Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2011., 14:23   #1001
Quote:
KupiteKamasutru kaže: Pogledaj post
Ja samo sugeriram da bi bolje i relevantnije zvučao i izgledao da obrati pažnju na 3 stvari i time bi privukao širi auditorij, nego samo one koji trenutno jesu u tom problemu.
da je zajebano da ti kreda pojede plaću i da su ih banke sjebale, ja im vjerujem bez obzira jel se ćeškaju po nosu kad to pričaju il su nagnuti napred il natrag ..skrećeš temu na bedastoće

možda da angažiraju renatu sopek..ona je suverena pred kamerama a privući će i mlađu populaciju koji usput mogu bacit drkicu na njene sise dok slušaju o problematici švicarskog franka
__________________
tajni agent
Vidoviti_Milan is offline  
Old 19.08.2011., 14:28   #1002
Quote:
KupiteKamasutru kaže: Pogledaj post
Uopće nije potrebno. Obične tamne hlače, Bilo koja košulja ne svečana ne sportska, ne slike ne vezice ne reklame, cipele tamne najobičnije. Sve skupa doma garant imate. Uspravno sjedenje, noge ravno ispred sebe okrenute sugovorniku (blago razmaknute za muškarce, prekrižene za žene), ruke opuštene uz tijelo ako stoji ne iza leđa(skrivanje) ne prekrižene na prsima (sumnjičavost, prikrivanje, obrabmbeni stav, neprijateljsko prijeteće držanje), u slučaju sjedenja, ruke opuštene u krilo, ili na papirima, fasciklima i sl. ako se treba malo sakrit nelagoda, može blaga gestikulacija, ne mlataranje ala mexička sapunica. Može ruke ipred sebe sa isprepletenim prstima u lagavi stisak - označava sigurnost, čvrstoću stavova, stajanje iza riječi, povezivanje sa auditorijem... par blentavih caka koje ne koštaju, a puno donose. što na tv što u drugim situacijama, tipa razgovor za posao. kažem masa ljudi možda pojma nema što što znači ali nesvjesno registrira sviđanje ili nesviđanje govornika, iako ne znaju ni razlog zašto im je netko antipatičan. Sigurno ih znate masu. A uostalom nije mi jasno čemu šprdanje. Ne radim ništa što odmaže nit sugeriram da radite išta što vam odmaže!
Nije to loša sugestija. Budući nešto o tome znaš bilo bi dobro da se javiš u udrugu i pomogneš ljudima koji istupaju u javnosti pred kamerama.
SPOK is offline  
Old 19.08.2011., 14:30   #1003
Quote:
SPOK kaže: Pogledaj post
Netko je već ranije spomenuo izlazak na izbore. Mislim da se treba politički pritisnuti strukture koje odlučuju o našoj sudbini. U ne tako davnoj prošlosti umirovljenici su uspjeli u svojoj borbi za povret duga isključivo jer su na izborima izborili mjesta u saboru odnosno u koaliciji. Čini mi se da su ljudi koji su pokrenuli ovu Udrugu sposobni za nešto slično. Neka Udruga nastavi pravnu borbu, ali mislim da bi u ovakvoj Hrvatskoj politički pritisak donio puno konkretnije rezultate. Nada m se da će Domar pročitati ovaj post i o njemu s najbližim suradnicima u Udruzi ozbiljno razmisliti.
Ma ne fali RH stranaka već jakih građanskih udruga!Sviđa mi se ideja o izlasku na izbore ali da ne bude zbrda-zdola pa propadne jedna lijepa inicijativa!Neregularno poslovanje banaka je naš primarni cilj!ajde da se to najprije odradi pa onda dalje!nebo je granica!Zakoni su dobri ali se ne poštivaju jer je jeftinije ukrasti i odraditi koju godinu zatvora pa nazad u nove radne pobjedeKad bi dobio 20-30 godina za pljačku i privredni kriminal onda bi dobro razmislio svak šta radi!Bolje bi bila jak lobi nego mjesto u saboru jer tamo skoro da i nema pristojnog čovjeka
wsox is offline  
Old 19.08.2011., 14:30   #1004
Joj Milane pričaš bedastoće
Što sam ti rekla neki dan kad se domar prvi put pojavio na tv-u? Baš to o čemu žena priča. A ja nit sam nezainteresirana nit sam protiv.
Nije ovo bezvezarija
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Old 19.08.2011., 14:34   #1005
Pitanje ..hipotetsko ?

sto bi se dogodlio kad bi se recimo svi koji imaju stambene kredite, uclanjeni u udrugu franak ...uspjeli dogovoriti ( jamceci medjusobno nekakvim ugovorom ) i trazeci od banaka da im smanje kamate linearno svima 2 % ili ce prestat vracati kredite ..odnosno vratit ce im ljepo njihove stanove ...

jer kako stvari stoje vise od 50% trenutnih stambenih se nece vratiti kroz iduch 5 god ...

dali bi se banke u ovom slucaju odrekle extra zarade i smanjile kamate kako bi uopce prezivjele i napokon snosile dio tereta krize ?
dBase is offline  
Old 19.08.2011., 14:35   #1006
Quote:
KupiteKamasutru kaže: Pogledaj post
Može neka ovak sugestija za javna pojavljivanja. Gledala sam emisiju neku večer na kapitalnetvorku i isječke s noveteve. Taj lik predstavnik Udruge, drži ruke na leđima, zamuckuje, prekrižuje ruke ispred sebe dok priča. Muške noge prekrižene u smijeru kamere prljave bijele tenisice, zavaljeno sjedenje. Klošarske izblijedjele majice, izbjeljenje rifle. Počeškivanje po nosu, okretanje od sugovornika tijekom razgovora - sve do i jednog negativni komunikacijski govori tijela. nesigurnost, neiskrenost, nepoznavanje tematike, nezainteresiranost, strah, sumnjičavost, kalkuliranje, pipkanje nosa, okretanje lica je prikrivanje istine.... Da li je predstavnik zaista znao o čemu priča ili ne, pojma nemam, nemam znanja o tematici, ali o komunikaciji tijela i javnih nastupa imam, pa sam samo išla malo skrenut pažnju, kad već izlazite pred kamere, da se postavite vjerodostojnijima i ljudima koji nisu upleteni u tematiku. Da se u tom trenutku dok sam prebacila na KN nije pojavilo dolje ime prezime predstavnik udruge Franak, prebacila bi kanal jer mi intervju na prvi pogled izgledao kao sa nekim ovisnikom iz komune. Poraditi malo na tome. Taj govor tijela masa ljudi poznaje nesvjesno
Ovo što je napisano u postu je istina. Da li treba kupiti fino odjelo i rolex? Ne nužno.

Svojevremeno sam gledao kako je R. Nixon pobijedio na izborima; ključ pobjede bile su rečenice prilagođene običnom puku tj. govorio je tako da su ga svi razumjeli. Da li odjelo tome doprinosi? Sigurno da, ali nitko neće zamjeriti ako isto nemaš, ali si nastupom zanimljiv, razumljiv, i vidi se da znaš o čemu pričaš (kompenzacija).

Dotičnu emisiju nisam gledao pa ne znam kako je to izgledalo, ali pogledatje Kosoricu na TVu; uvijek kad daje izjave iza nje stoji toliko ljudi da svi ne stanu u kameru (sad je i Šuki bio u Rijeci na Trsatu pa je ostalo manje mjesta za ostale ;-) ). NAdalje, svi imaju neke "glasnogovornike"; nije to bez vraga.

Dobar PR je ključ uspjeha, i svakako to ne smijete ispustiti iz vida. Ako ima nekog tko se time bavi, ili tko je voljan pomoći, saslušajte dobronamjerne savjete jer je to ipak važno.
misoslav is offline  
Old 19.08.2011., 14:36   #1007
Quote:
wsox kaže: Pogledaj post
Ma ne fali RH stranaka već jakih građanskih udruga!Sviđa mi se ideja o izlasku na izbore ali da ne bude zbrda-zdola pa propadne jedna lijepa inicijativa!Neregularno poslovanje banaka je naš primarni cilj!ajde da se to najprije odradi pa onda dalje!nebo je granica!Zakoni su dobri ali se ne poštivaju jer je jeftinije ukrasti i odraditi koju godinu zatvora pa nazad u nove radne pobjedeKad bi dobio 20-30 godina za pljačku i privredni kriminal onda bi dobro razmislio svak šta radi!Bolje bi bila jak lobi nego mjesto u saboru jer tamo skoro da i nema pristojnog čovjeka
Udruga teba nastaviti PRAVNO djelovati u tome smijeru, ali idu izbori pa POLITIČKO djelovanje ima veću težinu u našoj zemlji nažalost.
SPOK is offline  
Old 19.08.2011., 14:36   #1008
Quote:
dBase kaže: Pogledaj post
Pitanje ..hipotetsko ?

sto bi se dogodlio kad bi se recimo svi koji imaju stambene kredite, uclanjeni u udrugu franak ...uspjeli dogovoriti ( jamceci medjusobno nekakvim ugovorom ) i trazeci od banaka da im smanje kamate linearno svima 2 % ili ce prestat vracati kredite ..odnosno vratit ce im ljepo njihove stanove ...

jer kako stvari stoje vise od 50% trenutnih stambenih se nece vratiti kroz iduch 5 god ...

bili se banke u ovom slucaju odrekle extra zarade i smanjile kamate kako bi uopce prezivjele i napokon snosile dio tereta krize ?
Ne znam za stambeni, ali što se mog tutač-kredita tiče, isti je osiguran kod osiguravajućeg društva, tako da će banka svoje pare dobiti od njih, a mene će onda jahat osiguravatelj..

Zadnje uređivanje FrendBuraz : 19.08.2011. at 14:37. Reason: lapsus
FrendBuraz is offline  
Old 19.08.2011., 14:41   #1009
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Meni se čini da KupiteKamasutru samo pokušava pomoći, nema potrebe za sprdanjem
Domar dosada nije bio javna osoba, sada je, ovakve smjernice mogu samo pripomoći ozbiljnosti njegovog nastupa
Ma i ja se ispričavam ako sam prenaglio .
Samo ovih dana se već svi pomalo sprdaju sa nama .
Više neznaš šta tko zapravo misli . Samo sam htio
biti solidaran sa dečkima iz udruge jer sam i ja u najveću pobjedu
u svom životu krenuo u plavim trapericama i bjeloj majici .
Jednostavno ovo je početak i sada je tako kako je .
đeram is offline  
Old 19.08.2011., 14:41   #1010
Pratim vas i čitam,
moje je mišljenje da će uspjeh udruge isključivo ovisiti o političkoj težini (čitaj: broju glasova) koje može članovi i simpatizeri udruge eventualno mogu ostvariti, bilo u korist svoje samostalne interesne stranke ili pridodavanjem svoga glasačkog potencijala nekoj većoj političkoj grupaciji.
leonardo39 is offline  
Old 19.08.2011., 14:42   #1011
dečki koji su odijela oblačili samo za svadbe su obranili ovu zemlju....možda bi takvi morali ponovno spasiti narod...ali ovaj put od zapadnih okupatora...nabijem vam odijelo
gnu is offline  
Old 19.08.2011., 14:45   #1012
dečki koji su odijela oblačili samo za svadbe su obranili ovu zemlju....možda bi takvi morali ponovno spasiti narod...ali ovaj put od zapadnih okupatora...nabijem vam odijelo

EDIT: Đeram me preduhitrio...neki zaboravljaju da je unatoč lopovskoj pretvorbi i pljački hrvatskog naroda (hrvat je postoa građanin drugog reda u vlastitoj domovini) sa svih strana - ovo još uvijek Hrvatska i da ljudi imaju pravo na slobodu i kruh za sovju obitelj...
gnu is offline  
Old 19.08.2011., 14:46   #1013
prijedlog

jel možete stavit broj nekog telefona na web stranicu jer vas nounari okolo proganjaju a hteli bi odma kontakt a ne da im se čekat odgovor na mejl
__________________
tajni agent
Vidoviti_Milan is offline  
Old 19.08.2011., 14:47   #1014
Malo šale i podbadanja nije na odmet, smanjuje nervozu. KupiteKamasutru iznosi konstruktivnu kritiku. Domaru svaka čast, čovjek radi najbolje što može, a nije baš lako biti hladan pred kamerama. Vjerujem da će vremenom povesti računa i o ovim stvarima. Jedna pozitivna stvar je i to što je na neki način već zapamćen kao lice, pa ljudi samu njegovu pojavu povezuju s problematikom o kojoj je riječ. Nisam siguran da nam se isplati uvoditi glasnogovornike, ali bi bilo dobro, među ljude koji s njim pripremaju nastup u smislu sadržaja uključiti i jednu osobu koja se kuži u te vizualne elemente. Time ne mislim na neka skupa odjela i slično.
jednoime is offline  
Old 19.08.2011., 14:49   #1015
Pa evo, žena je lijepo rekla, tamne hlače i običnu košulju
Ne bi izdali ideju borbe s time
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Old 19.08.2011., 14:56   #1016
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Pa evo, žena je lijepo rekla, tamne hlače i običnu košulju
Ne bi izdali ideju borbe s time
da, jer skupo odijelo i skupi satovi u ovoj tematici bi izazivali podsmjeh, i suprotno od suosjećanja jer prva reakcija bi bila "rapi*ko pare na obleku nije ni čudo što je u dugovima preko glave" odijelo kravata i ostale formalne stvari definitivno nisu prigodni, ali jednostavnost, klasika, urednost (napominjem prljavo bijele tenisice su klošarski, izblijedjela majica sa izblijedjelom slikom je klošarska) mora postojati, te neko određeno kulturno držanje, nikakve bečke škole i kojekakva pretjerivanja u svemu. Ništa skupo ali ukusno.

A sad bježim na laganije teme, pojest će me razularena svjetina.

hvala na podršci bilokoje

EDIT: i da, znam ja da to ne bi trebalo funkcionirati tako, procjenjivanje ambalaže, ali mi ljudi smo vizualna bića. Prvo skužiš curu koja ti određeno izgleda, nego onu koja ti možda intelektualno bolje paše a ne izgleda po tvom Tako je i s vešmašinom i kuhinjom i bilo čime.
__________________
Naši blesavi neobrazovani stari, su toliko puta, pokazalo je vrijeme, pametniji od nas, obrazovanih i načitanih mladih!

Zadnje uređivanje KupiteKamasutru : 19.08.2011. at 15:02.
KupiteKamasutru is offline  
Old 19.08.2011., 15:07   #1017
NARODE MOJ MILI ODJELO NE ČINI ČOVJEKA ZAR NE! A SEM TOGA ČOVJEK SE TRUDI ZBOG SEBE I NAS SVIH , A ZAR LJUDI U ODJELIMA NAM NEZAGORČAVAJU ŽIVOT
ljubica124 is offline  
Old 19.08.2011., 15:23   #1018
Quote:
ljubica124 kaže: Pogledaj post
NARODE MOJ MILI ODJELO NE ČINI ČOVJEKA ZAR NE! A SEM TOGA ČOVJEK SE TRUDI ZBOG SEBE I NAS SVIH , A ZAR LJUDI U ODJELIMA NAM NEZAGORČAVAJU ŽIVOT
Slažem se. podrška vodstvu udruge. Ljudi se bore za svoju i našu egzistenciju. Nismo stranka da kupimo simpatije glasača. Imamo podršku nas i članova naših obitelji i to je više nego dovoljno, a želimo da nas se čuje i ozbiljno uzme u obzir.

Usput, jedno pitanje za udrugu, već sam ga postavio kod inicijalnog učlanjenja,kakva je situacija za Slavonski Brod.
Rokipero is offline  
Old 19.08.2011., 18:06   #1019
Quote:
kompica kaže: Pogledaj post
čovječe, sad sam išla pisati žalbu banci i tek kad sam uzela kalkulator u ruke shvatila sam da je naš kredit na početku iznosio 30% naših ukupnih primanja, a sada iznosi 80%

strašno...
kakva je to žalba, molim pojašnjenje
filver is offline  
Old 19.08.2011., 18:32   #1020
Quote:
filver kaže: Pogledaj post
kakva je to žalba, molim pojašnjenje
špranca žalbe koju smo dobili od Udruge
kompica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.