Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2017., 07:58   #5141
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Kamatu 10% je Agrokoru cepao i sad će imovinu preuzeti Kanadski mirovinski fond, a ne Bugarski gdje je sličan proces dalje odmakao. I u npr Češkoj pola gospodarstva više nije češko. Mladih Hrvata je premalo (0,7 x roditelja) i kmetovske zarade su premale da bi otkupili Hrvatsku od starijih generacija po cijenama koje nudi globalni kapital. Da promijenimo ime države iz posvojnog oblika Hrvatska u Hrvatistan, mjesto gdje Hrvati žive, ali ga ne posjeduju?
I šta imamo mi od toga dali je neka imovina u vlasništvu nekog Hrvata ili Kanađanina? Tko god bio vlasnik ako želiš plaću moraš ju zaraditi.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 08:11   #5142
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kakve penzije zapadnjaka, ako su stranci kupili zemlju nisu ju odnijeli sa sobom, i dalje tu zemlju obrađuje kmet koji puni istočnjački fond
A sva dobit odlazi van RH. Zemljoposjednik nece dobit trositi u RH.
zulualpha is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 08:21   #5143
U BiH Mercator umjesto Konzuma:

Quote:
Upravitelj Agrokora Ante Ramljak, kojeg je imenovala Vlada Republike Hrvatske, najavio je danas u Sarajevu da će tržne centre Konzuma u BiH preuzeti Mercator, jer su shvatili da je Mercator prepoznatljiviji i da je imao više uspjeha od Konzuma.
https://www.klix.ba/biznis/privreda/...saci/170526115
klimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 08:25   #5144
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
A sva dobit odlazi van RH. Zemljoposjednik nece dobit trositi u RH.
I kakve to ima veze? Ponavljam što ima itko od nas od toga što netko svoj zarađeni novac drži u hrvatskoj banci, stranoj banci ili u čarapi? Gdje je garancija da će Hrvat trošiti u Hrvatskoj? A sve i da je tako to je beznačajno.

Evo gdje Hrvati troše a koliko se sjećam iz zemljopisa to nije u Hrvatskoj:

http://www.24sata.hr/news/kad-je-bal...ropadao-526201
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 08:32   #5145
Ja ne vidim otplatu duga bez rezanja plaća
Tko god "preuzme" Agrokor neće mu biti lako.
Karikiram, neka je dug 40.000.000.000 kn i neka ima 40.000 zaposlenika koji rade za 10.000 kn mjesečno. I neka im se prepolovi plaća kako bi se otplatili dugovi i recimo da ne gube nadu i ne klonu, dug je moguće isplatiti za 200 mjeseci, što je 16 i pol godina. Ili ako smanji plaće za 10% otplatit će dug za 80 godina.

Dakle ovdje sam pisao samo o dugu i njegovoj otplati, a gdje su održavanja na tako dugi rok, amortizacija i profit ulagaču?
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 10:09   #5146
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
I kakve to ima veze? Ponavljam što ima itko od nas od toga što netko svoj zarađeni novac drži u hrvatskoj banci, stranoj banci ili u čarapi? Gdje je garancija da će Hrvat trošiti u Hrvatskoj? A sve i da je tako to je beznačajno.

Evo gdje Hrvati troše a koliko se sjećam iz zemljopisa to nije u Hrvatskoj:

http://www.24sata.hr/news/kad-je-bal...ropadao-526201
Prvi slucaj, netko zaradi novac u RH, na njega plati porez na dobit i iznese ga iz RH.
Drugi slucaj netko zaradi novac u RH na njega plati porez i ponovno ga trosi u RH investirajuci ili kupujuci odredjene robe na cega jos jednom placa porez.

Hrvat ce sigurno dio novca potrositi u RH. Ako i kupi jahtu postoj velika vjerojatnost da ce jahta biti privezana u RH marinama jedan dio godine.
Primjecujes li razliku?
Todorica ne racunam kao hrvatskog ulagaca nego stranog slugu.
zulualpha is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 10:42   #5147
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim otplatu duga bez rezanja plaća
Tko god "preuzme" Agrokor neće mu biti lako.
Karikiram, neka je dug 40.000.000.000 kn i neka ima 40.000 zaposlenika koji rade za 10.000 kn mjesečno. I neka im se prepolovi plaća kako bi se otplatili dugovi i recimo da ne gube nadu i ne klonu, dug je moguće isplatiti za 200 mjeseci, što je 16 i pol godina. Ili ako smanji plaće za 10% otplatit će dug za 80 godina.

Dakle ovdje sam pisao samo o dugu i njegovoj otplati, a gdje su održavanja na tako dugi rok, amortizacija i profit ulagaču?
Ti još uvijek ne vidiš da će dug preuzeti država pod nekom prozirnom izlikom, da će Agrokor dobiti netko za 0 kuna a mi otplaćivati to sljedećih 50 godina?
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 10:51   #5148
http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke...okora/6136416/
Izgleda da je krenulo u krivom smjeru od očekivanja vlade. Nisu Rusi oce kao naši pa da će samo davati pare a ekipa trpati na privatne račune. Sve će to raja morati vratiti. Ni dalićka, ni svileni, ni todo a ni mladi ministar financija! Krasna ekipa!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:18   #5149
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ti još uvijek ne vidiš da će dug preuzeti država pod nekom prozirnom izlikom, da će Agrokor dobiti netko za 0 kuna a mi otplaćivati to sljedećih 50 godina?
Ja mislim da neće država preuzeti dug niti ćemo ga mi otplaćivati. Otplatit će ga oni koji će za 0kn kupiti Agrokor(ili njegove komade), a ODRAĐIVATI će ga imigranti. Uvozit ćemo ih šleperima.
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:38   #5150
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
Ja mislim da neće država preuzeti dug niti ćemo ga mi otplaćivati. Otplatit će ga oni koji će za 0kn kupiti Agrokor(ili njegove komade), a ODRAĐIVATI će ga imigranti. Uvozit ćemo ih šleperima.
Ne budi smiješan. Ovo što radi Plenković je odgađanje neizbježnog - bankrota Agrokora i firmi koje su jamci (Ledo, Jamnica, PIK-ovi ,...) Nema im spasa i to svi znaju.
Sberbank sad traži jamstva države - čitaj preuzimanja Agrokorovih dugova od strane poreznih obveznika. Sve ukazuje na to da će Plenković kupiti vrijeme do parlamentarnih izbora preuzimanjem agrokorovih dugova, tj mi ćemo to otplačivati idućih 50 godina da bi ova bagra iz banskih dvora ostala u svojim foteljama 4 godine dulje.
Ukratko, Agrokor je mrtav, samo je pitanje koliko će koštati sanacija lešine. Ko će to platiti je jasno - mi.
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 12:38   #5151
Evo ga, ako hoćete da kreditiramo Agrokor, jamčite za sve njegove dugove.

I kakva crna borba zapadnih i ruskih banaka oko Agrokora?? Bore se oni za to da država preuzme otplatu dugova, za Agrokor svi znaju da je gotov.
Da sad vidimo Plenkija, kako će objasniti bankarima lex Agrokor bez preuzimanja dugova?.
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 12:40   #5152
Evo ga, ako hoćete da kreditiramo Agrokor, jamčite za sve njegove dugove.

I kakva crna borba zapadnih i ruskih banaka oko Agrokora?? Bore se oni za to da država preuzme otplatu dugova, za Agrokor svi znaju da je gotov.
Da sad vidimo Plenkija, kako će objasniti bankarima lex Agrokor bez preuzimanja dugova?.
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 15:06   #5153
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Prvi slucaj, netko zaradi novac u RH, na njega plati porez na dobit i iznese ga iz RH.
Drugi slucaj netko zaradi novac u RH na njega plati porez i ponovno ga trosi u RH investirajuci ili kupujuci odredjene robe na cega jos jednom placa porez.

Hrvat ce sigurno dio novca potrositi u RH. Ako i kupi jahtu postoj velika vjerojatnost da ce jahta biti privezana u RH marinama jedan dio godine.
Primjecujes li razliku?
Todorica ne racunam kao hrvatskog ulagaca nego stranog slugu.
I stranac može reinvestirati dobit u RH, jedini kriterij za to je isplativost a ne nacionalnost. I stranac može jahtu privezati u RH, štoviše većina privatnih jahti u hrvatskim marinama i je u stranom vlasništvu. A taj dio novca što bi neki Hrvat potrošio pa i jahta (pod uvjetom da ju uopće kupi) je zanemarivo za ukupnu RH ekonomiju.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 20:38   #5154
HRVATSKA banka za obnovu i razvoj (HBOR) početkom ove godine omogućila je Todorićevim tvrtkama povoljne kredite od 378 milijuna kuna.

Interesantno je kako je Ledo dobio 5 milijuna eura, iako je u tom trenutku Ledo već bio izdao jamstva u korist Agrokoru, i to u iznosu od više milijardi kuna.

Podsjetimo, Ledo je u petak objavio kako je krajem prošle godine - na dan 31. prosinca 2016. godine - izdao jamstva u korist Agrokora u iznosu od 18,9 milijardi kuna.

Kredite je morao odobriti Nadzorni odbor HBOR-a od deset članova. U Nadzornom odboru HBOR-a, kao što je Index već pisao, sjedi čak šest ministara Vlade Andreja Plenkovića.

Interesantno je kako je u trenutku donošenja odluke o kreditiranju predsjednik Nadzornog odbora HBOR-a bio ministar financija Zdravko Marić, bivši direktor u Agrokoru, koji tvrdi da se izuzeo dok se odlučivalo o ovom kreditu.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...te/973031.aspx
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 20:42   #5155
Ovo je za Lepoglavu na 15-20 godina. Cijela ekipa, ukljucujuci NO HABORa.
SunForYou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 20:54   #5156
Sutrašnji TNT donosi ekskluzivne informacije o milijunskim dugovanjima Agrokorovih kompanija za državno zemljište. Iako im država daje najviše zemlje u koncesiju i zakup, Agrokorove perjanice nisu platile naknadu za 2016.godinu. No država nije raskinula ugovore već pokreće postupak potraživanja od izvanredne uprave.

Dvije tvrtke u sastavu Agrokora Belje i PIK Vinkovci u koncesiji na 30 godina imaju oko 14 tisuća hektara državnog zemljišta za koje godišnje trebaju izdvojiti svega 6,3 milijuna kuna.

Kako doznajemo, za 2016. državi su ostali dužni više od 4 milijuna.

Istovremeno, na poticajima godišnje "dignu" i do 160 milijuna kuna državnih potpora.

http://hr.n1info.com/a199427/Vijesti...zemljiste.html
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 22:56   #5157
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
Ja mislim da neće država preuzeti dug niti ćemo ga mi otplaćivati. Otplatit će ga oni koji će za 0kn kupiti Agrokor(ili njegove komade), a ODRAĐIVATI će ga imigranti. Uvozit ćemo ih šleperima.
Vrlo glupo bi bilo uvesti imigrante i naseliti ih na primjer u Slavoniju. Dok nasi ljudi odlaze van raditi, netko bi naseljavao druge narode. To se zove veleizdaja.
zulualpha is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 23:01   #5158
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
I stranac može reinvestirati dobit u RH, jedini kriterij za to je isplativost a ne nacionalnost. I stranac može jahtu privezati u RH, štoviše većina privatnih jahti u hrvatskim marinama i je u stranom vlasništvu. A taj dio novca što bi neki Hrvat potrošio pa i jahta (pod uvjetom da ju uopće kupi) je zanemarivo za ukupnu RH ekonomiju.
Moze ali nece. Da je tako stanovnistvo cijele Juzna Amerika i istocna Europe bi dobro zivjelo, ne bi se moralo iseljavati, ne bi bilo siromastva. Na zalost nije tako. Stranac investira u te drzave kako bi od njih uzeo sirovine, jeftinu radnu snagu, a dobit sto legalno, sto ilegalno iznio iz drzave i investirao tamo gdje je sve to jos jeftinije.
zulualpha is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 23:07   #5159
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
Sutrašnji TNT donosi ekskluzivne informacije o milijunskim dugovanjima Agrokorovih kompanija za državno zemljište. Iako im država daje najviše zemlje u koncesiju i zakup, Agrokorove perjanice nisu platile naknadu za 2016.godinu. No država nije raskinula ugovore već pokreće postupak potraživanja od izvanredne uprave.

Dvije tvrtke u sastavu Agrokora Belje i PIK Vinkovci u koncesiji na 30 godina imaju oko 14 tisuća hektara državnog zemljišta za koje godišnje trebaju izdvojiti svega 6,3 milijuna kuna.

Kako doznajemo, za 2016. državi su ostali dužni više od 4 milijuna.

Istovremeno, na poticajima godišnje "dignu" i do 160 milijuna kuna državnih potpora.

http://hr.n1info.com/a199427/Vijesti...zemljiste.html
U Slavoniji Ha zemlje se daje u najam za 2000 do 2500 kuna godisnje. Potraznja za zemljistem postoji, tako da ga nije tesko dati u najam po toj cijeni. Ne znam zasto je drzava isla po tako niskoj cijeni najma koju Agrokor nije htio platiti. Zar za drzavu ne bi bilo jeftinije pustiti Agrokor da ode u Stecaj pa neka vjerovnici uzmu sto je njihovo, a drzava izda zemljiste koje je u njenom vlasnistvu po ekonomskim cijenama domacim poljoprivrednicima.
zulualpha is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 08:32   #5160
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Moze ali nece. Da je tako stanovnistvo cijele Juzna Amerika i istocna Europe bi dobro zivjelo, ne bi se moralo iseljavati, ne bi bilo siromastva. Na zalost nije tako. Stranac investira u te drzave kako bi od njih uzeo sirovine, jeftinu radnu snagu, a dobit sto legalno, sto ilegalno iznio iz drzave i investirao tamo gdje je sve to jos jeftinije.
Upravo tako samo si u tekstu umjesto riječi investitor pogrešno napisao stranac. Jer da nije tako te države bi dobro živjele od tih tvojih domaćih investitora.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.