Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2012., 16:01   #61
Cijela ova diskusija se vodi uz pretpostavku da su samci sami zato što baš žele biti sami.
Kao: razmaženi su, egocentrični, samodostatni, sebični, nitko im ne treba, samo bi se zabavljali, super im je samima.

Pretpostavljam da to govore ljudi koji nisu samci, ili koji su vrlo mladi i trenutno im samački način života odgovara.
U stvarnosti - čovjek je društveno biće i samci nisu sami zato što baš žele biti sami, nego jer naprosto (još) nisu uspjeli naći životnog partnera ili partnericu.
A i tu se stvari karikiraju i pojednostavljuju pa se naprečac zaključuje da je to zato što su preizbirljivi. Međutim razloga je mnogo i dublji su i kompleksniji od toga.
Lisbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 16:53   #62
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post


Joj, ne znam odakle bih počeo. Kao prvo, odakle ti da sve što iznosim znanstvena je činjenica. Nije, niti tvrdim da jest. Ali većina stvari koje navodim jesu činjenice (što se lako da provjeriti), ali neda mi se za svaku očitu stvar davati izvore i kopati po netu.
Za početak mi možeš napisati nešto o "pravim" i "krivim" kriterijima tako da ih ja nakon što pročitam lako mogu provjeriti.

Quote:
Onoga tvoga "znanstvenika" sam pobio činjenicama utoliko što njegovo istraživanje o Americi ne može biti ogledno i za ostatak (razvijenoga svijeta) čak i da je točno, u što blago rečeno sumnjam. Iskreno, ne znam kakva su kretanja u Americi, ali jako dobro znam kakva su u Hrvatskoj, Europi, pa i nekim drugim, nama dalekim zemljama.
Ok, zaboravimo na "mog" znanstvenika i zaboravimo na Ameriku. Također zaboravimo i na Japan. Slobodno polemizirajmo o našoj zemlji i susjednim zemljama.

Quote:
Nemanje djece zbog "sebičnosti" moje je mišljenje. Nisam to ni iznosio da je znanstvena činjenica. Ali se lako može potkrijepiti argumentima, pa i znanstvenim, ako želiš.
Naravno, bilo bi korisno kada bi nemanje djece zbog "sebičnosti" potkrijepio znanstvenim argumentima. Ne zaboravi se orijentirati na Europu.

Quote:
Samci mogu voditi društvene živote, nisam nigdje napisao da ne mogu, ali glamurozirati samački život naprosto je prenapuhavanje vrijedno prezira. Osim toga postavlja se pitanje što je to bogat društveni život?
Pusti prijezir malo Zelenogorče. Izbaci ga iz ove rasprave jer je tema sama po sebi jako zanimljiva. Pa vjerujem da bi svatko od nas za sebe mogao definirati sintagmu bogatog društvenog života. Druženje s prijateljima, sudjelovanje u životu zajednice, raznorazni kulturni afiniteti kao odlazak na izložbe, koncerte, kazalište, Crkvu, Planinarski klub, tj.bilo koja društvena aktivnost koja se subjektu nalazi na raspolaganju. Naravno da će samac u urbanoj sredini imati više mogućnosti za poboljšanje svog društvenog života od samca iz neke ruralnije regije.

Quote:
Kad govorim o sociofobiji govorim o sociofobiji svih ljudi, ne samo samaca. Svi se ljudi danas kreću u malim i zatvorenim grupama - tu ne mislim na samce. No to je razlog slabije interakcije s drugim ljudim iz koje bi se mogle razviti neke veze.
Znači male i zatvorene grupe + "sebičnost" + "krivi kriteriji" = porast broja samaca.

Quote:
Ne želim na podsvjesnoj razini sabotirati "činjenicu" o emancipiranim ženama, nego dapače vrlo svjesno.
Znači smatraš da žena nema jednaka prava u odnosu na muškarca? Egalitarizam je samo politička ideologija i pogrdan pojam koji se koristi samo kako bi se uništile bilo kakve razlike? Tražila sam točan broj samačkih ženskih i muških kućanstava u Hrvatskoj no nisam uspjela pronaći.

Quote:
Kada govorim o pogrešnim kriterijima za ulazak u vezu onda mislim na raskorak između početnoga stanja (leptirići u trbuhu, zaluđenost, zanesenost i volim ga/ju najviše na svijetu)
Slažem se da je zaljubljenost hormonalni poremećaj, projekcija vlastitih nesvjesnih očekivanja od života na partnera. No, ne smijemo zaborati da je zaljubljenost preduvjet za ulazak u vezu i ostvarenje ljubavi unutar međuodnosa. Smatram da istinski može voljeti samo emotivno i kognitivno zreo i ostvaren čovjek te da je izostanak tih čimbenika glavni razlog, kako raspadanja veza tako i brakova.

Quote:
i objektivne činjenice da danas veze (i brakovi) traju u prosjeku po nekoliko godina. Dakle, ne treba biti ne znam kakav matematičar pa zbrojiti dva i dva: ako netko ulazi u vezu misleći da je pronašao svoju "srodnu" dušu, a onda za neko vrijeme shvati da nije - što je imao, dobre kriterije valjda? Odnosno, kao što sam napisao: nije ih imao. Danas ljudi ne ulaze u vezu s nekim zbog konkretnih kriterija (stvari) nego zato što su zaljubljeni. I to bi još možda i bilo ok da postoje jasni ciljevi koji bi ih držali na okupu, kao što su držali tradicionalni brak, ali ne postoje.
Kako će shvatiti da nije pronašao "srodnu dušu" ako ne pokuša biti u vezi s tom "srodnom dušom"? Ti bi ušao u vezu s nekim u koga nisi zaljubljen? Jasni ciljevi bi bili što točno? Reprodukcija?
Tradicionalni brak je počeo izdisati onog trenutka kada je izumljena kontracepcijska pilula, odnosno kad je zakonom dozvoljena njezina proizvodnja i prodaja.

Quote:
Što sam krivo napisao oko baby booma i Europe?
Ništa nisi krivo napisao oko baby booma i Europe, referirala sam se na tvoj slobodan izbor uzimanja znanstvenih činjenica koje ti u datom trenutku idu u prilog zanemarujući ove druge koje ti ne idu, etiketirajući ih ništavnima.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!

Zadnje uređivanje Disticha : 14.03.2012. at 17:02.
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 16:55   #63
Quote:
Lisbeth kaže: Pogledaj post
Cijela ova diskusija se vodi uz pretpostavku da su samci sami zato što baš žele biti sami.
Kao: razmaženi su, egocentrični, samodostatni, sebični, nitko im ne treba, samo bi se zabavljali, super im je samima.

Pretpostavljam da to govore ljudi koji nisu samci, ili koji su vrlo mladi i trenutno im samački način života odgovara.
U stvarnosti - čovjek je društveno biće i samci nisu sami zato što baš žele biti sami, nego jer naprosto (još) nisu uspjeli naći životnog partnera ili partnericu.
A i tu se stvari karikiraju i pojednostavljuju pa se naprečac zaključuje da je to zato što su preizbirljivi. Međutim razloga je mnogo i dublji su i kompleksniji od toga.
Naravno da ima i dosta slučajeva da je nekoga život shebao i da je ostao ni na nebu ni na zemlji u zrakopraznom prostoru bez ljudi i partnera uz sebe. No, danas ima bezbroj mogućnosti da se te praznine popune ako postoji dobra volja i otvorenost za nove ljude.
Lucius Artorius is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 17:09   #64
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Mene bi zaista zanimalo zašto se feminizam ovdje navodi kao negativna pojava, i kako je to feminizam zaslužan za udaljavanje muškaraca i žena, kad se, recimo zna, da je, samo u Dalmatinskoj zagori, koja feminizma nije vidjela ni f, postotak neženja i starih momaka do te mjere alarmantan da lokalna vlast za ženidbu plaća 7000kn.
Zločeste feministice su migrirale iz Dalmatinske zagore po raznoraznim sveučilištima i veleučilištima, često i vani, a neženje i stari momci ostali doma, čuvati ovce. I te feministice, stvarno nisu fer
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 17:17   #65
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
1. odgođeno odrastanje

nekoć su ljudi u vrlo ranoj dobi (teen) postajali odgovorni, sa djecom i bračnim partnerom... nekoć je cilj odgoja bio da dijete što prije odraste i preuzme odgovornosti... danas izgleda kao da se djeca drže podalje od odrastanja, kao da je to nešto loše... isto tako je i obrazovni proces udaljio kod dosta ljudi vrijeme odgovornosti na sredinu dvadesetih i drugu polovicu dvadesetih... danas ima dosta ljudi koji nisu odrasli ni u svojim 30tim i 40tim...

2. "sreća"

nekoć je pojam sreće bio konkretan, bio si sretan ako imaš krov nad glavom, posao, odjeću, ako se možeš prehranit, ako si zdrav i ako je zdrava obitelj... danas se sreća usložnila i teže je doć do nje jer treba zadovoljiti prekoviše uvjeta...

3. preveliki zahtjevi partnera

u doba kad sve ima cijenu i vrijednost, tako se i na partnerstvo često gleda... partner je entitet koji mora izvodit svoju ulogu po strogim kriterijima, a ako ne uspije, lako se zamijeni novim modelom...

4. hedonizam

neodgovoran i neopterećen život je lijep, popularna kultura ga glorificira, a užasava se braka, obitelji, djece... na to se gleda kao na robiju...

5. razmaženost

povezano je s prije spomenutim preuzimanjem odgovornosti... mnogi kao da do braka žive u staklenom balunu u kom su zaštićeni od životnih nedaći, a onda odjednom u braku taj balun puca i nevolje navaljuju... prijelaz zna bit šokovit...
Jako lijepo objasnjeno!

Ja bih jos dodao opca kriza morala iz koje proizlazi sebicnost.



Molim zagovornike vjecnog samackog zivota da mi objasne po kojoj logici ne-imati dijete nije cin sebicnosti jerbo me zarko zanima
Ajfel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 17:41   #66
Quote:
Ajfel kaže: Pogledaj post
Jako lijepo objasnjeno!

Ja bih jos dodao opca kriza morala iz koje proizlazi sebicnost.



Molim zagovornike vjecnog samackog zivota da mi objasne po kojoj logici ne-imati dijete nije cin sebicnosti jerbo me zarko zanima
S obzirom da nas ima debelo previše puno je veća sebičnost imati djecu(totalno zanemarujući širu sliku) i doprinositi problemu.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 17:49   #67
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
1. odgođeno odrastanje
2. "sreća"
3. preveliki zahtjevi partnera
4. hedonizam
5. razmaženost
Medalja uvijek ima dvije strane. Odgođeno odrastanje je posljedica sve većeg standarda ljudi. Nema potrebe za slanjem djece u tvornice ili na polje na nadnicu. Prije sto godina obitelj je živjela od dječjeg rada (Europa) danas se događa samo u nerazvijenim zemljama koje toleriraju dječji rad.
Kako ne ideš raditi mođeš studirati ili čekati na posao u međuvremenu se ne ženiš ili udaješ a mama kuha odlično, pere veš i posprema. Tko bi iz tog hotela "Blagostanje" otišao i kuhao i prao tuđe gaće a seksati se možeš i bez braka.

Neki ljudi nemaju tu sreću da nađu cjeloživotnog partnera ili barem povremenog pa su radije sami a kad se naviku na same sebe i život podrede kako im volja, teško im je prihvatiti nekog. Čist račun, duga ljubav.

Društvena klima projicira putem medija sliku idealne stvarnosti gdje za starost, ružnoću, debljinu, bolest nema mjesta...s toga partner mora biti lijep ko Apolon i bogat...dobro bogat može biti i bez neke ljepote. Novac je joker iz rukava.
Mora imati stan i dobar posao...mora ovo, mora ono.
Veza ipak mora biti obostrano zadovoljstvo.

Hedonizam... sa razvojem tehnike i standarda nitko više neće prati rublje u potoku i kuhati na logorskoj vatri. Ta su vremena prošla. Tako se gleda samo zadovoljstvo u vezi ali nažalost veze imaju svoje uspone i padove. Tko bi se u braku ubijao peruć veš na ruke i noseć drva iz šume, ili fehrat drugom rit kad ovaj ništa ne radi???
Malo tko je mazohističan u vezi, ljudi su bića koja vole zadovoljstva a neki su najsretniji kad su sami.

Razmaženost... kad su se naši djedovi i babe ženili imali su samo savinuti beštek i poderane gaće a kad su se naši roditelji uzeli mogli su birati gdje će stanovati. Svaka nova genercija baštini nešto od predhodne i dok je djeda moro ćerat ovce praunuk mu čera novi Golf. Razmaženost je posljedica one naše plemenske: samo da je djeci dobro, neka im bude bolje neg nama....i slično. Razmaženi se sami dobro zabavljaju pogotovo akd imaju skupe igračke oko sebe.

Sve to skupa posljedica je drugačijeg načina razmišljanja od naših pradjedova, drugačijih životnih prilika i stvarnosti koja više nije kao ona iz predindustrijskog doba. Stoga je sve više samaca koje ne žele ići u kompromise, koji ne mogu ispuniti tuđa očekivanja ili pronaći idealnog partnera...jer i sami nisu idealni niti mogu ispuniti tuđa očekivanja.
Usto društvo više ne vrši pritisak na pojedinca, niti može kontrolirati njegov život te mu nametati određena pravila. Stoga je život svakog od nas u našim rukama a što ćemo od njega napraviti naša je stvar.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 18:42   #68
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Mene bi zaista zanimalo zašto se feminizam ovdje navodi kao negativna pojava, i kako je to feminizam zaslužan za udaljavanje muškaraca i žena, kad se, recimo zna, da je, samo u Dalmatinskoj zagori, koja feminizma nije vidjela ni f, postotak neženja i starih momaka do te mjere alarmantan da lokalna vlast za ženidbu plaća 7000kn.
U Dalmatinskoj zagori jednostavno nema žena,kao ni u većini sela u Hrvatskoj. Žene bježe u gradove,a na selima uglavnom ostaju muškarci koji preuzimaju imanje,to je pravi razlog zašto na selima ima puno starih momaka. Jednostavno nemaju koga oženiti.
Što se tiče feminizma,on je sigurno negativna pojava. Jedan od glavnih uzroka padanja nataliteta,manjeg broja brakova i velikog broja starih djevojaka.Većina starih djevojaka su zadojene feminizmom,puno traže,a ne nude ništa i ostaju same.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 18:52   #69
http://magazin.net.hr/kolumna/spetro...3/0425006.html

Na linku iznad je zanimljiv osvrt na temu. Kažu natalitet je mali, nitko ne želi imati djecu, a iz ove situacije je vidljivo da se više isplati raditi djecu nego neki posao. Kad bi ovo bio jedini takav slučaj, ne bi bilo problema, ali pogledajte oko sebe i vidjet ćete da takvih ima još.
Nažalost, ljudi koji žive od socijale prije će imati djecu, nego neki zaposleni i dobrostojeći par, imaju prednost za vrtić, doplatke i sve. Ovi prvi djeci mogu priuštiti malo, dok ovi drugi puno više.

Nažalost, neki moraju i raditi da bi drugi mogli raditi djecu.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:04   #70
Ulogirao sam se samo da kažem @Zelenogorcu i @Babusu svaka čast za komentare.
lažni branitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:17   #71
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
http://magazin.net.hr/kolumna/spetro...3/0425006.html

Na linku iznad je zanimljiv osvrt na temu. Kažu natalitet je mali, nitko ne želi imati djecu, a iz ove situacije je vidljivo da se više isplati raditi djecu nego neki posao. Kad bi ovo bio jedini takav slučaj, ne bi bilo problema, ali pogledajte oko sebe i vidjet ćete da takvih ima još.
Nažalost, ljudi koji žive od socijale prije će imati djecu, nego neki zaposleni i dobrostojeći par, imaju prednost za vrtić, doplatke i sve. Ovi prvi djeci mogu priuštiti malo, dok ovi drugi puno više.

Nažalost, neki moraju i raditi da bi drugi mogli raditi djecu.
Otkud ti ta ideja da je isplativo imati djecu? Da othraniš jedno dijete do punoljetnosti ti treba oko 100 000 eura,o potrošenom slobodnom vremenu,odricanju i žrtvi za to dijete da niti ne govorim. Ljudi su postali veliki materijalisti i to je jedan od razloga zašto ne žele djecu. Radije novi luksuzni terenac nego još jedno dijete,to je geslo prosječnog Europljanina!
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:32   #72
Samci negativno utječu na demografsku sliku

to je nešto što se ne smije zanemariti...Djeca su naša budućnost. Budući

stanovnici naše zemlje koji će imati djecu, i njihova djeca će imati djecu i tako

dalje..naša zemlja ostaje na budućim naraštajima..samci su slijepa ulica..svako

ponašanje koje ne donosi potomstvo je kontraproduktivno ponašanje..to su

osnove evolucije..ako se iz ovog ili onog razloga ne uspiješ razmnožiti i prenijeti

svoje gene dalje ti (ili tvoj način života) nije sposoban ili nije omogućio

stvaranje nasljedstva. Bila to urođena genetska bolest ili vlastita želja za

samoćom...pročitajte knjigu Richarda Dawkinsa- "Sebični geni".
lažni branitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:33   #73
U Hrvatskoj 2051. godine 16,2% manje stanovnika


ZAGREB - U Hrvatskoj će sredinom 21. stoljeća (2051.) biti 16,2 posto manje stanovnika nego danas i to prema varijanti srednjeg fertiliteta sa srednjom migracijom, objavio je Državni zavod za statistiku u dokumentu Projekcija stanovništva RH od 2004. do 2051. U dokumentu se navodi i da bi se 2051. u slučaju nastavka spontanog razvoja stanovništva ostvario najmanji broj autohtonog stanovništva Hrvatske odnosno 70,3 posto (varijanta vrlo niskog fertiliteta bez migracija), dok bi najveći broj ukupnog stanovništva RH odnosno 97,3 posto današnjeg bio dosegnut uz pretpostavljenu, ali i teško ostvarivu varijantu visokog fertiliteta uz visoku migraciju. Iz Državnog zavoda za statistiku napominju da je današnja stopa fertiliteta u Hrvatskoj od 1,34 živorođena djeteta po ženi daleko od razine nužne za jednostavnu zamjenu generacija. Također podsjećaju da je od 1980. do 1990. prirodni priraštaj bio sve manji, ali pozitivan, da bi 1991. broj umrlih bio veći od broja živorođenih. Od tada do 2004. Hrvatska ima neprekinuto, svake godine, prirodno smanjenje stanovništva koje će se, prema svim projekcijama, nastaviti do sredine ovog stoljeća. Tako bi se prema varijanti vrlo niskog fertiliteta (bez migracija) sredinom stoljeća rađalo 19.000 djece, a prema varijanti vrlo visokog fertiliteta taj bi broj prešao 50.000, no i to bi bilo manje od ukupnog broja umrlih. Po navodima iz Državnog zavoda za statistiku, na daljnji pad fertiliteta, uz tranzicijske gospodarske teškoće, promjenu društvenog sistema i gubitak socijalne sigurnosti, značajnije će utjecati i činitelji karakteristični za zemlje zapadne Europe gdje se pad fertiliteta objašnjava, pored ostalog, težnjom za individualnim razvojem, socijalnim usponom, hedonizmom i materijalizmom. Ipak, kako se dodaje, hrvatsko društvo zasad nije u tolikoj mjeri zahvaćeno sustavom osobnih životnih vrijednosti čijem ostvarenju veliku prepreku čine djeca.


http://www.poslovni.hr/13328.aspx
lažni branitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:48   #74
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
postali veliki materijalisti i to je jedan od razloga zašto ne žele djecu. Radije novi luksuzni terenac nego još jedno dijete,to je geslo prosječnog Europljanina!
Pojedinim Europljanima, a i nekim Europljanima koji su malo zaspali u solariju je geslo: bolje još jedno dijete, nego raditi. I tako dođe do 5-6, i onda nema ni terenca ni hrane, a uzdržavaju ih oni koji su egoisti, sebični i sl. Nažalost, situacija je takva da onaj tko želi preživjeti mora raditi više i više, a ako želi nešto više, to se samo povečava, takvom na kraju dana nije ni do seksa, ni do žene, ni do djece.

Očito treba naći neku sredinu, a nje je sve manje.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 20:01   #75
Ja ne znam kako može funkcionirati obitelj s 4 djece ako samo otac radi? Je li to

moguće? Tj moguće je ako ćeš se odreći mnogih luksuza,a ljudi su navikli na

putovanja,odmore,aute...nije to loše,ali neka mjera i neka žrtva mora

postojati. A što ako se žena nakon poroda poželi vratiti na posao?Tko će je uzeti? Pogotovo

ako se ispostavi da želi još djece.Neki poslodavci će izabrati onu koja ne

namjerava imati djecu, jer je to za njegovu tvrtku manja gnjavaža u

budućnosti.I mene iskreno bole takve stvari. Živimo u najrazvijenijem dobu u

povijesti svijeta, ne moramo se boriti s dviljim životinjama za hranu, ne

moramo strahovati od napada Turaka, ili šta ti aj znam čega,ne moramo se

bojati da će nam suša uništiti usjeve, ne moramo se bojati kuge ni gripe ni

ostalih bolesti..a opet ispada da je očito život tako težak da se ne može

odgojiti 3,4 djece.


Glavni problem je premekan odgoj, idemo linijom manjeg otpora..volimo uživati..većina ljudi je pola života na faksu...kada to završe s oko 25 godina nije baš svakome na pameti vjenčanje...ljudi žele živjeti, proživjeti neke stvari...traže previše..imaju nerealne zahtjeve..i na kraju se sve to osveti...ostanu sami..
lažni branitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 20:08   #76
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Nikad naišao na takav neki podatak. Moram ti priznati da mi zvuči krajnje nevjerojatno, jer samostani nisu okupljali puno ljudi.

Mmmm... ne.- Okupljali su vrlo solidan broj ljudi jer u to vrijeme crkva se sirila po europskom kontinentu a u sluzbu su se uzimala najcesce djeca, pa je onda u to vrijeme napravljena jedna studija koja je pokazala da djeca odgojena u samostanu su ko psi na lancu, odnosno da su totalno nespremni nositi se sa zivotnim prilikama i da nisu naucili ono osnovno a to je biti samostalnima, nakon cega se pocela smanjivati kvota djece koja se uzimala na sluzenje. Tako da vrlo lako je da taj podatak od 40% je moguce da bude istinit. Jer u to vrijeme samostani su imali fratre koji su poducavali djecu naoruzanju, borilackim vjestinama, bibliotekare, kuhanju, filozofiji, jezicima i sl. Sto je znatno drukcije nego danas.

Sto se tice samaca, kada se brzo zivi i kada te informacije bombardiraju sa svih strana i od tebe se ocekuje da si stalno u pokretu a nocni zivot je buran i nema pauze tesko je u sve to ubaciti jos nekoga, jer sto vise problema imamo to manje mjesta za tudje probleme nosimo, vjerujem da se i otud javlja nezainteresiranost.
Chr0n05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 20:38   #77
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Itekako ima. Hajde malo razmisli zašto tamo ima toliko neženja. Siguran sam da ćeš doći do zaključka kakve to ima veze s feminizmom. No ako ipak nećeš, reći ću ti ja. Ima zapravo veze sa sve tri stvari koje sam naveo. I dala si baš super primjer koji to potvrđuje.
Nema.
Ima veze s tim da netko ostaje u zapećku i navikao je da mu žene padaju s neba; navikao je stoljećima dosad birati, a ne da bude, sad odjednom, izabran samo zato jer je muško. To sad više nije dovoljno.

On ne nudi ništa osim stidljivosti i mačizma, a ako misliš na zagrebačke studentice koje se nisu vratile doma - pa, u pravu su, nisu se imale čemu ni vratiti što se udaje tiče ako su imale birati između ljubavi i linije manjeg otpora kao kućanice.

Taj razvikani feminizam je zapravo otkrio razlike između samosvjesnih i samodostatnih, između moranja i svjesnog odabira. I to je dobro! Zato jer će potaknuti nepokretne na pokret i rad na sebi.
__________________
“Knowledge without wisdom is a load of books on the back an ass”
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 20:47   #78
Quote:
lažni branitelj kaže: Pogledaj post
Budući

stanovnici naše zemlje koji će imati djecu, i njihova djeca će imati djecu i tako

dalje..naša zemlja ostaje na budućim naraštajima.
A što ćemo im ostaviti u amanet?

Uništenu prirodu, zagađen okoliš i ozonske rupa.
Neprekidan rast populacije traži više resursa, životnog prostora i energije.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 20:48   #79
Quote:
lažni branitelj kaže: Pogledaj post


Glavni problem je premekan odgoj, idemo linijom manjeg otpora..volimo uživati..većina ljudi je pola života na faksu...kada to završe s oko 25 godina nije baš svakome na pameti vjenčanje...ljudi žele živjeti, proživjeti neke stvari...traže previše..imaju nerealne zahtjeve..i na kraju se sve to osveti...ostanu sami..
A ti bi ih prisilno ženio i udavao da ne budu sami???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 21:16   #80
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Pojedinim Europljanima, a i nekim Europljanima koji su malo zaspali u solariju je geslo: bolje još jedno dijete, nego raditi. I tako dođe do 5-6, i onda nema ni terenca ni hrane, a uzdržavaju ih oni koji su egoisti, sebični i sl. Nažalost, situacija je takva da onaj tko želi preživjeti mora raditi više i više, a ako želi nešto više, to se samo povečava, takvom na kraju dana nije ni do seksa, ni do žene, ni do djece.

Očito treba naći neku sredinu, a nje je sve manje.
Ja imam dvoje djece,plaćam alimentaciju 3000 kn. Majka dobija 580 kn dječji doplatak,a samo vrtić košta 1200 kuna mjesečno. Kako ti misliš da država hrani ljudima djecu? Trošak po dijetetu ti je oko 500 eura mjesečno,ako želiš da je dobro nahranjeno,obučeno,da ima igračke,vrtić itd.
Ta moja djeca će za 20-tak godina raditi i plaćati državi poreze za penzije onima koji nikad nisu imali djecu i nikad nisu ni kune potrošili za odgoj i školovanje djece. Tko je tu grebator?
babas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.