Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2012., 21:40   #81
Talking

Quote:
bakunjin kaže: Pogledaj post
Zasto je onda stvorio Isusa? Kao neku rezervu za slucaj pogreske s Adamom i Evom. Koja bi bila njegova svrha? Da li bi Adam i Eva koji nisu pali trebali Isusa. Do trenutka pada slobodno i otvoreno su komunicirali s Bogom. Kako to da se i vec tada prisutan Isus nigdje nije pojavio? Zasto je uopce stvarao covjeka kad je vec imao andjele i Isusa?

Pisano na mobitelu otuda sve te silne pogreske. ;-)
To se i ja pitam kad vidim kakvi su ljudi gamad. Svaka cast rijetkim izuzecima. Dok nisam poznavao Bibliju sumnjao sam da je Bog zazalio sto je stvorio covjeka a sad znam sigurno da je zazalio. Ali nije sve izgubljeno. Na kraju ce sve biti dobro kad se isprave sve nepravde. Isusa nije stvorio da
Bi ga zrtvovao nego da ima drusto recimo to tako. On je prvo sto je Bog stvorio i po njemu je sve stvoreno i on govori u Bozje ime. Zato se i zove Rijec. U pocetki bijade Rijec. To ti je valjda poznato. Vec sam pisao o tome pa malo citaj unatrag. Necu svakom nevjetnom Tomi objasnjavati posebno. Vec imam zuljeve od tipkanja. A neke ni ne zanima iskreno nego samo provociraju. Nadam se da to nije slucaj s tobom. Po tvojem pisanju rekao bi da uopce nisi vjernik ?
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 21:44   #82
Ispravak To se i ja pitam kad vidim kakvi su ljudi gamad. Svaka cast rijetkim izuzecima. Dok nisam poznavao Bibliju sumnjao sam da je Bog zazalio sto je stvorio covjeka a sad znam sigurno da je zazalio. Ali nije sve izgubljeno. Na kraju ce sve biti dobro kad se isprave sve nepravde. Isusa nije stvorio da
Bi ga zrtvovao nego da ima drusto recimo to tako. On je prvo sto je Bog stvorio i po njemu je sve stvoreno i on govori u Bozje ime. Zato se i zove Rijec. U pocetku bijase Rijec. To ti je valjda poznato. Vec sam pisao o tome pa malo citaj unatrag. Necu svakom nevjernom Tomi objasnjavati posebno. Vec imam zuljeve od tipkanja. A neke ni ne zanima iskreno nego samo provociraju. Nadam se da to nije slucaj s tobom. Po tvojem pisanju rekao bi da uopce nisi vjernik ?
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 22:18   #83
Rođen, ne stvoren...

Isus Krist nije stvoren već rođen na ovoj zemlji radi našega spasenja.
Njegova predegzistencija je utemeljena u istobitnoj Očevoj naravi, a ta narav je božanska.

Ako je "nešto" stvoreno, onda je to ljudska narav Isusa, koja se ujedinila (nepomiješano i nerastavljeno) sa 2.božanskom osobom Presvetoga Trojstva, a on je Sin.

Sin je Riječ jer ga Otac vječno rađa spoznajom samoga sebe.

inače u ljudskom iskustvu, što je plod spoznaje? misao, riječ..........

Krist je Bog.

ovo je moj stav.

što je Apsolutna Istina? to ćemo saznati jednog dana, svi.......strpljenja malo.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 22:22   #84
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Ispravak To se i ja pitam kad vidim kakvi su ljudi gamad. Svaka cast rijetkim izuzecima. Dok nisam poznavao Bibliju sumnjao sam da je Bog zazalio sto je stvorio covjeka a sad znam sigurno da je zazalio.
ovo bi se u literaturi nazvalo "neotkupljenim stanjem čovjeka" iz slobode vl.izbora jer onaj tko je ušao u zajedništvo s Bogom ne može reći za svoju braću da su gamad.

Kad čitam ovakve postove, postajem žalosna.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 23:08   #85
Thumbs down

Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
ovo bi se u literaturi nazvalo "neotkupljenim stanjem čovjeka" iz slobode vl.izbora jer onaj tko je ušao u zajedništvo s Bogom ne može reći za svoju braću da su gamad.

Kad čitam ovakve postove, postajem žalosna.
A kako bi ti nazvala ubojice, silovatelje, pljackase, pedofile i zlocince. Cvijece ? Dobra djecica ? Ma zalost ljudi su se podjelili. Jedni pripadaju Bogu a jedni Sotoni. Na svu srecu ovim drugima zajedno sa Sotonom i demonima uskoro ce doci kraj !
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 23:15   #86
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
A kako bi ti nazvala ubojice, silovatelje, pljackase, pedofile i zlocince. Cvijece ? Dobra djecica ? Ma zalost ljudi su se podjelili. Jedni pripadaju Bogu a jedni Sotoni. Na svu srecu ovim drugima zajedno sa Sotonom i demonima uskoro ce doci kraj !
onaj tko je stvoren na Božju sliku, nije Sotona niti pripada gamadi....
Slika Boga u čovjeku može biti ranjena svim tim lošim činima koje si naveo, ali dostojanstvo čovjeka kao slike Boga nikada ne može biti potpuno srušeno....dok je ovdje na zemlji.
Postoji pokajanje i oprost......kojemu se nadamo....a Bog je milostiv.

Nitko ne zna kad će doći kraj......ni dana ni časa ne zna.......
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 23:16   #87
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Isus Krist nije stvoren već rođen na ovoj zemlji radi našega spasenja.
Njegova predegzistencija je utemeljena u istobitnoj Očevoj naravi, a ta narav je božanska.

Ako je "nešto" stvoreno, onda je to ljudska narav Isusa, koja se ujedinila (nepomiješano i nerastavljeno) sa 2.božanskom osobom Presvetoga Trojstva, a on je Sin.

Sin je Riječ jer ga Otac vječno rađa spoznajom samoga sebe.

inače u ljudskom iskustvu, što je plod spoznaje? misao, riječ..........

Krist je Bog.

ovo je moj stav.

što je Apsolutna Istina? to ćemo saznati jednog dana, svi.......strpljenja malo.
Isus je stvoren i rođen a Krist je samo rođen od Duha Svetog i od vode.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 23:21   #88
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
Isus je stvoren i rođen a Krist je samo rođen od Duha Svetog i od vode.
kad se kaže "Isus" onda se obično misli na povijesnog Isusa-čovjeka..pa u tom smislu se može reći da Otac daje početak njegovoj ljudskoj naravi baš tada....
iako subjekt njegove osobe i dalje ostaje 2.bož.osoba-Sin....koji je istobitan Ocu.

Krštenjem Isusa Krista počinje njegovo javno djelovanje i tada se očituje svijetu.

ja ti to tako mislim........
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 23:27   #89
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Ispravak To se i ja pitam kad vidim kakvi su ljudi gamad. Svaka cast rijetkim izuzecima. Dok nisam poznavao Bibliju sumnjao sam da je Bog zazalio sto je stvorio covjeka a sad znam sigurno da je zazalio. Ali nije sve izgubljeno. Na kraju ce sve biti dobro kad se isprave sve nepravde. Isusa nije stvorio da
Bi ga zrtvovao nego da ima drusto recimo to tako. On je prvo sto je Bog stvorio i po njemu je sve stvoreno i on govori u Bozje ime. Zato se i zove Rijec. U pocetku bijase Rijec. To ti je valjda poznato. Vec sam pisao o tome pa malo citaj unatrag. Necu svakom nevjernom Tomi objasnjavati posebno. Vec imam zuljeve od tipkanja. A neke ni ne zanima iskreno nego samo provociraju. Nadam se da to nije slucaj s tobom. Po tvojem pisanju rekao bi da uopce nisi vjernik ?
Zao mi je zbog tvojih zuljeva. Ne provociram samo postavljam pitanja koja imam. Moguce da nisam vjernik jer stalno nesto propitkujem i sumnjam. Zao mi je ako je Bog zazalio sto je stvorio covijeka. Strasan je to osjecaj kada roditelj zazali sto je stvorio dijete. Kako li se samo.lose dijete osjeca kad vidi da je njegov roditelj pozalio sto ga je stvorio. Osjeca li dijete i dalje ljubav za svoga roditelja? Istina je da dijete ne bira roditelje i da kakvi god jesu tesko da ih do kraja u srcu moze napustiti.

Pisano na mobitelu otuda sve te silne pogreske. ;-)
bakunjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 23:29   #90
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
Isus je stvoren i rođen a Krist je samo rođen od Duha Svetog i od vode.
A ja mislio da ga je Marija rodila. Salu na stranu. Da li tko zna kad je nas duh ili dusa stvorena. U trenutku zaceca ili je prije Bog unaprijed sve te duse stvorio?

Pisano na mobitelu otuda sve te silne pogreske. ;-)
bakunjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 00:00   #91
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
kad se kaže "Isus" onda se obično misli na povijesnog Isusa-čovjeka..pa u tom smislu se može reći da Otac daje početak njegovoj ljudskoj naravi baš tada....
iako subjekt njegove osobe i dalje ostaje 2.bož.osoba-Sin....koji je istobitan Ocu.

Krštenjem Isusa Krista počinje njegovo javno djelovanje i tada se očituje svijetu.

ja ti to tako mislim........
U Isusu nema božanske i ljudske naravi već ljudske i svetoduhovne stoga ne može se govoriti o božanskoj prirodi Isusa ili Sina već samo o svetoduhovnoj koju prima od Boga Oca.Da li je Sveti Duh Bog ?.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 00:13   #92
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
U Isusu nema božanske i ljudske naravi već ljudske i svetoduhovne stoga ne može se govoriti o božanskoj prirodi Isusa ili Sina već samo o svetoduhovnoj koju prima od Boga Oca.Da li je Sveti Duh Bog ?.
Ja vjerujem da je Duh Sveti Bog...3.božanska osoba, a ne narav......

možda te buni Isusovo krštenje...silazak Duha....ili začeće po Duhu.....uskrsnuće i uzašaće u snazi Duha........

ako je začeta ljudska narav po Duhu, je li postojao Isus bez Duha...ikad?

je li naknadno Isus pobožanstvenjen?

e sad i sebi postavljam teška pitanja.......

Biftek, ja ti ne mogu ničim i nikako dokazati da je Isus Krist Bog i čovjek...i da je to Apsolutna Istina....
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 00:32   #93
Što je istina a što ne u vasionskoj ravni može se samo zamišljati no teologiju se da analizirati.

Ako se kaže da je on početak i kraj i ako se kaže da je on zadnji Adam ili dovršenje Adama savršeni Adam onda je on i prvi Adam također.

Pogledajte rodoslovlje gdje je sasvim slučajno jelte pisac napisao da samo dva sina božija imamo prvi je sin božiji Adam a drugi je Isus Adam.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 00:46   #94
Thumbs down

Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Što je istina a što ne u vasionskoj ravni može se samo zamišljati no teologiju se da analizirati.

Ako se kaže da je on početak i kraj i ako se kaže da je on zadnji Adam ili dovršenje Adama savršeni Adam onda je on i prvi Adam također.

Pogledajte rodoslovlje gdje je sasvim slučajno jelte pisac napisao da samo dva sina božija imamo prvi je sin božiji Adam a drugi je Isus Adam.
Ma sta ti trabunjas ? Kakve ima veze Adam sa Isusom. Rekao sam vec da je Isus prvorodjeni Bozji sin. Bog ga je stvorio dok jos nije bilo ni Zemlje a kamoli Adama ! Isus je prvo sto je Bog stvorio i preko njega je sve ostalo stvoreno. Vec mi je dojadilo svakome posebno objasnjavati. Citajte malo i tudje - prethodne komentare !
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 06:47   #95
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
što je Apsolutna Istina? to ćemo saznati jednog dana, svi.......strpljenja malo.
kažu-tad je kasno....danas se treba opredjeliti...
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 07:25   #96
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da je Duh Sveti Bog...3.božanska osoba, a ne narav......

možda te buni Isusovo krštenje...silazak Duha....ili začeće po Duhu.....uskrsnuće i uzašaće u snazi Duha........

ako je začeta ljudska narav po Duhu, je li postojao Isus bez Duha...ikad?

je li naknadno Isus pobožanstvenjen?

e sad i sebi postavljam teška pitanja.......

Biftek, ja ti ne mogu ničim i nikako dokazati da je Isus Krist Bog i čovjek...i da je to Apsolutna Istina....
Duh Sveti je Božja Sila od koje je sve postalo.Onda je i voda Bog.Isusa su isto pitali kako se čovjek dva puta može roditi :
Ivan 3:3-6
3. Odgovori mu Isus: »Zaista, zaista, kažem ti, tko se odozgo ne rodi, taj ne može vidjeti kraljevstva Božjega.«
4. Odvrati mu Nikodem: »Kako se može čovjek, kad je već star, roditi? Zar može po drugi put ući u utrobu majke i roditi se?«
5. Odgovori mu Isus: »Zaista, zaista, kažem ti, tko se ne rodi od vode i Duha Svetoga, taj ne može ući u kraljevstvo nebesko.
6. Što je rođeno od tijela, tijelo je: što je rođeno od Duha, duh je.

Zadnje uređivanje biftek : 03.09.2012. at 08:36.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 07:26   #97
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
kažu-tad je kasno....danas se treba opredjeliti...
Opredjeliti se? Kako? Nije to kao u restoranu birati Malvaziju ili Pošip uz ručak.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 07:36   #98
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
kažu-tad je kasno....danas se treba opredjeliti...
stvar opredjeljenja je stav odluke određenog čovjeka koji slobodno i svjesno donosi tu odluku....to je za nas subjektivna istina koju prihvaćamo i koju živimo.

opća razina je ipak, nešto drugo.......

kad ovdje debatiramo, često naše subjektivne stavove proširujemo na opću razinu i zato nastaju nerazumijevanja....tako nastaju i u životu.
a da malo razmislimo o nama kao konačnim mjerilima Istine?
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 07:42   #99
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
Onda je i voda Bog.Isusa su isto pitali kako se čovjek dva puta može roditi :
Ivan 3:3-6
3. Odgovori mu Isus: »Zaista, zaista, kažem ti, tko se odozgo ne rodi, taj ne može vidjeti kraljevstva Božjega.«
4. Odvrati mu Nikodem: »Kako se može čovjek, kad je već star, roditi? Zar može po drugi put ući u utrobu majke i roditi se?«
5. Odgovori mu Isus: »Zaista, zaista, kažem ti, tko se ne rodi od vode i Duha Svetoga, taj ne može ući u kraljevstvo nebesko.
6. Što je rođeno od tijela, tijelo je: što je rođeno od Duha, duh je.
kroz cijelu Bibliju, voda je snažni simbol Duha...
voda je materija, a Duh Sveti forma....

zašto nam je voda kao simbol uopće, potrebna? ona je znak...simbol......
kao što je Krist utjelovljeni znak Boga...za pojedine kršćane.

mi ljudi funkcioniramo na način znaka...naše tijelo je znak duha...ljubav posredujemo kroz znak...

Možemo li se voljeti "na neviđeno"? hmm
kad i mislimo da je neviđeno, mora postojati neki znak..pa makar neverbalni, ako nije verbalni....

Tako se i Bog objavljuje " redovnim putem" za čovjeka.....
Duh Sveti kroz vodu, vjetar, oganj.........
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 07:50   #100
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da je Duh Sveti Bog...3.božanska osoba, a ne narav......
možda te buni Isusovo krštenje...silazak Duha....ili začeće po Duhu.....uskrsnuće i uzašaće u snazi Duha........
ako je začeta ljudska narav po Duhu, je li postojao Isus bez Duha...ikad?
je li naknadno Isus pobožanstvenjen?
Sveta Marija je bila puna Duha Svetog i bila je posvećena.Isus nije naknadno posvećen već se takav rodio.Ehyeh
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.