ,imam jednu molbicu,ajd mi provjeri ,molim te,kad ti bude na ruku,kako se zove brasserie ispod Partenona s lijeve strane prva kad kreneš niz ulicu.
Tamo sam jela najbolju govedinu na burgurdski (boeuf bourguignon).Ima u zaštitnom znaku neku pticu - fazanka,prepelica...
Pa kaj nisi u Parizu?
Vratila se u Koben?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 21:17   #135
To ti Colbert moze provjeriti. Ja sam u Kopenhagenu, tek na proljece idem za Paris (akobogda).
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 21:19   #136
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
To ti Colbert moze provjeriti. Ja sam u Kopenhagenu, tek na proljece idem za Paris (akobogda).
Sad ću mu prikeljit,pa ako otkrije - provjeri.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 21:21   #137
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Osobno nisam nikad bila u Tokiju i ne poznajem tamosnje restorane, ali reko', zgodan clancic.

Tokyo "world's best place to eat"

Odsad i sluzbeno grad s najvise trozvjezdicnih () restorana na svijetu (11), jednim vise od Pariza.

Bila sam devedesetih u Tokiju.
Kako sirovu ribu ne jedem ,ubijala sam se u svemu ostalom- tempura ,stotine vrsta juha,riba u umacima,neka sićušna jaja koja nisu bila od prepelice,mali hljepčići s ljutim umakom...
Čudo jedno.Drugi planet,drugi život,drugi svijet...
Ali cijene su definitivno šokantne.
Cinamon ,imam jednu molbicu,ajd mi provjeri ,molim te,kad ti bude na ruku,kako se zove brasserie ispod Partenona s lijeve strane prva kad kreneš niz ulicu.
Tamo sam jela najbolju govedinu na burgurdski (boeuf bourguignon).Ima u zaštitnom znaku neku pticu - fazanka,prepelica...


Ja zahaklala Cinamon,mislila sam da je u Parizu...
A čini mi se da si ti pisala da si u tom dijelu grada?
Ne?
Molbica tebi.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 22:24   #138
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Cinamon ,imam jednu molbicu,ajd mi provjeri ,molim te,kad ti bude na ruku,kako se zove brasserie ispod Partenona s lijeve strane prva kad kreneš niz ulicu.
Tamo sam jela najbolju govedinu na burgurdski (boeuf bourguignon).Ima u zaštitnom znaku neku pticu - fazanka,prepelica...
Mozda "Comptoir du Panthéon"? (Partenon je u Ateni! )
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 22:36   #139
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Mozda "Comptoir du Panthéon"? (Partenon je u Ateni! )

Sori,lapsus.
Nisam pobrkala gradove.
Naravno da je Pantheon - ne, brasserie u nazivu nema ime Pantheon.
Ali nema veze.
Zaboravi.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 11:06   #140
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Sori,lapsus.
Nisam pobrkala gradove.
Naravno da je Pantheon - ne, brasserie u nazivu nema ime Pantheon.
Ali nema veze.
Zaboravi.
Ma zezam te malo...

Sad si me zaintrigirala, bacit cu oko prvom prilikom.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.